agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2014-2018
(https)

Beğeni Düzeni664Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-09-2018, 23:16   #61
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Fidesini sayın Muda nın verdiği , Yurtsever arkadaşımızın paylaştığı Pembe Bulgar domatesi. Kızaran iki domatesin herbiri 600gr civarında idi. Henüz tadına bakmadım ama muhteşem görünüyorlar.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Atilgan : 30-09-2018 saat 20:25
Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2018, 23:30   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Bahçenin rekoru 700 gr ile sayın Birnefestoprak ın paylaştığı Garrison a ait. Malesef meyveler üzerinde derin çatlaklar oluşmaya başladı. Bu domates abartısız Brandywine gibi lezzetiyle ün yapmış domateslerle yarışır.
(Not: Sayın Birnefestoprak ın resimlerine tekrar baktım ve onlarda çatlama görmedim. Bahçemin Garrison u diktiğim kısmı sezon ilerledikçe biraz serin kalmış olabilir ama biraz yakınında Prudent´s purple domateslerinde hiç bir çatlama gözlemlemediğimide not edeyim).

Eklenen Resimler

Düzenleyen Atilgan : 30-09-2018 saat 20:31
Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2018, 23:40   #63
Ağaç Dostu

birol baser's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2011
Benimkilerde de catlama olmustu bu sene sulamayi geciktirmistim birden sulayinca asiri su emmesinden basinctan ve gec hasattan catlamisti gec koparinca dahada buyur sanmistim cins bir domates fidem vardi ustunde sadece üç domates vardi

birol baser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2018, 15:38   #64
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Yazdıklarınızı gördükçe mutlu oluyoruz. Bir hobi bahçesi almak istiyorum lakin fiyatları el yakıyor. Ancak bizim için memlekete gidince yapılacak işler görünüyor. Buralarda zor gibi.

Atilgan beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2018, 15:57   #65
Ağaç Dostu

birol baser's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2011
Ben kendi bahcem, komsum,tezyem yakin bahcelerine el koyuyorum bakmiyorlar bahcelerine su sorunu yasiyoruz diyorlar ben hacliklarimi biktirip aldigim 5 tane varil buldugum tum kovalari annem yardimiyla yagmur suyu dolduruyorum komsularin yagmur giderlerinin altina koyuyorum doldurtuyorum yardimci oluyorlar cesme suyunu cok nadir kullaniyorum baskalarinin sayfalarinda da gorunce bitki bortu bocek. Cicek dayanamiyorum basima gelen **** yapmak isteyipte yapamadigim olursa parmak ucuma engel olamiyorum hemen yazasim geliyor herbirinizden degisik seyler ogreniyorum ankara da bahce sorun olmuyor bana mustakil ev olunca Allah insallah sizede istediginizin bin misli bir hobi bahcesi nasip eder insallah

birol baser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2018, 17:15   #66
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Kiralık hobi bahçelerini araştırdınızmı? Bilkent üniversitesinin var biliyorum ama toprak kalitesi (dolgu toprak) ve lokasyonu kötü.
Hocam kiralık düşünmüyorum. Ben çok emek vereceğim. Emek verdikten sonra çok üzülürüm. 20-30 bine olsa alınır 500 metre kare falan ama fiyatlar ev parasında neredeyse. İyi bir emlakçı bulsak belki kelepir bir şeyler bulunabilir ama o da zor gibi görünüyor...

Atilgan beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2018, 18:22   #67
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Sayın Malbman den gelen blue cream domates tohumlarında bir karışma ya da çapraz döllenme olmuş olabilir. Net den araştırdığım kadarıyla ikinci resimdekiler blue cream gibi duruyor. Birinci resimdekiler biraz daha irice. Blue cream ler oldukça tatlı ve meyvemsi bir aromoya sahip. İlk resimdekilersinse daha dengeli klasik domates aroması var.
(Düzeltme İlk resimdeki yine sayın Malbman ın paylaştığı "Indigo Rose" domatesine benziyor. Ya o karıştırdı ya da ben iyi not alamadım).
Sayın Atilgan merhaba,
Üstteki fotoğraftakiler Indigor Rose ama sanki başka bir çeşitle karışmış gibi. Zira Indigo Rose'nin rengi çok koyu oluyor ve bu kadar açılmıyor.

Alttakiler de sizin de belirttiğiniz gibi Blue Cream Berry.

Atilgan beğendi.
malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024