agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-07-2012, 14:04   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2011
Büyük çaplı sera hakkında bir kaç soru

Herkese merhabalar,

Forumda araştırmama rağmen bulamadığım ve sizlere sormak istediğim sorularım var. Vaktinizi ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

20 dönüm üstü bir serada olması gereken personel nedir? Özellikle hasat için çalışması gereken personel sayısı. Net bir bilgiye ulaşamadım bu konuda. Sorumun cevabının biraz açık olduğunun farkındayım. Gerçek hayat tecrübesine dayanan sayılara ulaşma umudu ile bu soru soruyorum. Büyük seralar konusunda bilgi kısıtlı.

Bir diğer sorum sera inşası hakkında. Yerli kaplamalar oldukça pahalı. Yurt dışından alabileceğim çok kalite bir malzemenin maliyeti ortalama altı kaliteye sahip yerli malzeme ile aynı. Rastlantı sonucu pahalı malzemeler görmüş olabilir miyim? Yerli malı almak tercihim ama ısınma maliyetlerini düşünmek zorundayım.

Gördüğüm kadarı ile anahtar teslimi seralar maliyet anlamında çok yüksek. Çelik konstrüksiyonu aynı bir firmaya, sera içerisini aynı bir firmaya, dış kaplamayı ayrı bir firmaya yaptırmanın zorlukları nedir? Maliyet anlamında daha ucuza olacağından her ne kadar emin olsamda gerçek hayatta farklı durumlar söz konusu olur mu?

Saygılar, sevgiler.

1nsane Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024