agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler
  • 1 Gönderen megbilgi
  • 4 Gönderen Kudret Tezel
  • 1 Gönderen Kudret Tezel
  • 1 Gönderen beşiktaşlı

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-02-2017, 08:22   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-01-2017
Katlı sistemler için su pompası önerileriniz

Herkese merhaba,S.a
Ben topraksız tarıma yeni başladım ve evimin duvarında katlı sistem yapıyorum şu anda Ancak 3 su motoru denememe rağmen 2,5-3 metreye su çıkartabilen bir motor bulamadım.Katlı sistemleriniz için siz hangi motoru kullanıyorsunuz veya bildiğiniz önerebileceğiniz bir motor var mı ? Kullandığım motorların üzerinde 3-4M yazıyor ama alaka bile yok.
NOTüzgün bir motor bulabilirsem hem kendi deneme başlığıma hemde kullanılan aletler başlığına eklicem marka ismini

PoeWang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2017, 09:40   #2
Ağaç Dostu

beşiktaşlı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2016
size normal su pompası gerekli
formda birisi vardı kim olduğnu hatırlyamadım
GUVENLİ FİYAT, SÜRTME FANLI POMPA FİYAT LİSTESİ, SU POMPASI,GÜNCEL FİYATLAR
ist karaköy perşembe pazarında 100 tl var

beşiktaşlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2017, 13:27   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2014
Bu fazlası ile işini görür...

10-12 metreye su basabilir.

Pkm-60 Yarım Parmak Su Motoru Su Pompası Dinamo GittiGidiyor'da 259812227

Ben bunu kullanıyorum bir sorun olmuyor. Sadece biraz sesli...
.

lastevil beğendi.
megbilgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2017, 09:51   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-02-2017
biz okul da projede kullanmak için Aqua Magic WP-7000 Kafa Motoru 5500 L/h aldık gayet sessiz ve 2,5 3 metreye rahat su basabiliyor 138 lira

mavipanjur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2017, 19:26   #5
Ağaç Dostu

beşiktaşlı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mavipanjur Mesajı Göster
biz okul da projede kullanmak için Aqua Magic WP-7000 Kafa Motoru 5500 L/h aldık gayet sessiz ve 2,5 3 metreye rahat su basabiliyor 138 lira
arkadaşalar bu tür işler için bu tür pompalar uygun deyil
100 tl 120 tl 20 mt ye basan santrafurj pompalar var yinede bu konuda ısrarlıyım almayanlar için

Eski 23-02-2017, 23:30   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Sayın beşiktaşlı aqua Magic WP 7000 kafa motorunun bu işe uygun olmadığını söylüyorsunuz. Bence seçim gayet güzel. Bu pompalar dalgıç tipi yani suyun içinde çalışan magnetik motorlardır çok uzun ömürlüdürler ve çok ta pratiktirler. Siz neden böyle düşündünüz bilmiyorum ben ayni tip motorları terasımdaki sistemimde 13-14 senedir kullanıyorum çok memnunum. Öyle 20 metreye basmazlar benimkiler 2 metrelik ama yeterli oluyor. WP 7000 seriside baya büyük bu sistem için ideal. Ama kafanızı karıştırmayayım karar sizin.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2017, 18:49   #7
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kudret Tezel Mesajı Göster
Sayın beşiktaşlı aqua Magic WP 7000 kafa motorunun bu işe uygun olmadığını söylüyorsunuz. Bence seçim gayet güzel. Bu pompalar dalgıç tipi yani suyun içinde çalışan magnetik motorlardır çok uzun ömürlüdürler ve çok ta pratiktirler. Siz neden böyle düşündünüz bilmiyorum ben ayni tip motorları terasımdaki sistemimde 13-14 senedir kullanıyorum çok memnunum. Öyle 20 metreye basmazlar benimkiler 2 metrelik ama yeterli oluyor. WP 7000 seriside baya büyük bu sistem için ideal. Ama kafanızı karıştırmayayım karar sizin.
Aqua Magic gibi akvaryum makinelerinin 2,5-3 metre yukarıya su çıkartamayacağını düşündüğü için olabilir.Kudret Bey siz ne kadar yukarıya su çıkarttırıyorsunuz bu motorlar ?

