agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni257Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-09-2015, 21:29   #91
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2013
Samsun tarım fuarındaki standımız

Fuarda standımıza ilgi çok yoğundu

Eklenen Resimler

oceaneagle55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2015, 15:28   #92
Ağaç Dostu

Ve geçte olsa inşaat başlar

Sonunda projemiz hayat buluyor.

Eklenen Resimler

Eski 25-10-2015, 15:42   #93
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2015
hayırlısı olsun

oceaneagle55 beğendi.
shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2015, 22:34   #94
Ağaç Dostu

Aralıkta seramızın %50 biter inşallah

Eski 01-12-2015, 00:25   #95
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Bende Samsundayım. Fuardaki standın sizin olduğunu bilmiyordum.
Yeriniz Polis Okulundan öncemi sonra mı ?
Allah yardımcınız olsun

saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2015, 20:08   #96
Ağaç Dostu

Cool

Direkleri diktik çok şükür

Eklenen Resimler

Eski 14-12-2015, 21:05   #97
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Giriş Tarihi: 01-12-2012
Büyük bir yatırım. Emeklerinin karşılığı en kısa zamanda geri döner inşaallah. Başarılar diliyorum.

ateşkaptan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2016, 01:32   #98
Yeni Üye

PacMan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-11-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oceaneagle55 Mesajı Göster
Selamlar.

Uzun süren çalışmalar yapılan araştırmalar ve sonunda gelinen final.Allah hepimizin yolunu açık etsin.

Uzun yıllar araştırmasını yurt içi ve yurt dışında yaptığım topraksız tarım sevdamı artık farklı bir boyuta taşımanın zamanı gelmişti.Kimi zaman görev yaptığım yük gemilerindeki odamda (asıl meslek gemi mak.müh) kimi zaman evimin terasında (evde topraksız tarım-Samsun'da topraksız tarım denemelerim) yaptığım denemeler belki böyle büyük bir yükün alt çalışması olamayacak kadar küçük sayılır.Ancak her şeyden önce azim ve kendine güven duygusu beni kamçılıyor.
Bu forumda başta Kudret hocam olmak üzere herkesin bir emeği var yapacağım işte.İşi doğru yapanlar kadar yanlış yapanlarda bir fikir verdi yeri geldiğinde.
Kuracağım sera tkdk-ıpart kapsamında hibe alacağından süs bitkileri yetiştiriciliği olarak faliyet gösterecek.Oysaki ben senede 2 sezon salatalık 3 sezon marul üretmeyi planlıyordum.Ne yazıkki örtü altına hibe yok.Umarım gelecek yıllarda çıkar.Bu nedenle bu işe yönelmek zorunda kaldık fakat hiç tahmin etmediğim bir pazar açığıyla karşılaştım.Yani bu işte para var dedirten cinsten.
Kurulacak sera 5000m2 kapalı 10000 m2 açık alana sahip olacak.İçerisinde dış mekan süs bitkileri ağırlıklı olarak üretim yapılacak.2.aşamada topraksız sistemlerde kesme çiçek ( Gül-karanfil-garbera ) olarak üretim devam edecek.
Üç gün sonra tkdk çağrısı açılıyor.Biz proje ve arazi alt yapısını hazırladık.Başlangıç aşamasından itibaren paylaşımlarda bulunacağım.Seranın kurulum maliyeti ,süreçte yaşanan sıkıntılar,kar zarar hepsi imkanlar doğrultusunda paylaşılacak.
Nedense insanlar yaptıkları üretimi paylaşmaktan çekiniyor.Konya kadar yüzölçümü olan kutup iklimi hakim olan Hollanda dünyanın en büyük kesme çiçek üreticisi.Ben bizzat oradaki seraları gezdim.Insanlar bilgilerini paylaşıyor birbirine destek oluyor.Bizde ise aman yaptığım işi kimse öğrenmesin bana rakip olur.
Sorsak sence hollandalımı yoksa senmi daha vatansever milliyetçisin.****** benim diyecek.
Neyse uzun lafın kısası girdik bir işe Allah sonumuzu hayır getire.
Sayın oceaneagle55 Tebrik ederim Hayırlı olsun umarım istediğin gibi olur herşey.Bende Topraksız Yetiştirme için bir Sera projesi adına destek almak istiyorum. Ama bulunduğum Gaziantep Bölgesinde ki Arsamda Jeotermal veya elekrik rüzgar enerjisi kullanamayacağımdan dolayı T.C. Tarım bakanlığından Hibe alamıyorum. Sizin www.tkdk.gov.tr sitesinde Başvuru İşlemlerinde

**302-1 Bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi ve bitkisel ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması**

Bölümünden mi Başvuru yaptınız. Eğer öyleyse bende başvuru için gereken yolları izleyeceğim.

