agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler
  • 1 Gönderen birnefestoprak
  • 4 Gönderen bahcedenn
  • 5 Gönderen Ozlem A

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-01-2015, 23:04   #1
Yeni Üye

Kekum's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2015
Boşnak Biberi tohumu Arıyorum

Herkese merhaba. 600 m2 bahçem var. Kendi yiyebileceğim kadar boşnak biberi ekmek istiyorum. Bu iklimde yetişip yetişmeyeceğini de merak ediyorum denemek istiyorum. Elinde olan var mı acaba ?

Name:  Boşnak Biberi II.jpg
Views: 3410
Size:  37.2 KB

Kekum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2015, 06:37   #2
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Tohumu kisa bir sureye hazir olur (sizin aradigini cesit olup olmadigini bir dogrulatayim). Kisa bir sure sonra gonderebilirim yalniz cok az miktarda (birkac tane) gonderebilecegim. Tohumunu cogalttiktan sonra da sizin bu seneki tohum paylasim etkinliginde dagitim yapmanizi rica ederim.

Neden ozellikle bu biberi aradiginizi ogrenebilir miyim? Aileden gelen geleneksel bir onemi mi var?

Kekum beğendi.

Düzenleyen birnefestoprak : 19-01-2015 saat 07:26
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2015, 13:11   #3
Yeni Üye

Kekum's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Tohumu kisa bir sureye hazir olur (sizin aradigini cesit olup olmadigini bir dogrulatayim). Kisa bir sure sonra gonderebilirim yalniz cok az miktarda (birkac tane) gonderebilecegim. Tohumunu cogalttiktan sonra da sizin bu seneki tohum paylasim etkinliginde dagitim yapmanizi rica ederim.

Neden ozellikle bu biberi aradiginizi ogrenebilir miyim? Aileden gelen geleneksel bir onemi mi var?

Evet. Anne tarafım boşnak. Ve arada tanıdıklarımızdan 'Soka' adı verilen bir turşu gelmekte. Biz bu biberi kendimiz yetiştirmek ve turşusunu yapmak istiyoruz. Sayısı hiç önemli değil yeter ki yetiştirmeye başlayayım. Bir sonraki etkinlik için bu biberin tohumlarını elbette göndereceğim Yanında da kendi yöreme ait Keçi Boynuzu tohumu göndermeyi düşünüyorum. Bu siteyi bir hocam sayesinde keşfettim. Kendisine bu biberi aradığımı söyleyince beni buraya yönlendirdi. Geçmiş tohum etkinliğinde dağıtılmış ancak geç kalmışız Eğer sizin yetiştirdiğiniz tür de turşu yapmaya uygunsa çok iyi olacak

Eski 23-01-2015, 13:21   #4
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kekum Mesajı Göster
Evet. Anne tarafım boşnak. Ve arada tanıdıklarımızdan 'Soka' adı verilen bir turşu gelmekte. Biz bu biberi kendimiz yetiştirmek ve turşusunu yapmak istiyoruz. Sayısı hiç önemli değil yeter ki yetiştirmeye başlayayım. Bir sonraki etkinlik için bu biberin tohumlarını elbette göndereceğim Yanında da kendi yöreme ait Keçi Boynuzu tohumu göndermeyi düşünüyorum. Bu siteyi bir hocam sayesinde keşfettim. Kendisine bu biberi aradığımı söyleyince beni buraya yönlendirdi. Geçmiş tohum etkinliğinde dağıtılmış ancak geç kalmışız Eğer sizin yetiştirdiğiniz tür de turşu yapmaya uygunsa çok iyi olacak
Merhaba Sn. Kekum,
Sn. birnefestoprak ile görüştüm. Size tohumu ben göndereceğim.
Onun bir sonraki etkinliğe tohum göndermeni istemesi şartının yanında ben de Soka'nın tarifini forumda yayımlamanı istiyorum. Bu mükemmel lezzetin yayılması lazım. Ona göre.

Elimdeki tohum biraz kısıtlı. Ona göre göndereceğim. Size hem Makedonya'dan gelen orijinal tohumlardan hem de kendi yetiştirdiklerimden göndereceğim azar azar. Adresinizi mesaj atarsınız.

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2015, 13:58   #5
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Sayın bahcedenn cok güzel bir noktaya değinmiş biz bu sitede aynı zamanda yöresel ve kaybolan tatları da hatırlıyoruz.

Buyrun Sayın Kekum, size kilerimizin yerini gösterelim. Turşuları burada kuruyoruz

Kiler - agaclar.net

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2015, 23:53   #6
Yeni Üye

Kekum's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Merhaba Sn. Kekum,
Sn. birnefestoprak ile görüştüm. Size tohumu ben göndereceğim.
Onun bir sonraki etkinliğe tohum göndermeni istemesi şartının yanında ben de Soka'nın tarifini forumda yayımlamanı istiyorum. Bu mükemmel lezzetin yayılması lazım. Ona göre.

Elimdeki tohum biraz kısıtlı. Ona göre göndereceğim. Size hem Makedonya'dan gelen orijinal tohumlardan hem de kendi yetiştirdiklerimden göndereceğim azar azar. Adresinizi mesaj atarsınız.
Sn. bahcedenn ilginiz için teşekkür ederim. Adresimi hemen mesaj atıyorum. Adres bilgilerinden sonra da tarifi yazmaya başlayacağım. Tekrar teşekkür ederim

Eski 16-02-2015, 00:54   #7
Yeni Üye

Kekum's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozlem A Mesajı Göster
Sayın bahcedenn cok güzel bir noktaya değinmiş biz bu sitede aynı zamanda yöresel ve kaybolan tatları da hatırlıyoruz.

Buyrun Sayın Kekum, size kilerimizin yerini gösterelim. Turşuları burada kuruyoruz

Kiler - agaclar.net
Sn. Ozlem A ilk turşumu sitemizin kiler bölümüne kurdum. Umarım beğenirsiniz afiyet olsun

Eski 28-02-2015, 23:48   #8
Ağaç Dostu

birgaripyolcu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
Sayın özlem A,göndereceğin zarfta boşnak biberi varsa sadece 2 tane tohum eklerseniz sevineceğim.

birgaripyolcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2020, 17:05   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-03-2020
Merhaba bende tohum arıyorum nasıl bulabilirim

sudedoguc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2023, 13:56   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-11-2023
Merhaba kolay gelsin Ben de sizin gibi soka için biber tohumu ararken kendimi burada buldum
Somborka biberi ile alakalı ne aşamada olduğunuzu meraktayım işin açıkçası. Tohum tedariki ve uygulaması nasıl oldu, paylaşır mısınız?

ASAGA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024