agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2019-2020
(https)

Beğeni Düzeni339Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-09-2019, 19:22   #211
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2018
Tüm tohumları kesip topladım. Ama kapsüllerden ayırmadım. Kapsüller kurusun içindeki tohumlar olgunlaşsın öyle ayırcam. Dalında kuruma bırakamadım çünki daldaki kurumuşları toplarken epeyce yerlere dökülüyordu.

Eklenen Resimler

aloe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-09-2019, 20:17   #212
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-04-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aloe Mesajı Göster
Sn its_just_a_ride biberler yola devam ediyor. Ama biberde bir bozukluk oldu. Büyür diye koparmadığım için olabilir mi yoksa bu bir hastalık mıdır? Galiba 5lt saksı küçük geldi onları şimdi 9lt lik saksıya geçirsem uygun mudur?
Merhaba , bende bu sene kırmızı kapya biber ekmiştim , saksıda ve doğal toprakta ayrı ayrı yetiştirdiğimiz tüm kırmızı biberlerde aynı bozulma vardı.Ben tohumları internetten bir firmadan almıştım , bence tohumlarda genetik bir bozukluk var çünkü istisnasız her kırmızı biberde bu sorun oluştu.

eronur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2019, 23:20   #213
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eronur Mesajı Göster
Merhaba , bende bu sene kırmızı kapya biber ekmiştim , saksıda ve doğal toprakta ayrı ayrı yetiştirdiğimiz tüm kırmızı biberlerde aynı bozulma vardı.Ben tohumları internetten bir firmadan almıştım , bence tohumlarda genetik bir bozukluk var çünkü istisnasız her kırmızı biberde bu sorun oluştu.
Sn eronur benim tohumlarım yerli ve sn its_just_a_ride nin kendi yetiştirdiği biberlerden. Muhtemelen farklı şeylerden kaynaklı sorun yaşadık. Zaten ben akabinde 2 küçük kırmızı biberimi dalından hasat ettim. Şimdi 2 tane daha var. İlk resim hasat ettiğim ikincisi yenilerden

Eklenen Resimler

Eski 16-09-2019, 23:36   #214
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Şu domateslerle ne maceralar yaşadık, ne günler gördük herşeye rağmen hâlâ hasat almaktayım. Daha doğrusu ikizler almakta. Şu zamanlarda bile çoğu yaprağını dökmüş ama bir yandan domatesini olgunlaştırıyor diğer yandan çiçek açmaya devam ediyor.

Eklenen Resimler

Eski 18-09-2019, 08:38   #215
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aloe Mesajı Göster
Şu domateslerle ne maceralar yaşadık, ne günler gördük herşeye rağmen hâlâ hasat almaktayım. Daha doğrusu ikizler almakta. Şu zamanlarda bile çoğu yaprağını dökmüş ama bir yandan domatesini olgunlaştırıyor diğer yandan çiçek açmaya devam ediyor.
Bu domateslerin tohumundan seneye edinmek lazım çok kifayetliler

elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2019, 12:30   #216
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Haklısınız sn elifaydın.
Şimdiki resimlerde sizle dalı kırılıp yan düşmüş ve benim ne olacak bakalım diye tamamen kırıp almadığım(orda öylece bıraktığım), kırığını tamamen sarmış tamir etmiş yaşamaya devam eden üstüne üstlük domatesinide veren kifayetliyi paylaşacağım

Eklenen Resimler

ibocandan ve g.c. beğendi.
Eski 07-11-2019, 15:38   #217
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Kasıma geldik. Bu domateslerin haberi olmadı galiba

Eklenen Resimler

Eski 07-11-2019, 15:44   #218
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Kalıcı ıspanaklarım günün çoğunda güneş görmesine rağmen yapraklar genişlemedi. Galiba saksıya sık ekim yaptım. Başka da bi sebep gelmiyor aklıma. İlk resim hasattan önce çekilmişti.

