agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2014-2018
(https)

Beğeni Düzeni789Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-02-2015, 00:38   #1
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Aleydi / Tohum Paylaşım Sonrası (Eskişehir)

Bende seçtiğimiz tohumların hepsinin talepleri karşılayamayacağını ,seçtiklerimizden bir kısmının bize ulaşacağını düşündüğüm için ,fazla istemiştim.Bütün talep ettiğim tohumların gelmesinden çok mutlu oldum .Bu vesileyle bir kere daha .tohum takas etkinliğine katılan . O minicik tohumları büyük bir özveriyle ,toplayıp,ayıklayıp,kurutup,tek tek poşetleyip ,zahmet edip kargoya götüren paylaşımcı arkadaşlara . Merkezde bu poşetlerin tek tek tasnif edilmesinde emeği geçen herkese , bu sitenin kurulmasında ve tohum paylaşım etkinliğinin gerçekleşmesini sağlayan Ve Sayın Malina'ya çok teşekkür ediyorum ,hepinizin emeklerinize sağlık .

Petunya Akçabardak
Aster Çiçeği Akçabardak
Ateş Çiçeği Akçabardak
Şebboy SDurul
Hüsnüyusuf SDurul
Zinnia SDurul
Zinnia Pares
Selluka H_doğan
Kırmızı Civanperçemi Meyvelitepe
Hippeastrum Selçuk Boz
Kırmızı Çiçekli Kardinal Sarmaşığı Tilki Mete
Heliotropium Arborescens Esin
Kuşgözü Gilia Tricolor Esin
Yer Açelyası Clarkia Unguiculata Esin
Zinnia Andora
Gazanya Andora
Afrika Zambağı rana58
Haseki Küpelisi İsmail Kuzucu
Yıldız Çiçeği (Dahlia) İsmail Kuzucu
Beyaz Çiçekli Melisa İsmail Kuzucu
Gaillardia bahceden
Haseki Küpesi bahceden

Yeşil Tatlı Biber Pares
Kamber Biberi Pares
Siyah Dolma Biber Pares
Marbles Biber Heyyamola
Bolivian Rainbow Biber Heyyamola
Acı Süs Biber Heyyamola
Mor İnci Biber İsmail Kuzucu
Siyah Macar Biber İsmail Kuzucu
Cin Biberi İsmail Kuzucu
Turşuluk Sarı Biber İsmail Kuzucu
Dolmalık Biber İsmail Kuzucu
Aji Brazilian Pepper bahceden
Georgescu Chocolate Tatlı Biber bahceden
Doochova Yellow Pepper bahceden
Bhut Jolokia Biber bahceden
Trinidad Scorpion bahceden
Mehmet'in Tatlı Türk Biberi bahceden

Sivas Koyulhisar Domates OZ26
Siyah Kiraz Domates Mincel
Büyük Turuncu Domates Sakagun
Mikrop Domates Heyyamola
Sarı Armut Domates Heyyamola
Kırmızı Armut Domates Heyyamola
Pink Vernissage Domates Heyyamola
Cherokee Purple Domates bahceden
Black Cherry Domates bahceden
Sarı Salkım Domates bahceden
Russian Cossack Domates bahceden
Rosso Scillian Domates bahceden

Turkish Orangle Patlıcan Akçabardak
Yumurta Patlıcan Akçabardak
Turkish Orangle Patlıcan OZ26
Yumurta Patlıcan (Süs Patlıcan ) Seabert74
Topan Patlıcan İsmail Kuzucu

Kişniş Pares
Marul Pares
Mor Reyhan Heyyamola
Kekik Heyamola
Kırmızı Kıvırcık Marul Heyyamola
Limon Kokulu Fesleğen Heyyamola
Hatay Dağ Kekiği İncirli
Sarımsak Otu (Garlic Chivies) rana58
Ceneviz Fesleğeni İsmail Kuzucu

Çengelköy Salatalık Heyyamola

Susak_Su Kabağı Sakagun

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2015, 00:47   #2
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Tohumları yetiştirmek için aldığım sera . İnternet de bir siteden 65 TL aldım .Eskişehir 'de iklim koşulları sera dışında bitki tohum yetiştirmeye çok elverişli değil .Günlerin uzamasını beklediğinizde ,bu seferde şaşırtma için geç kalınıyor.

