agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni11Beğeniler
  • 5 Gönderen fth0507
  • 1 Gönderen fth0507
  • 1 Gönderen mister73
  • 2 Gönderen Kemal_d
  • 1 Gönderen ilke-ek
  • 1 Gönderen cemre_77

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-03-2021, 11:20   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-01-2019
Exclamation ANKARA'da Fidan/Fide/Tohum Paylaşımı

Bahçelerdeki güzelliklere gönül veren hobici arkadaşlar. Ankara'da kaç kişiyiz acaba?

Bu platformda bitki ve tohum paylaşımı yaparız ve kargoyla uğraşmayız diye düşündüm. Ne dersiniz???

Paylaşmak istediğiniz veya talep ettiğiniz bitkileri yazarak burdan yazalım.
Kim bilir bahaneyle güzel dostluklar da kurulabilir.

fth0507 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2021, 11:29   #2
Ağaçsever

1 adet ahududu fidanı

1 adet ahududu fidanım var. Etimesgut'a gelebilecek ilk arkadaşa hediye edebilirim.

i.sunaz beğendi.
Eski 30-03-2021, 23:41   #3
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fth0507 Mesajı Göster
Bahçelerdeki güzelliklere gönül veren hobici arkadaşlar. Ankara'da kaç kişiyiz acaba?

Bu platformda bitki ve tohum paylaşımı yaparız ve kargoyla uğraşmayız diye düşündüm. Ne dersiniz???

Paylaşmak istediğiniz veya talep ettiğiniz bitkileri yazarak burdan yazalım.
Kim bilir bahaneyle güzel dostluklar da kurulabilir.
Merhaba bu şehirde kaç hobiciyiz bilmiyorum ama nedense Ankara beni hep şaşırtıyor (aslında hayal kırıklığına uğratıyor diyecektim ama vazgeçtim, çok ağır olmasın).

Mesajınızı görünce yeniden umutlandım, hemen cevap yazamadım hatta biraz da özellikle zamanın akışına bıraktım ama görüyorum ki halen bir cevap alamamışsınız çağrınıza. Ne yapalım burası da böyle bir şehir işte; çoğunluğu memur ve öğrenci, herkes yoğun bir koşuşturma içinde.

Üstüne pandemi de tuzu biberi oldu diyeceğim ama ben pandemiden öncesini de biliyorum, çok da farklı değildi. Haksızlık etmeyelim forumun ilk kurulduğu zamanlar burası da epey bir hareketliymiş ama sonra ölü toprağı işbaşı yapmış sanırım

Tanışmak ve henüz sahiplenilmediyse bahçemde ahududu fidanınıza bir yer açmak isterim.

Benim de paylaşabileceğim sardunya çeliklerim ve köklü AloeVera yavrularım var. Gerçi ayrı bir konu başlığı açtım ve hem Ankara içinden hem de dışından "isterim" diyenler oldu ama sonrasında bir kişi hariç diğerlerinden ses çıkmadı; çelikler nemli perlitin, yavrular da ayrı bir saksının içinde bekliyor şimdilik. Sizin vesilenizle bir de buradan duyurmuş olalım...

ÇiğdemPm beğendi.
mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2021, 00:10   #4
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-02-2021
Merhaba doğa dostları,Ginkgo Biloba ağacı fidelerini çekirdekten filizlendirmeyi başardım .Gingko Biloba türü ağaçlar (Çin Mabet ağacı ) dinozorlar zamanından beri değişmeyen yaşayan bir fosil olarak görülen bu eşsiz ağaç alçak ve yüksek bitkiler arasındaki tek canlı bağlantı, uzun ömürlülüğün sembolü ve bu dünyanın harikalarından biri olarak görülüyor.30-40 m kadar boylanabilir ve binli yaşlara ulaşabilir.Ne yazıkki nesli tehlike altında türler arasında olduğundan Nesli Tükenmekte Olan Bitkiler IUCN Kırmızı Listesinde listelenmiştir.İnsanlar tarafından yetiştirilip dikilmesine rağmen, nesli tükenmekte ve erkek ağaçların insan tercihi nedeniyle tohumdan ziyade kesimler yoluyla çoğaltılması nedeniyle biyolojik çeşitlilik kaybı riski altındadır.Ginkgo Biloba fidelerini ücretsiz paylaşacağım.Tek istediği kök salıp büyüyebileceği bahçeler.Olumsuz çevre koşullarına ,bitki hastalıklarına,şehrin hava kirliliğine vs dirençlidir.Yardımlarınızı bekliyorum.

ÇiğdemPm ve ilke-ek beğendi.
Kemal_d Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2021, 12:00   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-03-2021
Merhaba ben severek ekmek isterim bahceme

Fatmank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2021, 12:04   #6
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mister73 Mesajı Göster
Merhaba bu şehirde kaç hobiciyiz bilmiyorum ama nedense Ankara beni hep şaşırtıyor (aslında hayal kırıklığına uğratıyor diyecektim ama vazgeçtim, çok ağır olmasın).

