agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni2456Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-07-2014, 13:02   #361
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-04-2014
Sayın ateşkaptan hocam,

size tekrar teşekkür ederim,

bizim biberlere de yeşil bit musallat oldu bu hafta,

sizin şu son karışım; Arap sabunu,sarımsak,acı biber ve zeytinyağı karışından

yaptığım doğal ilaç,

tek uygulamada yeşil biberlerin yeşil bit derdine derman oldular,

işte burası ''bilgi paylaştıkça güzel'' sözünün yeridir...

Allah'a emanet olun...

volkan0048 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2014, 12:35   #362
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2012
Dev kabağa besin eriyiği dayanmıyor. Her gün büyümesini gözlemlemekteyim.
şimdiden 10 kğ oldu. veya geçti bile.

Name:  3.jpg
Views: 1481
Size:  39.5 KB

Domateslerim meyve dökümü ve çiçeklenmesi fevkalade, 3 ncü evre devam ediyor.

Name:  2.jpg
Views: 1406
Size:  57.0 KB

Biberlerim 1.5 metreyi geçtiler. Meyve dökümündeler.

Name:  4.jpg
Views: 1460
Size:  62.5 KB

Ve marullarım, her gün dörder beşer kesilip, eşe dosta ramazan dostluğu oluyor. Bu mevsimde ve bu günlerde makbule geçiyor.
Önce çilek dikmiştim, sonra marul diktim, sökülen yerlere ise pepino dikiyorum. Daha önce sökülen marulların yerinde yükselen pepinolar, çiçeklenme aşamasındalar. Marul besin eriyiğini de pek benimsediler. Bu sistemle bir mevsimde üç ürün alma imkanı.

Name:  5.jpg
Views: 1468
Size:  60.0 KB

ateşkaptan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2014, 20:29   #363
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-06-2014
Topraksiz tarima benim gibi yeni baslayacaklarin tekrar tekrar okumasi gereken bilgiler ile dolu bir baslik olmus. Ozellikle benim gibi kendi besin eriyigini hazirlamak isteyenler icin cok guzel bilgiler var. Bugun isim dolayisiyla sadece gozden gecirdim, yarin kismetse bastan sona okuyacagim. Takildigim yerlerde ise sizi sorularimla rahatsiz edecegim

622ali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2014, 23:29   #364
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 622ali Mesajı Göster
Topraksiz tarima benim gibi yeni baslayacaklarin tekrar tekrar okumasi gereken bilgiler ile dolu bir baslik olmus. Ozellikle benim gibi kendi besin eriyigini hazirlamak isteyenler icin cok guzel bilgiler var. Bugun isim dolayisiyla sadece gozden gecirdim, yarin kismetse bastan sona okuyacagim. Takildigim yerlerde ise sizi sorularimla rahatsiz edecegim
"Bilgi paylaşıldıkça büyür" Başka bir cümle kurmaya gerek var mı?..

Eski 28-07-2014, 23:33   #365
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Bayram öncesi

Name:  1.jpg
Views: 1327
Size:  36.3 KB

Ve Bayram

Views: 1390
Size:  44.4 KB

Kabak tahminen 30 kğ mı geçti. Bugün yerinden kaldırmak için zorlandım.

Views: 1348
Size:  25.9 KB

Eski 31-07-2014, 11:52   #366
Ağaç Dostu

Sayın Ateş hocam,

ne kadar güzel yerdesiniz, evinizin manzarası saten güzel daha öncelerden görmüştüm,

sahilde ki kalabalıkla daha da belli olmuş evinizin güzel konumu,

dev kabak saten ayrı güzel, kaç kilo yu bulacak merak ediyorum,

hayırlı bol hasat lar tekrardan....

saygılar....

ateşkaptan beğendi.
Eski 02-08-2014, 14:19   #367
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Kavun büyüklük olarak yenecek duruma geldi.

Views: 1340
Size:  54.9 KB

Diğerleri ise hala büyümekteler. Kavunlar iki farklı cins.

Views: 1326
Size:  51.5 KB

Kabak, çevresi 140 cm, sapından itibaren çevresi ise 120 cm. Tahminen 40-45 kğ civarında.

