agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni278Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-12-2013, 13:10   #241
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür.

Bu internet ile konuşmayı çok seviyorum .
Niye biliyor musunuz?

Ömrümce ne çektimse daha önce koşulanların unutulmasından çektim .
İnternetten önce not defteri tutardım .

Bazen bir konuyu konuştuğumuz arkadaşlarımıza çıkarıp not defterinden bakalım ne demişiz diye uygulama yapardım .
Şimdi internette konuşulanları geriye dönüp ne denilmiş diye bakmak mümkün .

Sayın kızıltan , Son yazınızı okuyup , sonra dönüp kapatılan kahvede benim yazdığım bazı yazıları okuyunca bu dediğim daha iyi anlaşılıyor.

Mesela , Besin eriyiği diyince bak şimdi oldu , demişsiniz ya , ''ya bu konuyu daha öncede söylemiştim . Yoksa bana mı öyle geliyor ?(iç ses) ''Diye düşündüm Ve geri dönüp okuyunca gördüm .

Ne mi gördüm ?
Bakın ,

kapalı kahve yazıları ; 301-302-314-315-317-318 nolu meajlarda bu konu anlatılmış.

Ve bunun mühendis arkadaşlarca yapılabileceğini anlatmışım .
Ve sonunda içine besin eriyiği konmasından bahs etmişim .
Ve sonrasını boş verin .

Sonuda tulumları giyerim demişim .

Ve galiba mühendis kafalardan bir şey çıkmazsa mecburen tulumları giyeceğiz.

Benim bir arkadaşım vardı . Bir ara inşaat işi için ortak olmayı teklif ediyor ben de olmazlanıyordum

Niye diye sorduğunda , yahu inşaatta önce demir çimento parası tedarik edilir ve onlar alınır.

Sen daha başlarken kiremit ve fayans alıyorsun demiştim .

Temel olmazsa fayans ve kiremit bir işe yaramaz. Demiştim . Allah rahmet eylesin canım arkadaşıma . Tabii her yiğidin bir yoğurt yiyiş tarzı vardır .
Ve tabii ortak olmadık. Ama rakı masalarında çok eğlenceli zamanlarımız oldu .

kiziltan beğendi.
İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2013, 16:51   #242
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Merhaba Ismail Abi

Siz benden sanirim 5-6 yas buyuksunuz, ben yapim itibariyle buyuk olana agabey derim, biraz suistifade ile abi yazarim. Musaade ederseniz saygi ibrazi olarak size Ismail Abi diyeyim, lutfen.

Buyuk Nazim siirinde diyorki , " Sen yanmasan, ben yanmasam, nasil cikar karanliklar aydinliga. "

Saygisizlik saymazsaniz bir onerin var.

Birkac kisi, kim olursa olsun herhangi birini ima etmiyorum, aramizda toplayalim 1000 TL.
Besin solusyonu hammaddesi alalim. Ambalajlarini da alalim.Gidelim bu isi bilene diyelim arkadas bedava yapma, senin de masraflarin olacak, bu solusyonu imal et lutfen, ne kadar urun ciktiysa hacim olarak % 10 u senin olsun, kullan, sat, bagisla senin takdirin. Kalani ver bize biz maliyetini hesaplayip fiyati burada ilan edip amatorlere verelim o fiyattan, 5 Krs karsiz. Hatta kendimiz de alsak o fiyattan alalim.

Sonra cikip ilan edelim, su kadar litre su fiyattan sattik, alanlar sunlardir, toplanan sudur, elimizdeki para 1000 TL, kar yok ve ya 1000 TL den az su kadar zarar ettik.

Ele gecenle tekrar malzeme alalim yine yapalim yine ayni sekilde devam.

Ne olur boyle olursa ne faydasi var ?

1- Parayi 3-4 kisi koyduk yaptirdik, kar yok, bir fedakarlik oldu.
2- Imalati yapan bir miktar mal aldi zarar etmedi.
3- Bizden maliyetine alan ucuza aldi kazandi.
4- Parayi koyanlar ker etmedi hesabi koydu burada faturasiyla, alanlarin ismiyle
kar olmadigini ispatladi, kimse sahtekarlik var diyemeyecek.
5- Ortaya konan para koyanlara ait, onlar bu isi yurudugu kadar goturecek, para-
lari 6 ay, 1 sene yatacak. Feda olsun !
6- Alanin ici rahat en ucuza, bilen kisinin imalettigi guvenilir mal ile calisacak
7- Forum yonetimi rahat olacak, bir sahtekarlik, falan soz konusu degil. Alanlar, nekadar odedikleri, hammadde faturasi, nakliye faturasi hepsi kopyalanip kondu basliga.
8- Mal alanlar mallari kargoya verilmeden once para vermeyeceginden hic bir korkulari
olmayacak.
Herkesin ici rahat.

