agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler
  • 1 Gönderen Rönesans
  • 1 Gönderen YeşimM
  • 1 Gönderen Rönesans
  • 1 Gönderen Rönesans
  • 1 Gönderen Rönesans
  • 1 Gönderen Rönesans
  • 1 Gönderen Rönesans

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-05-2018, 22:09   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-04-2018
Thumbs up Hoya aşkı

Merhaba değerli arkadaşlar.

Kışın bir vesile ile hoya cicegi ile tanistim. Bir arkadasim yurtdisina gitmesi ile cicegini bana hediye etti. Fazla degil 4 ay sonra da bana cicegini sundu ancak oyle bir sey daha oldu ki resmen cicege asik oldum. Her gun yapraklarina bakmadan edemiyorum surekli odada yanina gitmek istiyorum.

Bununla birlikte arastirma yapmaya basladim oncellikle turunun hoya carnosa oldugunu ogrendim. Sonra baska hoya turleri oldugunu sonra nasil celik alinip yetistirilecegini yani kendimi bu isten alamaz oldum.

Simdi elimde celikten koklendirdigim 2 tane hoya carnosam var. Bunlari sizde olan farkli turler ile degistirebilirim.

Turu, boyu hic farketmez yeter ki hoya olsun.

Ayrica herhangi bir nedenle bakamayacak olanlar var ise o ciceklere en iyi sekilde bakacagimdan emin olabilir.

Yine satmak isteyen var ise ister kucuk ister buyuk butcemiz olcusunde alabildigim kadar almak isterim.

Elimde olan celiklerin resmi asagida.

Simdiden cok cok tesekkur ederim.

Eklenen Resimler

YeşimM beğendi.
Rönesans Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2018, 22:56   #2
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Hoyanın garip bir cazibesi var.Efsunlu gibi adeta.Benim de ilk göz ağrım carnosa. İki yılım hoya almakla geçti. Hergün yeni bir türünü keşfettim.Şimdi olanları büyütüyorum.

Size de bol bol çiçeklerini görmenizi dilerim.

Selma_321 beğendi.
YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2018, 00:05   #3
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeşimM Mesajı Göster
Hoyanın garip bir cazibesi var.Efsunlu gibi adeta.Benim de ilk göz ağrım carnosa. İki yılım hoya almakla geçti. Hergün yeni bir türünü keşfettim.Şimdi olanları büyütüyorum.

Size de bol bol çiçeklerini görmenizi dilerim.

Kesinlikle oyle. Saat 8den beri hoyaya aski yapmakla ugrasiyorum. Yarin bir hoya carnosam daha olacak tam 15 metre heyecanla onu almayi bekliyorum. Alip yerlestirdigimde fotograflarini atarim

YeşimM beğendi.
Eski 26-05-2018, 00:26   #4
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Ooo maşaallah. Ben carnosamı önce U bambuya sardırıyorum. Şimdi hızla sürgün büyütüyor. Bambuyu bir tur dönsün öyle askı yapayım diyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum.

YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2018, 00:39   #5
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeşimM Mesajı Göster
Ooo maşaallah. Ben carnosamı önce U bambuya sardırıyorum. Şimdi hızla sürgün büyütüyor. Bambuyu bir tur dönsün öyle askı yapayım diyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum.
Bilemiyorum ki. Ama buyuyorsa sorun yok zaten. Ben ilk defa kendi celigimi dikeli 1ay oldu. O da hafif hafif buyuyo. Onun disinda digerleri bir sekilde beni buldu. Iyi ki buldu. Simdi artik kendim buyutmek istiyorum bakalim nasil olcak

YeşimM beğendi.
Eski 26-05-2018, 10:01   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-05-2013
Merhabalar bende mum çiçeğini bu foruma üye olduktan sonra tanıdım. Sağ olsun forumdaki bir arkadaşım hoya cornasa çeliğinden gönderme nezaketinde bulundu. nasıl sevinmiştim anlatamam evde göz bebeğimdi adeta perlitte köklenmesini başardım ve toprakla buluşturdum herşey iyi gidiyordu hatta yeni yaprak bile vermeye başlamıştı ki unlu bit bulaşmış yanındaki yaprak güzeli bitkisinden ne yaptıysam kurtaramadım. o kadar çabaladım ki kopan yapraklarını bile suda tekrar köklendirmeye çalıştım fakat sonu hüsran oldu. Eşim çocuk gibi bitkinin arkasından ağladım uğraştım diye hayıflandı durdu. bir daha bu çiçeğe bakmaya çalışma diyor .Diyeceğim bu çiçek insanı kendine aşık ediyor. Ama içim halen gördükçe bile kıpır kıpır ediyor.