Views: 1311
Size:  32.8 KB

Salatalıklarım, hala meyve vermeye devam ediyor. Benim favorim kornişon salatalık, Seneye yalnız kornişon dikmeyi düşünüyorum. Diğerine göre hastalıklara dirençli ve tadı enfes.

Views: 1343
Size:  82.4 KB

Koparılan Marulların yerine iki adet deneme amaçlı kabak dikmiştim. Marul besin eriyiğinden memnun kaldılar. Pepinolar da ayni karedeler.

Name:  9.jpg
Views: 1292
Size:  47.5 KB

Milla beğendi.
Eski 02-08-2014, 14:34   #368
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Domatesler Florida besin eriyiği ile gayet iyi durumdalar,

Views: 1364
Size:  58.2 KB

Bir başka kare,

Name:  7.jpg
Views: 1378
Size:  64.1 KB

Biberler orman oldu, Çok sık diktim, bu gün bir kısmını söküp, biberleri rahatlatmayı düşünüyorum. Sökerken zorlanacağım ama bu elzem. Yayılması, güneşten istifade ve hava alması için çok gerekli. Tabii bunu fide aşamasında iken planlamak gerekiyor. Geçen yıl sera dışında bu aralıkta dikmiştim, sera içinde acaip boy attılar, tavana değdiler,hala da büyümek istiyorlar. Her gün biber topluyorum.

Name:  10.jpg
Size:  60.9 KB

Son resim konu dışı, ama bu mevsimle ilintili, Denizden plajın görüntüsü.
Bir haber de palamut dan. Çingene tabir edilen palamut dün itibariyle oltalara gelmeye başladı. Resmi avlanma 15 Ağustos. 12 gün sonra çingeneler, palamut'a dönerler.

Name:  11.jpg
Size:  40.6 KB

Eski 02-08-2014, 14:48   #369
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi volkan0048 Mesajı Göster
Sayın Ateş hocam,

ne kadar güzel yerdesiniz, evinizin manzarası saten güzel daha öncelerden görmüştüm,

sahilde ki kalabalıkla daha da belli olmuş evinizin güzel konumu,

dev kabak saten ayrı güzel, kaç kilo yu bulacak merak ediyorum,

hayırlı bol hasat lar tekrardan....

saygılar....
Karadeniz hızla kirlenir ve bozulurken, bakir kalmış yörelerimizden. Kastamonu nun şirin ve küçük ilçesi. Çatalzeytin. Derelerin yağmurla getirdiği besinlerin ve küçük balıkları beslediği ve dolayısı ile Palamut balığının ilk beslendiği deniz alanı, Kalkan balığının yumurta bıraktığı alan. Koruma nedir bilmediğimiz için hızla yok ediyoruz. Karadeniz balıkçısı kendi rızkını nedense kendi yok eder.Bu yıl kışın buraya gelen 7 adet kum midyesi avcısı tekne, 10 metre kıyıya kadar gelerek midye avladılar. Tabi tüm balık yuvalarını yok ettiler. Bu yıl mevsiminde hiç barbunya avlanmadı. Bu ilk sonucu oldu. Bunun etkisini bir kaç yıl çekeriz.

Derdim depreşti.))

Kabak 70 kğ geçerse benim için süper olacak, zira 70 kğ lık kabağın çekirdeğinden büyüttüm..

Milla ve volkan0048 beğendi.
Eski 02-08-2014, 20:06   #370
Ağaç Dostu

ertugrula's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2008
Sn Ateşkaptan,

Merhaba,
Bir süredir sayfanızı izlemekteyim. Bir yandan çalışmalarınızdan yararlanmaya çalışırken, bir yandan da yayınladığınız fotoğrafları imrenerek izliyorum. Fakat imrenerek izlediğim yalnızca ürettiklerinizin fotoğrafları değil. Aynı zamanda güzel ilçenizin fotoğraflarını da imrenerek izliyorum.

Ben de deniz kıyısı bir ilçede oturuyorum ve denizle ilgili her şeyi seviyorum. Fakat son mesajınızda yazdığınız şey tüylerimi diken diken etti.

