agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2019-2020 (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasimi-sonrasi-calismalar-2019-2020/)
-   -   Bilenyum / Tohum Paylaşım Sonrası 2020 (Ankara) (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasimi-sonrasi-calismalar-2019-2020/43853.htm)

Portakal Rengi 17-08-2021 13:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bilenyum (Mesaj 1609634)
Aslında çok uzaklaşmamış şeklinden. Belki de bölgesel etkiler de değişime sebep oluyor ya da tozlandı bilemiyorum. Halbuki o kadar dikkat ettim. TCM'nin ektiği ile benim ektiğim arasında da bariz farklılıklar var. En azından son hali yakın görünüyor. Bu yıl da hafize diktim. Eğer meyve alabilirsem paylaşacağım. Maalesef çiçek dökme sorunundan bir türlü meyve tutumu olmadı

* Tadı peki?

Pembe domates tadında. Özgün bir tad alamadım.
TCM ile sizinki arasında bariz fark olması, sizin yetiştirdiklerinizin hibrit olduğunu göstermez mi? Bu durum doğruysa aynı isimle paylaşmamak gerekirdi. Yanlışlığın sürdürülmemesi önemli.
Benim hafizeler böyleymiş dediğiniz resimdekiler benzer, neden farklı dediğinizi anlamadım, bu arada.
http://www.agaclar.net/forum/1609641-post267.htm
Buradaki tigerella ile aynı diyebilirim. Tohum karışıklığı olmasın ? :)

bilenyum 17-08-2021 14:34

Tohum karışıklığı olamaz. Özellikle çok dikkat ettim. Bahsedilen domatese sahip değilim. Dediğim gibi bende ki hibrit ise etkinlikten aldığım kişide hibritlesmis ve ben ekmiş oluyorum. Bende eğer hibrit olduysa onu da bir sonra ki yıl eken kişilerden anlayabiliriz. Her zaman böyle bir ihtimalin olduğunu unutmamak gerekir. Eski fotograflara baktığımda konuda sizde görebilirsiniz farklı gorunmuyorlar aşırı. Bölgesel ve yetiştirilme sekline göre ufak farkliliklar olabilir gibi. Belki de siz ekerken karıştı �� oda ihtimal

TCM 17-08-2021 20:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi (Mesaj 1609660)
...
Buradaki tigerella ile aynı diyebilirim. Tohum karışıklığı olmasın ? :)

182. mesajdakiler hafizeye benziyor be ya, tigerellaya pek benzetemedim. @bilenyum un dediği gibi şarta bağlı fazla gelişememiş gibi duruyor. Benimkiler hafiften renklenmeye başladı bu arada..

Portakal Rengi 18-08-2021 12:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1609677)
182. mesajdakiler hafizeye benziyor be ya, tigerellaya pek benzetemedim. @bilenyum un dediği gibi şarta bağlı fazla gelişememiş gibi duruyor. Benimkiler hafiften renklenmeye başladı bu arada..

Benim yetiştirdiğim Hafize ler Tigeralla ya benziyor demek istemiştim. Yukarıdaki fotoğrafta görülen domatesleri yetiştiremedim ki :)
Derdim 35 °C sıcağı görsede bayılmayacak türlere ulaşmak. Lezzeti sonra düşüneceğim.
Çektiğim fotoğraf, ölmeden önceki son ürünleri. Mayıs sonu aldığım büyük ürünlerdeki sarı benekler ve yuvarlak şekil bunlarla aynı idi. Tigerella gibi sarı çizgiler olarak başlıyor, olgunlaştığı zaman, sarı çizgiler küçülüp benekler kalıyordu.

TCM 18-08-2021 15:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi (Mesaj 1609687)
Benim yetiştirdiğim Hafize ler Tigeralla ya benziyor demek istemiştim. Yukarıdaki fotoğrafta görülen domatesleri yetiştiremedim ki :)
Derdim 35 °C sıcağı görsede bayılmayacak türlere ulaşmak. Lezzeti sonra düşüneceğim.
Çektiğim fotoğraf, ölmeden önceki son ürünleri. Mayıs sonu aldığım büyük ürünlerdeki sarı benekler ve yuvarlak şekil bunlarla aynı idi. Tigerella gibi sarı çizgiler olarak başlıyor, olgunlaştığı zaman, sarı çizgiler küçülüp benekler kalıyordu.

Kaolin kilinin faydası olur herhalde, ama ne kadar?

Olmadı ekim - dikimi önceye veya sonraya değiştiririz.

bilenyum 11-09-2021 13:52

1 Eklenti(ler)
Arkadaşlar sizce bu hangi biber? 2 yıl önce biberler almıştım ancak üretmek nasip olmamıştı. İlk kez sebzesi oldu ama aldığım 4 bibere benzetemedim :(
Kara at, domates biber, balık biber ve gül biber almıştım.

bilenyum 16-10-2021 00:39

Bu yıl hatırlayamadım kimler aldı mutasyon pembe domatesi bilmiyorum ancak daha yeni mahsulü alabildim. Geçen yılki gibi bozulmadan devam etti hem görünüşüyle hem tadıyla. Ürünü yetiştirenler dönüt verirse sevinirim.

bilenyum 19-10-2021 10:59

2 Eklenti(ler)
Sayın @atilgan'dan gelen Kara At biberlerim. Ankara ikliminde henüz yeni yeni ürün alabiliyorum :D
Ucu görünen ise sayın @telato'dan gelen Gül biber

Ek olarak tüm ümidimi kestiğim sayın @Sezerakk'dan gelen Blue Beaty 2 yıl sonra ilk kez meyve oluşturdu. Geç oldu ancak kara kış gelmeden tohuma alabileceğim için mutluyum.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024