agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2014-2018
(https)

Beğeni Düzeni11Beğeniler
  • 11 Gönderen izmocee

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-02-2016, 21:13   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-08-2015
izmocee / tohum paylaşım sonrası 2016 (Batman)

tohumlarımı kargodan alıp her gün poşetleri çıkarıp bakarak bu hafta nihayet bir kısmını toprakla buluşturdum
bu keyifli etkinliği düzenleyen ve katılan herkese tekrar teşekkür ediyorum.
bahçe ve ev kiralık olduğu için çok istediğim sebze adası fikrini hayata geçirememiş olsam da forum kullanıcılarının bahçelerini izleyerek şimdilik tasarımlarımı geliştiriyorum
bugün sn neşecan ın tesbih çiçeği ve balkabağı yerine sanırım yanlışlıkla gelen ayçiçeği tohumlarını ve sn heyyamola nın kırmızı pancar tohumlarını marul maydanoz tere ve soğan ile yanyana bahçede hazırladığım hafif yükseltilmiş bölümlere ektim, yerleri şimdilik kalıcı...
domates, biber, patlıcan, kadife çiçeği, fesleğen, kekik tohumlarını da yine hafif yükselterek kazdığım fide bölümüne çizgiler halinde ektim, yerleri işaretlendi ve deftere not alındı; şu sıralar viyollere sera hazırlayacak vakit bulamayacağımdan böyle ektim.
oluşan üç bölüm de tavuk gübresi şerbeti ile sulandı ve üstleri çadır ve naylonla kapatıldı, fidecikler kendini gösterir göstermez üstleri açılacak ve fide yastığı olarak kullandığım kısıma mini sera hazırlanacak...

Eklenen Resimler

Düzenleyen izmocee : 19-02-2016 saat 21:19 Neden: ekleme
izmocee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2016, 14:26   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-08-2015
Uzun bir aradan sonra foruma döndüm, iki kez evimden taşındım ve maalesef fidelerimi koruyamadım, büyüdüler sebze oldular ama ne isimlendirmem ne de izolasyonu kaldı, ben hiç göremesemde evde oturanlar ve sonraki evimde de komşular tükettiler, sadece maş fasulyesi kurtarabildim ne olduğunu bilmediklerinden olsa gerek ve geçen yıldan kalma süt mısır tohumlarım... Bu yıl balkonumda devam edeceğim esenlikler diliyorum...

izmocee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024