"Kum Midyecileri". Onlar denizin katilleridirler. Girdikleri bir alanda dip yaşamı tamamen yok oluncaya kadar bir yere gitmezler. Gittiklerinde de geride bir şey kalmaz.

"Bu yıl mevsiminde hiç barbunya avlanmadı. Bu ilk sonucu oldu. Bunun etkisini bir kaç yıl çekeriz." demişsiniz. Emin olun, şimdiden önlem almaz ve bir daha gelmelerini engelleyemezseniz bir daha hiç barbunya avlayamayabilirsiniz. Tabii diğer dip balıkları da yok olacağından onları yemeğe gelen büyük balıkları da göremeyebilirsiniz.

Otuz beş yıl kadar önce bizim burada kum midyecileri birden ortaya çıktılar. On yıl kadar sonra artık kum midyesi kalmadığı için işi bıraktılar. Bu arada dip balıkları yavaş yavaş azalmaya başladı. Onlar işi bıraktığında, kum midyesi ile beraber dip balıkları da bitmişti. Aradan geçen bunca yıldan sonra hala dip balıkları yok. Başka yerlerde avlanmış balıkları getirip sattıklarında, bu balıklar eskiden burada da avlanırlardı diyoruz.

Lütfen dikkatli olun ve şimdiden önlem almanın bir yolunu bulun. Sonra çok geç olabilir. Marmara kıyılarının birçok bölümü kum midyecileri tarafından katledildi.

ertugrula Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2014, 22:43   #371
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Çok haklısınız. sayın ertugrula;

Konumuz dışında, ama mutlaka ele alınması gereken bir durum. Burada ifade edebilmek de ayrı bir şans,

Aslında kum midyeleri 3 mil üstünde avlanması, 3 mil altında ise, dalgıçlar tarafından elle toplanması gerekirken, ağır trol malzemeleri olan kapı tabir edilen mekanizma ile ve en küçük balık yumurtasını bile içine alabilen algar tabir edilen ağlarla deniz dibi adeta tarla süren çiftçi gibi sürülmekte ve hiç bir canlının kaçışı mümkün olmamaktadır.

Bu havza da yaşayan ve kıyıya yakın yumurta bırakan balıkların tam yumurta mevsiminde bu talana göz yumulmakta, tamda mevsiminde yani mart-haziran ayında gerçekleşmektedir. Her balığın avlanmasının yasak olduğu bu aralıkta, bu canilere göz yumulmakta olması gariptir.

Onlarda; Allah ne verdiyse, önlerine ne çıkarsa avlamakta, güya kum midyesi avlayan bu balıkçı tekneleri, kalkan balığı, barbunya, mezgit gibi dip balıklarının küçük büyük demeden, ambarlarına çekmekte, avlanma limitleri dışındaki ölçülere sığmayan bu balıkları en pahalı şekilde balığın yasak olduğu dönemde satmaktadırlar. En acısı da parmak kadar balıklar satılırken ilgililerin buna göz yumması olmaktadır.

Bir yandan bu balıkların yaşaması için elzem olan dereler Hes adı altında dizginlenirken, denizde de bu talanı yaşatanların, nasıl olur da, balıkların yumurta bıraktıkları dönemde, avlanma ruhsatı alabildikleri, denize bakış açımızın hangi ellerde olduğu ile ancak yanıt bulabilir. Tarla süren çiftçiye destek veren Tarım Bakanlığı ilgilileri, doğal olarak denizi sürene de destek verecektir. Anlayışları bu olsa gerek!..

İlginiz için teşekkürler, gelecek nesiller için, dileğim bu talanın son bulması.

Eski 11-08-2014, 13:04   #372
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Domatesler Florida besin eriyiği 4. evredeler.

Views: 1295
Size:  53.3 KB

Bunlar da pembeler.

Views: 1265
Size:  35.6 KB

Deneme amaçlı kabak meyvesini verdi. Marul besin eriyiği ile bu halde.