Bol çiçekli günler dilerim.

esemeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2018, 10:09   #7
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esemeral Mesajı Göster
Merhabalar bende mum çiçeğini bu foruma üye olduktan sonra tanıdım. Sağ olsun forumdaki bir arkadaşım hoya cornasa çeliğinden gönderme nezaketinde bulundu. nasıl sevinmiştim anlatamam evde göz bebeğimdi adeta perlitte köklenmesini başardım ve toprakla buluşturdum herşey iyi gidiyordu hatta yeni yaprak bile vermeye başlamıştı ki unlu bit bulaşmış yanındaki yaprak güzeli bitkisinden ne yaptıysam kurtaramadım. o kadar çabaladım ki kopan yapraklarını bile suda tekrar köklendirmeye çalıştım fakat sonu hüsran oldu. Eşim çocuk gibi bitkinin arkasından ağladım uğraştım diye hayıflandı durdu. bir daha bu çiçeğe bakmaya çalışma diyor .Diyeceğim bu çiçek insanı kendine aşık ediyor. Ama içim halen gördükçe bile kıpır kıpır ediyor.

Cok uzuldum. Gercekten insan kendinden bir parcaymis gibi goruyor. Bunde koklenen celikler var az daha koklensin size bir tane carnosa celigi gonderebilirim isterseniz.

esemeral beğendi.
Eski 28-05-2018, 12:32   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-05-2013
Maşallah Allah nazardan saklasın. Köklenecek çeliklerinizden paylaşım yapabilirseniz çok sevinirim hatta şimdiden heyecan yaptım galiba.

esemeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2018, 13:07   #9
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esemeral Mesajı Göster
Maşallah Allah nazardan saklasın. Köklenecek çeliklerinizden paylaşım yapabilirseniz çok sevinirim hatta şimdiden heyecan yaptım galiba.

Tesekkur ederim sayin esemeral. Su anda koklenen bir kac adet carnosa celigim var. 1 2 hafta daha iyice koklensin. Sonra size 1 tane hediye edebilirim

esemeral beğendi.
Eski 18-06-2018, 18:44   #10
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Galeri: 4
Başka bir şey bulamadınız mı kalem ile desteklediniz dalları?

Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2018, 20:07   #11
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi poweralpha Mesajı Göster
Başka bir şey bulamadınız mı kalem ile desteklediniz dalları?
Bulamamak degil aslinda bilerek onlari koydum. Kalemler gorsel olarak guzelligini destekliyor

Eski 04-07-2018, 14:10   #12
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-07-2018
Sayın Rönesans merhaba. Hoya nız Rönesans tablosu gibi.Budarsanız bir çelik bana gönderebilirmisiniz.Saygılar.

omerozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2018, 15:36   #13
Yeni Üye

Sayın Rönesans iletişim bilgilerimi özelden attım.Çok teşekkür ederim.

Eski 07-07-2018, 00:28   #14
Yeni Üye

Arkadaslar merhaba,

Hoyalarimdan,
Hoya tricolar,
Hoya pubicalyx splash,
Hoya krinkle 8,
Hoya blashernazi,
Olanlari takas etmek istiyorum.
Hepsi en az 40 cm boyunda olup saksilarinda koklu ve tamamen sagliklidir.

Takas icin caudata turu ariyorum. Baska turler icinde bende olmayanlardan ise teklife acigim.

sakdag beğendi.
Eski 13-07-2018, 14:31   #15
Yeni Üye

Sayın Rönesans hoyalarımı şimdi teslim alabildim.Mükemmel paketlemeniz sayesinde sorunsuz görünüyorlar.Teşekkür ederim.Kendinize iyi bakın.

Eski 16-07-2018, 01:00   #16
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omerozturk Mesajı Göster
Sayın Rönesans hoyalarımı şimdi teslim alabildim.Mükemmel paketlemeniz sayesinde sorunsuz görünüyorlar.Teşekkür ederim.Kendinize iyi bakın.
Rica ederim Ömer Bey. umarim tez zamanda buyur ve ciceklerini gorursunuz

Eski 21-07-2018, 16:01   #17
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rönesans Mesajı Göster
Arkadaslar merhaba,

Hoyalarimdan,
Hoya tricolar,
Hoya pubicalyx splash,
Hoya krinkle 8,
Hoya blashernazi,
Olanlari takas etmek istiyorum.
Hepsi en az 40 cm boyunda olup saksilarinda koklu ve tamamen sagliklidir.

Takas icin caudata turu ariyorum. Baska turler icinde bende olmayanlardan ise teklife acigim.

Hoya blashernazi duruyor mu? Bir de sizin mevcut hoya listeniz nedir?
Yukarıdakiler dışında, başka neler var listenizde? Blashernazi takası için kendiminkilerle kıyaslama yapmam gerekiyor.

