agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen junior

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-09-2021, 23:00   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-06-2016
Arrow İncir Çeliği Arıyorum.

Çelikten incir yetistirmek icin cins bir incir celigi aradim ama Tokat'ta bulamadim. Hem bahce hem saksi icin 2-3 adet cins incir celigine ihtiyacim var. Ucreti mukabilinde **** ucretsiz kargoyu ben karsilarim incir celigi verebilecek dostlarim mesaj atarsa cok memnun olurum.

ahmetshn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2021, 18:51   #2
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Özelden adres bilgileriniz yollayın. Ayarlayabilirsem Kasım-Aralık gibi kırmızı dut ve incir çeliği yollarım size.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2021, 11:31   #3
Ağaçsever

!!!

Eski 09-11-2021, 11:32   #4
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Özelden adres bilgileriniz yollayın. Ayarlayabilirsem Kasım-Aralık gibi kırmızı dut ve incir çeliği yollarım size.
Gönderdim hocam.

Eski 23-11-2021, 21:36   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Benim size tavsiyem arkadaşımız hangi şehirden bilemiyorum ama genel olarak şöyle bir durum mevcut incirlerde kendi bölgesinde verim olmakta mesela bir Aydın incirin alıp Trabzon'da diktiğiniz zaman güzel büyüyor ağaç ama meyve vermeye gelince iklime meyve anlamında adapte olamadığı için meyve zamanı gelince olgunlaşmadan düşürüyor sulanıyor dökülüyor çünkü ege-akdeniz incirleri olgunlaşma döneminde yüksek sıcaklık istiyor ama aynı dönemde Marmara Karadeniz gibi bölgelerde yağış oluyor bu ise aşırı sıcak isteyen çeşitleri gelişmesine sorun teşkil etmiyor ama meyve vermesinde problem yaratıyor. Eğer arkadaşımız sıcak bölgeden size incir dalı temin edecekse sorun olabilir. Hangi şehirden olduğu yazmıyor çünkü. Benim size tavsiyem sizin bulunduğunuz bölgede Karadeniz patlıcan inciri gibi incirler var onlardan alıp deneyin yoksa yıllar geçtikten sonra ağacınız yetişecek ama meyve vermede problem yaşayacaksınız.

Aslında sizin bölgede çok güzel incir satanlar veya yetiştirenler var Karadeniz'de incir yaygın çünkü

ahmetshn beğendi.
junior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2022, 23:02   #6
Ağaçsever

CilekFidesi's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2019
Galeri: 2
Çelikten üretme için şimdi doğru zamanlardayız. Hala ihtiyacınız varsa iki çeşit incir çeliği sağlayabilirim. Biri büyük mor incir. Diğeri sarı orta boy incir.
İhtiyacınız varsa özel mesajla whatsapp numarası iletebilirsiniz.

Sizde de Tokatın meşhur sarmalık bağından varsa köklü fidan temin etmek istiyorum.

CilekFidesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024