agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 4 Gönderen turhanengin

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-12-2015, 21:59   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-12-2015
Balkonda Topraklı tarım mı topraksız tarım mı daha iyi ürün verir?

Arkadaşlar eğer bu başlığı yanlış yere açtıysam hepinizden özür dilerim ama tam olarak kestiremedim bu konuyu hangi başlıkta sorayım diye.
Öncelikle belirtmek isterim ki ben aranıza yeni katılan deneyimsiz daha önce bir fide dahi tam olarak yetiştirememiş bir üyenizim.
İlk isteğim yaza doğru balkonumda hiç kimsenin toprağına arsasına muhtaç kalmadan kendi kendime bir iki sebze yetiştirmektir. Yetiştirmek istediğim sebze ise çeri domatesi veya pembe domatestir. Yahut Tadı ve verimi güzel olan bir tür biber yetiştirmek istiyorum.

Bu koşulları göz önüne alacak olursak şöyle güzelce doya doya yiyebileceğim kadar Pembe veya çeri domatesi yetiştirebilmek için yazın bana topraklı mı topraksız tarımı mı tavsiye edersiniz?

Topraksız tarımı yeni yeni öğrendim yaza kadar epey vaktim olacak ve ben de topraksız tarım için gerekli malzemeleri dahi yaza kadar toparlamış olurum.

Lütfen mesajıma açıklayıcı dolu dolu cevaplar yazınız zira buna çok ihtiyacım var. Başka türlü öğrenemem. Elbette deneyerek öğrenmek daha iyidir fakat sizlerin tecrübelerinizden de faydalanmayı çok isterim.

Greant64 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2015, 17:31   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-12-2013
Aramıza hoş geldiniz Sayın Greant64;
Hem topraklı tarımı, hem de topraksız tarımın su kültürü ve katı ortam kültürünü uzun yıllardan beri denemiş biri olarak size naçizane fikrimi söylemem gerekirse ilk denemenizi topraksız katı sistem olarak yapmanız.

Çünkü katı sistemde başarı oranı diğer sistemlere oranla daha yüksek
Forumda bir çok arkadaşın konu ile ilgili yaptığı çalışmaları detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla Turhan Engin

turhanengin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024