agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni328Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-03-2021, 14:00   #961
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-03-2021
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kudret Tezel Mesajı Göster
Sayın atayarım makro elementleri 100 er gram olmak üzere 1 litrelik şişelerde eritiyoruz microları ise 10 ar gr eritiyoruz ve amonyum molibdat' ı 1 gr tartarak eritiyoruz zira Mo en küçük ppm değeri. ölçmenin kolaylığı açısından tercih edilmiştir.
Sevgili Kudret Bey,
Bir süredir topraksız tarım konusunda araştırmalar yapıyorum, hayalim inorganik gübre kullanmadan tamamen sağlıklı ve organik ürünler yetiştirebilmek, başarabilirmiyim henüz emin değilim..

Bu konu başlığını ve sizin verdiğiniz emeği görünce, üye olup size teşekkür etmek istedim. Sağolun varolun, aktardığınız bilgileri vakit buldukça özümsemeye çalışacağım.
Saygılar.

Ferdin beğendi.
Erbil Erözen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2021, 08:42   #962
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Merhabalar sayın Erbil Erözen teşekkür ederim BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA BÜYÜR.
Ancak inorganik gübre kullanmadan tamamen sağlıklı bitki yetiştirmek konusunda bir ön yargınızın veya yanlış bir bilginizin olduğunu söylemek isterim. İnorganik gübre kullanmak sağlıksız bitki yetiştirmek değil aksine en sağlıklı hijyenik bitki yetiştirmektir ancak bir şey çok önemlidir inorganik gübre kullanmak tamamen hesap kitap işidir gelişi güzel kullanılırsa sağlıksız olduğu doğrudur. Kimyada elementler organik veya inorganik olarak ayrılmaz. potasyum potasyum dur fosfor fosfordur. Önemli olan doz ve miktar meselesidir. Çalışmalarınızda başarılar dilerim kolay gelsin selamlar.

ozermu ve Ferdin beğendi.
Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2021, 08:47   #963
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Siteye yeni kayıt olan arkadaşlar mesaj kutularının dolu olduğunu fark etmediklerinden olacak ki irtibat kuramıyoruz. Özelden bir mesaj yazıyorlar mesaj kutuları dolduğu için iletişim kesiliyor ve buradan yazmak zorunda kalıyoruz.
Yönetimden rica etsem yeni üye olan arkadaşlara mesaj kutularını kontrol etmek hakkında bir mesaj bir ikaz iletilebilir mi acaba.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2021, 17:58   #964
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-04-2021
Merhabalar @Kudret Tezel

Sıvı solucan gübresi ile denemek istiyorum daha önce herhangi bir şekilde topraksız tarım ile uğraşmadım sıvı solucan gübresi ile başlamak istiyorum.Sıvı solucan gübresi için herhangi bir öneriniz var mı veya formülünüz ?

Teşekkür ederim.

kadirphp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2021, 13:57   #965
Ağaç Dostu

nk_tarim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kadirphp Mesajı Göster
Merhabalar @Kudret Tezel

Sıvı solucan gübresi ile denemek istiyorum daha önce herhangi bir şekilde topraksız tarım ile uğraşmadım sıvı solucan gübresi ile başlamak istiyorum.Sıvı solucan gübresi için herhangi bir öneriniz var mı veya formülünüz ?

Teşekkür ederim.
Merhaba. Kolay gelsin.

Topraksız tarımda solucan gübresi kullanımı bir hedefe rasgele ateş edip hedefi tutturmaya benzer. Topraksız tarımın temeli tüm beslemenin kontrol altında olmasıdır. Solucan gübresi gibi organik içeriklerin besin elementi içeriğini kontrol edemezsiniz ve uygulayacağınız besleme tamamen şans eseri olacaktır.

nk_tarim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2022, 23:49   #966
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-01-2022
Topraksız tarım

Merhabalar arkadaşlar kıvırcık üretimi yapmak istiyorum.
Besi formülüne ihtiyacım var nasıl hazırlamalıyım.
Değerli düşünceleriniz ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
Herkeze iyi çalışmalar.

Dinçer Türkmen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2022, 12:11   #967
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-05-2022
Hocam makro besin elementleri icin stok cozelti miktarlarini yazmissiniz fakat mikro besin elementleri icin stok cozelti hazirlarken ne kadar kullanmamiz gerektigini yazmamissiniz. Sadece stok cozeltiden alinacak miktarlar var. Stok çözelti için ne kadar kullanmaliyiz

Sevda0608 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2022, 18:33   #968
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-07-2022
merhaba, balkonda topraksız tarım denemesi yapıyorum. 1.5 metrelik ve 100lük iki pimaş boru ve 10 litrelik su kovası kullandığım bir sistemim var. çeri domates yetiştiriyorum. ancak hiçbir yerden kaçak vs olmamasına rağmen 10 litrelik kovam her gün sabahtan akşama kadar boşalıyor ve motorum boşa çıkıyor. böylesine küçük bi sistemde bu kadar su gitmesi normal mi? topraksız tarımın avantajlarından birisi de su tasarrufu değil midir? yarın öbür gün bu sistemi büyütmek istesem yine bu oranda büyük su ihtiyacım olur mu? kovanın üstü su alma borularının delikleri haricinde kapalı bu arada.

dinc.mustafa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2023, 21:17   #969
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2019
Kudret hocam merhaba,
Topraksız tarım hobi olarak bir sistem kurdum. Hazır kitlerden aldım. Çok güzel salatalık büyüdü ciceklendi ancak meyvaya dönmedi. 2 defa denedim aynı sonuçla karşılaşınca vazgeçtim. Sizden ricam salatalık üzerine besin eriği sizden satın alabilir miyim. Bide formülünü paylaşabilirseniz sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler ederim.
Selamlar.

Recep34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2023, 09:19   #970
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-12-2015
formulunü ne yapıcaksınki sonucta karmaşık ve ayarlaması zor,sulamayı nasıl ayarladınız?sadece salatalıkmı denediniz?hazır kit aldım derken nası nerden alıp kullandınız?akan su ile mi yaptınız zira o biraz daha zor ve hata kabul etmeyen bi sistem,kolay gelsin

jacky_038 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2023, 20:55   #971
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2019
Merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
İnternet ortamında bir siteden üzerinde madra yazan hazır bir besin aldım. Akan su kültürünü kullandım. Ancak sistemi hiç kapatmadan çalıştırınca sistem ufak olunca akvaryum motoru suyu çok fazla ısıtıyor. Sağolsun Kudret hocam irtibata geçti besinleri de ondan tedarik edeceğim. Süreci ve değişimi sizlerle paylaşacağım .
Selamlar.

Recep34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2023, 07:47   #972
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-12-2015
o aldığınız besin kiti ile kudret hocanınki çok farklı zaten deneyince farkı görürsünüz,akan su gerçekten zor bence topraklı deneyin güzel sonuç alırsınız,topraklı belli zaman aralıklarında depodan besin verirsiniz daha kolay ve hata kaldırıyo,kolay gelsin

jacky_038 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2023, 00:11   #973
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-02-2023
dusuk nem oldugu icin olabılır

myçbergama Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2023, 15:43   #974
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2023
ppm leri cc ye nasil cevirdin sora bilirmiyim

alikram Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2023, 15:46   #975
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2023
nasil hesabladiniz?

alikram Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024