agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2014-2018
(https)

Beğeni Düzeni272Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-06-2016, 12:36   #31
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Balkon bahçede son durum

Blue beauty Domates (Sn. bahcedenn)

Nedense keyifsiz duruyor. Gelişimi de çok yavaş. Birkaç tane çiçeği döküldü.Umarım kısa zamanda toparlanır.

Name:  IMG_2773.jpg
Views: 369
Size:  26.9 KB

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2016, 12:41   #32
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Yeşil Armut Cherry domates (Sn. bahcedenn)

Bu daha diri duruyor. Son bir haftadır taraçada rüzgar hiç durmadı. Sanırım o da çarpıyor bitkileri.

Name:  IMG_2774.jpg
Views: 366
Size:  32.0 KB

Bunlar da meyveleri. en soldakinin üstünde pas gibi lekeler var ama ne olduğunu anlamadım.

Name:  IMG_2776.jpg
Views: 363
Size:  33.5 KB

Eski 15-06-2016, 12:43   #33
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Heybetli (Sn. oz26)

Adı gibi kendisi de heybetli gerçekten. Diğer bitkiler neredeyse bunun üçte biri büyüklükte daha

Eklenen Resimler

Eski 15-06-2016, 12:46   #34
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Sarı Bezelye Domates (Sn. kader_bpkp)

Name:  IMG_2779.jpg
Views: 340
Size:  52.8 KB

Eski 15-06-2016, 12:47   #35
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Russian Cossack Domates (Sn. oz26)

Name:  IMG_2780.jpg
Views: 710
Size:  34.5 KB

Eklenen Resimler

oz26, Muda, telato ve 3 kişi beğendi.
Eski 15-06-2016, 12:51   #36
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Bu da Alaçatılı çekirdeği oyalı. Umarım sonuna kadar gider

Eklenen Resimler

oz26, Muda, TCM ve 4 kişi beğendi.

Düzenleyen malbman : 15-06-2016 saat 17:28 Neden: Yazım hatası
Eski 15-06-2016, 12:53   #37
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Atlantic Dill Giant dev Balkabağı. Sanırım bu meyve tutunamayacak. Şimdiden sararmış çünkü.

Eklenen Resimler

Düzenleyen malbman : 15-06-2016 saat 17:28 Neden: Yazım hatası
Eski 15-06-2016, 12:54   #38
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Minyatür Balkabağı (Sn. kader_bpkp)

Eklenen Resimler

oz26, Muda, TCM ve 6 kişi beğendi.
Eski 15-06-2016, 17:47   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-08-2015
Abim yine topraksız tarıma devam sanırım.Sizin Heybetliyi yetiştirme tarzınızdan olsa gerek,benim bahçeye ektigim sanırsınız meyva ağacı adayı ,çok kalın gövdeli ve sağlam bir türmüş.Abim bu arada sizin minişler balkonu renklendirmeye başladılar ..

malbman beğendi.
eurosat55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2016, 09:55   #40
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Çekirdeği oyalı büyüyor. Daha önce hiç yetiştirmediğim, ve hatta hiç görmediğim için hasat boyutu, hasat olgunluğu nedir bilmiyorum. Durumunu buradan sık sık paylaşarak bilen arkadaşlar varsa onların yardımını rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Eklenen Resimler

Eski 20-06-2016, 09:59   #41
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alacalı Manisa (Sn. birnefestoprak)

Şimdilik yalnızca bir tane çiçek var. Umarım meyve tutar. Kaç tane meyve verirse versin, hepsini tohumluk olarak ayıracağım.

Bir de, patlıcanda da kabak gibi erkek ve dişi çiçek diye bir ayrım var mı? Daha önce hiç patlıcan yetiştirmediğim için bilmiyorum.

Eklenen Resimler

Eski 20-06-2016, 10:01   #42
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Heybetli (Sn. oz26)

Meyvesi çok yavaş büyüyor. Acaba normal gidişatı böyle mi yoksa bir yerde ben mi bir hata yapıyorum?

Eklenen Resimler

oz26, Muda, telato ve 5 kişi beğendi.
Eski 20-06-2016, 10:03   #43
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Yeşil Armut Cherry domates (Sn. bahcedenn)

Yeşil armutlar ikinci salkım veriyor. Taraçadaki en hızlı çeşit bu oldu. İlk üç-dört salkımı tohumluk ayırıp ondan sonrakileri hasat edeceğim. Bu yıl bu domatesin tohumlarından bolca dağıtabilmeyi umuyorum.