Eski 26-02-2017, 18:19   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-12-2013
Merhabalar,
Sobo wp 7200 model kafa motoru 16 mm'lik boru ile çok rahat 4 metreye su basabiliyor. Yeter ki borunun motora bağlantısını kaçak olmayacak şekilde yapın.
Ben kurulumunu yaptığım bir serada bu motorla 120 tane ayarlı damlatıcıyı besliyorum ,gayet iyi iş görüyor.

Saygılarımla
Turhan Engin

turhanengin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2017, 20:09   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi PoeWang Mesajı Göster
Aqua Magic gibi akvaryum makinelerinin 2,5-3 metre yukarıya su çıkartamayacağını düşündüğü için olabilir.Kudret Bey siz ne kadar yukarıya su çıkarttırıyorsunuz bu motorlar ?
Benim sistemimde fazla yükseklik yok hemen hemen ayni seviyede ama 2 metreye 2 ton su basar ATMAN AT-f 203 modeli filtreli model. Ben memnunum dediğim gibi 13-14 senedir kullanıyorum.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2017, 06:06   #10
Ağaç Dostu

beşiktaşlı's Avatar

kudret beyin tecrübesi tartışılmaz fakat benim alatmak istediğim sistem gereği bu pompalar basınç ve yükseklik konusunda sorun yaşamazsanız
sürekli devir daim için diyer aqua ve muhadillere göre iki buçuk kat enerji harcıyor
süerekli çalışmayacak basınç gerekli alan büyükise ise idaal

Güç: 0,37 KW hp 0.5 sntrafuruj........370 watt.....enerji harcıyor
...................................
Sobo WP-7200 Kafa Motoru 5500 L/Hr
Tatlı su ve tuzlu akvaryumlarında ( sump tankları için ) suyu tahliye / taşıma amaçlı kullanılan , düşük ses ile çalışma özelliğine sahip kafa motorudur ( power head )
135 Watt enerji sarfiyatı ile saatte 5500 litre su geçirme kapasitesine sahiptir

Eski 27-02-2017, 14:23   #11
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
biz bu seneki çalışmamızda elimizdeki mevcut pompayı kullanacağız
çalışma deyerlerine bakmadım,,, şuan mahzende duruyor sanırım 0,30 ...050 kw arasıküçük bir pompa ,!!!!!!
bakımını yapıp kullanmak istiyorum !eğer çalışıyorsa??
gelişmelri,
artı eksi yönlerini bildiririm )
biraz basıncı yüksek ve enerji sarfiyatı beni düşündüryor
rengi sarı fakat işlevi bu resimdeki gibi PKM-60 Yarım Parmak Su Motoru Su Pompası Dinamo

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2017, 21:05   #12
Ağaç Dostu

beşiktaşlı's Avatar

kudret beyin bahsettiği pompayı inceledim artı yönü en önemlsi hava yapma gibi sorunu yok suyun içersinde çalışıyor
fakat basınc olayı yok

Eski 06-03-2017, 10:00   #13
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-02-2017
Oto silecek suyu motoru

Selamlar,

ilk akan su kültürü denememde 2,5 mt ye su pompalayacak pompa konusunda ben de zorluklar yaşadım,

En sonunda oto silecek suyu motoru ile sorun çözüldü, benim sistemim 15 dk çalışıp, 45 dk dinleniyor, bu şekilde çalıştırdığımda hiçbir sorun yaşamadım.

Ancak sisteminiz büyükse bu motorun debisi yeterli olmayabilir.

Birkaç hafta sonra daha büyük bir sistem denemem olacak, bu sistem için de eski çamaşır makinamın kirli suyu dışarı pompalayan pompayı deneyeceğim,

Sonuçları yine buradan paylaşırım, hepinize güzel haftalar dilerim...

Puanter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2017, 19:35   #14
Ağaç Dostu

beşiktaşlı's Avatar

SUYUN içersinde çalışan pompalara bakın
hava yapması yağni sisteme su basması sorun olabilir
kudret beyin...
turhanengin beyin .Sobo Wp-7200 Kafa Motoru Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al
bu şekilde ki pompalar daha sağlıklı

idris şenol beğendi.
Eski 09-03-2017, 16:10   #15
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
İstanbul Mısır çarşısı çiçek 🌺 pazarında akvaryumxularda mevcut pom 60 tl aldık💰Nakit fiyatı

Eklenen Resimler

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2017, 10:06   #16
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-02-2017
Herkese kolay gelsin. Bana 2.5 mt yüksekliğe ve toplamda 210 kök e su pompalayacak bir motor lazım. Önerisi olan var mı?
Dalgıç pompa düşündüm yeterli basınç olmaz dediler. En küçük motoru önerdiler. Onun içinde saatte 300 lt su çeker dediler. Benim depom 200 lt motoru denesem 200 lt depoda sıkıntı yaşarmıyım acaba.