Name:  1491733_10152996189918415_269938707636437180_n (1).jpg
Views: 1034
Size:  48.5 KB

Eski 22-02-2015, 21:31   #3
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

15- 02-2015 Tarihinde kırmızı işaretli tohumlar ekildi .Tohum ekmek için daha önce üstü açık viyolleri tercih ediyordum . Üzerini streç filmle kapatıyordum . Bu yıl bir markette 50 tanesi 6 TL olan bu kapaklı kutulardan aldım . 3 Günde tohumların %25 i 6 günde %50 si çimlendi . İlk çimlenenler sevgili Akçarbak 'ın asterleri oldu . İlk ekilenler çiçek ve biber tohumları .Ben 10_15 günde çimlenmelerini beklerken , özellikle biberlerin ,6 .günde çimlenmesi beni çok şaşırttı .

Eski 22-02-2015, 22:03   #4
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Sayın aleydi, bereketli ürünler almanız dileğiyle.

aleydi beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2015, 23:11   #5
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili aleydi ellerinize emeklerinize sağlık, sağlıkla büyütüp bol çiçeklerini görmeniz ve bol ürünler almanız dileğimle, kolay gelsin

aleydi beğendi.
akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2015, 23:15   #6
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Sayın aleydi, bereketli ürünler almanız dileğiyle.
Sizin tohumların hepsi ,çimlendi . Toplam 6 günde .Keçi gübresi bulamadım . Sadece torfa ektim o yüzden . Aslında sizin karışımınız güzeldi . O şekilde yapabilseydim daha geç şaşırtma yapabilirdim ,daha iyi olurdu . Domatesleri ekerken umarım uygulayabilirim .Çok teşekkür ederim ,umarım hepimiz için bereketli bir yıl olur .

Eski 22-02-2015, 23:27   #7
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sevgili aleydi ellerinize emeklerinize sağlık, sağlıkla büyütüp bol çiçeklerini görmeniz ve bol ürünler almanız dileğimle, kolay gelsin
İlk çimlenen ,özenle renklerini ayırıp gönderdiğiniz asteriniz oldu sevgili Akçabardak .Umduğumdan erken çimlendiler ,bazı tohumların yarısını ektim .Yukarıya çıkıp dakikalarca onları seyrediyorum .O tohumların yeşerip büyüdüklerini görmek ,harika bir duygu .Bundan sonrası daha önemli .Ledlerle aydınlattım .Gereken ışığı sağlarım umarım . Şu aşamada ışık çok önemli çünkü .Çok teşekkür ederim ,hepimiz için bereketli bir yıl olmasını dilerim . sevgiler .

Eski 22-02-2015, 23:56   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-01-2015
Hayırlı olsun. Hepsini güle güle yetiştirip afiyetle yemeniz dileğiyle.
Seraya uyguladığınız ledleri resimleyip bilgi verirseniz benim için çok makbule geçicek.

aleydi beğendi.
Bal Kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2015, 07:01   #9
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bal Kaktüs Mesajı Göster
Hayırlı olsun. Hepsini güle güle yetiştirip afiyetle yemeniz dileğiyle.
Seraya uyguladığınız ledleri resimleyip bilgi verirseniz benim için çok makbule geçicek.
Ledlerin kaç wat olduğunu bilmiyorum sn Bal Kaktüs . Metal altlıklı 1 metrelik led . Biz ikiye bölerek kulandık . 4 kata , 2 adet led ve adaptör aldık . Yaklaşık 100 TL ödedik . Benim 30 m2 verandamda ,bu ledlerden 2 tane var .Bir tanesini hiç kullanmıyorum . Çok fazla aydınlattığı için , diğerini kullanmama gerek kalmıyor .30 m2 alanı gündüz gibi aydınlatıyor .

