agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2019-2020
(https)

Beğeni Düzeni92Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-05-2019, 12:18   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
sayın aloe, kontrol grubu yapma isteğiyle aynı tohumların bir kısmını peçete arasına diğer kısmını doğrudan torfa yerleştirdim. Doğrudan torfa yerleştirdiklerim daha hızlı davrandılar. Geçen hafta baktım kök patlatmışlar onları da torfa yerleştirdim ancak ben onları torfa yerleştirirken diğerleri çıkmıştı bile. Birazdan fotoğraflarını da ekleyeceğim.

elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2019, 12:25   #32
Ağaç Dostu

yeni çıkanlar ve şaşıranlar

İlk fotoğraflardakiler şaşırmış olan çeriler ve biberler. Şimdi çok tecrübeli olan büyüklerimiz bizim bu heyecanlı heyecanlı paylaştıklarımızı okurken gülümsüyor olabilirler acemilik ve heyecan var mazur görün.

diğer son iki fotoğraftakiler de peçete arasına koyduğum ve kök salan tohumları da torf a braktıktan sonra çektiklerim. Diğerleri daha aceleci davranıp çıktılar ama onları sanırım bekleyeceğiz.

Bu arada asıl bahçemi oluşturacak alanı bölgede gezen tavuklardan muhafaza edebilmek adına önerilere açığım.

Eklenen Resimler

Eski 03-05-2019, 14:36   #33
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elifaydin Mesajı Göster
Haydi bakalım sevincimi sizlerle paylaşmak istedim. Amanın ne kadar çok heyecanlıyım, önerilere de açığım.
Hayırlısı olsun, çok güzel bir bahçe olacağına eminim.

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2019, 17:14   #34
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Hayırlısı olsun, çok güzel bir bahçe olacağına eminim.
Sayın abk hafiften bir hemşehri torpili kokusu aldım güzel dileklerinizde.

Eski 04-05-2019, 08:44   #35
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elifaydin Mesajı Göster
İlk fotoğraflardakiler şaşırmış olan çeriler ve biberler.

Bu arada asıl bahçemi oluşturacak alanı bölgede gezen tavuklardan muhafaza edebilmek adına önerilere açığım.
Gölgelik olarak kullanılan dokumalar var. Gözenekleri en büyük olanlardan kullanın ki gölgesi az olsun. En üst kısmı gevşek olmalı. (Tel, çubuk vb olmamalı. Üstte ayak koyabilecekleri bir şey olursa, konamasalar da destek alıp uçuşu tamamlıyorlar.
Hiç gölge olmasın isterseniz, metal kümes teli kullanabilirsiniz. Yumuşak, 1 cm kadar göz aralıklı PVC kaplı teller de var.
Uçarken ayak koymasına izin vermezseniz 100 cm çiti geçmiyorlar. (Komşumunkiler öyleydi )

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2019, 16:09   #36
Ağaç Dostu

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba, bahçemizin çitini çektik, yüksekliği 1,40 civarı yaptık. bölgedeki tavuklar çitin üzerinden atlama konusunda ya bilgisizler ya da hımbıllar hiç öyle bir teşebbüsleri yok şu ana kadar. Belki de bahçenin dışında kalan bölgede yeteri kadar mutlular.

İlk posta ektiğim çeri domatesler çiçeğe durdular. Bir kısmına tül kese uygulaması yaptım çünkü komşu bahçemizin domateslerinin ne zaman çiçeğe duracaklarını kestiremiyorum. Ben de her zaman bahçenin başında olamadığıma göre...

Diğer yandan keyifleri gayet yerinde bıraktığım biberler yakın zamanda yoğun yağan yağmurdan sonra yapraklar kıvrık kıvrık olmuşlar. Köyde hastalık geldi dediler. Çünkü yağan yağmurdan sonra herkesin bitkilerinde böyle sorunlar var. Büzülmüş yaprakları kopardım. İlaç atmamı önerdiler, ilaç olarak elma sirkesi attım. Üzerlerinde tomurcuk var düzelir umarım.
Annem onlar düzelmez çıkarıp atalım yeni ekelim dedi ama tohumlar kıymetli nasıl kıyarım.
bu arada komşulardan kendi çimledikleri patlıcanlardan fide aldım, onlar da bahçede yerlerini aldılar.

Akrabaların kendi domateslerinden yetiştirdikleri fidelerden de aldım derken bahçede 4 çeşit domates oldu. Tül yöntemini sevdim bu şekilde tohumluk olayını halledebileceğim düşüncesindeyim.

Baktım yer kaldı birkaç tane de fasulye ektim, köy karpuzu tohumlarım vardı onlardan da 4 kök ektim. küçücük bahçeye bir sürü bitki sığdı.

Ve maalesef elimde kış bitkilerine dair hiç tohum olmadığını fark ettim. Yaz halinin birazdan fotoğraflarını paylaşacağım.

Eski 11-06-2019, 16:18   #37
Ağaç Dostu

bizim ufaklıklar

görüntüler şimdilik bu kadar, bir sonraki gidişimde nasıl bir görüntü ile karşılaşacağımı çok merak ediyorum. Bayram tatili süresince biz oradayken bile görüntü değişti birkaç günde.

Eklenen Resimler

g.c. ve dobipa beğendi.
Eski 11-06-2019, 16:45   #38
Ağaç Dostu

öneri isteği

Burada bahçe ile komşumuz ile komşu sınır arasındaki bölge görülüyor. Bu bölgeye 3-4 tane asma sığdırmak mümkün olur mu acaba ne dersiniz? Alan küçük görünmekle beraber 2 metre en 5 metre kadar da uzunluğu var.

Ustalardan öneriler bekliyorum.

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024