Nctelts Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2017, 10:12   #17
Ağaçsever

210 kök damlama ile sulanacak

Eski 06-09-2017, 13:33   #18
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi NCTELTS Mesajı Göster
Herkese kolay gelsin. Bana 2.5 mt yüksekliğe ve toplamda 210 kök e su pompalayacak bir motor lazım. Önerisi olan var mı?
Dalgıç pompa düşündüm yeterli basınç olmaz dediler. En küçük motoru önerdiler. Onun içinde saatte 300 lt su çeker dediler. Benim depom 200 lt motoru denesem 200 lt depoda sıkıntı yaşarmıyım acaba.
Motor sürekli mi çalışacak ?
Birde fazla su tekrar sistememi dönecek ve kullanılan yani eksilen su miktarını geri sisteme nasıl ekliceksin ?
Sisteminin uzunluğu ne kadar ?
Eğer motor sürekli çalışacaksa ve sistemin yeteri kadar uzunsa bence sıkıntı olmaz.Mesela bende 0.5 beygir motor vardı sürekli kullandığımda sıkıntı olmuyordu. Deponun 70 litre kapasitesi vardı ama sistemdede fazladan 150lt ye yakın su bulunuyordu. Yani elektrik gidince ortalık su gölü oluyordu Tam doluyken çalıştırdığımdada 3-4 dakkada depo bitiyordu bende motoru tekrar kapatıyordum
Motor sürekli çalışacaksa ve sisteme su otomatik dolacaksa bence sıkıntı olmaz, genede böyle şeyleri denemeden tam bilemezsin

Eski 07-09-2017, 09:12   #19
Ağaçsever

Alıntı:
Motor sürekli mi çalışacak ?
Birde fazla su tekrar sistememi dönecek ve kullanılan yani eksilen su miktarını geri sisteme nasıl ekliceksin ?
Sisteminin uzunluğu ne kadar ?
Eğer motor sürekli çalışacaksa ve sistemin yeteri kadar uzunsa bence sıkıntı olmaz.Mesela bende 0.5 beygir motor vardı sürekli kullandığımda sıkıntı olmuyordu. Deponun 70 litre kapasitesi vardı ama sistemdede fazladan 150lt ye yakın su bulunuyordu. Yani elektrik gidince ortalık su gölü oluyordu Tam doluyken çalıştırdığımdada 3-4 dakkada depo bitiyordu bende motoru tekrar kapatıyordum
Motor sürekli çalışacaksa ve sisteme su otomatik dolacaksa bence sıkıntı olmaz, genede böyle şeyleri denemeden tam bilemezsin
15 dk çalıştırmayı düşünüyorum en çok yazın kullanacaksam 30 dk yine yazın minimum 1 saat durur kışın 3 saate kadar durabilir. Köklere damlama olacak fazla su tekrar depo ya dönecek.

Eski 07-09-2017, 09:15   #20
Ağaçsever

Borular her biri 3 mt 7 sağda 7 solda üst üste duruyor A şeklinde bir iskele yaptım. Yer sıkıntısından dolayı depoya altına koyacağım ama biraz yere yakın olmuş onun için alttaki 1 sırayı iptal edeceğim.

Eski 01-02-2019, 14:16   #21
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-01-2019
Alıntı:
Herkese merhaba,S.a
Ben topraksız tarıma yeni başladım ve evimin duvarında katlı sistem yapıyorum şu anda Ancak 3 su motoru denememe rağmen 2,5-3 metreye su çıkartabilen bir motor bulamadım.Katlı sistemleriniz için siz hangi motoru kullanıyorsunuz veya bildiğiniz önerebileceğiniz bir motor var mı ? Kullandığım motorların üzerinde 3-4M yazıyor ama alaka bile yok.
NOTüzgün bir motor bulabilirsem hem kendi deneme başlığıma hemde kullanılan aletler başlığına eklicem marka ismini
merhaba, yanlıs pompa/motor kullanımı size hem nakit hemde vakit kaybettirecektir. Ucuz diye alınan ürünlerde genelde 3-5 ay sonra bozulacaktır. Önemli olan profesyonel bir ekipten uygun pompa ile ilgili teknik destek almanız. Destek için iletişime geçeebilirsiniz.

Kampa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024