agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni79Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-05-2017, 09:12   #1
Ağaçsever

gulperi's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2015
Euphorbia trigona (Süt Ağacı) Arıyorum

Merhaba arkadaşlar, süt ağacınız varsa benimle paylaşır mısınız?

gulperi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2018, 21:12   #2
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

Giriş Tarihi: 28-06-2008
Merhaba, uzun zaman olmuş ama hâlâ arıyorsanız uzadıkça budayıp budadığım parçaları atmaya kıyamadığım için bende bir sürü oldu.

archangel ve Nevinn beğendi.
zeyuna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2018, 23:49   #3
Ağaçsever

archangel's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2015
Merhaba bende vardı dikenler taci ama maalesef oldu gitti ..elinizde hala varsa cok iaterin .. tesekkurler ..

archangel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2018, 11:47   #4
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

Merhaba archangel, İstanbul'a nasıl gönderebilirim bilmiyorum maalesef. Bir de istediğiniz bitki süt ağacı mı? "dikenler taci" nedir anlayamadım. Sevgiler.

YeşimM beğendi.
Eski 04-05-2018, 19:01   #5
Ağaçsever

archangel's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zeyuna Mesajı Göster
Merhaba archangel, İstanbul'a nasıl gönderebilirim bilmiyorum maalesef. Bir de istediğiniz bitki süt ağacı mı? "dikenler taci" nedir anlayamadım. Sevgiler.
Merhaba zeyuna simdi gordum mesaji benim kaybettigim süt agaci familyasindan di cok benzerler .. eger yollamak isterseniz kargo ile celik yollayabilirsiniz .. sevgiler..

zeyuna beğendi.
Eski 05-05-2018, 11:18   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-11-2013
merhaba sevgili zeyuna. banada gönderirir misiniz acaba süt ağacı.. kargoda 3gün dayanır süt agacı. küçük bir kutuya koyup paketleyebilirsiniz..

zeyuna beğendi.
ecznecla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2018, 20:14   #7
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Sayın Zeyuna sizin yedeklerden mümkünse ben de süt ağacı rica ediyorum

zeyuna beğendi.
YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2018, 20:18   #8
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Alıntı:
Sayın Zeyuna süt ağacı euphorbia trigona.Dikenler tacı başka çiçekli bir bitki.
Gönderimi PTT kargo ile alıcı ödemeli yapabilirsiniz 7-11 Mayıs arası anneler günü dolayısıyla indirim de var PTT Kargo'da.

Eski 06-05-2018, 16:34   #9
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

Merhaba arkadaşlar. Herkese gönderebileceğim kadar çok var. Yanlış anlamadıysam saksılamadan yalnızca kestiğim parçaları göndereceğim değil mi? Adreslerinizi bana mesaj atabilirseniz en kısa zamanda yollamaya çalışırım.

Eski 06-05-2018, 21:45   #10
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Merhaba Sayın zeyuna. Köklü veya çelik saksılamanıza gerek yok. Eğer köklülerse çok hafif bir toprakla birlikte gazete kağıdına sarmanız yeterli ya da nemli bir peçeteye de sarabilirsiniz.

Yeni kesecekseniz nemli kağıda değil de kuru bir kağıda sarın isterseniz.. Siz bilirsiniz zaten bir kaç gün yaranın kuruması gerekiyır.

Kargo bilgilerimi özelden gönderdim. Şimdiden teşekkür ederim.

Eski 07-05-2018, 10:54   #11
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

Tamamdır Köklü olanlar neredeyse benim boyumda, en kısa olanı bile yarım metre kadar. Kargo ile göndermek mümkün olmaz sanırım. Ben yaklaşık birer karış uzunluğunda birkaç çelik göndereyim. Ankara içinden isteyen olursa büyük olanlardan da seve seve veririm. Bugün yanıma almadan çıktığım için yarın kargoya vermeye çalışacağım. Hoşça kalın

nisan0671 ve YeşimM beğendi.
Eski 07-05-2018, 13:07   #12
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Ooo bir metre mi? Ben de saksılarda anaçlarının dibinde bir sürü yavru zannettim.)

Eski 07-05-2018, 13:37   #13
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

Dipten yavru verdiğini hiç görmedim. Ben boyu aşırı uzadıkça üstten ya da ana daldan yanlara doğru verdiği yavruları kesiyorum. Bu parçaları da atmaya kıyamadığım için toprağa ekiyorum. Böyle böyle evde benim boyumda 10-15 tane oldular, benim yarım kadar da bir o kadar var. Sığamıyoruz artık Ben yine de akşam bir daha bakayım. En ufaklarından sığdırabilirsem yollarım, olmazsa pakete sığabilecek kadar budayarak gönderirim. Ama dediğim gibi uygun bir paket için sizi birkaç gün bekletmem gerekebilir.

