agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Turunçgiller
(https)

Beğeni Düzeni949Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-09-2021, 18:02   #1201
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-09-2021
Herkese merhabalar ben de aranıza yeni katılanlardanım çok uzun zamandan beri istediğim limon ağacını Nihayet aldım ama hem yaprakları çok dökülüyor , hemde toprağında karınca çok bunun için önerisi veya bilgisi olan lütfen paylaşabilirimi

Özgür& Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2021, 22:23   #1202
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Limon ağacı evin içindemi? Yeterince ışık alamaz ise yaprağını döker. Benim limonum hâlâ dışarıda. Kışın led lambalar ile ışık sağlıyorum. Umarım bir hastalık yoktur.

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-09-2021, 19:00   #1203
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-09-2021
Benim ağacım balkonda ama cam balkon gayet güzel ışık alıyor üzerinde limonlar var acaba ondan dolayı dökülüyor olabilirmiş ���� tabi birde karınca sorunumuz var����

Özgür& Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2021, 22:23   #1204
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-11-2021
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Teraslı bir eve geçmemle yeni çiçek ve ağaçlar hayatıma girdi. Şimdiden 4 ağaç fidanımız var. Kumkuat ve çam ağacı ile aramız iyi ancak limon için tevsiyelerinize ihtiyacım olacak.

idrisakin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2022, 18:06   #1205
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2022
Arkadaşlar merhaba, benimde bahçemde limon fidem var. Alalı 3 sene oldu. Senede iki kere çiçek açıyor fakat çiçekleri meyveye dönüşmeden dökülüyor. Şimdi tekrar açtı bütün dallar çiçek. Dökecek diye korkuyorum. Bursa Gemlik’te yaşıyorum ve çok ağır kış şartları yok. Sizce neyden olabilir. Toprak kötü olabilir mi? Gübre attım zirai ilaç kullandım fayda etmedi. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

kamil35 beğendi.
sertackaraus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2022, 16:01   #1206
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-02-2022
Gerçekten çok güzel oluyor denemenizi tavsiye ederim.

fearonline Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2022, 14:52   #1207
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2022
hangi dal yabani ve arsız dal.

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Hangi dalın arsız yabani olduğunu nasıl anlarız ? bir dal büyüdü ve ağacı kuruttu. Sonra o dalı kestim ve ağaç kendine geldi. Fakat şimdi yeni bir dal fark ettim. Ne yapmalıyım ? kırmızı ile işaretledim ve soru işareti koydum

Eklenen Resimler

hasanyildizben Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2022, 20:41   #1208
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hasanyildizben Mesajı Göster
arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Hangi dalın arsız yabani olduğunu nasıl anlarız ? bir dal büyüdü ve ağacı kuruttu. Sonra o dalı kestim ve ağaç kendine geldi. Fakat şimdi yeni bir dal fark ettim. Ne yapmalıyım ? kırmızı ile işaretledim ve soru işareti koydum
Ağaca şöyle bir iskelet oluşturmanız gerek. bu nedenle 60 dereceden dik dallar iyi birer aday olmazlar. İdeali 45 derece. Ağacın içine bakan dalları budayacaksınız. Dipten gelen arsız dediğinizi de kesip alacaksınız. Daha detaylı fikir almak için google'a "how to prune a citrus tree" aratıp videoları seyredin.

Soru işaretli dal, açısını kestirememekle birlikte iyi bir ana dal adayı olabilir gibi duruyor.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2023, 19:39   #1209
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-11-2023
Merhaba arkadaşlar evde limon yetiştirmeye çalışıyorum.bikaç problem var.siz değerli yetiştiricilere bikaç sorum olacak acaba yardımcı olurmusunuz

Özdemir92 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2023, 19:45   #1210
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-11-2023
Öncelikle balkonda baktığım limonum iyiydi yapraklar canlıydi fakat çiçek yoktu.havalar soğuyunca eve aldım evde çiçek açtı enaz 30 tane saydım.hatta tozlaşmayı nasıl yaparım diye düşünürken bi anda yapraklar pıt pıt düştü buruştu bazı dallar simsiyah oldu ve geçen gün bal reçine tarzı bişey gördüm dalın ucunda.siyah dalları budadım.toprağı da bikısmına çay koyup bitki besini verdim.eşeledim.aklıma bunlar geldi yapacak bişey varmıdır dostlar

Özdemir92 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2023, 23:43   #1211
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Yeterli güneş alıyor mu evin içinde. Resim paylaşırsanız durumunu daha iyi anlaşılabilir.

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2023, 23:49   #1212
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Özdemir92 Mesajı Göster
Öncelikle balkonda baktığım limonum iyiydi yapraklar canlıydi fakat çiçek yoktu.havalar soğuyunca eve aldım evde çiçek açtı enaz 30 tane saydım.hatta tozlaşmayı nasıl yaparım diye düşünürken bi anda yapraklar pıt pıt düştü buruştu bazı dallar simsiyah oldu ve geçen gün bal reçine tarzı bişey gördüm dalın ucunda.siyah dalları budadım.toprağı da bikısmına çay koyup bitki besini verdim.eşeledim.aklıma bunlar geldi yapacak bişey varmıdır dostlar
Büyük ihtimal kabuklu bit var. Dalları/yaprakları inceleyin, küçük kahverengi kabuk gibi bir şeyler varsa bitkinin özsuyunu emerler, dal ve yaprakları karartırlar.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
ağaç, balkon, citrus, limon, meyve, turunçgiller

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024