agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Turunçgiller
(https)

Beğeni Düzeni69Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-05-2020, 10:22   #391
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2020
Merhabalar🍋 Yakın zamanda limonkamkat türünde bir limon sipariş vermiştim malesef hiç sağlıklı gelmedi yaprakları sapsarı 2-3 çiçeği var kuruyup dökülüyor yapraklarda lekeli, ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum, Şimdiden teşekkür ederim🌸

Mütebessim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2020, 13:45   #392
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-05-2020
herkese merhaba,
Benim evimde balkonda yetiştirmek için aldığım bir limon agacım var. aldığımda yapraklar üzerinde kirece benzeyen lekeler vardı ve yaprakları biraz sararmıştır. Fakat su anda neredeyse tüm yaprakları sararıp döküldü. ayrıca bazı yapraklarda yapışkan sıvılar da mevcut . Acaba sorunu ne olabilir? yardımlarınızı rica ediyorum

Eklenen Resimler

Düzenleyen eteke : 12-05-2020 saat 14:31
eteke Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2020, 13:59   #393
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2015
Merhaba limon agacimda bir problem var çiçekleri döktükten sonra ufak meyve tomurcukları vardı onlar karardı ve döküldü yanmış gibiydi sebebi ve çaresi nedir acaba

Myigit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2020, 14:31   #394
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2015
Limon ağacı

Buradaki gibi siyah olup yanan çok oldu 7 veren limon cinsi dokulen de baya oluyor ne yapmam gerek

Eklenen Resimler

Myigit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2020, 18:17   #395
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-06-2020
Selam arkadaşlar balkondaki limon ağacımda dalların üzerinde delikli tırtıklı oluşumlar var dalların içine kadar işliyor bunun sebebi nedir acaba... ayrıca dallara yapışmış beyaz uğurböcegi büyüklüğünde zararlılar gördüm Bilgisi olan var mı

Eklenen Resimler

Koray kaçmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2020, 13:39   #396
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-09-2016
Thumbs down

Arkadaşla benim sorunum da benzer bir sorun mu? Yapraklarda parlak şeffaf bir kaplama var sanki bir de büzülmüş durumda yaprakları bitkinin yazlık yağ sıksam olur mu? Ben yazın başlangıcında sıkmıştım aslında yazlık yağ ama yine bu sorun oldu. Yardım ederseniz sevinirim. Bu arada limon ağacım Lime türünde bir agaç.

Eklenen Resimler

elmasoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2020, 15:28   #397
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-03-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elmasoglu Mesajı Göster
Arkadaşla benim sorunum da benzer bir sorun mu? Yapraklarda parlak şeffaf bir kaplama var sanki bir de büzülmüş durumda yaprakları bitkinin yazlık yağ sıksam olur mu? Ben yazın başlangıcında sıkmıştım aslında yazlık yağ ama yine bu sorun oldu. Yardım ederseniz sevinirim. Bu arada limon ağacım Lime türünde bir agaç.
Galeri güvesi zararlısı.. Yazlık mineral yağ iyi gelir.

huso93 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2020, 16:06   #398
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-09-2016
Unhappy

Çok teşekkür ederim

elmasoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2020, 16:30   #399
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-09-2020
Merhaba arkadaşlar bahçemizde limon ağacı var eskiden başka biri ilgilenirdi ama burdan gittiği için ben ilgilenmek istiyorum arkadaşalr yaprakları böyle büzüşüyor bu normal mi birde limonların üzerinde böyle küfler oluşuyor bunun için hangi ilacı kullanmalıyız ve ne sıklıkla ilaçalmalıyız?https://hizliresim.com/ueKYFN
https://hizliresim.com/LplyMB

Düzenleyen TolgaGungormus : 17-09-2020 saat 16:36 Neden: Resim Ekleme
TolgaGungormus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2020, 23:25   #400
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-10-2020
Arkadaşlar iyi günler.