Eklenen Resimler

Eski 02-07-2016, 01:14   #44
Ağaç Dostu

beşiktaşlı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2016
hocam sizin topraksız tarım çalışmalarınızı kudret tezel beyle 2007 yılında çalışmalarınızı hayranlıkla okudum burda bu sayfada topraksız çalışmalarınız beni şaşırttı ve sevindirdi
bana yardımcı olurmusunuz
sizden dometes formülü rica ediyorum....teşkkür ederim

beşiktaşlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2016, 12:36   #45
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Tüm dostlara merhaba.

Öncelikle Sayın beşiktaşlı kusura bakmayın epeydir buralara uğrayamadığım için mesajınızı fark etmemişim. Ben formül bilmiyorum. Ancak Kudret Tezel hocamızın bitki besini hazırlanması diye bir başlığı var. Orada çeşitli formüller verdi. Onlara bir göz atın derim. Bir de efe446 arkadaşımız evde basitçe besin hazırlama ile ilgili bilgiler ve formüller paylaşmıştı. Eminim bu başlıklar yardımcı olacaktır.

Eski 05-08-2016, 12:44   #46
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Gelelim paylaşım sonrası çalışmalara:

Her şey gayet güzel bir şekilde gider, bitkilerim olabildiğince sağlıklı bir şekilde büyürken bir anda sanki kıran girdi ve bir günde yarıdan fazlasını kaybettim. Domateslerimin büyük bölümü, dev Atlantik kabağım, çekirdeği oyalı karpuzum, minyatür Balkabağım bir günde veda ettiler. Nedenini çözebilmiş değilim.

Bunun üzerine üzerime bir yılgınlık çöktü, ve ben de geri kalan birkaç kökü yalnızca besin eriyiği takviyesi yapacak şekilde kendi halleine bıraktım. Görüntüler bu hali yeterince anlatacaktır sanırım.
Yalnızca birkaç bitkiden tohum alabildim ve umuyorum bunların sayısı paylaşıma katılmama yeter. Sanırım yetiştiriciliği beceremiyorum. Bu nedenle artık paylaşım etkinliğine tohum talep etmek değil, yalnızca elimdeki tohumları paylaşmak için katılacağım.

Bu nedenle, emeklerini boşa çıkardığım için tohum gönderen arkadaşlardan çok özür diliyorum.

Eklenen Resimler

ibocandan ve ibrahimes beğendi.
Eski 05-08-2016, 12:47   #47
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Bu hengamede yeşil armut domatesim 7-8 tane domates verdi ve üzerinde hala daha iki salkım var. Paylaşmaya yetecek kadar tohum elde etmeye yeter sanırım.

Eklenen Resimler

Eski 05-08-2016, 12:53   #48
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Bunlar bahçeye diktiğim birkaç kök mısır. Soldan sağa Hawaiian Super Sweet, Süt mısır, Yerli mısır (sarı) (öldü) ve yerli mısır (beyaz). Her birinin üstünde birer-ikişer koçan var ancak içleri henüz tam olarak olgunlaşmamış. Umarım bunlar da olgunlaşır da hiç değilse 5-6 kişiye tohum gönderme şensım olur.
Name:  IMG_2371.jpg
Views: 371
Size:  48.0 KB

Bu da sarı yerli mısır. Bu bitki bir tane koçan verip öldü. Herhalde 4-5 kişiye tohum çıkar buradan.
Name:  IMG_2373.jpg
Views: 356
Size:  31.9 KB

olmez, oz26, telato ve 3 kişi beğendi.
Eski 05-08-2016, 12:57   #49
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Bunlar da evde mikro filiz yapmak için kullandığım ayçiçeklerinden deneme için bahçeye diktiğim üç kök ayçiçeği. Gayet güzel gelişip çok güzel çiçek tablası yaptılar. Yalnız en baştakinin olgunlaştığını fark etmemişim o da bütüm çekirdeklerini dökmüş. Gelecek yıl o bölgede bir ayçiçeği tarlası oluşabilir

Name:  IMG_2368.jpg
Views: 667
Size:  58.8 KB

Bunlar da tohumluklar. Bu yıl etkinlikte bunlardan da paylaşmak istiyorum. Zira harika mikro filizler üretiyorum bunlardan. Sanırım talep olur.

