agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 2 Gönderen İsmail Kuzucu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-02-2020, 20:32   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-02-2020
erolbeyaz / Topraksız seram

Değerli forumdaslarim, 3 gunde kısıtlı zamanım ile annem ben ve eşim ile evimin terasında küçük bir sera yaptık. Yalnız borularimdan su taşıyor, fazlasının aktığı yerden agzimla suyu çekince düzeliyor gibi. 1cm eğim verdim olmadı, eğim vermedim yine düzelmedi. Su taşması olmayan borularda, cikislari aynı seviyeye getiriyorum yine olmuyor. Olmadığı içinde serami çalıştıramadim kaldı böyle. Yarın işten gelince tekrar bakacağım önerisi olan var mıdır sormak istedim. Bir yol gösteren olursa çok minnetar kalırım.

Saygılar herkese

erolbeyaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2020, 20:45   #2
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Sisteleme saniyede 1 litre su giriyorsa en az 1 litre geri dönmesi gerekli. Taşmasını önlemek için 2 seçenek var, borulara gelen suyu azalmak ki bunu T parçası ile yapabilirsiniz. Diğer seçenek ise çıkışlarda olan dirsekli ek parçanın ebatını büyütmek. Bunuda 20-25 mm dirsek kullanarak yapabilirsiniz.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2020, 21:01   #3
Yeni Üye

Üstadım ben 16 lik kullanmıştım onları 20 lik olarak degistirmeliyimiyim, o zaman tasma durur mu sizce ?

Eski 23-02-2020, 21:49   #4
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Motor suyu hızlı basıyorsa yetmeyebilir, bunu sizin anlamanız gerekli. Diğer yöntem ise T ile fazla suyu sisteme direk geri verme.

Name:  Screenshot_2020-02-23 Topraksız Çilek Üretimi İle Servetine Servet Kattı.jpg
Views: 521
Size:  33.9 KB

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2020, 06:59   #5
Yeni Üye

tamam hocam her ikisini de deneyeyim bugün.

Eski 24-02-2020, 07:04   #6
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Motor suyu hızlı basıyorsa yetmeyebilir, bunu sizin anlamanız gerekli. Diğer yöntem ise T ile fazla suyu sisteme direk geri verme.

Eklenti 703368
Bu yöntemi kullanacaksanız, resimdeki düzenekteki eksikliği gidermeniz yararlı olur.
Depoya dönen suyu taşıyacak boruya (Te ile depo arasına) vana konulmalı. Bu vanayı kısıp açarak sisteme giden suyun debisini ayarlayabilirsiniz.
Kanımca bu düzenek kurulmalı ki, sisteme gönderilen suyun debisi istenilen düzeyde tutulabilsin. Üretim borularından geçen suyun hızının sınırlanması için kullanışlı olur.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2020, 09:55   #7
Yeni Üye

aslına bakarsanız, t boru koymuştum ama ayarlı vana koymadım. akşam bunu deneyeceğim. yalnız daha büyük bir sorunum var şuan motor bozulmuş. midapo marka dalgıç motoru almıştım 12 voltluk. ama çalışmıyormuş. bozuldu mu ne oldu anlamadım akşam bakıcam durumuna :/

Eski 24-02-2020, 10:15   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-12-2015
o motorun suyu bitmiştir bozulmamıştır,susuz çalışmaz,her borunun çıkışını ayrı değilde hepsini bi boru olarak bağla en son bir yerden drenaja aksın **** direk depoya dökülsün o şekilde hafif eğimle çözebilirsin bu şekil 4 boruyu kontrol etmekle zaman kaybın olur.

jacky_038 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2020, 12:36   #9
Yeni Üye

Arkadaşlar bir hata yapmışım ki sormayın, bütün sistemi kurdum ama üzerini nasıl kapatabilirimin hesabını yapmadım. çok önemsememiştim aslında kapatırım nasıl olsa diye düşündüm ama 2x2 metrelik yaklaşık 4m2 lik seramın üzerini kapatamadığım için fide ekimimi yapamadım. akıl akıldan üstündür diyerek sizlerle paylaşmak isterim. burası en makul olarak nasıl kapatılır. ? çünkü şu anda yaklaşık 1200 liram bu düzenek için gitti herkese saygılarımı sunar fikirlerinizi beklerim. bu borularla olmayacak gibi sanki..

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024