Name:  6.jpg
Views: 1292
Size:  78.6 KB

Bu resim bulunduğum ilçenin genel görünümü, (Çok kapalı bir havadaki görünümü)

Views: 1294
Size:  32.6 KB

Denizden doğan güneşin, denizden batışı. (üstteki doğuşu, alttaki batışı.)

Name:  2a.jpg
Views: 1350
Size:  51.2 KB

Eski 11-08-2014, 13:28   #373
Ağaç Dostu

Sayın ateş kaptan,

Florida ile domatesler şahane,

hele pembe domates ler mutlaka bende dikmek istiyorum,

Denizden doğan ve batan güneş fotoğrafı saten, insanı hemen oraya gelmeyi teşvik

ediyor, Allah sağlık ve huzur versin tadını çıkartın oraların ve hayatın,

ALLAH'a emanet olun....

fagu03 ve ateşkaptan beğendi.
Eski 14-08-2014, 16:22   #374
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Domateslerin alt kısmı kızarırken, üst kısmında hala çiçeklenmeler mevcut,

Views: 1281
Size:  68.7 KB

Kabak; 50 kg civarında veya daha fazla,

Views: 1189
Size:  36.3 KB

Biberler; seranın tavanına değdiler, ben bu kadar büyüyebileceklerini sanmıyordum.

Views: 1250
Size:  82.6 KB

Bunlar da kapya lar.

Views: 1259
Size:  79.5 KB

Sera nın içi böyle, iki adet kabak her yeri kapladı. Deneme başarılı, artık kabaklar sökülebilir, zira pepinoların gelişimini engelliyorlar.

Views: 1247
Size:  56.9 KB

Eski 14-08-2014, 19:56   #375
Ağaç Dostu

Sayin ateskaptan domateslerin masaallahi var. Benim arkadasin bahcesinde de domates var, toprakta yetistiriyor. Toplasan 3-5 domatesi gecmez. Cok superler.... Darisi benim basima artik

Eski 15-08-2014, 17:33   #376
Ağaç Dostu

Buarada bir sorum acakti, topraksiz tarim icin malzeme temin ediyorum ve ph metre ile ec olcer cihazlarim elime ulasti. Ph metre kullanmasi ve kalibrasyonu isini ogrendim sayilir. Fakat ec metre biraz karisik geldi. Ec metre ayni zamanda tds olcumude yapiyor. Simdi ec metreyi calistirdigimda ekranda 4 haneli 0000 sayisi gelmekte suyun ici e koydugumda ise 0870 gibi bir ibare olusmakta. Simdi bizim forumlarda bahsedilen ec 2.5 2.7 gibi ibareyi nasil okumam gerekli. Yani 0870 sayisini 8.7 mi yoksa 0.8 diyemi okumaliyim?

Yardiminiz icin simdiden tesekkurler....

Saglicakla kalin...

Eski 16-08-2014, 12:59   #377
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-08-2014
emeğinize sağlık en kısa zamanda bende başlıyacağım inşallah

xbaron Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2014, 13:10   #378
Yeni Üye

aslında bir hafta önce başlıyacaktım foruma uye olamadım aktivasyon kodu bi turlu gelmedi meğer benim dns ayarlarında sorun varmıs bugun olayı cözduk ilk mesajımızda buraya nasıpmıs bikaç tohumda balkona ben dıktım (domates-biber-marul-acur-tere-maydonoz) bunları perlit torf karısımına dıktım cimlendiler üç gün demedi hayret ettım daha öncelerı tarlaya bı cok şey ektım memleketteyken ama bunlar kadar hızlı cıkanını hiç görmemiştim dun kemer altından hisar önü denilen mevkıden kımyasallların bazılarını buldum işin zor kısmı baslıyor benım ıcın bıtanede hassas terazi aldım en ufak değeri 1g ölçüyomus satan kısı ole soyledi şimdi bi karısım hazırlayıp durgun suda deneme yapacam ama terimlere baya yabancıyım gram olarak ayarlama yapsam nederece sonuc alırım ustalarımızdan ve abılerımızden yardım beklıyorum elımde 3-4 tane akvaryumum var 40 lıtrelık balıkları artık 1m akvaryuma alacam onlar boşa cıkacak bu akvaryumlara durgunsu olarak yapmak istiyorum ama ph ve ec metrem yok ph fazla sorun etmıyorum cunku bınamızda arıtma sıstemımız var uv cıhazı dahıl balıklarımda 5-6 ph arasında yasıyolar aylardır yanı suyum 5-6 ph arası geriye ec metre kalıyo onuda en kısa zamanda temın etmeye çalısacam ama ılk ıs karısımı hazırlamak gr olarak nasıl ayarlarız akşama ınsallah resımleri eklerim hepinize bol hasatlar herkese kolay gelsin saygılar