Ayrıca bazı makineleri Listelemişsiniz. Topraksız tarımda tohum ekim makinesi şartmı. 4 Dönüm için.
Yani bunun Yerine klonlama yapılması uygun olmaz mı? Bu tür bir çok Listede yer alan materyaller var .

Şöyle bir NFT film Tekniği kullanacağım Sera için sizin listenizdekiler gerekli midir?

Sayın admin ve moderatörlerim Resimi bir türlü küçültemedim. Kusuruma Bakmayın.

zelish, Milla, dongyul ve 1 kişi beğendi.

Düzenleyen PacMan : 08-01-2016 saat 01:57 Neden: Ekleme / İmla
PacMan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2016, 08:28   #99
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Alıntı:
Direkleri diktik çok şükür
Projeniz hayırlı olsun sayın @oceaneagle55;
Alternatif enerji olarak Fosil ve atık kaynaklardan enerji üretimini düşünüp araştırdınız mı?
İşletmeniz ve çevreden(seralar, lokantalar, oteller) çıkabilecek ot çöp yaprak vs. ve ilave olarak büyük besi çiftliklerinden, köylerden getirteceğiniz taze hayvan gübreleri ve bunların yanması sonucu ortaya çıkacak gazların ısıtma ve aydınlatmaya dönüştürebilirsiniz.

İşletmenizin enerji ihtiyacından fazlasını da bulunduğunuz bölgede elektrik kurumuna satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun devamın da da yanmış hayvan gübresi ve kompost elde edip ayrıca bu alanda da piyasa oluşturabilirsiniz.

Geçen yıllarda Antalya'dan Oteller, Lokantalar zinciri ve seraları olan bir müşterimiz hiç bir atığımızı çöpe atmıyoruz Tüm işletmelerimizin elektrik ihtiyacını karşılıyor fazlasını da satıyoruz demişti.

Tekrar hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum.

Düzenleyen sinbas : 08-01-2016 saat 08:59
sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2016, 13:18   #100
Ağaç Dostu

Son rötüşlar

Selam dostlar.
Sera inşaatımızın sonuna yaklaşmış bulunmaktayız.Seramızda ağırlıklı olarak fide üretimi yapılacaktır.TKDK hibe kapsamında olduğu için direkt sebze üretemiyoruz.Bunun yabında süs bitkileri yetiştiriciliği ve kesme çiçekte yapılacaktır.Diğer faliyetlerimizi www.karadenizsera.com adresinden takip edebilirsiniz.

Eklenen Resimler

abk, zelish, smnvrl ve 6 kişi beğendi.
Eski 24-01-2016, 13:22   #101
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi PacMan Mesajı Göster
Sayın oceaneagle55 Tebrik ederim Hayırlı olsun umarım istediğin gibi olur herşey.Bende Topraksız Yetiştirme için bir Sera projesi adına destek almak istiyorum. Ama bulunduğum Gaziantep Bölgesinde ki Arsamda Jeotermal veya elekrik rüzgar enerjisi kullanamayacağımdan dolayı T.C. Tarım bakanlığından Hibe alamıyorum. Sizin www.tkdk.gov.tr sitesinde Başvuru İşlemlerinde

**302-1 Bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi ve bitkisel ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması**

Bölümünden mi Başvuru yaptınız. Eğer öyleyse bende başvuru için gereken yolları izleyeceğim.

Ayrıca bazı makineleri Listelemişsiniz. Topraksız tarımda tohum ekim makinesi şartmı. 4 Dönüm için.
Yani bunun Yerine klonlama yapılması uygun olmaz mı? Bu tür bir çok Listede yer alan materyaller var .

Şöyle bir NFT film Tekniği kullanacağım Sera için sizin listenizdekiler gerekli midir?

