agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Turunçgiller
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-04-2022, 11:38   #1
Ağaç Dostu

Batuhan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2010
Limon, Mandalina ve Kan Portakalı Projem

Merhaba arkadaşlar aklımda ufak çaplı bir Turungil projem bulunuyor ama iklim uygun mudur bir fikrim yok bu sebepten siz gibi uzmanlara bunu danışıp destek almak istedim. Batı Karadeniz Kıyı şeridinde Kan Portakal Limon ve Mandalina sağlıklı bir şekilde büyüyüp meyve verir mi? Ayrıca şöyle bir çekincem var bu ağaçlar aşırı bitlenen ağaç türleri ben zirai ilaç kullanmak istemiyorum çünkü arsamızın bulunduğu yerde çok bal arısı var ve ölmelerini istemiyorum bu konuda ayrıca tavsiyeniz bulunmakta mıdır. Tavsiyelerinizi ve dönüşlerinizi bekleyişteyim.

Batuhan Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2022, 15:34   #2
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Batuhan Yılmaz Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar aklımda ufak çaplı bir Turungil projem bulunuyor ama iklim uygun mudur bir fikrim yok bu sebepten siz gibi uzmanlara bunu danışıp destek almak istedim. Batı Karadeniz Kıyı şeridinde Kan Portakal Limon ve Mandalina sağlıklı bir şekilde büyüyüp meyve verir mi? Ayrıca şöyle bir çekincem var bu ağaçlar aşırı bitlenen ağaç türleri ben zirai ilaç kullanmak istemiyorum çünkü arsamızın bulunduğu yerde çok bal arısı var ve ölmelerini istemiyorum bu konuda ayrıca tavsiyeniz bulunmakta mıdır. Tavsiyelerinizi ve dönüşlerinizi bekleyişteyim.
Ufak çaplı olacaksa kendiniz mücadele edersiniz bitle. Organik olacak şekilde (Neemazal vs.). Portakalla mandalina olur da limon sıkıntı yaşıyor genelde batı karadeniz kıyılarında. Hakim rüzgarlar ve dondan korumak lazım.

Oldukça büyük bir yediveren limon fidanını kaybettik geçen seneki donda. Kuzey cepheden de oldukça kuvvetli rüzgarlara maruz kaldı. Bunları göz önünde bulundurun.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2022, 11:37   #3
SSC
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-08-2022
Çok güzel görünüyor

SSC Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024