Simdi arkadas ben varim. Sevgili Ismail Abim, bizden buyuksun, kendin para koy, koyma gel bu isi bosa koy tart, doluya koy tart, bir hata, eksik varsa soyle, bize onderlik et.

Ikinci isimiz, senin onerdigin saksi isinde de ayni formul olsun, orada da varim.

Zaten bir kere yapilinca, hersey ortaya cikinca , sahtekarlik, suistimal falan yk, inanin ikinci seferde ilk parayi koymaya kimisi 50 TL kimisi 100 TL cok katilan olur. Bunun adida olur IMECE, olur KOOPERATIF,olur ISBIRLIGI, olur YARDIMLASMA, olur AMATOR DAYANISMASI...

Benim nacizane onerim bu, konusmayla olmuyor Abi " Lafla peynir gemisi yurumuyor"

Birilerinin cikmasi lazim one, cikandan da cikmayandan da Allah razi olsun. Biz amatorler birbirimize sahip cikalim.

Birden karar verdim yazmaya, inanin kimseyle ozelden, telefonla falan konusmadim.

Boyle bir oneriyle haddimi astiysam affola.
Saygi ve sevlilerimle

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2013, 19:12   #243
Ağaç Dostu

Kızıltan bu konuda fikirlerimi daha önce de açıkladım . Leventali ile de uzun uzun konuştuk . Nedenlerini anlattım .
Yukarı da son yazımda da gerekçesini anlattım .

Size başarılar dilerim .
Yolunuz açık olsun .

leventali beğendi.
Eski 02-12-2013, 20:13   #244
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-08-2013
Merhaba arkadaşlar,

Bu konunun tartışılması için Sayın Malina yeni bir başlık açmış.

http://www.agaclar.net/forum/topraksiz-tarim/33248.htm

Artık burada devam ederiz.

leventali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2013, 17:48   #245
Ağaç Dostu

iknanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.
Bunun bilimsel araştırması da yapılmış . Bakın bazen size uygulanan medotları burada görebileceksiniz. Veya çok tanıdık gelebilecek, belki de siz de uygulamak isteyeceksiniz

https://www.youtube.com/watch?v=aY97Qs_0WE8

Eski 06-12-2013, 00:08   #246
Ağaç Dostu

Daha önce izlemiştim bunu. Hatta bunun daha ileri boyutunu bir belgeselde izlemiştim. Reklam firmalarının satışı artıran sosyal mühendisli çalışmalarını.

İnsan beyni çok garip. Ne kadar tecrübe edinse de, savunma mekanizmalarını öğrense de beyin bir yerde gelip duruyor. Bununda nedenini kendi tecrübelerime dayanarak, karşıdaki kişinin yaydığı elektrik enerjisinin ters etkisine bağlıyorum.

Beyinin işleyişinde çok önemli rol oynayan elektrik çok basit bir avometre ile bile ölçülebiliyor. Elektriğin kutuplaşmasından kaynaklı sanıyorum beynin, savunma mekanizmalarını yöneten kısmı kısa devre yapıyor Ya da manyetik alan etkisiyle bu bölüm geçici bir süre kullanılamıyor.

Hepimizin başına gelmiştir. Kişiyi tanırız. Kişiliğini biliriz. Ama yine bizi kandırmayı bir şekilde başarır. Döner kendimize "Nasıl bile bile lades oldum!" diye hayıflanırız.

Bu benim kendi kişisel gözlemim. Bunu destekleyecek tek şey, ABD, AB ve Rusya'da kullanılması kesin yasaklanmış bir cihaz olan, belirli bir frekansta yayın yaparak, insanların kontrolden çıkmış gibi alışveriş yapmaları sağlanıyor. Bunun yasalarla korunmadığı tek ülkeyi biliyor musunuz? Türkiye!

Bu cihazların frekans değişikliğinde insanlar üzerinde çok çeşitli etkileri denenmiştir dünyada. Bunlar kimyasal olarak da yapılmakta ve denenmekte. ABD bu konuda yaptığı deneylerden dolayı özür dilemiştir dünya önünde. Rusya da... Almanya'dan tık çıkmasa da onlar da Hitler'in yarattığı şoklardan özür dilemiştir. İçine bu çalışmaları da katmış oluyorlar böylece.

Bu frekansları yaymanın günümüzde yüzlerce çeşit aracı vardır. En bilineni GSM. Yani cep telefonu. Bununla yapılabilecekleri bilseniz, cep telefonu kullanmazsınız.