Mesajınızı görünce yeniden umutlandım, hemen cevap yazamadım hatta biraz da özellikle zamanın akışına bıraktım ama görüyorum ki halen bir cevap alamamışsınız çağrınıza. Ne yapalım burası da böyle bir şehir işte; çoğunluğu memur ve öğrenci, herkes yoğun bir koşuşturma içinde.

Üstüne pandemi de tuzu biberi oldu diyeceğim ama ben pandemiden öncesini de biliyorum, çok da farklı değildi. Haksızlık etmeyelim forumun ilk kurulduğu zamanlar burası da epey bir hareketliymiş ama sonra ölü toprağı işbaşı yapmış sanırım

Tanışmak ve henüz sahiplenilmediyse bahçemde ahududu fidanınıza bir yer açmak isterim.

Benim de paylaşabileceğim sardunya çeliklerim ve köklü AloeVera yavrularım var. Gerçi ayrı bir konu başlığı açtım ve hem Ankara içinden hem de dışından "isterim" diyenler oldu ama sonrasında bir kişi hariç diğerlerinden ses çıkmadı; çelikler nemli perlitin, yavrular da ayrı bir saksının içinde bekliyor şimdilik. Sizin vesilenizle bir de buradan duyurmuş olalım...
***. İşlerin yoğunluğundan dolayı msjınızı yeni gördüm. Evet malesef çağrılar cevapsız kalıyor malesef. İstedim ki hem paylaşımımız olsun hem de yeni arkadaşlıklara vesile olsun. Ne yapalım artık sizler gibi çağrılarımıza cevap veren hobici dostlarla devam edeceğiz.
Ahududu fidanı hala beklemede. dilediğiniz zaman alabilirsiniz. Görüşmek ve tanışmak üzere..

Eski 08-04-2021, 12:07   #7
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatmank Mesajı Göster
Merhaba ben severek ekmek isterim bahceme
***.Fidanı sizden önce msj yazan arkadaş alacak. Ama 1 tane daha sürgün var. Arzu ederseniz söküp pet şişeye dikebilirim.

Eski 08-04-2021, 23:29   #8
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-02-2021
Merhaba,sevinerek paylaşmak isterim sayın Fatmank;ancak nasıl yollanır bilemedim.Saygılarımla..

Kemal_d Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2021, 14:33   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-03-2021
Merhaba gelip alabilirim acaba bana yazar mısınız 05075601556 ankaradasiniz diye anladım.

Fatmank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2021, 09:47   #10
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatmank Mesajı Göster
Merhaba gelip alabilirim acaba bana yazar mısınız 05075601556 ankaradasiniz diye anladım.
Sayın Fatmank mesaj adedi fazla olduğu için mesajınızı kime yazdığınızı belirtirseniz iyi olur.

Eski 11-11-2021, 10:43   #11
Ağaçsever

Exclamation Ankara

Kimse yok mu Ankarada çiçeğe ,yeşile,bitkiye gönül veren arkadaşlar.

Düzenleyen fth0507 : 21-01-2022 saat 12:39
Eski 11-05-2022, 23:38   #12
Ağaçsever

ÇiğdemPm's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2019
Merhaba hepinize

Sent from my iPhone using Tapatalk

ÇiğdemPm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2022, 18:54   #13
Ağaç Dostu

saisha's Avatar

Giriş Tarihi: 07-02-2015
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fth0507 Mesajı Göster
Kimse yok mu Ankarada çiçeğe ,yeşile,bitkiye gönül veren arkadaşlar.
Var var da bahçesi yok. Saksılarla idare ediyor. Paylaşabileceğim aloeveralarım var. Onun dışında hiçbir şeyi çoğaltamadım. Çiçek ve bir kaç saksıda da domates biber dışında yetiştirebildiğim şey yok maalesef

saisha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2022, 15:24   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2022
Merhaba,
Burada eskiden bir hesabım vardı ona giremedim. taşınma hamilelik bebek derken bitkilerimin çoğunu kaybettim.
Ben de üretme konusunda başarılı değilim. Bugün bir kaç dal monstera suya koydum. eğer köklenirse seve seve isteyen birilerine gönderirim. Bir de yeni yeni canlanan zamia'm var. ondan da köklendireceğim biraz büyüsün.
Henüz hiç bir şey sunamıyorum. Ama bana vermek isteyen olursa atlas, begonya, fil kulağı, dua çiçeği gibi saksı çiçekleri isterim. Ankara'da olanlardan gelip alırım..
umarım canlanır buralar...

