agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2014-2018
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 3 Gönderen Antiocos

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-03-2016, 23:05   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-05-2012
Antiocos/ Tohum paylaşım sonrası ( İstanbul - Balkon , Kırklareli - Bahçe )

Arkadaşlar herkese merhaba,
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki , bu yazıma konu olan tohumları paylaşım etkinliğinden temin etmedim.
Bahçemde kendi ürünlerimi yetiştirme isteğim dayanılmaz bir hal almıştı. Bunun için sürekli hazırlık yapmaktaydım. Çeşitli internet sayfalarından faydalanarak bilgi açlığımı gidermeye çalışıyor bir yandan da Kırklareli'deki arazimin alt yapısını hazırlıyordum. Tabi bu arada Ağaçlar net sitesindeki tohum paylaşım etkinliği zamanının gelmesini dört gözle bekliyordum. Ancak o an geldiğinde koroner by- pass ameliyatı olmak zorunda olduğum için hastanedeydim ve iyileşme döneminde malaesef bu konularla ilgilenemediğim için tohum paylaşımında talepte bulunamadım.
Paylaşım dönemini kaçırdığımı fark ettiğimde bir kaç katılımcıdan özel mesaj yolu ile durumumu bildirip tohum talebinde bulundum. Sağ olsunlar hepsinden olumlu cevap aldım ve gönderdikleri tohumları aldım. Bu beni çok mutlu etti.
Eskişehir'den sn oz26, İzmir'den sn TCM ve Çanakkale'den sn Taşlıbahçe'ye ilgi ve emekleri için çok teşekkür ediyorum.

Tohumları aldıktan sonra oz26 dan gelen tohumları babama teslim ettim. Babamın mesleği bahçevanlıktır yıllarca toprak ve bitkilerle ilgilenmiş ve kendi ürünlerini yetiştirmiştir. Oz 26 'dan gelen tohumları 30.02.2016 tarihine toprakla buluşturdu. Tohumların neredeyse hepsi çimlenmiş durumda. Ben bu arada Kırklareli'ye gitme şansı bulamadığım için fotoğraflayamadım. Babam emanetlere gözü gibi bakıyor.

oz26 dan gelen tohumların listesini ayrıca yazacağım,

Sn TCM den gelen tohumların bazılarını 28.02 2016 tarihinde kendi evimde ön hazırlık yapmadan toprağa ektim. Kadife çiçekleri 2 gün içinde , domatesler 5 gün içinde çimlendiler. Biberlerden henüz bir haber yok. Kırkağaç kavunumda çimlenenler arasında.

TCM 'den gelen tohumlar 1. Kadife çiçeği --- ekildi
2. Toboslk sarı domates --- ekildi.
3. Black vernisage ---ekildi
4. Heybetli--- ekildi.
5. Kırkağaç kavun --- ekildi
6. İri siyah tula domates--- ekildi
7 - Eva purple ----- ekildi.
8- Alman Howard Domates -- ekildi
9. Karaisalı biber ---- ekildi
10. Arnavut biberi ---ekildi
11. emcelli biber --- ekildi
12. hafize Balic domates-- ekildi
13. İspir şeker fasülye ---- Bahçeye ekilecek

Yukarıda ekildi olarak belirttiğim tohumların bir bölümü olası yetiştirme hataları olabileceği için tedbir amacıyla saklanmıştır. Ne de olsa bu konuda acemiyim henüz.

Sn Taşlıbahçe'den gelen tohumların bazılarını bu gün sebze fidesi yetiştirmek için satılan Alman menşeili bir torfa ektim. Tohumlara ıslatma uygulamadım..

Taşlıbahçeden gelen tohumlar. 1. Heybetli domates -- ekildi.
2. Bursa dağlı kırmızı domates -- ekildi
3 .Alakır etlisi domates --- ekildi
4. Adıyaman yerli domates -- ekildi
5-Tatlı kapya biber --- ekildi
6. Arnavut biberi -- ekildi
7.jimmy nardello biber -- ekildi
8- Altınbaş - Balıkesir - kavun --- ekildi
9. Kara kabak -- bahçeye ekilecek
10 - Tatarlı karpuzu -- bahçeye ekilecek
11- Adapazarı kestane kabağı.-- bahçeye

Taşlı bahçeden gelen tohumların bir bölümü fazla olması ve tedbir amacıyla ekilmedi.

Ekim çalışmaları ile ilgili henüz fotoğraf çekme şansım olmadı . Fotoğraf çektiğim zaman paylaşmak istiyorum. Bu forumda paylaşımcı olmak ve kısmet olursa ilk tohum paylaşım etkinliğine paylaşımcı olarak katılmak istiyorum. Gelişmeleri paylaşmak üzere. Sağlıkla kalın..

Muda, telato ve neşecan beğendi.
Antiocos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024