Yaklaşık 2 hafta önce Yediveren limon fidanı aldım. Çok güzel tomurcukları ve çiçekleri vardı. Eve getirdikten 5-6 gün sonra çiçeklerde tozlanma olmaya başladı. Dikkatli bakınca yaklaşık 1mm boylarında kahverengi kurtçukların olduğunu gördüm. Yaprakları ve gövdesi gayet sağlıklı görünüyor şimdilik. Ama hiç çiçek veya tomurcuk kalmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

bazgiruli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2021, 13:25   #401
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-01-2021
Limon Fidemin sorunu

Selamlar herkese,
yaklaşık 3 ay önce Yediveren bodur limon ve Kumkuat fidesi aldım. Limon fidem yakın zamanda yaprakları rolu gibi katlanıyor, sonrada dökülmeye başladı. başta bir iki tane derken şimdi fide üzerindeki bütün yapraklar aynı şekilde olmaya başladı.

Forumu okudum baya sayfaları inceledim.
Toprak ta bir canlı zararlı görmedim.
Dallarda yapraklarda bir canlı zararlı görmedim.
Yapraklar yapışkan değil.

fotoğrafları aşağıya ekliyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz, fidanımı kurtarmak istiyorum.

Eklenen Resimler

Soydan24 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2021, 17:02   #402
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Soydan24 Mesajı Göster
Selamlar herkese,
yaklaşık 3 ay önce Yediveren bodur limon ve Kumkuat fidesi aldım. Limon fidem yakın zamanda yaprakları rolu gibi katlanıyor, sonrada dökülmeye başladı. başta bir iki tane derken şimdi fide üzerindeki bütün yapraklar aynı şekilde olmaya başladı.

Forumu okudum baya sayfaları inceledim.
Toprak ta bir canlı zararlı görmedim.
Dallarda yapraklarda bir canlı zararlı görmedim.
Yapraklar yapışkan değil.

fotoğrafları aşağıya ekliyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz, fidanımı kurtarmak istiyorum.
Toprağı feci kurutmuşsunuz gibi duruyor fotodan. Yoksa sadece torfa mı diktiniz ?

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2021, 13:46   #403
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-12-2020
arkadaşlar evde baktığım 7 yaş limon ağacımda kırmızı bit zararlısı tespit ettim, en etkili yöntem veya en etkili zirai ilaç şudur diyebileceğiniz bir öneriniz var mı?

flora_fauna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2021, 16:12   #404
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-12-2020
arkadaşlar merhaba evimde baktığım 7 yaşındaki limon ağacımda hem kırmızı örümcek hem de unlu bir var. unlu bit için neem azal aldım, uyguladım ama ertesi gün yine unlu bitlere rastladım, bu normal mi? etkisi için bir süre geçmesi gerekiyor mu? bir de aynı miktarda karıştırıp saksıdan da uygulamam gerekli mi?
ikinci sorum da kırmızı örümcekler için, onun için de suda çözünebilen bir akarsit olan power sulphur 80 aldım, neemazal uygulamasından sonraki gün uygulayabilir miyim arada bir zaman geçmesi gerekli mi?

flora_fauna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2021, 15:01   #405
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-05-2021
Merhaba arkadaşlar, ben bir şey sorucaktım. Burda yeniyim. Limon ağacım 3 yıllık neredeyse. şuan 1 metreye yakın . çekirdekten çimlendirmiştim. Aşılamasını yapmıştım geçen yıl. Acaba ne zaman limon verecek çünkü limon vermedi acaba aşılamayı yapamadık falan mı bir bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi çünkü çiçek falan hiçbirşey yok öyle uzuyor ?? (Sağlıklı gözüküyor bu arada) bir de şey toprak üstü beyazlıklar var onun da nedeni nedir ??

