agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Topraksız Tarım (http://www.agaclar.net/forum/topraksiz-tarim/)
-   -   marul (iceberg) denemesi çerkezköy (http://www.agaclar.net/forum/topraksiz-tarim/33720.htm)

wimbledon 07-02-2014 16:42

marul (iceberg) denemesi çerkezköy

4 Eklenti(ler)
merhaba arkadaşlar

topraksız tarım işine merakım ilk olarak 2-3 yıl önce başladı birçok video izledim ve çok yazı okudum. fakat en iyi ve detaylı bilgileri ağaçlar.net/forum dan yani bu siteden öğrendim amatörler profesyoneller herkes yaşadıklarını bildikleri samimi olarak paylaşmış bende bu sitenin kıymetli dostlarından cesaret alarak aralık 2013 sonunda deneme serası kurmaya karar verdim ilk olarak 17/01/2014 tarihinde sistem kuruldu ve fideleri suya koyduk fakat besinler hariç :)) malesef bu konuda biraz geciktik geç olsun güç olmasın dedik kudret hocamızla irtibata geçtik sağolsun besin eriyiklerini bize ulaştırdı. 30.01.14 tarihinde tartesten aldığımız PH-EC metreyi kuduk ve besinleri suya verdik tam olarak sistemi oturtmamız 04/02/14 tarihde oldu şu an için ph-ec değeri istediğimiz seviyede. 4 gündür fidelerimiz büyümeye başladı şimdilik durum budur.

siteye emeği olan herkese teşekkürler

ateşkaptan 07-02-2014 16:46

Hayırlı olsun. Resimleri bekliyoruz. )))

fagu03 07-02-2014 17:36

Ayrintili bilgide verirseniz seviniriz.. Kolay gelsin..

ZUĞA 07-02-2014 19:20

daha önce göbek bağlama ile ilgili sorun olabileceği söylenmişti göbek marulda. böyle bir sorun söz konusumu, normal marul dan fakrlı bir besin formülü varmıdır yoksa genel marul için olanı mı uygulayacaksınız. ben nft sisteminde 2 sırayı iceberg e ayırmayı düşünüyorum , o yüzden sorularım.
başarılar , kolay gelsin.

arykanda07 09-02-2014 07:58

başarılar.. resimleri bekliyoruz... çeşit ne bombala robinson

wimbledon 11-02-2014 19:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ZUĞA (Mesaj 1247794)
daha önce göbek bağlama ile ilgili sorun olabileceği söylenmişti göbek marulda. böyle bir sorun söz konusumu, normal marul dan fakrlı bir besin formülü varmıdır yoksa genel marul için olanı mı uygulayacaksınız. ben nft sisteminde 2 sırayı iceberg e ayırmayı düşünüyorum , o yüzden sorularım.
başarılar , kolay gelsin.

merhaba
öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

ilk kez deniyoruz, henüz 1 haftadır düzenli besin veriyoruz

formül olarak kudret tezel beyin hazırladığı karışımı kullanıyoruz
ayrıca farklı bir formül daha yaptırdık fakat onu bir sonraki yetiştirmede kullanmayı düşünüyoruz

wimbledon 11-02-2014 19:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi arykanda07 (Mesaj 1248052)
başarılar.. resimleri bekliyoruz... çeşit ne bombala robinson

henüz çok acemisiyiz, açıkçası çeşit nedir bilmiyorum sadece deneme yapmak için 600 adet geldi. 266 adet Akansu kültürüne 152 adet sera içerisinde toprağa diktik ayrıca 15 adet de akvaryum üzerine kurduğumuz sisteme koyduk sadece akvaryumdaki su ile besliyoruz. yetişme süresindeki farkı görmek istiyoruz :rolleyes:

GOKBORA58 17-02-2014 11:28

Hayırlı olsun inşallah büyüdüklerinide görürüz kudret hocamın besin eriyikleri varsa sorun yok bence:)))

topraksız köylü 24-02-2014 22:30

Hayırlı olsun. Takipteyiz resimleri ve detayları bekliyoruz.Başarılar..

wimbledon 25-02-2014 20:35

4 Eklenti(ler)
18 . gün son durum

ZUĞA 25-02-2014 23:31

maşallah çok güzel gözüküyorlar

my1981 02-03-2014 11:50

Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Seramı elden çıkardığım için uzun süredir forumlada ilgilenmiyordum. Bahaneyle nacizane bir düşüncemi iletmek isterim. Marulda bu bardak işi sıkıntı yaratıyor. Bardak diplerinin delik falan değilde kocaman kesilmesi lazım. Nerdeyse bardak dibi kalınlığında kök oluyor, haliyle biraz sıkınca hemen sapa kalkıyor veya göbek bağlamıyor. Saygılar.

Magna Carta 13-03-2014 10:25

Bende merak ediyorum göbek marulda göbek bağlama sorunu oluyormuş.Bu risk çok mu yoksa genelde göbek bağlar mı bu marul çeşidi.

Piyasada değeri güzel olan bir çeşit sanırım iceberg marul.

ömer yüksel 16-03-2014 15:32

ben kapalı ortamda akan su kültüründe, mavi ve kırmızı şerit ledlerle iceberg denemesi yapıyorum fakat çok yavaş büyüyorlar. nedeni ne olabilir? günde 4 kere yarım saat olmak üzere su sürkilasyonu yapıyorum. bazı fidelerde yapraklarda sararma gördüm ama nedenini bulamıyorum. besin eriyiklerini de 2 hafta sonra yeniledim. bu konuda fikriniz varsa yardımcı olur musunuz

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024