agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni23Beğeniler
  • 2 Gönderen scl-ysl
  • 3 Gönderen Mesut Temiz
  • 2 Gönderen scl-ysl
  • 1 Gönderen Musa Gündoğan
  • 1 Gönderen Mesut Temiz
  • 1 Gönderen Mesut Temiz
  • 2 Gönderen david72
  • 1 Gönderen Mesut Temiz
  • 2 Gönderen david72
  • 2 Gönderen Musa Gündoğan
  • 1 Gönderen Büşra baser
  • 1 Gönderen Mesut Temiz
  • 1 Gönderen david72
  • 1 Gönderen Mesut Temiz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-10-2018, 11:49   #1
Ağaçsever

scl-ysl's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2018
Agave americana isteyen var mı?

Merhaba arkadaşlar elimde agave americana yavruları var 8 adet kadar farklı sukulent türleriyle takas etmeyi düşünüyorum isteyen olursa fotoğraf eklemeyi başaramadım malesef

scl-ysl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2018, 23:25   #2
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi scl-ysl Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar elimde agave americana yavruları var 8 adet kadar farklı sukulent türleriyle takas etmeyi düşünüyorum isteyen olursa fotoğraf eklemeyi başaramadım malesef
Agave americana bende epey var, ama takas değil de size kaktüs ve sukulent türlerinden verebilirim... Paketleyip kargolamak için vaktim hiç yok, ancak Sakarya'da oturduğunuzu gördüm. Sakarya merkezde, Atatürk Bulvarı'nda oturuyorum, iki üç hafta içinde haberleşirsek 8-10 saksı hazırlayayım, uğrayıp alabilirsiniz... echinopsis oxygona, opuntia microdasys, orbea variegata, stapelia grandiflora, opuntia ficus-indica, chamaecereus silvestrii ve daha birkaç türden fazla bitkilerim var... Yalnız bugünlerde maalesef çok yoğunum, dediğim gibi iki-üç hafta sonra mesajla hatırlatırsanız bitkileriniz hazır olur...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2018, 08:44   #3
Ağaçsever

scl-ysl's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2018
Mesajınızı gördüğümde ne kadar mutlu oldum anlatamam çok memnun olurum 2 hafta sonra hatırlatacağım sabırsızlıkla bekleyeceğim çok teşekkürler

scl-ysl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2018, 10:16   #4
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
mesut temiz elinizde fazla varsa bende faydalanabilir miyim. sakaryada arkadaşım bulunmaktadır. kargoyu kendisi bana iletebilir. şu an pek çok yerden hem satın alıyorum hem çeşit toplamaya çalışıyorum. sağolsun forumdan arkadaşlar bazı çeşitler ilettiler. bende daha çok ve çeşitli olması için uğraşıyorum. vaktiniz olurda mesajıma yanıt verebilirseniz bende sizinle iletişime geçebilirim.

Sağlıcakla kalın.

Mesut Temiz beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2018, 12:16   #5
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
mesut temiz elinizde fazla varsa bende faydalanabilir miyim. sakaryada arkadaşım bulunmaktadır. kargoyu kendisi bana iletebilir. şu an pek çok yerden hem satın alıyorum hem çeşit toplamaya çalışıyorum. sağolsun forumdan arkadaşlar bazı çeşitler ilettiler. bende daha çok ve çeşitli olması için uğraşıyorum. vaktiniz olurda mesajıma yanıt verebilirseniz bende sizinle iletişime geçebilirim.