Sayın admin ve moderatörlerim Resimi bir türlü küçültemedim. Kusuruma Bakmayın.
Selamlar biliyorsunuz ki TKDK projelerinde belirli ürünler haricinde destek yok .Bunları TKDK internet sitesinden bbulabilirsiniz.
Seranın kurulum,projelendirme ve üretim kısmındaki tüm desteğe biz yardımcı olmaya hazırız.

zelish, sinbas ve Jakin beğendi.
Eski 24-01-2016, 13:25   #102
Ağaç Dostu

Selamlar Sayın Sinbaş.
Şİmdilik katı yakıt kazanı kullanacağız.Etrafımızdaki işletmeler pide ve ızgara üzerine çalıştığı için atık yağ toplama lüksümüz şimdilik görünmüyor.Bio gaz ve diğer alternatif enerji sistemleri içinde kaynaklar yetersiz.

smnvrl ve sinbas beğendi.
Eski 26-01-2016, 02:04   #103
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2014
tkdk

Alıntı:
Selamlar Sayın Sinbaş.
Şİmdilik katı yakıt kazanı kullanacağız.Etrafımızdaki işletmeler pide ve ızgara üzerine çalıştığı için atık yağ toplama lüksümüz şimdilik görünmüyor.Bio gaz ve diğer alternatif enerji sistemleri içinde kaynaklar yetersiz.

hayırlı olsun Allah utandırmasın kardeş.sizin gibi tkdk dan hibe kullanmak istiyorum,görüşebilir miyiz

oceaneagle55 beğendi.
Ahmet Çolak SB Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2016, 01:01   #104
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
Hayirli olsun. Başarilar. Darisi basimiza....

oceaneagle55 beğendi.
Murat Uysal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2016, 19:57   #105
Ağaç Dostu

Komşum Vedat Bey ve gülleri

Değerli komşum Vedat bey

Eklenen Resimler

Eski 04-02-2016, 23:17   #106
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-03-2014
Vedat abi benim de bahçe komşumdur. Seralarının bitişiğinde kapama armut bahçem var. Sizin seraları da geçerken görüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.

oceaneagle55 beğendi.
estikey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2016, 20:17   #107
Ağaç Dostu

İşlem tamam sıra üretimde

Eklenen Resimler

Eski 16-02-2016, 06:54   #108
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-09-2015
Hayırlı uğurlu olsun bol ve bereketli kazançlar

oceaneagle55 beğendi.
SambaMustafa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2016, 12:09   #109
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2014
Hayırlı olsun Uretime başlayın; insallah ziyarete de alışverşe de ugrarız

oceaneagle55 beğendi.
samur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2016, 13:31   #110
Ağaç Dostu

zelish's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2008
Galeri: 39
Gerçenten büyük yatırım, başarılar dilerim.

oceaneagle55 beğendi.
zelish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2016, 20:27   #111
Ağaç Dostu

Yolumuza Artık sera kurulum firması olarakta devam ediyoruz.şuan 40 dönüme yakın sera inşaatı ile yatırımcılarımızın bizimki gibi hayallerini gerçekleştiriyoruz

Eski 24-03-2016, 05:33   #112
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Alıntı:
Selamlar sonunda seramızı kuracak firmayı belirledik.3 adet 85 mt ve 2 adet 110 mt olmak üzere 5 adet tünelden oluşacak seramız.Yaklaşık 4500 m2 bir alan yapıyor.Sera içinde raylı bom sulama,fide sehpaları,çift tepe havalandırma ( modern Gotik sera) hava üflemeli ısıtma sistemi ve iklim kontrol sistemleri olacak.Sera örtü malzemesi naylon ,kapılar polikarbon.Yaklaşık maliyet 500000 tl.Firma teklifi 350000 civarı ancak ankaraj betonları ve çevre düzenlemesi ninde eklenmesiyle bu fiyata mal olacaktır.Yaklaşık 200000 tl civarında makina ekipman alınacak.Allah yardımcımız olsun.Bizim için tek sorun makinaların italyadan gelecek olması.Ödemeleri esnetemiyoruz.Makinayı verince paranın tamamını kapatmamız gerekiyor.Malesef bu makinalar Türkiye de üretilmiyor.
Sn. oceaneagle55,

Serayı yaptırmak için firmaya para verdiniz, makine alımları yaptınız, ziraat mühendisi ile anlaştınız, hibe desteğine başvurup onay aldınız.