Arkası yapışkanlı minik ledler yetersiz kalabilir diye düşünüyorum .Güneş ışığını yakalamak çok zor . Güneşin yaydığı ışık çok güçlü .Bu iş için özel lambalar var . Fakat maliyetleri yüksek .Ben aldığım ledleri ilk defa bu yıl kullanıyorum . Sizi yanıltmak istemem ,işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum . Deneyip görücez . Daha ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.Led ışıklandırmalı bitki yetiştirme kabini yapımı .Fotoğrafları ekliyorum .İyi dilekleriniz için teşekkür ederim .

Eklenen Resimler

Eski 26-02-2015, 21:08   #10
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Çiçek fideleri 3 ve 4 . yapraklarını çıkarmaya başladı .Zinnia ,gazanya ,çok daha hızlı gelişim gösteriyor .Melisa , kardinal sarmaşığı ve selluka dışındakiler ,hepsi çimlendi . Biberlerin hepsinde çimlenme oldu .Işık işe yarıyor .Torf konusunda hata yapmışım . toprak ,gübre karışımı daha iyi sonuç verebilirdi . Torf her gün kuruyor ve kaşıkla sulama yapıyorum . Püskürtme bile ,zarar verir diye kaşıkla nemlendiriyorum . Nem derecesi çok önemli ,çürüyebilir fideler .O yüzden çok az her gün suluyorum . Sadece torfa ektiğim için gerçek yapraklar çıktığında şaşırtma yapmam lazım. Haseki küpesi gibi şaşırtmayı sevmeyenlerde bu sorun olacak .Belki başka arkadaşlar için faydalı olur . Benim düştüğüm hataya düşmezler . Bende domates tohumları için karışımlı bir toprak hazırlamak istiyorum.Susak çok hızlı gelişim gösterdi .

Name:  19488_10153106435798415_1475539583265304891_n.jpg
Views: 941
Size:  63.2 KB

Name:  644398_10153106435418415_5813935920971342433_n.jpg
Views: 970
Size:  54.4 KB

Name:  10006959_10153106436003415_1569360887825882809_n.jpg
Views: 942
Size:  61.7 KB

Name:  10428021_10153106436198415_8832900746651307457_n.jpg
Views: 1007
Size:  70.9 KB

Eski 26-02-2015, 21:13   #11
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Name:  10440194_10153106436763415_4224489754504285799_n.jpg
Views: 885
Size:  37.6 KB

Name:  10489643_10153106436898415_8203349760822313956_n.jpg
Views: 909
Size:  53.4 KB

Name:  10984132_10153106436343415_2375764837100080522_n.jpg
Views: 931
Size:  46.7 KB

Eski 26-02-2015, 21:56   #12
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Sn. aleydi;
Her şey çok güzel olmuş ancak ışık yeterli olmadığı için bazı tohumlarda özellikle çok uzun saplar oluşmuş. Ben de bir kısım çimlendirdiiğim tohumlarda aynı şekilde uzamışlardı. Onları hava ve güneş ışığına alıştırana kadar çok sıkıntı çekmiş bir kısım fideleri de gerekli nem ve ışık dengesini sağlayamadığım için kaybetmiştim. Led ışıklandırma sistemi yeterli gelmiyor. Daha fazla büyüme olmadan mümkün olduğunca güneş ve hava sirkilasyonu almalarını sağlayabilirseniz daha iyi olabilir. Ortamın çok sıcak olmasına gerek yok.Işığın fazla olduğu donmayacakları bir ortamda tutmak belki gelişmelerini yavaşlatır. Uzamaları yerine daha kısa ve köklü fideler daha iyi oluyor.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2015, 22:06   #13
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Sevgili aleydi hepsi de çok güzeller, sağlıkla büyüsünler inşallah. Domatesleri ekmediyseniz bence acele etmeyin derim, hem çok çabuk çimleniyor hem de biberden daha çabuk gelişiyorlar, istediği ortamı bulamazlarsa upuzun uzayıveriyorlar. Taktir yine de sizindir. Kolay gelsin selamlar