Düzenleyen Melsh_wq : 26-05-2021 saat 15:08 Neden: cümle ekledim önceki bana eksik geldi de
Melsh_wq Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2021, 17:03   #406
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-07-2021
**** iki limonum var dalları kurudu budadım bırakdıkça aşağı doğru kuruyo bende buduyorum ne yapmam lazım yardim edin çok ***

Limoncu derler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2021, 23:12   #407
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-07-2021
Hâlâ yaşıyor mu limonlarınız ben geçen yıl aldım ama sızdın bu bal yapan böceklerden benim limonda da oldu sonra dalları bir bir kurudu şimdi budadım aşı yerine bir karış kaldı

Limoncu derler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2021, 08:01   #408
Ağaç Dostu

mutlu_inan's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Limoncu derler Mesajı Göster
Hâlâ yaşıyor mu limonlarınız ben geçen yıl aldım ama sızdın bu bal yapan böceklerden benim limonda da oldu sonra dalları bir bir kurudu şimdi budadım aşı yerine bir karış kaldı
Bal yapan böcekler sardıktan sonra işin çok zor ama yazlık yağ "mineral yağ" öneriyorum tarım marketlerde bulabilirsin çok sıcakta kullanımı uygun degil sanırım da tek çarende denemek gibi görünüyor..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mutlu_inan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2021, 16:47   #409
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-11-2019
İki adet iki yaşında limon ağacım var.Rüzgarlı bir bölgede olduğu için çiçek tutuyor,sonra rüzgarda dökülüyor.Mandalina da aynı şekilde meyve tutmuyor.Rüzgarlı bölgede limon ve mandalina meyve tutmazmı,bunun yerine hangi meyve ağaçları tercih edilebilir.

pavel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2022, 14:19   #410
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-06-2018
Merhabalar. Yeni taşıdığımız evin bahçesinde limonundan herkesin övgüyle bahsettiği limon ağacı var. Ancak boş kaldığı süre içerisinde böceklenmiş. Biz de bu konularda acemiyiz yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eklenen Resimler

hakinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2022, 16:31   #411
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-08-2022
Limon Yaprağında Bükülme

Merhaba. Yaklaşık 4.5-5 ay önce öylesine ekmiş olduğum limonun yaprakları bu şekilde çıkıyor. Herhangi bir böcek vs yok üzerinde. Sorun ne olabilir?

Eklenen Resimler

BedirhanMK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2023, 21:50   #412
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-01-2023
Merhaba limon ağacımın dal uçları bu şekilde karardı. Uçkurutan olabilir diye budadık ancak kararma devam ediyor. Bu konuda bilginiz var mı acaba

Eklenen Resimler

Korayildz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2023, 19:19   #413
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-02-2023
Limonun kökten hastalanması

Merhaba bahçedeki yediveren limonumuzun kök kısmında 10 cm lik kabuğu yok. Köke kadar bu şekilde ilerliyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Ne yapmamız lazım ? Üstünde limon var . Ve hala çiçek açıyor .

Eklenen Resimler

Eso48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2023, 13:19   #414
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-05-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pavel Mesajı Göster
İki adet iki yaşında limon ağacım var.Rüzgarlı bir bölgede olduğu için çiçek tutuyor,sonra rüzgarda dökülüyor.Mandalina da aynı şekilde meyve tutmuyor.Rüzgarlı bölgede limon ve mandalina meyve tutmazmı,bunun yerine hangi meyve ağaçları tercih edilebilir.
Limon ve mandalinalarımız meyve tutmuyordu, tonik kullanmamız önerildi, çiçeklenme döneminde topraktan ve çiçekler açıldıktan sonra yapraktan Atonik uygulaması yaptım, yediveren limonumuzda meyveler tuttu gibi görünüyor küçük küçük. Bizim örnekte henüz kesin işe yaradı demek için erken olsa da denemenizi öneririm. Biizm burası da çok rüzgar alan bir bölge (Urla Gülbahçe) ama her tarafta gayet verimli limon ağaçları mevcut.

gaseker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2023, 15:03   #415
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-11-2023
https://www.mein-schoener-garten.de/themen/schildlaeuse

Bu bitki parazitinin adı , cinsi ve çeşitleri ve bitki için neler yapılabileceği ile ilgili bir link. Google dan Linki girip Türkçe değilse Türkçe translate edilip okunabilir.

Physiker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
böcek, kabuk, kırmızı, limon, limon ağacı, limon ağacı hastalıkları

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024