agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler
  • 1 Gönderen bebeto016
  • 1 Gönderen tabus
  • 3 Gönderen tabus

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-01-2015, 21:09   #1
Ağaç Dostu

bebeto016's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2011
renkli gül tohumları mor-siyah-yeşil vs

malum bir siteden aldığım ihtiyaç fazlası renkli gül tohumlarını takas yapmak istiyorum.

elimde:
mor 20 tohum, yeşil 20 tohum, mavi 20 tohum, gökkuşagı 20 tohum, siyah 20 tohum, altın gül 150-170 tohum, kırmızı 50 tohum, sarı 50 tohum, beyaz 50 tohum,pembe 50 tohum mevcuttur.

elinde avusturalya dutu veya şahdut fidanı, chandler ceviz fidanı, teksas, nonperial, faranges fereduel bertina badem fidan çeşitlerinden herhangi bitanesi, endemik herhangi bir bitki tohumuda olabilir kekik vs.

mevcutsa takas yapmak istiyorum.

Eklenen Resimler

zynlby beğendi.
bebeto016 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2015, 21:48   #2
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2006
Tohumdan bu gülleri elde etmek imkansız, bilesiniz..Uzak doğudan alacağınız bu tür tohum vs kesinlikle resimleri ile alakasız çıkar..Elbette sözüm size değil,sn bebeto016..Ayrıca isterseniz size karşılıksız lif kabağı tohumu yollarım.

Muda beğendi.
tabus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2015, 22:15   #3
Ağaç Dostu

bebeto016's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tabus Mesajı Göster
Tohumdan bu gülleri elde etmek imkansız, bilesiniz..Uzak doğudan alacağınız bu tür tohum vs kesinlikle resimleri ile alakasız çıkar..Elbette sözüm size değil,sn bebeto016..Ayrıca isterseniz size karşılıksız lif kabağı tohumu yollarım.
tabus kardeşim uyarınız için tesekkurler.. bitkiyle uğraşı hobi için yapıyorum. evimin bir odasını ve arka balkonunu köklendirme tohumla üretim vs için ayırdım. hiçbirşeyi denemekten zarar cıkmaz. yerim ve mekanım buna musait. olmadı söker atarım. önemli olan toprakla bitkiyle ilgilenmek benim için.. bahsettiğiniz tohumların resimler gibi cıkmadığını söylüyorsunuz öyle uzak doguda bunu aramaya gerek yok. yanı başımızda dahi bu tur sahtekar vs satıcı ve olaylarla karşılasıyoruz. önemli olan bu degil denemek, bitkiyle ugraşmak ve paylaşmak. tohumun ana özellikleri taşımadığı bi çok sitede yazılıyor araştırdım daha önceden fakat bu tohumları deneyip sonuç alanı hiç okumadım. hep kitap bilgileri..belki uzun zahmetli bir iş. denemekte yarar var belki bizden sonrakilere örnek olur. her safhayı çekiyorum . endemik turlerden 20 şer adet çimlendirmeye çalışıyorum.soguk katlamayla işe başladım. sonuna kadar sabredecem.

lif kabagı içinde sagolun endemik birşey arıyorum..

bebeto016 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2015, 13:07   #4
Ağaç Dostu

HAKAN_O's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
bende de var bu gül tohumlarından ama bir türlü çimlendiremedim. Bir yolu var mı?

HAKAN_O Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2015, 11:12   #5
Ağaçsever

bezginkuh's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2013
Elimde Chia, Kudret narı tohumları var. Eğer olursa takas yapabiliriz.

bezginkuh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2015, 23:08   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2013
canlı gül tekstil boyası ile boyanmadan bu rengi almaz

haydardayı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2015, 09:42   #7
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi HAKAN_O Mesajı Göster
bende de var bu gül tohumlarından ama bir türlü çimlendiremedim. Bir yolu var mı?
Gül tohumunu çimlendirmek zordur. Deneyimli olmak gerek.
Sert kabuklu tohumlar için özel uygulamalar var..

Eski 12-02-2015, 09:49   #8
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

[QUOTE=bebeto016;1351427]tabus kardeşim uyarınız için tesekkurler.. bitkiyle uğraşı hobi için yapıyorum. evimin bir odasını ve arka balkonunu köklendirme tohumla üretim vs için ayırdım. hiçbirşeyi denemekten zarar cıkmaz.

Tohumdan bir şeyler üretmek benim de zevkle yıllardır uğraştığım bir konu. Her yıl istisnasız 100 üzerinde saksıya ekim yaparım. Daha çok soğanlı bitkilere hevesim var.. Sizi kutlarım..Madem yeriniz de müsait, bundan daha keyifli bir uğraş olmaz.
Endemik deyince, şöyle aklınızda kalan bir isim var mı? Bizim endemiklerimiz bizden önce avrupalılar tarafından keşfedilmiş ve onların bahçelerinde veya mini seralarında yetişip durmakta.. Sen şimdi arasan, ölsen bitsen, Sternbergia candida bitkisini Türkiyede hiç bir yerde ne tohum ne soğan bulamazsın. Elin gavuru soğanını çatır çatır satıyor. (Endemik)

hira, efeege ve Milla beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024