agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni13Beğeniler
  • 1 Gönderen Serifkrd
  • 7 Gönderen İsmail Kuzucu
  • 5 Gönderen malina

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-02-2019, 14:42   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-02-2019
Talking Ürün Satışı Konusunda Sıkıntı Yaşayanlar

Merhaba arkadaşlar ticari anlamda istanbul veya istanbula yakin Şehirlerde bulunan arkadaşlara ürünlerini
Pazarlamalari icin bazi kaynak ve baglantilar saglayabilirim bu konuda yardımcı olabirim gerek telefon ile gerek yüzyüze gorusebiliriz.

RBİA beğendi.
Serifkrd Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2019, 10:22   #2
Yeni Üye

Bu konuda satış ve pazarlama sorunu yaşayan kisilerin oldugunu sanıyordum ve hatta pazarlama yapamadığı için bırakmak zorunda kalanlara bile şahit oldum sanırım durum değişmiş görünüyor herkese iyi tarımlar bol bereketli hasatlar dilerim

Eski 18-02-2019, 13:26   #3
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Tek bir örnek vereyim;

Geçen sene marul 50 kuruş dahi yapmadı ve seralar öylece sürüldü. Bizde bazen marulları solucanları verdik. Şuan mal yok ve en küçük marul toptan 2,5 lira, pazarda kimse 5 liraya pahalı demiyor.

Toptancılar o zaman çiftçinin yanında olmadı fide parasına dahi verenler olmuştu. Şimdi herkes mal arama peşinde. Biz üreticinin yanında olmazsak ülkenin durumu daha çok kötü olacak.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2019, 18:27   #4
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Serifkrd Mesajı Göster
Bu konuda satış ve pazarlama sorunu yaşayan kisilerin oldugunu sanıyordum ve hatta pazarlama yapamadığı için bırakmak zorunda kalanlara bile şahit oldum sanırım durum değişmiş görünüyor herkese iyi tarımlar bol bereketli hasatlar dilerim
Kinayeye gerek yoktu

Mesaj sayınız henüz 8... Satış işine aracılık edebilirim önerisi bu günün Türkiyesinde akla pek hoş şeyler getirmiyor. Dolandırıcıların ağına düşen düşene...

Alınganlık göstermeyin, siz dolandırıcısınız demiyorum. Örnek çok ve dikkatli olmak zorundayız diyorum...

Sazan Sarmalı hem beyaz perdede hem netflix'te

İsmail'in söyledikleri zaten işin temeli...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 12:34   #5
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Kinayeye gerek yoktu

Mesaj sayınız henüz 8... Satış işine aracılık edebilirim önerisi bu günün Türkiyesinde akla pek hoş şeyler getirmiyor. Dolandırıcıların ağına düşen düşene...

Alınganlık göstermeyin, siz dolandırıcısınız demiyorum. Örnek çok ve dikkatli olmak zorundayız diyorum...

Sazan Sarmalı hem beyaz perdede hem netflix'te

İsmail'in söyledikleri zaten işin temeli...
3 kuşaktır gida işindeyiz uretim ticaret dagitim pazarlama ve satış alanlarinin tamaminda cok fazlaca etkin bir konumdayim ailem şöyle bir örnek veriyim antalyada 2dayim serada hergun tüm sebze çeşitlerini hale yolluyor dayımın oglu dağıtım yapip dukkanlara bırakıyor bende haldeki dukkanimda satiyorum marketci pazarcı vss gibi yerlere ayrica kendimde market sahibiyim devletin koymuş olduğu bir kayit sistemi var hale giren tüm ürünler kayitlidir ve satışı yapilmak zorundadır çöp **** kalitesiz bir urun dışında çöp olan ürünlerde eğer atilacaksa ve miktar çoksa tutanak tutulur. Ben gördüğüm birçok yazi ve videoda ve hatta bu hafta sonu tanışmak fırsatı bulduğum sayın Kudret TEZEL bendende anladigim kadari ile satış konusunda sorun yaşayan ve ürünlerine pazar bulmakta zorlanan cok kişi oldugu kanisindayim yıllarca forumlarda teknik destek saglayip hizmet verdim ve bilgi sahibi olduğum konularda yardımcı oldum buradada yapabileceğim şeylerde yardimci olmak isterim güven konusuna gelince mali getirip parasını alır kim olursa resmi faturasini keser para elden bile degil şahsın kendi hesabına gider hal sistemi bu şekildedir bunun dışında olan şeyler güven dışı olur ve iki tarafinda magdur olacağı sonuçlar doğura bilir yeni başlayan birinin bu sekilde ticari bir konu açmasının sizinde yazdığınız gibi çok dikat çekici ve dolandırıcı gözü ile bakilabilmesi konusunda aynı fikirdeyiz ancak ben olsam nasil **** ne sekilde satış yapacaksiniz kendiniz ve karşı taraf için dolandırma gibi bir olayı ortadan nasil kaldıracaksınız diye sorardım

Eski 19-02-2019, 12:40   #6
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Tek bir örnek vereyim;

Geçen sene marul 50 kuruş dahi yapmadı ve seralar öylece sürüldü. Bizde bazen marulları solucanları verdik. Şuan mal yok ve en küçük marul toptan 2,5 lira, pazarda kimse 5 liraya pahalı demiyor.

Toptancılar o zaman çiftçinin yanında olmadı fide parasına dahi verenler olmuştu. Şimdi herkes mal arama peşinde. Biz üreticinin yanında olmazsak ülkenin durumu daha çok kötü olacak.
Değerli çiftci kardeşim sen ciftcisin ben tuccar veya komisyoncu mal para ediyor toprakli tarımdaki kişiler zaten sabit kisilerle çalışır durum ve piyasaya gorede başka kisilerlede çalışmaya başlarlar şimdi 3 hafta icinde yaşadığım 2ornegi vermeyin sana misal ben 15bintl ürün yapip bana yollasın diye ciftciye yolladim sonraki 2ci hafta 13bintl daha yolladik biz dürüst çalışan kisilerin hep yanindayiz ha sen diyorsanki mal 3tl herkes aliyor 1tl olunca almiyor o ayri ozaman mali yolladığın kişileri iyi seçmek lazim sezonluk yüksek mal satip piyasadan yok olan kisileri degil ayrica mal degeri arz talep dengesine gore olusur 2hafta once havuc kg 3tl civarındaydı şimdi ise 1tl 1.5tl arasinda duruyor

Eski 19-02-2019, 12:45   #7
Yeni Üye

bana ulaşıp istanbul sebze meyve halinde otogar civarında misafirim olabilirler tanışabiliriz topraksiz alanda faliyet gösteren arkadaşlarla

Düzenleyen Serifkrd : 23-02-2019 saat 15:23
Eski 20-05-2021, 12:00   #8
Ozu
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-05-2021
Selamlar hala aktif misiniz acaba ?

Ozu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024