agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni293Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-02-2018, 18:45   #91
Ağaç Dostu

İlknur44's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Sevgili İlknur44, bugün kapıma gelen postacıya sordum, köylere de dağıtım olduğunu ancak haftada bir gün olduğunu söyledi. Dün sizi bulamamışlar, haftaya Cuma'ya kalmış oluyor bu durumda. En iyisi Pazartesi şubeden teslim alın.
Bizim köye şimdiye kadar postacı gelmedi bugünde sordum kapalıymış ablacım. Pazartesi inşallah iki gündür çok üzgünüm çiçeklere birşey olmaz inşallah ablacım.Eşim burda olsaydı çarşamba günü malatyadan alırdım bu kadar beklemezdim.

Sevgi Durul beğendi.
İlknur44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2018, 16:34   #92
Ağaç Dostu

İlknur44's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2016
Merhaba ablacım öncelikle çok ama çok teşekkür ederim. Sayenizde hayatımda hiç sahip olmadığım çiçeklerim oldu,şuan yeni oyuncaklara sahip olan bir çocuk gibi yerinde duramıyorum inşallah tutarlar. Ve bu kadar çiçek beklemiyordum. Allah sizden razı olsun. Sağlıcakla kalın.

İlknur44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2018, 01:03   #93
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gozde26 Mesajı Göster
merhaba paylaşımınızı yeni gördüm eğer ulaşamadığınız kişi olursa listeye beni almanızı çok isterim bulunduğum yer itibariyle canlı çiçeğe ulaşmam kolay olmuyor. Şansımı denemek istedim olursa şimdiden teşekkür ederim. iyi akşamlar...
Mesajınızı atlamışım, kusura bakmayın.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gozde26 Mesajı Göster
Fazla varsa bana da bu çeşitlerden gönderebilir misiniz acaba bende sukulent bakmaya yeni baslayanlardanim bı kaç çeşit var elimde büyüdüklerinde ben de size gondermek isterim
Yukarıdaki mesajınızı görünce size de göndermek istedim. Adres bilgilerinizi gönderirseniz, diğer bir arkadaşın kargosu ile birlikte gönderim yaparım. Tel no yazmayı unutmayın, kargo şirketleri istiyor.

Bir de kargo tercihinizi yazarsanız en kısa zamanda göndermeye çalışırım.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2018, 13:55   #94
Ağaç Dostu

cleryaa's Avatar

Giriş Tarihi: 13-04-2018
Küçük canlar elime ulaştı :)

Sayın SDurul, gönderdiğiniz yavruları teslim aldım. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki kutuyu açtığımda şaşırdım ve bir durgunluk aldı beni. Daha sonra baktıkça gelen mutluluk hissi.. Yavrularınızı sizden ayırmış gibi hissettim ve çok üzüldüm açıkcası. Neden böyle oldum bilmiyorum ama bu duygu bana daha büyük bir sorumluluk yükledi. Bu kadar tür yollayacağınızı açıkcası hiç düşünmüyordum. 1 ya da 2 tür olacağını düşünürken gördüğüm manzara karşısında gerçekten mutluluk içerisinde şaşırıp kaldım. Yolunu gözlediğim sadece senecio türü iken diğer türlerin güzelliği ile birlikte hepsi gözbebeğim oldu çıktı. Çok ama çok teşekkür ederim. Evlatlarınıza en az sizin kadar iyi bakmam gerekiyor. Umarım bunu başarabilirim, çünkü bu alanda daha yeniyim Hatta bu canların çoğunun adını dahi bilmiyorum desem bana kızmazsınız değil mi? Şimdi birkaç sorum olacak sabırla cevaplarsanız çok sevinirim. (Aslında bunlar ayrı ayrı konularda bulunmakta fakat net bır cevaba ulaşamadığım için sormam gerekiyor.)
1.Nasıl bir topraktan çıkıp geldiler bana? Onlara toprak hazırlamam gerekiyor. Elimde bulunan malzemeler; torf, perlit, ponza taşı, lav taşı, orkide için kullandığım ağaç kabukları.
2.Sulama sıklığı ve şekli. Özellikle kaktüs hiç bakmadım.
3.Durması gereken yer?
4.Hepsi için saksı almam gerekiyor. Boyut önemli mi?
5.Kopmuş yaprakları bir toprak üzerine dizeceğim. İlgili konuyuda okudum fakat nemlendirme konusunda herkes farklı bir fikir sunmuş. Siz neyi önerirsiniz?

Minik olanları öylece toprağa dikmem yeterli olur mu? Kökleri yok gibi, göremedim çünkü

Aloe vera gibi duran, beni yanılttı mı acaba?

Muda ve Muberra beğendi.
cleryaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2018, 13:58   #95
Ağaç Dostu

cleryaa's Avatar

Cool Resimlere devam :)

Kutudaki güzel kokunun sebebi, sarı çiçekli olan sanırım

En altdakini ilk kez görüyorum.

