agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2019-2020
(https)

Beğeni Düzeni150Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-08-2020, 22:26   #31
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devrann Mesajı Göster
Tohumlarını ikinci yılında mı veriyor yoksa ilk yıl mı ? Çünkü bendekiler uzun bir süredir büyümekle meşgul yinede 50 cm boydalar ama bu aralar suya hasret kaldı ve baya yavaşladı bu yüzden mi çiçek açmıyor yoksa ilk yıl tohum vermiyor mu bilemedim.Bir tanesi susuzluktan kurumuş sıcak yaz günlerinde serada ben hariç pek ilgilenende yok.Beyaz sinekleri ciddi anlamda çeken bir bitki.Aynı sorunu fideyken balkonda ikende yaşamıştım beyaz sineklerle alakalı.Virüs kaynaklı bir hastalıkmı kaptı acaba ?
Bu arada tohumu aldığım yerdeki yorumlarda birçok kişi rengin mora dönmediğinden şikayetçi ancak tohum paketinin içindeki bazı tohumlar rasgele mor çıkmaktaymış,anladığım kadarıyla başka çeşitlerle doğal yoldan hibritlenmiş.Bana mor olanı denk gelmedi bu sezon daha fazla yapıp mor olandan elde etmeye çalışacağım.
Sn. devrann;

Lahana, pazı türleri ilk yıl çiçek açmayıp ikinci yıl çiçeklenmekteler. Bendeki kırmızı lahanalardan bir kısmı üçüncü yılında da çiçeklendiler. Tabi yarısından çoğu öldü. Bu yıl tohum oluşturmasını beklemeyin.
Komşumda sonbahardan toprağa düşen maydanozlar bir kış geçirince iki yaşında olduklarını düşünüp tohum vermeye başladılar.

Beyaz sinekler bir kısım bitkileri nedense çok tercih ediyorlar. Kırmızı örümcekler de aynı şekilde.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2020, 19:36   #32
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017

bnymnblr ve Muda beğendi.
devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2020, 19:37   #33
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017

Solanum mauritinum'a halep karası ve çok beğendiğim ve halen ismini öğrenemediğim atalık bir patlıcanı aşıladım.
Solanum chrysotrichum'a black beauty domates ve bahsettiğim atalık patlıcanı aşıladım.
Solanum torvum üzerinde patlıcan çok harika oluyor bir tarafında patlıcan aşılı diğer tarafında ise en son fotoğraftaki goji berry aşılı.Gojiberrynin yaprakları örümceklerden dolayı dökülmüş durumda yeni çıkan yapraklarda da örümcekler var.

bnymnblr, Muda, halcur ve 1 kişi beğendi.
devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2020, 01:12   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-03-2020
Kolay gelsin sayın Devrann patlıcan ağacının son durumu hakkında bilgi verebilir misiniz ? aşılama tuttu ve verim elde edebildiniz mi. Şimdiden teşekkürler

İhsanÇelik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2020, 23:36   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-03-2020
Harika görünüyor ellerinize sağlık peki patlıcanın ve domatesin tadı nasıl herhangi bir değişiklik var mı daha önce patlıcan ağacından dolayı bir zehirlenme duymuştum öyle bir durum olmadı umarım

İhsanÇelik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2020, 10:49   #37
Ağaç Dostu

bnymnblr's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İhsanÇelik Mesajı Göster
Harika görünüyor ellerinize sağlık peki patlıcanın ve domatesin tadı nasıl herhangi bir değişiklik var mı daha önce patlıcan ağacından dolayı bir zehirlenme duymuştum öyle bir durum olmadı umarım
Tad olarak bir değişiklik yok. Zehirlenme ile ilgili olarak çıkan habere gore borazan çiçeğine(Brugmansia) patlıcan aşısi yapan kişinin zehirlenmiş olduğu yönündedir
Borazan çiçeğine kesinlikle ne domates ne de patlıcan aşılamayin.
Bizim belirtmis olduğumuz 3 anaç bitkiye yapılan patlıcan ve domates aşılarından çıkan domates ve patlıcanlar zehirli değildir.

İhsanÇelik beğendi.
bnymnblr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024