Fatmazengan beğendi.
ilke-ek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2022, 09:14   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Ben de uzun zamandır aktif kullanmamistim. Zaman içinde Ailemden kayıplar verdim. Eski canlılığım kalmadı. Bu senede fırtına ve yağmurda catimiz tepemize çöktü. Bazı ciceklerimi de kaybettim.
Agaclar neti hatırladım sonra eski mesajlar paylaşımlar,buluşmalar.. Bana kaktus kargolayan dostlar( ilk kaktusle tanışmam annemin benim sevinmeme sevinmesi &#128578, istemeye çekindiğim halde bana sardunya fidesi getiren tatlı bir abla.. içim ısındı.
Iyiki tanımışım buradaki iyi insanlari.
Su an Ankarada değilim. Dönünce ciceklerimi paylaşırım isteyen olursa seve seve veririm.
Bende kaybettiğim sukulent ve kaktuslerime ve sardunya çeşitlerine kavuşurum sayenizde ��

ilke-ek beğendi.
cemre_77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2022, 17:18   #16
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2022
minik bir sardunya satın aldım, bir dal sardunya da komşudan "aşırdım" biraz büyüteyim size de birer dal hediye etmekten mutluluk duyarım başınız sağolsun, çok geçmiş olsun kaza için de.. evet ben de eski zamanlarına mutlu oluyorum düşününce.. Güler hn'ın altasından bile kısmet olmuştu bana.. şimdi yerinde yeller esiyor.. bugün kendime bir fil ayağı aldım. bakabilirsem ofiste bakacağım. Ofiste sukulentci bir arkadaşım daha var, biraz da ondan gelenler var. Siz dönünce haber verin bir kaç dal bir kaç yaprak artık elde ne varsa paylaşırız..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemre_77 Mesajı Göster
Ben de uzun zamandır aktif kullanmamistim. Zaman içinde Ailemden kayıplar verdim. Eski canlılığım kalmadı. Bu senede fırtına ve yağmurda catimiz tepemize çöktü. Bazı ciceklerimi de kaybettim.
Agaclar neti hatırladım sonra eski mesajlar paylaşımlar,buluşmalar.. Bana kaktus kargolayan dostlar( ilk kaktusle tanışmam annemin benim sevinmeme sevinmesi &#128578, istemeye çekindiğim halde bana sardunya fidesi getiren tatlı bir abla.. içim ısındı.
Iyiki tanımışım buradaki iyi insanlari.
Su an Ankarada değilim. Dönünce ciceklerimi paylaşırım isteyen olursa seve seve veririm.
Bende kaybettiğim sukulent ve kaktuslerime ve sardunya çeşitlerine kavuşurum sayenizde ��

ilke-ek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2022, 22:21   #17
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilke-ek Mesajı Göster
minik bir sardunya satın aldım, bir dal sardunya da komşudan "aşırdım" biraz büyüteyim size de birer dal hediye etmekten mutluluk duyarım başınız sağolsun, çok geçmiş olsun kaza için de.. evet ben de eski zamanlarına mutlu oluyorum düşününce.. Güler hn'ın altasından bile kısmet olmuştu bana.. şimdi yerinde yeller esiyor.. bugün kendime bir fil ayağı aldım. bakabilirsem ofiste bakacağım. Ofiste sukulentci bir arkadaşım daha var, biraz da ondan gelenler var. Siz dönünce haber verin bir kaç dal bir kaç yaprak artık elde ne varsa paylaşırız..
Tesekkurederim 🖐🙏

Eski 23-05-2023, 11:13   #18
Ağaç Dostu

Merhaba nasilsiniz? Cicek böcek işleri devam mı ��

Eski 23-05-2023, 11:36   #19
Ağaç Dostu

Ankara içi takas

Merhaba
Evimdeki ciceklerimin resimlerini yükledim.
Sakiz sardunya, ıtır, farklı kaktus sukulent çeşitleri Cicek tohumları, çelikler ile takas yapabilirim.
Sevgiler

Eklenen Resimler

Eski 24-05-2023, 09:20   #20
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-03-2023
atlas çiçeği

Alıntı:
Merhaba
Sakiz sardunya, ıtır, farklı kaktus sukulent çeşitleri Cicek tohumları, çelikler ile takas yapabilirim.
Sevgiler
cemre hanım merhabalar ben ankaralıyım ıspartada yaşıyorum atlas çiçeğiniz çık güzel bende değişik kaktüs çeşitlerm süt kaktüslerim var bayrama yakın ankaraya geleceğim isterseniz kaküslerle atlas çiçeğinden takas yapmak için getirebilirim ayşe sarıbaş 0505 816 20 55görüşebiliriz

aysesaribas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2023, 17:03   #21
Ağaçsever

ÇiğdemPm's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2019
Alıntı:
Merhaba
Sevgiler

Cemre_77 özel olarak istediğiniz **** aradığınız bir tür var mı? Ankara’dayım, takas yapabiliriz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ÇiğdemPm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024