ateşkaptan beğendi.
Eski 16-08-2014, 17:42   #379
Yeni Üye

Aceleci davranmisim kusura bakmayin formuler onceki sayfalarda varmis ama benim mikro besinler tek posette almisim onu ne oranda eritecem

Eski 16-08-2014, 22:00   #380
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Alıntı:
Buarada bir sorum acakti, topraksiz tarim icin malzeme temin ediyorum ve ph metre ile ec olcer cihazlarim elime ulasti. Ph metre kullanmasi ve kalibrasyonu isini ogrendim sayilir. Fakat ec metre biraz karisik geldi. Ec metre ayni zamanda tds olcumude yapiyor. Simdi ec metreyi calistirdigimda ekranda 4 haneli 0000 sayisi gelmekte suyun ici e koydugumda ise 0870 gibi bir ibare olusmakta. Simdi bizim forumlarda bahsedilen ec 2.5 2.7 gibi ibareyi nasil okumam gerekli. Yani 0870 sayisini 8.7 mi yoksa 0.8 diyemi okumaliyim?

Saglicakla kalin...
Tds metre konusunda geniş anlamda bir bilgim yok. Sıvı içindeki katı madde miktarını ölçtüğünü biliyorum.

Sayın Kudret Tezel'in sayfasını incelerseniz, geniş bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca analoğ bir ec metre edinirseniz, ölçüm konusunda, kalibrasyon derdinden kurtulursunuz.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Eski 16-08-2014, 22:08   #381
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi xbaron Mesajı Göster
Aceleci davranmisim kusura bakmayin formuler onceki sayfalarda varmis ama benim mikro besinler tek posette almisim onu ne oranda eritecem
Mikro besinler çok hassas oranda kullanılması gerekir. Poşetin üzerinde kullanma talimatı na uymanızı öneririm. Microbesin elementlerini, formüllerdeki değerlere uygun olarak kullanmanız için, bu elementleri tek tek alıp, buradan uygun miktarlarda kullanmanız.

Başarılar dilerim.

Eski 16-08-2014, 22:18   #382
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Palamut yasağı, biz oltacılar için 15 ağustos itibari ile kalktı. ilk gün iki adet palamut yakalamıştım, bugün ise sepet doldu.1 Eylül itibariyle büyük balıkçılar için yasak kalkıyor.

Views: 1194
Size:  32.6 KB

Denizde, tekneden diğer tekneler ve manzara.

Views: 1225
Size:  21.8 KB

Eski 16-08-2014, 22:32   #383
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2010
Izgarami tava dami?
Ates Abi yaninda bahce salata secenegi off

ateşkaptan ve Milla beğendi.
fagu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2014, 09:47   #384
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fagu03 Mesajı Göster
Izgarami tava dami?
Ates Abi yaninda bahce salata secenegi off
Ne balığı olursa olsun, benim favori pişiriş şeklim, ızgaradır. Bir tek kalkan balığını yağda pişiririm. Balık yağsız ise az bir zeytinyağı, ızgaraya hazır eder.

Terastan salatalık ve domates, yanında biber de olunca bir tek balığı ağlatmamak kalıyor. )

Palamut balığı; büyük balıkçıların henüz vira diyememeleri nedeniyle, oltacı lardan İnebolu'lu balıkçılarca toplanıp, soğutucularla günlük olarak İstanbul'a gönderilir. İlk balıklar mevsim itibariyle yasak dönemde iyi para getirisi vardır. Büyük otellerin veya sayılı lokantaların menüsündedir.