Eski 26-02-2015, 22:45   #14
Ağaçsever

alef blue's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2013
Galeri: 2
ledleri yakınlaştırma imkanınız varsa iki üç parmak üstlerinde olacak şekilde yakınlaştırırsanız ışık sorunu çözülür sanki aleydi ya da kutuları yükseltin, göze aydınlık geliyor ışık ama bitkiler için onlara ulaşana kadar çok dağılıyor bu yüzden mümkün olduğunca yakın olmalı

aleydi beğendi.
alef blue Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2015, 23:17   #15
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sn. aleydi;
Her şey çok güzel olmuş ancak ışık yeterli olmadığı için bazı tohumlarda özellikle çok uzun saplar oluşmuş. Ben de bir kısım çimlendirdiiğim tohumlarda aynı şekilde uzamışlardı. Onları hava ve güneş ışığına alıştırana kadar çok sıkıntı çekmiş bir kısım fideleri de gerekli nem ve ışık dengesini sağlayamadığım için kaybetmiştim. Led ışıklandırma sistemi yeterli gelmiyor. Daha fazla büyüme olmadan mümkün olduğunca güneş ve hava sirkilasyonu almalarını sağlayabilirseniz daha iyi olabilir. Ortamın çok sıcak olmasına gerek yok.Işığın fazla olduğu donmayacakları bir ortamda tutmak belki gelişmelerini yavaşlatır. Uzamaları yerine daha kısa ve köklü fideler daha iyi oluyor.
Sayın Muda ledler takılmadan önce uzadı fideler aslında . Cam balkonun önündeler ,gündüz yeterince ışık alıyorlar . Bir 15 gün beklemeliydim belki . Fakat martta tam çimlendiklerinde daha soğuga kalabilirlerdi .Şu an karlardan sonra iklim olarak bir yumuşama oldu . Ben pastırma sıcakları olur düşüncesiyle . o günleri değerlendirmek istedim . Bu ledler çok güçlü . Akşam serayı kalın bir örtüyle örtüp . Fideleri biraz daha altlarına bir şey koyup ,ledlere yakınlaştırmayı düşünüyorum . Önerileriniz için teşekkür ederim .

Tohumlar ilk geldiğinde üç beş tane haseki küpesini ekmiştim . fotoğrafları aşağıya ekliyorum . Onlarda çok uzamıştı . Toparlandılar baya .

YeniGine beğendi.
Eski 26-02-2015, 23:29   #16
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Sevgili aleydi hepsi de çok güzeller, sağlıkla büyüsünler inşallah. Domatesleri ekmediyseniz bence acele etmeyin derim, hem çok çabuk çimleniyor hem de biberden daha çabuk gelişiyorlar, istediği ortamı bulamazlarsa upuzun uzayıveriyorlar. Taktir yine de sizindir. Kolay gelsin selamlar

Sevgili Akçabardak her zaman deneyim ve önerilerinizden yararlanmak isterim .Mutluluk duyuyorum .Şuan için fidelerin durumları iyi . Umarım bunu koruyabilirim .
Benim sizlerden sonra ekmem lazım domates tohumlarını . Bizde son don baya geç olabiliyor .

Komşum dedi ; ( biberler geç büyüyor ,ben ektim ) . Onun kurbanı oldum biraz .Hasekiyide ben tohumlar geldiğinde ekmiştim hala minik . O yüzden çiçekleride ekeyim dedim .
Annem bile dedi . Erken ekmişsin .( Geç ekseydin ışık ,sıcaklık koşulları daha iyi oluşurdu ) diye .

Allahtan domatesleri ekmedim ve tohumların hepsini .

Biraz sabırsızım ben ,her gün o tohumlara baktım . Gidip gelip .(Ne zaman ekcem ne zaman ekcem sizi ) diye .Tohumlar bile ek kurtulalım demişlerdir içlerinden .Teşekkür ederim sevgiler.