Name:  IMG_2375.jpg
Views: 684
Size:  54.1 KB

oz26, Atilgan, Muda ve 4 kişi beğendi.
Eski 09-08-2016, 11:48   #50
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Bunlar bahçeye diktiğim birkaç kök mısır. Soldan sağa Hawaiian Super Sweet, Süt mısır, Yerli mısır (sarı) (öldü) ve yerli mısır (beyaz). Her birinin üstünde birer-ikişer koçan var ancak içleri henüz tam olarak olgunlaşmamış. Umarım bunlar da olgunlaşır da hiç değilse 5-6 kişiye tohum gönderme şensım olur.
Eklenti 624029

Bu da sarı yerli mısır. Bu bitki bir tane koçan verip öldü. Herhalde 4-5 kişiye tohum çıkar buradan.
Eklenti 624030
Sayın malbman sanırım gölge bir yere dikmişsiniz (yanılıyor da olabilirim) Daha güneşli bir yere dikmeniz durumunda daha başarılı olursunuz gibi geliyor bana. Bu arada o sarı mısır düzgün bir mısır bile yapamamış görüldüğü kadarı ile. Bir sıkıntı yaşamış belli. Üzüldüm sizin adınıza. Eğer isterseniz mısır tohumlarından yeniden gönderebilirim. Elimde bolca var.

malbman beğendi.
olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2016, 12:28   #51
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Gelelim paylaşım sonrası çalışmalara:

Her şey gayet güzel bir şekilde gider, bitkilerim olabildiğince sağlıklı bir şekilde büyürken bir anda sanki kıran girdi ve bir günde yarıdan fazlasını kaybettim. Domateslerimin büyük bölümü, dev Atlantik kabağım, çekirdeği oyalı karpuzum, minyatür Balkabağım bir günde veda ettiler. Nedenini çözebilmiş değilim.

Bunun üzerine üzerime bir yılgınlık çöktü, ve ben de geri kalan birkaç kökü yalnızca besin eriyiği takviyesi yapacak şekilde kendi halleine bıraktım. Görüntüler bu hali yeterince anlatacaktır sanırım.
Yalnızca birkaç bitkiden tohum alabildim ve umuyorum bunların sayısı paylaşıma katılmama yeter. Sanırım yetiştiriciliği beceremiyorum. Bu nedenle artık paylaşım etkinliğine tohum talep etmek değil, yalnızca elimdeki tohumları paylaşmak için katılacağım.

Bu nedenle, emeklerini boşa çıkardığım için tohum gönderen arkadaşlardan çok özür diliyorum.
Öncelikle geçmiş olsun çiftçiler her türlü durumla karşılaşıyor dolu, kuraklık vs ama pes etmiyorlar. Özellikle red robin başlığında bilgilerinizden çok faydalanmış birisi olarak sakin pes etmeyin sizden öğrenecek çok bilgi var bundan eminim...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

malbman beğendi.
ibrahimes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2016, 13:22   #52
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi olmez Mesajı Göster
Sayın malbman sanırım gölge bir yere dikmişsiniz (yanılıyor da olabilirim) Daha güneşli bir yere dikmeniz durumunda daha başarılı olursunuz gibi geliyor bana. Bu arada o sarı mısır düzgün bir mısır bile yapamamış görüldüğü kadarı ile. Bir sıkıntı yaşamış belli. Üzüldüm sizin adınıza. Eğer isterseniz mısır tohumlarından yeniden gönderebilirim. Elimde bolca var.
Sayın olmez ilginize çok teşekkür ederim. Bahçem günde en az 10 saat tam güneş altında. Bu fotoğrafı sabah saatlerinde çektiğim için o saatlerde gölgede kalıyorlar.
Fotoğraftaki mısırın üzerindeki dişler tohumluk olabilir gibi geliyor bana. Yine de koçandan ayırdıktan sonra da fotoğraflarını paylaşır, sizlerin de yardımıyla olup olmayacağını belirleriz.

Gelecek yıl için artık tohum talebinde bulunmak istemiyorum. Zira iki yıldır çeşitli aksilikler nedeniyle çok az ürünü sağ tutabildim ve bu yüzden de tohum gönderen dostlara karşı eksiklik hissediyorum. O nedenle bir müddet ara vermek iyi olacak gibi geliyor. Eğer benim darıların tohumları olursa onlardan gelecek yıl bahçeye çepeçevre ekmeyi düşünüyorum. Hiç olmadı sizden bir avuç rica ederim.

olmez beğendi.
Eski 10-08-2016, 13:29   #53
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimes Mesajı Göster
Öncelikle geçmiş olsun çiftçiler her türlü durumla karşılaşıyor dolu, kuraklık vs ama pes etmiyorlar. Özellikle red robin başlığında bilgilerinizden çok faydalanmış birisi olarak sakin pes etmeyin sizden öğrenecek çok bilgi var bundan eminim...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sayın ibrahimes cesaretlendirici sözleriniz için teşekkür ederim. Ama üretimi bırakmıyorum. Sadece tohum talep etmeyeceğim ama elimdeki tohumları gelecek yıl (hatta aklımdaki düzeneği kurabilirsem birkaç kök de olsa kış boyunca) değerlendireceğim.

ibrahimes beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024