agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler
  • 1 Gönderen Organic
  • 1 Gönderen kalemkağıt
  • 2 Gönderen kalemkağıt
  • 1 Gönderen Organic
  • 1 Gönderen bayramyildiran
  • 2 Gönderen Organic
  • 1 Gönderen aleydi
  • 1 Gönderen Organic

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-08-2016, 21:50   #1
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Pasifflora meyvası

Ücretli , ücretsiz bulabileceğim bir yer bilen var mı ? Rahatsızlığım için kullanmayı düşünüyorum.

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2016, 14:04   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-08-2016
ben de bulamadım fidan getirttim netten seneye meyve verecek ***.

aleydi beğendi.
Organic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2016, 18:54   #3
Ağaçsever

kalemkağıt's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2009
bitkinin yapraklarını da çay yaparak kullanabilirsiniz diye biliyorum. meyvesi yok ama yaprak gönderebilirim isterseniz..

aleydi beğendi.
kalemkağıt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2016, 18:56   #4
Ağaçsever

kalemkağıt's Avatar

sn organic tek bitkinin meyve vermediğini duymuştum, benim ki de vermedi yakınsanız size quadrangularis çeliği vereyim

aleydi ve Organic beğendi.
Eski 23-08-2016, 17:56   #5
Yeni Üye

sn kalemkağıt çok memnun olurum antalya'nın ne tarafındasınız...

Yapraklarında sakıncalı bir madde olduğunu hatırlıyorum çay yapmadan önce araştıralım lütfen...

aleydi beğendi.

Düzenleyen Organic : 24-08-2016 saat 11:25
Eski 26-08-2016, 01:25   #6
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kalemkağıt Mesajı Göster
sn organic tek bitkinin meyve vermediğini duymuştum, benim ki de vermedi yakınsanız size quadrangularis çeliği vereyim
Çok naziksiniz sağolun. Huzursuz bacak sendromu için arıyorum. Meyvasının iyi geldiğini söylediler. Yaprağı konusunda bir bilgim yok. Teşekkür ederim

Eski 26-08-2016, 07:07   #7
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Ücretli , ücretsiz bulabileceğim bir yer bilen var mı ? Rahatsızlığım için kullanmayı düşünüyorum.
sayın. aleydi aradığınız bitkinin birçok çeşidi zengarden internet sitesinde var. ALLAH şifa versin.

aleydi beğendi.
bayramyildiran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2016, 14:31   #8
Yeni Üye

"meyvelerinin tamamen olgunlaştıktan sonra yenilip toplanması tavsiye edilir; zira bitkinin yapraklarında bulunan siyanid glukosid maddesi meyvelerinde de bulunmaktadır. Ancak bu oran yapraklarındakinden düşüktür ve olgunlaşmış veya dalından düşmüş meyvelerde en düşük ve zararsız düzeydedir.

Bitkinin yaprakları stres ve endişeyi azaltıcı olduğu düşünülen çay yapımında kullanılsa da, yapraklarında bulunan siyanid glukosit maddesinin toksik ve zararlı etkisi sebebiyle az tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca hamile olanlarda,bebek emzirenlerde, 6 aydan küçük çocuklarda bu konuda çok fazla bir araştırma yapılmadığı için, etkileri bilinmediği için, yapraklarının hiç kullanılmaması meyvelerinin ise bu guruplar için mümkün olduğunca az tüketilmesi tavsiye edilir. Bunun dışında özellikle yapraklarının alkollü içecekler ve reçeteli sedatiflerle (sinirleri yatıştıran ilaçlarla) birlikte doktora danışmadan kullanılması tavsiye edilmez. Zira bitkinin bu ilaçlarla etkileşime geçip etkisini arttırıcı özelliği bulunmaktadır. Ayrıca bitkinin valeria ve kava bitkileri ile birlikte yapraklarının kullanılması halinde bu bitkilerin etkisini arttıracağı ve buna göre kullanılması gereği unutulmamalıdır." kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87...B1felek_(bitki)

Eğer alacaksanız yenen bir cinsinin fidanını almanızı tavsiye ederim. Ben Passiflora Edulis fidanı aldım meyvede en çok terih edilen cinsi oymuş...

YeniBON ve aleydi beğendi.
Eski 26-08-2016, 14:38   #9
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bayramyildiran Mesajı Göster
sayın. aleydi aradığınız bitkinin birçok çeşidi zengarden internet sitesinde var. ALLAH şifa versin.
Evet gelmiş , bir ara yoktu. Yinede meyva vermesi uzun sürecektir. Keşke bütün türlerin fidesi olsa.. Yinede alıp ekecem sağolun.

Eski 26-08-2016, 14:44   #10
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Eğer alacaksanız yenen bir cinsinin fidanını almanızı tavsiye ederim. Ben Passiflora Edulis fidanı aldım meyvede en çok terih edilen cinsi oymuş...[/QUOTE]

Sağolun bilgiler için. Tohum olarak zengardenda var. Sarmaşık türü aslında kolayda yetişiyordur. Keşke üretim daha fazla olsa. Güzel ülkemde iklimde müsait , ekilecek yerde çok aslında. Saygılar

YeniBON beğendi.
Eski 27-08-2016, 00:39   #11
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Eğer alacaksanız yenen bir cinsinin fidanını almanızı tavsiye ederim. Ben Passiflora Edulis fidanı aldım meyvede en çok terih edilen cinsi oymuş...
Sağolun bilgiler için. Tohum olarak zengardenda var. Sarmaşık türü aslında kolayda yetişiyordur. Keşke üretim daha fazla olsa. Güzel ülkemde iklimde müsait , ekilecek yerde çok aslında. Saygılar[/QUOTE]

Ben fidanla birlikte 10 çeşidinin tohumunu da getirtmiştim hiçbiri çıkmadı bu yüzden fidan tavsiye ederim bulabilirseniz

YeniBON beğendi.
Eski 02-09-2016, 11:32   #12
Ağaçsever

kalemkağıt's Avatar

sn organic size özel mesaj gönderemiyorum sanırım, il sağlığı biliyorsanız orada buluşabiliriz, köklendiriciye hiç gerek yok, perlit torf ve genişçe bir saksıyı hazır ettiğinizde haberleşelim ne zaman isterseniz alabilirsiniz çelikleri..

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024