YeşimM beğendi.
Eski 07-05-2018, 15:29   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-05-2013
Sayın Zeyuna YeşimM arkadaşın nasibine zararı olmayacak ve size zahmet vermeyecek ise ben de yavru süt ağacına talip olmak isterim. PTT kargo ile gönderebilirseniz (ki mahsuru yoksa ) sevinirim.

zeyuna ve YeşimM beğendi.
esemeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2018, 15:51   #15
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

MErhaba esemeral, çelik mi istiyorsunuz yoksa ekili mi? Ekili isterseniz bir duruma bakmam lazım. Paket yapıp yapamayacağım konusunda biraz tereddütlüyüm ama bakacağım. En iyi ihtimalle uzun gelen bir kısmını budayarak göndermem gerekecek. Çelik hemen gönderebilirim. Nasıl isterseniz... Bir de bana adresinizi mesaj olarak gönderebilir misiniz?

esemeral ve YeşimM beğendi.
Eski 07-05-2018, 21:36   #16
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

Arkadaşlar tekrar merhaba,

esemeral, YeşimM, ecznecla > sizler için paketleri hazırladım. Yarın kargoya vermeyi umuyorum.

archangel, size de adresinizi ilettiğinizde en kısa zamanda göndermeye çalışacağım.

Görüşmek üzere...

YeşimM ve archangel beğendi.
Eski 08-05-2018, 09:44   #17
Ağaç Dostu

Teşekkürler Sayın Zeyuna güzel gönlünüze emeğinize sağlık merak ve heyecanla bekliyorum.

YeşimM ve archangel beğendi.
Eski 08-05-2018, 13:55   #18
Ağaçsever

archangel's Avatar

Alıntı:
Arkadaşlar tekrar merhaba,

esemeral, YeşimM, ecznecla > sizler için paketleri hazırladım. Yarın kargoya vermeyi umuyorum.

archangel, size de adresinizi ilettiğinizde en kısa zamanda göndermeye çalışacağım.

Görüşmek üzere...
SEvgili zeyuna mesajinizi simdi cevapladim ozelden cok cok tesekkur ederim inanilmaz mutlu oldum sevgiler

zeyuna beğendi.
Eski 08-05-2018, 13:57   #19
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Yok yok kestiğiniz çelikleri anacın yanına diktiğinizi sanmıştım. Ondan anacın dibinde yavruları dedim.

Özel mesajınızı gördüm çok teşekkür ederim. Takip edeceğim.

zeyuna beğendi.
Eski 08-05-2018, 19:43   #20
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

archangel paketiniz hazır. Alıcı adı bilgisini mesaj attığınızda hemen teslim ederim.

esemeral, YeşimM size gönderdiğim köklü parçalar, şimdilik tepesi kesilmiş tek bir ince dal olarak kaldı. ama ileride aşağıdaki gibi görünüyorlar. Fotoğraftaki bitkilerin İlki şu an 45 cm boylarında ikincisi 1 metre. Daha çok ışık alırsa daha tombul ve daha gür büyüyor. Size gelenler yaklaşık 30 cm kadar olacak. Yani muhtemelen kısa zaman içinde ilk fotoğraftakine benzeyecekler.

YeşimM, siz tutturmakta sorun yaşıyorum demiştiniz, o yüzden köksüz parça koymak hiç aklıma gelmedi. Kutuda da yer vardı aslında. Kusura bakmayın.

Name:  IMG_20180508_195317.jpg
Views: 812
Size:  41.1 KB
Name:  IMG_20180508_195437.jpg
Views: 826
Size:  44.4 KB

Eski 08-05-2018, 21:16   #21
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Köklü bitki geliyor daha ne isterim. İleride yedeklerim hatta ben de paylaşırım inşallah.Tekrar teşekkür ederim.

zeyuna ve elifaydin beğendi.
Eski 09-05-2018, 12:27   #22
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-11-2013
Paketim geldi.. içinden mutluluk çıktı.. sayın zeyuna sizede bol bol mutluluk dolu paketler gelsin inşalllah..

Eklenen Resimler

ecznecla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2018, 13:57   #23
Ağaç Dostu

nisan0671's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2008
Galeri: 1
Maşallah çok güzel olmuş, emeklerinize sağlık..
Alıntı:
archangel paketiniz hazır. Alıcı adı bilgisini mesaj attığınızda hemen teslim ederim.

esemeral, YeşimM size gönderdiğim köklü parçalar, şimdilik tepesi kesilmiş tek bir ince dal olarak kaldı. ama ileride aşağıdaki gibi görünüyorlar. Fotoğraftaki bitkilerin İlki şu an 45 cm boylarında ikincisi 1 metre. Daha çok ışık alırsa daha tombul ve daha gür büyüyor. Size gelenler yaklaşık 30 cm kadar olacak. Yani muhtemelen kısa zaman içinde ilk fotoğraftakine benzeyecekler.

