agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-05-2018, 18:29   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-02-2017
Selahattint / Topraksız tarım marul denemesi

Merhaba arkadaşlar 15 M² seramda amatör olarak topraksız tarım denemesi yapmaya başladım buna başlamadan önce sayısız video ve forumda sizin paylaşımlarınız dan bir çok bilgi öğrenmemin yanın da sayın Kudret Abinin fikir ve bilgi desteği sayesinde çok şey öğrendim onun paylaşımları ve konuşmaları beni aşırı derecede bu işi yapmam yönünde teşvik etti kendisine çok çok teşekkürler ,kendisinden teslim aldığım besin ile birlikte yaklaşık 16 gündür topraksız tarıma başlamış durumdayım ,ilk başlarda gerçekten çok büyük sıkıntılar yaşadım evde ve işte yaşadığım yoğunluk nedeniyle ilk defa bugün paylaşım yapma fırsatı buldum.Şu an büyüme olarak her şey güzel gidiyor yaklaşık 2 hafta sonra güzel bir hal alacaklarını düşünmeme rağmen yanlış marul cinsi dolayısıyla görsel olarak beni çok fazla cazip gelmedi yaşadığım sıkıntıları sorunları gelişimi zamanla paylaşacağım şu an ec değeri 1,0 ve 1,1 1,2 civarlarında tutmaya çalışıyorum 1,3 hiç çekmedim.

Eklenen Resimler

Selahattint Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2018, 08:13   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2018
Çok güzel olmuş , merak ettiğim bir konu var neden hep marul olarak ağırlıklı yeni başlayanlar kolay olduğu için mi yoksa amatörlük seviyesini atlatalım sonrasında domates ile çilek vs yaparız şeklinde bir düşünce mi var acaba ? Çünkü bende yeni başlıyorum ve benimde aklımda marul vardı ama domates ile başlamaya karar verdim

Bayram Şahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2018, 22:57   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-02-2017
ilk defa deneme yaptığım marul hem yetiştirmesi daha kısa bir ürün olduğu için marul tercihinde bulundum ilk defa böyle bir sey yaptığım için ilk seferde başarısızlık olduğunda hem hevesimi kıracaknerede yanlış yaptığımı goremeyebilirdim bundan sonra hangi ürünü denerim henüz karar vermedim bu sadece ogrenme amaçlı bir deneme hangi sorunlar ile karşılaşacağımı görmek sadece fidelerimi yetiştirirken hayvan g ubresi kullandım ifadeler de sera içerisinde bulunuyordu ilk ekimden bir kac gun sonra fideler delik deşik oldu böcek yedi ilaçlama yapmak zorunda kaldım bu bana ders oldu siz aynı hataya düşmeyin sera kuruluşunda zemin düz olmadığı için boruları düşerken denge sorunu ile çok uğraştık kurulum yapmadan önce kesinlikle zemin düz olsun ilk kurulum tamamen ökten sonra en az 1 gün sistemi bos halde çalıştırın sızıntı filan olmadığından emin olun pet bardakları içine marul dikecekseniz delikleri biraz büyük açın marul büyüdükçe kökleri deliklere sıkışıyor en iyi çözüm çok az para vererek topraksiz tarim marul fide bayraklarını almak çok iyi bir çözüm ben seranin maliyetini en aşağı indirmek için boru ve demirleri vurdacidan temin ettim 15 m2 için ikisi toplam 270 lira tüyü sadece marul seçimdi çok önemli daha deneyimli arkadaşlar tavsiyede bulunacaklardir

Selahattint Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2018, 02:38   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2018
Aslında benimkisi sera değil terasım var ve yıllardır boş boş bekliyordu. Bir gün topraksız tarım ile tanıştım gerekli araştırmalar sonucu terası değerlendirme kararı aldım. Terasıma topraksız tarım düşünüyorum, domates ile başlayacağım nasip kısmet olursa bir iki güne sistemi kurup çalışır hale getireceğim ve sonuçlarını paylaşacağım, bakalım neler olacak

Bayram Şahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2019, 16:13   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2019
kolay gelsin başarılar

theogre223 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024