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2018, 21:47   #18
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-04-2012
Mum çiçeği çeliği arıyorum çelik satmak ister misiniz

sbl80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2018, 23:58   #19
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-07-2018
Öncelikle Merhaba, forumda Hoya çiçeğini gördükten sonra biraz araştırdım ve görüntüsünden çok etkilendim. Çok güzel renkleri olan türleri var , eminim kokusu da pek güzeldir. Benim dikkatimi çeken türü saf beyaz renkli olanı. Benimle Hoya çiceği çeliğini paylaşmak isteyen var mı?

Bay Şifacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2018, 01:13   #20
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Hoya blashernazi duruyor mu? Bir de sizin mevcut hoya listeniz nedir?
Yukarıdakiler dışında, başka neler var listenizde? Blashernazi takası için kendiminkilerle kıyaslama yapmam gerekiyor.
Sayin sakdag bendeki hoyalar bunlar. Hepsi toprakta dikili ve 50cm den buyuk surgunlu.

Eski 11-08-2018, 01:17   #21
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sbl80 Mesajı Göster
Mum çiçeği çeliği arıyorum çelik satmak ister misiniz

Merhaba sbl80

Ben celik almaya zorunda kalmadikca kiyamiyorum. O yuzden celik olarak satmam mumkun degil ancak isterseniz saksiya dikilmis ve buyumus hali ile bazi turleri verebilirim.

Eski 11-08-2018, 14:48   #22
Ağaçsever

Alıntı:
Merhaba sbl80

Ben celik almaya zorunda kalmadikca kiyamiyorum. O yuzden celik olarak satmam mumkun degil ancak isterseniz saksiya dikilmis ve buyumus hali ile bazi turleri verebilirim.

Merhaba, ben de talip olabilirim paylaşacağınız türlerden bir tanesine

Eski 11-08-2018, 22:44   #23
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bay Şifacı Mesajı Göster
Merhaba, ben de talip olabilirim paylaşacağınız türlerden bir tanesine
Merhaba Sayin Bay Şifaci.

Daha once dedigim gibi ben celik almaya kiyamiyorum..zor durumda kalmadikca celikte almiyorum. Buyuk hoyam var klasik carnosa. Kisa dogru onu bakima alcam o zaman celik cikabilir belki. Ama ondan once olmaz.

Diger saksiya dikili turler icin ise ilerleyen donemlerde yogun bir programim olacak. O yuzden bazi turleri bana maliyet fiyatiyla verebilirim.

Hepsi icin degil ama yukaridaki listedikelerden bazilari icin istediginiz varsa ozel mesaj atarsiniz detaylari konusuruz.

Eski 12-08-2018, 21:42   #24
Ağaçsever

Alıntı:
Merhaba Sayin Bay Şifaci.

Daha once dedigim gibi ben celik almaya kiyamiyorum..zor durumda kalmadikca celikte almiyorum. Buyuk hoyam var klasik carnosa. Kisa dogru onu bakima alcam o zaman celik cikabilir belki. Ama ondan once olmaz.

Diger saksiya dikili turler icin ise ilerleyen donemlerde yogun bir programim olacak. O yuzden bazi turleri bana maliyet fiyatiyla verebilirim.

Hepsi icin degil ama yukaridaki listedikelerden bazilari icin istediginiz varsa ozel mesaj atarsiniz detaylari konusuruz.
Merhabalar, kışa doğru yapılacak olan çelik paylaşımı etkinliğini beklemeyi düşünüyorum. Ama şimdiden saf beyaz çiçekli Hoya çiçeği çeliğinden ayırtırmak isterim ki, paylaşım zamanı kalıp kalmama sıkıntısı yaşamayalım. Tabi söylediğim tür elinizde varsa ve bu türden çelikler paylaşmayı düşünüyorsanız. Saygılarımla

Eski 04-09-2018, 08:24   #25
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-12-2015
bende bu sene hoya türlerine merak saldım. elinde hangi türden olursa olsun hoya çeliklerine talibim. ama özellikle hoya kerrii ve hoya retusa daha çok ilgimi çekiyor.

feast3874 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2018, 10:04   #26
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Alıntı:
Sayin sakdag bendeki hoyalar bunlar. Hepsi toprakta dikili ve 50cm den buyuk surgunlu.

Aslında Hoya blashernazi'ye talibim.

Hoyalarımı gözden geçirdim. Hoya kerrii, Verticilliata, Globulasa var sizde olmayan. Köklü değiller ancak, çelik kesebilirim hangisinden istiyorsanız.

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2018, 09:12   #27
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-03-2008
Merhaba, ben de talip olabilirim paylaşacağınız türlerden bir tanesine. Hoyalara bu site sayesinde merak saldım yetiştirmeyi çok isterim.Çelik paylaşmak isteyen olursa ben de ricaediyorum

canmart80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2018, 10:58   #28
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-01-2015
Merhaba sumatra khonia black leaves vs celik satisi yapabilirim. 50 ye yakin turum var bende olmayanlarla takasda olabilir. Ilgilenenler ozelden yazabilir.

asyaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
hoya takas- hoya alimi

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024