Bu cihazlardan etkilenmemenin yolu var mıdır? Çok zor ama vardır. Psikolojik şartlanma. Yani bir liste hazırlayıp markete gittiğinizde, ne olursa olsun listenin dışına çıkmayacağınız bir yaşam tarzı kurarsanız başarılı olabiliyorsunuz.

İsmail Ağabey, sen seversin komplo teorilerini. Bak sana bir komplo teorisi. Araştır bir istersen:

Seçim günü, pazar sabahı, bir sinyal gönderiyorsun gsm aracılığıyla. Ve X partili bir seçmen gidip hiç alakası olmayan bir partiye oy kullanıyor.

Olur mu dersin?

Eski 06-12-2013, 00:29   #247
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Sn Karagulle

Merhaba, 245 numarali mesajinizda ben sadece 3 satir gorebiliyorum, sanirim bilgisayarimda bir hata var, mumkunse link olarak yazarsaniz izleyeyim. Simdiden tesekkurler.
Saygilarimla

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2013, 12:51   #248
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kiziltan Mesajı Göster
Sn Karagulle

Merhaba, 245 numarali mesajinizda ben sadece 3 satir gorebiliyorum, sanirim bilgisayarimda bir hata var, mumkunse link olarak yazarsaniz izleyeyim. Simdiden tesekkurler.
Saygilarimla
iknanın psikolojisi (Robert Cialdini - Türkçe) - YouTube

link olarak yazıyorum videonun kendisi çıkıyor.

kiziltan beğendi.
Eski 06-12-2013, 12:53   #249
Ağaç Dostu

goog'da

iknanın psikolojisi diye aratmayı dener misiniz?

kiziltan beğendi.
Eski 06-12-2013, 13:04   #250
Ağaç Dostu

Komplo; Güzel beyin cimnastiği .

Levenali , Komplo teorilerini gerçekten severim . Bazen de komplo olmaktan çıkıp gerçek olduğunu görürüm . O zaman da demedim mi ben ?Demekten memnun olurum . Bunu içimden söylemeyi tercih ederim . Karşımdakini ezmek için kullanmayı sevmem , o yüzden içimden söylerim .

Bahs ettiğin uygulama ile Ceviz kabuğu proğramında bir kaç tartışma yapılmıştı.

Bir partinin çok kısa zamanda kurulup iktidar olabilmesi , Irak da cumhuriyet ordusu denilen seçkin birliklerin direnmeden dağılması ,
Gibi örnekler de verilmişti.

Beynin nasıl çalıştığı , ne kadarının çalıştığı veya kullanılabildiği ile ilgili tezler göz önüne alınınca şimdilik komplo gibi görünen bir çok şeyin olabileceğini ön görmek , pek de komplo teorisi gibi algılanmayabilir.

Netice itibari ile gerçekleşinceye kadar komplo teorisidir. Gerçekleşince de zaten iş işten geçmiştir.

Olmaz deme , olmaz olmaz.

leventali beğendi.
Eski 06-12-2013, 13:20   #251
Ağaç Dostu

Bununla ilgili daha çok programlar yapıldı da dikkat çekmedi. Eğitim oranı yükseldikçe bu sistemin etkileşiminin başarı oranı da o ölçüde düşüyor.

O yüzden milleti eğitmenin büyük rolü var. Bu sosyal mühendislik en çok da siyasilerin hoşuna gitti. Tüccarları katma bile zaten. Tüccar ve siyasi el ele verdiği zaman insanların ayıkma süreci bir o kadar uzuyor.

Eski 06-12-2013, 13:33   #252
Ağaç Dostu

Kapitalizm-Demokrasi

Eğitim o kadar önemli ki, Siyasilerin sürekli eğitim sistemi ile oynamaları boşuna değil.

Kendilerine sürekli iktidar sağlıyacak insan tipi yetiştirmek uğruna eğitim sistemini kurcalarlar..

Tüccar - Politikacı birlikteliği, Kapitalizmin vaz geçilmez bir birlikteliktir.

Bak şimdi , yine depreşti .

Temsili Demokrasi, parlementer Demokrasi , kapitalizmin icat ettiği ve kullandığı bir yönetim şeklidir . Diye de tarif edilir.

Maalesef , bizde hem kapitalizm yok, hem de demokrasi yok .
Olsa olsa tüccar- politikacı - tarikat üçlemesinden ,

2 ve 3 üncü unsurların birlikte oynadıkları bir horon var.

Arada sırada kendi tüccarlarını da üretmeye çalışıyorlar.

Ve siyasiler , yarattıkları tüccarlarla üleşme konusunda anlaşamayınca
Bazen kavga da ederler.
Kasetler ortaya çıkıverir.

Neyse yönetim kurallarına göre siyasi içerikli mesaj yasaktır.
Bu konuyu fazla kaşımayalım .

Etiketler
topraksız tarım

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024