Eklenen Resimler

Eski 07-11-2019, 17:44   #219
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Bence gayet iyiler, belki sık olabilir ama illa geniş yaprak olmasına gerek olmadığını düşünüyorum ben.

elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2019, 00:59   #220
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-02-2019
ASPIRIN KULLANMAK

Aspirinle tohumları spreyleme veya aspirinli suyla toprağı sulamak felç edici etkiye sahiptir bu konudaki bilgim kesin doğrudur çünkü ilmi olarak bildiğim bir konuydu.aspirin kullanımı için Önerilenler ise yaprakdan kullanım içindir ki ondada belli dozu aşmak tehlikeli olduğu söylenmiş.Bu konuda internet üzerinden kapsamlı araştırma yapılabilir söylediklerimin doğruluğunu teyit için. Belki kapya biberlerinizin bir çoğu o sebeble çimlenememiş olabilirler diye söyledim.Bu arada domates fidelerine hayran kaldım,ayrıca tohum çimlendirme aşamasındaki güneş alması için saat tutma hasasiyetinizi takdir ettim doğrusu

Başarılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2019, 12:06   #221
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Buraya yazmayalı ne kadar çok olmuş. Benim pek vefakar domateslerim hâlâ, yok çiçek yapıcam yok domatesi olgunlaştırcam diye debinip duruyor. Galiba biz bi kısır döngüye girdik. O yaşıyor diye ben suluyorum, ben suluyorum o yaşıyor

Eklenen Resimler

g.c. beğendi.
Eski 21-12-2019, 10:37   #222
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Veee sn its_just_a_ride nin kapyaları. Onlarda mahsülde ve aynı zamanda yeni ürün peşinde. Yalnız biberimiz uzuun zamandır koyu yeşil duruyor. Beklesem mi alıp kullansam mı bilemedim

Eklenen Resimler

Eski 21-12-2019, 21:51   #223
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Veee sn its_just_a_ride nin kapyaları. Onlarda mahsülde ve aynı zamanda yeni ürün peşinde. Yalnız biberimiz uzuun zamandır koyu yeşil duruyor. Beklesem mi alıp kullansam mı bilemedim
Sn. aloe, meyvelerin gelişimi durmuş gibi. Kırmızıya dönerken böyle bir renk geçişi hatırlamıyorum esasen. Tüketmenizi ve tohumları paylaşıma sokmanızı tavsiye etmiyorum. Meyveler ideal meyveler değil çünkü.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2019, 22:40   #224
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Sn. aloe, meyvelerin gelişimi durmuş gibi. Kırmızıya dönerken böyle bir renk geçişi hatırlamıyorum esasen. Tüketmenizi ve tohumları paylaşıma sokmanızı tavsiye etmiyorum. Meyveler ideal meyveler değil çünkü.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Mevsimi olmadığı için bu halde olduğunu düşünüyorum. Malum kızarması için gerekli güneş ve sıcaklık yok.

Eski 06-05-2020, 17:13   #225
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Selamlar yine ben Bu kez bi deneyle geldim. Geçen yazın domateslerimi buzdolabında taaa arkada tabakta biraz kalmış bulunca ( herhalde 15 günlüktü) hemen bi deney aklıma geldi. Dedim bu taaa yaza dek kalsın burda sonra bi ekiim bakiim neler oluyor. Veee derken gün geldi aklıma düştü. Ama her zamanki gibi geç düştü. Olsun dedim deneyim. 3 mayısta yani bu pazar günü domatesleri ortadan ikiye kesip hepsini toptan sarmısakların yanına gömdüm. Bakalım neler olacak.

Eklenen Resimler

g.c., devrann ve elifaydin beğendi.
Eski 13-07-2020, 08:21   #226
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Deneyimin sonuçlarını yazıp 2020 sayfasında devam edeceğim. Tohumlar epey bi çimlenmedi. Sarmısakları geç ektiğim için olsa gerek beceremedim. Domatestende umut kesince toprağı değerlendirmek için aslanağzı çiçeğini ektim. Gel zaman git zaman birde ne göreyim. Saksı domates fideleri kaynıyor

Eklenen Resimler

Eski 13-07-2020, 08:53   #227
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Gözünüz aydın.

g.c. beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2020, 08:59   #228
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Teşekkür ederim sn Portakal Rengi. Benim için epey şaşırtıcı bir sonuç oldu.

g.c. beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024