agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni12Beğeniler
  • 2 Gönderen bilinebilir
  • 3 Gönderen bayramyildiran
  • 1 Gönderen delidumrul006
  • 1 Gönderen bayramyildiran
  • 2 Gönderen Başarılı
  • 1 Gönderen Strongturck
  • 2 Gönderen LukaCrossie

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-03-2017, 15:50   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-07-2014
Gdo'suz, hibrit ve fabrikasyon olmayan tohum temini için yardım

Arkadaşlar merhaba. Gdo olmayan, hibrit olmayan, fabrikasyon olmayan aşağıdaki tohumların tamamını veya kısım kısım nereden nasıl temin edebilirim. İnternetten de olabilir. Güvenilir yerden ******. (Konya için)

Domates
Biber
Patlıcan
Kabak
Fasulye
Salatalık
Pırasa
Mor soğan
Yeşil soğan
Patates
Karnabahar
Brokoli
Karpuz
Kavun
Armut
Pepino
Fındık
Stevia
Çam
Akasya
Sarmaşık
Gül
Çim tohumu

YeşimM ve Bernes beğendi.
bilinebilir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2017, 17:28   #2
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2006
sebze tohumlarının bir çoğunu yerlitohum.com sitesinden temin edebilirsiniz agaç türlerinin kısmını bölgemizdeki orman bakanlığı fidan lıkların dan ücretli veya ücretsiz temin edebilirsiniz çeşidine göre değişiyor digerlerini ise sahibinden.com, zengardentr.com, gittigidiyor.com gibi sitelerden temin edebilir siniz şayet zamanınız var ise aralık ayında tohum paylaşım etkinliği oluyor oradanda teminedebilir siniz. forumda satış bölümüde var buradan da temin edebilir siniz. birde konya merkezde kadınlar pazarı var orada da doğal tohum satanlar var. bereketli ğünlerdilerim

Düzenleyen bayramyildiran : 02-03-2017 saat 06:15
bayramyildiran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2017, 23:44   #3
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Atalık tohumları yaygınlaştırmayı amaçlayan üyelerine doğal tohum gönderip, üyelerin de tohum gönderdiği bir facebook grubu var. UTTM Ulusal Tohum Takas Merkezi. Yöneticisi Ali Özırmak bey'dir. İsterseniz bir göz atın.

YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2017, 15:53   #4
Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim. Orman Bakanlığının fidanlığıyla görüştüm onlarda meyvesiz orman ağaçları olacak tohum veya fidanlar olurmuş. UTTM ye sordum. Tohum temini veya satışı şeklinde bir durumları yok...

Eski 17-03-2017, 12:57   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-01-2017
Bilinebilir, merak ettim aradığınız tohumları bulabildiniz mi acaba ?

Bernes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2017, 12:59   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-01-2017
Ben de ata tohumlarından arıyorum, internet sitelerinde yerli tohum adıyla satışı yapılanlar gerçekten yerli mi emin olamıyorum.

Bernes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2017, 14:41   #7
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bernes Mesajı Göster
Ben de ata tohumlarından arıyorum, internet sitelerinde yerli tohum adıyla satışı yapılanlar gerçekten yerli mi emin olamıyorum.
sayın Bernes bir tohumunu saflığın dan % 100 emin olamayız tozlaşma denen birşey var bundan en az etkilenen bitkilerden biri domates tir ancak onda bile başka tür domates lerle tozlaşma ola biliyor şayet bekler seniz aralık ayında tohum paylaşım etkinliği var buradan faydalanan bilirsiniz.

Düzenleyen bayramyildiran : 31-03-2017 saat 18:22
Eski 31-03-2017, 11:38   #8
Yeni Üye

Bernes arkadaşım tohumları hazır paketler halinde temin ettim. Ne derece güvenilebilir bilmiyorum...

Eski 31-03-2017, 18:00   #9
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
merhaba
bayram beyin dediği gibi yerlitohum.com dan sipariş edebilirsiniz. kendisi o şekilde bir yetiştirme yapmaktadır. tohumlardaki yozlaşma kaçınılmazdır. aslında bu bir bakıma size de yeni oluşacak tohumlar karşısında tecrübe de katabilir. aldığınız tohumları aynı şekilde korumak için tozlaşmayı kendi içinde yaptırıcı yöntemlerde kullanabilirsiniz.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2018, 07:02   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-02-2018
Bu yerlitohum.com'dan tohum alıp kullanan var mı? güvenilir mi? organik ve doğal olması çok önemli.