YeşimM, siz tutturmakta sorun yaşıyorum demiştiniz, o yüzden köksüz parça koymak hiç aklıma gelmedi. Kutuda da yer vardı aslında. Kusura bakmayın.

Eklenti 673119
Eklenti 673120

zeyuna beğendi.
nisan0671 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2018, 15:45   #24
Ağaç Dostu

Sayın Zeyuna şu anda hissettiğim heyecanı anlatamam.

Kargom Geldi. Ancak henüz elime ulaşamadı. (çalıştığım işyerine ptt kargo hafta da bir geliyormuş. Kargonun bulunduğum yerin şubesine bugün teslim olduğunu takip no'dan bakınca bende bir telaş. Hemen şubeyi aradım, ptt görevlisi haftaya dağıtıma çıkar dedi. İşyerinden araç göndereyim dedim, araçlar şehir dışına çıkmış. ben alayım desem mesai bitiminde şube kapanıyor.Şubenin yakınında markette çalışan arkadaşıma rica ettim tekrar görevliyi aradım ona teslim edilsin diye. zorla kabul ettirdim.) Arkadaşım sağolsun az önce kargoyu teslim aldı.

heyecanımı paylaşayım diye foruma girdim. Sayın ecznecla'nın kargo paketinin fotosunu görünce elim ayağım titredi sevinçten.

Henüz görememiş olsam da emeğinize yüreğinize Sağlık.

Boll bol çiçekli günler diliyorum. Siz bizi mutlu ettiniz Allahım da sizi her daim mutlu kılsın.

Eski 09-05-2018, 15:53   #25
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nisan0671 Mesajı Göster
Maşallah çok güzel olmuş, emeklerinize sağlık..
Teşekkür ederim nisan0671. İsteğiniz için sizden haber bekliyor olacağım.

nisan0671 beğendi.
Eski 09-05-2018, 15:56   #26
Ağaçsever

zeyuna's Avatar

Güle güle büyütün Umarım sağlam bir şekilde ulaşmıştır. Bir problem olursa haber verin lütfen. Çok sıkı paketlediğimi umuyorum ama bir terslik olduysa bir dahaki sefere daha çok dikkat ederim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esemeral Mesajı Göster
Sayın Zeyuna şu anda hissettiğim heyecanı anlatamam.

Kargom Geldi. Ancak henüz elime ulaşamadı. (çalıştığım işyerine ptt kargo hafta da bir geliyormuş. Kargonun bulunduğum yerin şubesine bugün teslim olduğunu takip no'dan bakınca bende bir telaş. Hemen şubeyi aradım, ptt görevlisi haftaya dağıtıma çıkar dedi. İşyerinden araç göndereyim dedim, araçlar şehir dışına çıkmış. ben alayım desem mesai bitiminde şube kapanıyor.Şubenin yakınında markette çalışan arkadaşıma rica ettim tekrar görevliyi aradım ona teslim edilsin diye. zorla kabul ettirdim.) Arkadaşım sağolsun az önce kargoyu teslim aldı.

heyecanımı paylaşayım diye foruma girdim. Sayın ecznecla'nın kargo paketinin fotosunu görünce elim ayağım titredi sevinçten.

Henüz görememiş olsam da emeğinize yüreğinize Sağlık.

Boll bol çiçekli günler diliyorum. Siz bizi mutlu ettiniz Allahım da sizi her daim mutlu kılsın.

esemeral ve archangel beğendi.
Eski 09-05-2018, 20:00   #27
Ağaçsever

archangel's Avatar

Alıntı:

Eklenti 673119
Eklenti 673120
Sevgili zeyuna ozelden isim tel yazdim .. kusura bakmayin unutmusum heyecandan ) tekrar tesekkur ederim iyi aksamlar ..

zeyuna beğendi.
Eski 10-05-2018, 08:24   #28
Ağaç Dostu

Sayın Zeyuna dün iş çıkışı kargomu aldım. Çokk teşekkür ederim. Harika bir paketleme yapmışsınız. Hiçbir şekilde zarar görmeden kavuştuk. Nasıl sevindim anlatamam.

Herşey gönlünüzce olsun.

zeyuna beğendi.
Eski 10-05-2018, 16:05   #29
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Sayın zeyuna ben de süt ağacıma kavuştum. Harika bir paketleme yapmışsınız. Bilgi notu için de ayrıca teşekkür ederim. Emeklerinize sağlık.

Sayın gülperi bir başlık açtı arkadaşlar ve ben euphorbia trigona sahibi olduk. Keşke kendisi de yazdıklarımızı görüp isteseydi.

Eski 11-05-2018, 15:43   #30
Ağaç Dostu

cleryaa's Avatar

Giriş Tarihi: 13-04-2018
Paylaşımınız devam ediyor mu ?

cleryaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024