Seraları kurdunuz, bunca yatırımdan sonra neden vazgeçtiniz acaba? Ve yaptığınız yatırımlar ne olacak?

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2016, 12:06   #113
Ağaç Dostu

efe446's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
Alıntı:
Yolumuza Artık sera kurulum firması olarakta devam ediyoruz.şuan 40 dönüme yakın sera inşaatı ile yatırımcılarımızın bizimki gibi hayallerini gerçekleştiriyoruz
Merhaba,

Bizi mümkünse maliyetler konusunda bilgilendirebilir misiniz? Modelleriniz ve fiyatları nedir?

efe446 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2016, 20:54   #114
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Sn. oceaneagle55,

Serayı yaptırmak için firmaya para verdiniz, makine alımları yaptınız, ziraat mühendisi ile anlaştınız, hibe desteğine başvurup onay aldınız.

Seraları kurdunuz, bunca yatırımdan sonra neden vazgeçtiniz acaba? Ve yaptığınız yatırımlar ne olacak?
Selamlar bir yanlış anlaşılma oldu sanırım.Seramız şuan bölgenin en modern serası olarak faliyete geçmiş durumda.Yakında iç resimleri paylaşmaya başlarız.

Eski 01-04-2016, 11:44   #115
Yeni Üye

skayacik's Avatar

Giriş Tarihi: 31-03-2016
Uzun süredir takip ettiğim harika insanların barındığı bu siteye üye olmak dün, ilk mesajımı yazmakta bugun sizin konunuza nasip oldu.Açık denizlerden sonra bir denizcinin en zor dönemi karaya alışmaktır...Görüyorum ki siz, ticari faaliyeti de ekleyerek kazanca dönüştürüp bu zor dönemi hem eğlenceli hem de kazançlı bir şekilde geçiriyorsunuz.Tebrikler,Yolunuz açık olsun.Ucundan meslektaş sayılırız,Beykoz denizcilik ve su ürünleri Elektronik mezunuyum.Okuldan çok arkadaşım vardı makinacı ve serdümen olan,Ayrıca askerde gemide elektrik/makina birimi askeriydim.Bir Arnavutluk yaptık geldik,Çok zor bir deneyimdi..

skayacik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2016, 15:28   #116
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2016
merhaba sn. semuca milliemlaktan yer tahsisi nasıl yapılıyor, eğer başarabildiniz ise bilmek isterim zira bende bir yerle uğraşıyorum ama bir türlü olmuyor.

forumda yeniyim hatalar için özür dilerim

culham Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2016, 21:41   #117
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-05-2016
sera ziyaret

Alıntı:
Gelin buyrun dereköy mevkiinde anayola cephe.
Hakan bey merhaba, iyi calismalar.. Bu hafta sonu seranizin onunden geçtim yola cephesi olan taraf giriş tarafi değil sanirim. Kapaliydi..Seranizin içini cok görmek isterim. tum yaptiginiz cabalarin karsiligi olan eserinizi görmek isterim. Siz orada oluyor musunuz? hadi cat kapi ben geldim desek görevliler bizi içeri alirmi Selamlar&Saygilar.

eminmeryem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2016, 17:42   #118
Ağaç Dostu

Selamlar şuan inşaatı devam eden seralarımız mevcut.Ben genellikle denetleme ve üretim kontrolü için dişarıda oluyorum.İçeride ziraat mühendisi arkadaşlar var.Gün içerisinde ön kapı kapalı tutuluyor.ziyaret için 05376747249 dan ulaşırssanız yardımcı olurum.

Eski 22-06-2016, 22:17   #119
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-06-2016
merhabalar ; vermiş olduğunuz kart ve tel.numarasından size ulaşamıyorum, bilginize.mevzu kokopitli torba ve oluk almak için samsuna gelecektim,sizle nasıl temasa geçebilirim.ilginize

umut19 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2016, 23:14   #120
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
sn oceaneagle55 nft yatay kıvırcık sistem pimaşları hangi firmadan temin ettiniz
101 nolu resimde mevcut

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024