delidumrul006 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2018, 18:41   #11
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi delidumrul006 Mesajı Göster
Bu yerlitohum.com'dan tohum alıp kullanan var mı? güvenilir mi? organik ve doğal olması çok önemli.
sayin delidumrul ben aldim kullandim buyuk bir bolumunde bir sikinti olmadi ancak anladigim kadari ile bazi tohumlar beklemis buda cimlenme oranini dusuruyor engin beyle iletisime gecerseniz tekrar gonderim yapiyor musa beyin tohum paylasim etkinliginde paylastigii tohumlarin bir kismi bu site tohumlarda ben birsikinti goremedim ben ce guvenilir birsite

delidumrul006 beğendi.
Eski 22-02-2019, 16:08   #12
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-02-2019
Zengarden dan iki defa alisveris yaptım ve ikisindede madur edildim.kendi tohumlarından bir yığın almıştım fakat iclerinden çok azı çimlenebildi.fakat markalı tohumda satiliyordu ayni yerde onlar için degil bu sözüm. Ancak markalı olarakda ayni yerden tohum siparis vermistim ama malesef istediklerimi bire bir gondermediler.ayrica 100 tl lik alisveris yapana tohumlarda kargo ucretsiz dendi diye sirf kendimi zorlayip 100tlyi doldurmaya çalıştım ama onlar kalkip elimizde biri yok diye not dusmusler ama benden onun parasinida kestiler ayrica kargoyada ucret ödedim.sonrada kalkip bana paraniz yerine bir sonraki alisverisinizde hediye verelim diye teklif ettiler.guvelinir degil asla tercih etmeyin zengardenı.diger tohum satanlarida haklarinda yazilan yorumlari aratin.mesela magazadan aliyorsaniz ayni kisinin gittig. daki hakkinda yapilan yorumlari okuyun.tohumda cok dolandiran var

Zekoş ve cetine beğendi.
Başarılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2019, 20:49   #13
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-02-2019
Düzenlemiş olduğu "temiz bir dünya için el ele" e-twinning projesi kapsamında anaokulu öğrencilerimize hem çevre bilincini aşılamak hem de doğal ürünler tüketmelerini teşvik etmek açısından gdo suz, yerli, çabuk yetişen sebze tohumlarına ve de İç Anadolu bölgesine uyum sağlayabilecek farklı türden meyve ağacı fidesine ihtiyacımız var (en fazla 10 tane). Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.

adtaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2019, 10:13   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-03-2018
Bende Zengarden den 15 gün önçe tamarillo ve tomatillo tohumu almıştım,hala bekliyorum çimlenme Yok.%90 çimlenen tohum satan ve çeşiti bol olan,siteleri bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.Yabancı sitede olabilir...

Başarılı beğendi.
Strongturck Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2020, 03:34   #15
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-05-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adtaci Mesajı Göster
Düzenlemiş olduğu "temiz bir dünya için el ele" e-twinning projesi kapsamında anaokulu öğrencilerimize hem çevre bilincini aşılamak hem de doğal ürünler tüketmelerini teşvik etmek açısından gdo suz, yerli, çabuk yetişen sebze tohumlarına ve de İç Anadolu bölgesine uyum sağlayabilecek farklı türden meyve ağacı fidesine ihtiyacımız var (en fazla 10 tane). Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.
Belki sizler bilirsiniz fakat ben buraya benim gibi acemiler için yazayım,
Aktarlarda ata tohumu ve yerli tohum dedikleri tohumlar satılmakta. Çok göz önünde değiller. Acemiler tarafından gözden kaçabiliyor. Hatta aktarlara uğranmıyor bile. Aktarlardaki paketlerin arkasına bakın 5553 kanunu'nu belirten ibareyi ve en önemlisi standart tohum ibaresini bulun. Onlar ata tohumlarımızdır.
Dereotu, marul, maydanoz, nane, roka, tere, pazı, yeşil soğan gibi sebzeler dört mevsim boyunca yetişir.
Bunlar cidden hızlı yetişen bitkiler.
Daha uzun vadede salatalık(özellikle yaz ayında bol bol su gerekir.) domates, marul, havuç, çilek gibi bitkilerde olabilir.
Çocuklarımıza gerçek sebze ve meyveleri gösterelim ki kış ayında yetişen bir domatesin tadı, kokusu hatta vitaminlerinin bile yaz güneşi ile kızarmış bir domatesin arasında dağlar kadar fark olduğunu anlasınlar. Kahvaltılarda kış domatesi yerine mis gibi ev salçası yesinler mesela.

Sebzeleri ve meyveleri hasat zamanında bol bol tüketsinler. Anne babalarından buna yönelik yemek hazırlamasını istesinler.

Emin olun ki, çocukların sağlıklı beslenmeye dair bu ufak tefek istekleri 70'lik Profesörlerden daha çok etkili oluyor insanlar üzerinde.

baris2357 ve Füreya beğendi.
LukaCrossie Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024