Yolunu gözlediğim

Eski 20-04-2018, 20:14   #96
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
1.Nasıl bir topraktan çıkıp geldiler bana? Onlara toprak hazırlamam gerekiyor. Elimde bulunan malzemeler; torf, perlit, ponza taşı, lav taşı, orkide için kullandığım ağaç kabukları.
2.Sulama sıklığı ve şekli. Özellikle kaktüs hiç bakmadım.
3.Durması gereken yer?
4.Hepsi için saksı almam gerekiyor. Boyut önemli mi?
5.Kopmuş yaprakları bir toprak üzerine dizeceğim. İlgili konuyuda okudum fakat nemlendirme konusunda herkes farklı bir fikir sunmuş. Siz neyi önerirsiniz?

Öncelikle güle güle büyütünüz ve üzülmeyiniz, paylaşmayı seviyorum. Adlarını yazmalıydım aslında fakat yoğunluktan hızlı hazırlayıp, bir an önce sözümü yerine getirmem gerekiyordu. Biraz araştırınca isimler bulunabilir. Teras ve kaktüs sayfamdaki mesajlarda isimler mevcut.

1-Nasıl bir topraktan çıktılar? : Bahçe toprağı, torf, perlit, lavtaşı, odun kömürü kırığı karışımı.

2-Sulama ilk aşamada fıs fısla olacak. Tuttuklarında normal sulamaya geçebilirsiniz ancak iki sulama arasında toprağın iyice kuruduğundan emin olmalısınız.

3-İlk aşamada direkt güneş ışığı almayan aydınlık bir yerde durabilirler.

4-İlk etapta mini saksı öneririm, tabii minikler için. Köklü olanları biraz daha büyük saksılara dikebilirsiniz.

5-Kopmuş yapraklar nemli toprak üzerinde kısa sürede köklenirler. Toprak kurudukça fısfıslayabilirsiniz.

Takıldığınız yerlerde, forumlarda ilgili başlıklarda sorabilirseniz ben ve arkadaşlar bilgimiz ölçüsünde cevap veririz.

Bitkilerin adlarını yazayım aklımda kaldığınca. Sempervivum çeşitleri, leş kaktüsü çeşitleri, sedumlar, cotyledon orbiculata, mammillaria prolifera, mammillaria gracilis, chamaecereus silvestrii, testere yapraklı aloe, gasteria bicolor, sedum palmeri, sedeveria letizia, graptopetalum, graptoveria, kalanchoe fedtschenkoi, opuntia vulgaris, güzel kokulu olan nane kokulu sukulent, opuntia microdays çeşitleri. Crassula ovata ve crassula ovata minima yaprağı. Yapraktan kolayca yetişiyor.

Son olarak, fotoğrafları foruma yüklerseniz kalıcı olur.

Fırtına42 beğendi.
Eski 20-04-2018, 20:31   #97
Ağaç Dostu

cleryaa's Avatar

Telefondan attığım için öyle yükledim, en kısa zamanda foruma atacağım Diktiğimde fısfıslama yapacağımı iyi ki söylediniz çünkü ben diktikten sonra can suyu olarak tüm toprağa su vermeyi planlıyordum. Teras ve kaktüs sayfanızdan isimlerini öğreneceğim bu miniklerin

Eski 21-04-2018, 09:33   #98
Ağaç Dostu

cleryaa's Avatar

95.gönderide alttakini ilk kez gördüğümün adı nedir? Birde onun üstündeki. Bitkilerinize baktım ama onu birden fazlasına benzettim bir türlü bulamadım.

Eski 21-04-2018, 21:46   #99
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-12-2017
Sevgili SDurul kargonuz bugün ulaştı. yarın fotoğraflarını gondermeye calisacagim. bu kadar çok çeşit beklemiyordum inanin çok çok mutlu oldum umarım bunların hepsini yasatabilirim çok sağolun emeginiz için))

Gozde26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2018, 14:16   #100
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-12-2017
gelen güzellikler:)))

umarım yaşatabilirim hepsini.kökleri tuttukça yeni saksı almayı düşünüyorum. tekrar sağolun.

Eklenen Resimler

Gozde26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2018, 10:49   #101
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-04-2018
merhaba

arkadaşlar aranızda yeniyim burada SDurul arkadaşımızın elindeki fazla türleri sizinle paylaştığını gördüm mümkünse bende talibim

Sevgi Durul beğendi.

Düzenleyen atilla5886 : 27-04-2018 saat 19:50
atilla5886 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2018, 14:04   #102
Yeni Üye

Nevinn's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2018
:)

Sevgili SDurul , tekrar paylaşımınız olur ise bende bu miniklerden sahip olmak isterim.

Sevgi Durul beğendi.
Nevinn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2018, 22:49   #103
Ağaçsever

archangel's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2015
Sayin SDurul elinizde kaldiysa rica edebilirmiyim lutfen ? Kalmadiysa caniniz sağolsun sevgiler ..

Sevgi Durul beğendi.