Sağlıcakla kalın.
Tabii Musa Bey, 2 hafta içinde şu yoğunluğu atlatayım sizin için de yukarıda saydığım sukulent ve kaktüslerden hazırlayacağım.. Haberleşiriz, arkadaşınız uğrayıp alabilir. Çok uzun yıllardır kaktüs baktığım ve sürekli yavru verip çoğaldıkları için yıllardır arkadaşlarımla paylaşıyorum.. Paketleme+kargolama için gerekli vakit ve becerilere sahip olmadığım için ancak elden paylaşabiliyorum... Özellikle echinopsis oxygona ve opuntia microdasys'den çok yavru çıkıyor, onları atmaya da kıyamadığımdan defalarca 20'şerli 30'arlı gruplar halinde çiçekçilere de hediye etmiştim.. Onlar yapma çiçek falan yapıştırıp satıyorlar biliyorsunuz...
Kargolayacağınız için kapları mümkün olduğunca küçük olanlardan seçeceğim.. Ekstradan farklı türlerden köklü olmayan çelikler de hazırlarım..
İyi günler...

Not: Arkadaşlar, Musa Bey'e de vereceğim türlerle önümüzdeki yaza kadar echinopsis oxygona dışında fazla kaktüs/sukulent'im kalmıyor.. Ama yaz boyunca yine çoğalacaklardır, yaz sonu yine paylaşım yapabilirim...

Eski 04-10-2018, 14:01   #6
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Mesut bey oxygona dan ben de alabilirim varsa. Kalmadıysa da sağlık olsun seneye beklerim.

david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2018, 14:21   #7
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi david72 Mesajı Göster
Mesut bey oxygona dan ben de alabilirim varsa. Kalmadıysa da sağlık olsun seneye beklerim.
Oxygona çok var, ancak sorun benim paketleme ve gönderme için vaktimin/enerjimin/becerimin olmayışı.. Bana uğrayanlara severek 5'er 10'ar ortalama yumurta boyutlarında ve en az bir yıldır kökenmiş bulunan echinopsis oxygona verebilirim...

Eski 04-10-2018, 14:28   #8
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Olsun enerjiniz geldiğinde olur inşallah. Beklerim acelesi yok. Olmadı Musa beyin paketine koyun ben kendisinden alıyım. Hem tanışmış oluruz

Eski 04-10-2018, 14:40   #9
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mesut Temiz Mesajı Göster
Tabii Musa Bey, 2 hafta içinde şu yoğunluğu atlatayım sizin için de yukarıda saydığım sukulent ve kaktüslerden hazırlayacağım.. Haberleşiriz, arkadaşınız uğrayıp alabilir. Çok uzun yıllardır kaktüs baktığım ve sürekli yavru verip çoğaldıkları için yıllardır arkadaşlarımla paylaşıyorum.. Paketleme+kargolama için gerekli vakit ve becerilere sahip olmadığım için ancak elden paylaşabiliyorum... Özellikle echinopsis oxygona ve opuntia microdasys'den çok yavru çıkıyor, onları atmaya da kıyamadığımdan defalarca 20'şerli 30'arlı gruplar halinde çiçekçilere de hediye etmiştim.. Onlar yapma çiçek falan yapıştırıp satıyorlar biliyorsunuz...
Kargolayacağınız için kapları mümkün olduğunca küçük olanlardan seçeceğim.. Ekstradan farklı türlerden köklü olmayan çelikler de hazırlarım..
İyi günler...

Not: Arkadaşlar, Musa Bey'e de vereceğim türlerle önümüzdeki yaza kadar echinopsis oxygona dışında fazla kaktüs/sukulent'im kalmıyor.. Ama yaz boyunca yine çoğalacaklardır, yaz sonu yine paylaşım yapabilirim...

Çok teşekkür ederim Mesut Bey çok sağolun. kargo konusunda hiç bir tereddütünüz olmasın anlaşmalı kargom olduğu için ne gönderirseniz aynı ücretle bana gelecektir. çok çok mutlu ettiniz sağolun varolun. bu sene benimde hayalim masamın etrafını her yerini kaktüs ve sukuletnlerle donatıp seneye bol paylaşım yapmak bakalım hayırlısı.

her şey gönlünüzce olsun

Mesut Temiz beğendi.
Eski 04-10-2018, 14:43   #10
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Alıntı:
Olsun enerjiniz geldiğinde olur inşallah. Beklerim acelesi yok. Olmadı Musa beyin paketine koyun ben kendisinden alıyım. Hem tanışmış oluruz
david72

tabiiki iyi olur güzelde olur.