Bu gün tutulan palamut tartı da 250 gr geldi. Yani çingenelik kalmadı. Çingene tabir edilen ise 50 gr ila 200 gr arası olandır.

Bu göç balığı hızla doğu Karadeniz'e gider. kıyı boyunca hamsi ile beslenen balık, olgun iriliğe ulaşınca tekrar boğaz yolu ile Marmara'ya geçmek üzere geri döner. Bu dönemde balık 500 gr ile 1.5 kğ arasındadır.

fagu03 ve Milla beğendi.
Eski 17-08-2014, 12:07   #385
Ağaç Dostu

Arkadasim da Tuzla aciklarinda köpekadasi onlerinde 3 lüfer yakalamis . Sicak Cikinca geri dönmüs. Bizde dondurulmus cupuralara talim.

ateşkaptan beğendi.
Eski 17-08-2014, 21:30   #386
Ağaç Dostu

ateşkaptan's Avatar

sayın xbaron;

Bu gübre; azot içerkli, kalsiyumoksit ilaveli gübredir.

Resimlerinizi format içinde tutarsanız daha izlenebilir olur.

Başarılar.

Eski 19-08-2014, 16:39   #387
Ağaç Dostu

Alıntı:

Saglicakla kalin...

sayın 622ali,

TDS metre direk Ec yi göstermiyor,

bende de TDS-3 var, bende EC de ölçmekte sorun yaşamıştım,

araştırırken bulduğum formül şöyle;

TDS metre'nin çarpım sayısı=1.56 dır.

diyelim ki sizin TDS metre 0870 gösteriyor,

EC yi nasıl buluruz?

0870*1.56=1357 TDS

1357:1000=1.357 TDS

1.357*2 =2,714 yani EC = 2.7 MicrosiemensCM

Bu ölçüm sonucu hemen hemen Kudret bey'in Analog EC metre ile aynı çıkıyor

ama size tavsiyem genede Analog EC metre kalibrasyon derdi yok

saygılar....

622ali beğendi.
Eski 19-08-2014, 19:18   #388
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi volkan0048 Mesajı Göster
Alıntı:

Saglicakla kalin...

sayın 622ali,

TDS metre direk Ec yi göstermiyor,

bende de TDS-3 var, bende EC de ölçmekte sorun yaşamıştım,

araştırırken bulduğum formül şöyle;

TDS metre'nin çarpım sayısı=1.56 dır.

diyelim ki sizin TDS metre 0870 gösteriyor,

EC yi nasıl buluruz?

0870*1.56=1357 TDS

1357:1000=1.357 TDS

1.357*2 =2,714 yani EC = 2.7 MicrosiemensCM

Bu ölçüm sonucu hemen hemen Kudret bey'in Analog EC metre ile aynı çıkıyor

ama size tavsiyem genede Analog EC metre kalibrasyon derdi yok

saygılar....
Volkan bey verdiginiz bilgiler ilac gibi geldi. Tesekkur ederim.

Analog ec metreye rastlamadim veya gorduysemde ben bilemedim. Yurt disinda oldugumdan genelde diger ulkelerden aliyorum. Ama soylediklerinizi muhakkak dikkate alip bir analog ec metre arayisina basliyorum.

Verdiginiz bilgiler icin tekrar tekrar tesekkurler...

Düzenleyen 622ali : 19-08-2014 saat 19:19 Neden: imla
Eski 19-08-2014, 19:50   #389
Ağaç Dostu

sayın ali bey,

Analog EC metre metre kudret bey'in kendi imalatı var ve çok güzel,

kudret beyle irtibat kurarsanız size yardımcı olabilir, tabi size nasıl ulaşır,

onu siz bileceksiniz....

saygılar....

Eski 20-08-2014, 22:20   #390
Ağaç Dostu

Japonya Tokyo bir bina da topraksiz tarim

Japonya da bir bina icinde topraksiz tarim uygulamalari.

Eklenen Resimler

aydın, ateşkaptan ve Milla beğendi.

Etiketler
çilek, domates, gübre formülleri, hobi bahçesi, topraksız tarım

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024