Düzenleyen archangel : 11-05-2018 saat 22:51 Neden: Kod hatasi
archangel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2018, 00:01   #104
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sayın archangel, , Sevgili Nevinn önümüzdeki hafta şehir dışında olacağım. Döndüğümde adres bilgilerinizi isterim.

archangel ve Nevinn beğendi.
Eski 12-05-2018, 00:09   #105
Yeni Üye

Nevinn's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2018
Sevgili Sdurul, şimdiden teşekkürler

Nevinn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2018, 19:35   #106
Ağaçsever

archangel's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2015
Alıntı:
Sayın archangel, , Sevgili Nevinn önümüzdeki hafta şehir dışında olacağım. Döndüğümde adres bilgilerinizi isterim.
Aaaaa cok mutlu oldum ikinci anneler gunu hediyem olacak cok tesekkurler sayin SDurul sevgiler

archangel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2018, 15:28   #107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-11-2013
Şuracığa ilişeyim bende sayın Sdurul ,artanlardan bana da yollarsanız sevindirirsiz beni.. yetmezsede kısmet bidahakine artık..

Sevgi Durul beğendi.
ecznecla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2018, 08:46   #108
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-05-2013
Sayın Sdurul eğer çiçekleriniz küsmeyecek ise bana da göndere bilmeniz mümkün mü? Gönderemez iseniz de canınız ve çiçekleriniz sağ olsun darılmaca olmaz.

Bol çiçekli günler dilerim.

Sevgi Durul beğendi.
esemeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2018, 23:02   #109
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Söz verdiğim arkadaşlar, adres bilgilerinizi, tel nonuzu (kargo şirketleri istiyor), tercih ettiğiniz kargo şirketini özelden yazarsanız, adresler tamamlanınca bitkilerinizi gönderirim.

Eski 24-05-2018, 12:39   #110
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Arkadaşlar, adres göndermekte tereddüt etmeyiniz, beğeni yaptıklarım söz vermiş olduklarımdır. Adresler bu hafta tamamlanırsa önümüzdeki hafta gönderim yaparım.

Eski 25-05-2018, 08:51   #111
Ağaçsever

ilknur-'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2014
Merhaba,

Bordo renkli sempervivum'dan paylaşım yapacak mısınız acaba

ilknur- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2018, 16:48   #112
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilknur- Mesajı Göster
Merhaba,

Bordo renkli sempervivum'dan paylaşım yapacak mısınız acaba
Sempervivum red rubinden bahsediyorsunuz sanırım. O henüz dağıtılacak kıvama gelmedi.

Sevgili esemeral, ecznecla, archangel, Nevinn kargolarınız yola çıktı. Ulaştığında haber verirseniz sevinirim. Takip no larını özelinize yazarım. Kolay gelsin.

Eski 25-05-2018, 17:06   #113
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-04-2018
Sayin Sdurul, bitkileriniz cok guzel. Emeklerinize saglik. Eger bezelye seklinde olan sukulentlerinizden celik imkaniniz var ise onlardan buyutmeyi cok isterim.

Sevgi Durul beğendi.
Rönesans Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2018, 17:10   #114
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rönesans Mesajı Göster
Sayin Sdurul, bitkileriniz cok guzel. Emeklerinize saglik. Eger bezelye seklinde olan sukulentlerinizden celik imkaniniz var ise onlardan buyutmeyi cok isterim.

Siz hoya da arıyordunuz galiba? Beklerseniz, bayramdan sonra hoya australis, hoya cv chouke çelikleri ile senecio rawlwyanus (tespih) ile birlikte gönderirim.

Eski 25-05-2018, 17:21   #115
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-04-2018
Inanin ne kadar cok sevindigimi anlatamam. Beklerim tabi heyecanla beklerim

Rönesans Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2018, 00:02   #116
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-03-2014
Sayın SDurul,hoya çeliklerinden ve senecio tesbih'ten çelik gönderebilirseniz çok sevinirim.Teşekkür ederim.

Sevgi Durul beğendi.
ibocandan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2018, 08:33   #117
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-05-2013
Talking

Alıntı:
Sempervivum red rubinden bahsediyorsunuz sanırım. O henüz dağıtılacak kıvama gelmedi.

Sevgili esemeral, ecznecla, archangel, Nevinn kargolarınız yola çıktı. Ulaştığında haber verirseniz sevinirim. Takip no larını özelinize yazarım. Kolay gelsin.
Çokkk Teşekkürler Sayın SDurul emeğinize sağlık. Hakkınızı Helal ediniz Lütfen.

esemeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2018, 08:42   #118
Ağaçsever

ilknur-'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2014
Alıntı:

merhaba,

cleryaa'nın fotoğraflarında gördüm adını bilmiyordum.. teşekkür ederim.

Sevgi Durul beğendi.
ilknur- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2018, 08:45   #119
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Hımm, siyaha yakın koyu renkli sempervivumdan bahsediyorsunuz. Ondan gönderebilirim isterseniz. Tek şartım, bayramdan sonra.

efeege, esemeral ve ilknur- beğendi.
Eski 28-05-2018, 12:41   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-11-2013
Sayın SDurul hanım çok teşekkür ederim. Kargom ulaştı. Yerlerine yerleşince resim atarım.. çok mutluyum şuan...

Sevgi Durul ve efeege beğendi.
ecznecla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024