Eski 04-10-2018, 15:09   #11
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Alıntı:
Musa Bey de olur dediğine göre, size de sağlıklı birkaç echinopsis oxygona hazırlayacağım Sayın david72... Ortalama yumurta boyutlarındalar, en güzel görünümlülerden seçerim... Ayın 18-19'u hazırlamış olurum...

Eski 04-10-2018, 15:17   #12
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Şimdiden teşekkür ederim.

Eski 26-10-2018, 13:04   #13
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

çok teşeşkürler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mesut Temiz Mesajı Göster
Oxygona çok var, ancak sorun benim paketleme ve gönderme için vaktimin/enerjimin/becerimin olmayışı.. Bana uğrayanlara severek 5'er 10'ar ortalama yumurta boyutlarında ve en az bir yıldır kökenmiş bulunan echinopsis oxygona verebilirim...
Merhaba Mesut Bey,

Göndermiş olduğunuz kaktüsleri toprakla buluşturdum. ne kadar teşekkür etsem azdır sağolun varolun.

Name:  deer.jpg
Views: 564
Size:  70.6 KB

Eski 26-10-2018, 13:05   #14
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

biraz köklensinler baharda yeni saksılara geçireceğim

Mesut Temiz beğendi.
Eski 26-10-2018, 14:30   #15
Ağaçsever

Büşra baser's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2018
İnşallah yeni evlerine çabucak adapte olurlar. Sağlıkla büyürler.Bizde maşallah maşallah cekerek bakarız imrene , imrene işin şakası güle güle büyütünüz efendim.

Büşra baser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2018, 17:29   #16
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
Merhaba Mesut Bey,

Göndermiş olduğunuz kaktüsleri toprakla buluşturdum. ne kadar teşekkür etsem azdır sağolun varolun.

Eklenti 682786
Estağfurullah Musa Bey, çoğalan ve mevcut alanlara sığdırmakta zorlandığım bitkilerden aldığınız için asıl ben teşekkür ederim.. Yolculuk yaptığınızda uğrama imkânı bulabilirseniz daha büyük ve değişik türlerden de beğenip alabilirsiniz... İyi akşamlar diliyorum...

Eski 27-10-2018, 09:09   #17
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Mesut bey, zahmet edip özenle sarıp paketleyip bizlerle paylaştığınız kaktüsleri dün Musa beyden aldım. Hem tanışmış olduk, ufak bir sohbetimiz de oldu bu sayede. Size tekrardan çok teşekkür etmek istiyorum, oxygona epeydir istiyordum, şimdi bir değil kaç tanesi oldu sayenizde.Eksik olmayın.

Mesut Temiz beğendi.
Eski 27-10-2018, 16:43   #18
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Alıntı:
Mesut bey, zahmet edip özenle sarıp paketleyip bizlerle paylaştığınız kaktüsleri dün Musa beyden aldım. Hem tanışmış olduk, ufak bir sohbetimiz de oldu bu sayede. Size tekrardan çok teşekkür etmek istiyorum, oxygona epeydir istiyordum, şimdi bir değil kaç tanesi oldu sayenizde.Eksik olmayın.
Ben teşekkür ederim Sayın david72. Çok iyi bakılacakları kişilere gittikleri için çok şanslı kaktüslermiş... İyi günler diliyorum...

Eski 01-06-2019, 17:18   #19
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Aleynabay Mesajı Göster
Mesut bey merhaba, ben de kaktüs ve sukulentleri çok seviyorum çeşit biriktirmeye çalışıyorum. Eğer hala paylaşmanız mümkünse ben de talibim
Bu mesajınızı görmemiştim, kusura bakmayın.. Özel mesajınıza cevap yazdım.. İyi günler diliyorum...

Aleynabay beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024