Eski 26-02-2015, 23:34   #17
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alef blue Mesajı Göster
ledleri yakınlaştırma imkanınız varsa iki üç parmak üstlerinde olacak şekilde yakınlaştırırsanız ışık sorunu çözülür sanki aleydi ya da kutuları yükseltin, göze aydınlık geliyor ışık ama bitkiler için onlara ulaşana kadar çok dağılıyor bu yüzden mümkün olduğunca yakın olmalı
Teşşekür ederim , bende aynı şeyi düşünüyordum .Altlarına ne koyup yükseltebilirim. Hatta kalın bir örtü örtsem akşam ,ışığın dağılmasını engellemek için diye .Ledler baya güçlü aslında ,ilk gün bir kaç kere yukarı çıkıp çıkıp kontrol ettim , yakarmı ,çok ısınır mı diye . Seraya uygun , o büyüklükte kutu bulmam lazım . Önerilere açığım benim aklıma gelmeyen , yükseltici için . saygılar ...

YeniGine beğendi.
Eski 26-02-2015, 23:51   #18
Ağaçsever

alef blue's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Teşşekür ederim , bende aynı şeyi düşünüyordum .Altlarına ne koyup yükseltebilirim. Hatta kalın bir örtü örtsem akşam ,ışığın dağılmasını engellemek için diye .Ledler baya güçlü aslında ,ilk gün bir kaç kere yukarı çıkıp çıkıp kontrol ettim , yakarmı ,çok ısınır mı diye . Seraya uygun , o büyüklükte kutu bulmam lazım . Önerilere açığım benim aklıma gelmeyen , yükseltici için . saygılar ...
sera taşırsa eğer bir kaç kalın kitap? alüminyum folyoyla kaplasanız, benimki gibi biyere yapıştırmadan dikey koysanız bile baya fayda edebilir, dikkat edin yanlız insan alüminyum folyoya kaptırınca kendini bir bakıyor bi rulo bitivermiş xD

YeniGine ve aleydi beğendi.
Eski 27-02-2015, 00:00   #19
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Sevgili aleydi hasekiler soğua dayanıklıdırlar, her ne kadar minik te olsalar serin ve ışıklı yere alabilirsiniz bu sene zaten çiçek açmayacaklar ikinci senesinde çiçek açıyorlar, benim geçen sene dökülen tohumlardan kendiliğinden çimlenenler açık balkonda daha 2 yaprak halindeler hava ısınmaya başlayınca harekete geçecekler.
Bu gün ben de biber tohumlarımın bir kısmını ekebildim, domateslerimi biraz daha erteliyorum. Çiçek tohumlarımı da gece ve gündüz 2 haneli derecede ekiyorum ve tohum toprağın üzerine çıkar çıkmaz dışarıya çıkartıyorum dışarı havasına alışsın diye ve gece de dışarıda bırakıyorum. Sevgiler

YeniGine beğendi.
Eski 27-02-2015, 00:05   #20
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Sayın alef blue alüminyum folya ısıyı arttırmaz mı . Yakarım fidecikleri diye korkuyorum

telato beğendi.
Eski 27-02-2015, 00:18   #21
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Sevgili aleydi hasekiler soğua dayanıklıdırlar, her ne kadar minik te olsalar serin ve ışıklı yere alabilirsiniz bu sene zaten çiçek açmayacaklar ikinci senesinde çiçek açıyorlar, benim geçen sene dökülen tohumlardan kendiliğinden çimlenenler açık balkonda daha 2 yaprak halindeler hava ısınmaya başlayınca harekete geçecekler.
Bu gün ben de biber tohumlarımın bir kısmını ekebildim, domateslerimi biraz daha erteliyorum. Çiçek tohumlarımı da gece ve gündüz 2 haneli derecede ekiyorum ve tohum toprağın üzerine çıkar çıkmaz dışarıya çıkartıyorum dışarı havasına alışsın diye ve gece de dışarıda bırakıyorum. Sevgiler
Bizde gece gündüz ısı farkı çok fazla sevgili Akçabardak . 2 haneli gece sıcaklığı mayıs sonunu bulur . Ben ya bu sevdadan vazgeçiçem **** İzmir 'e taşıncam Keşke öyle bir şansım olsa .Teşekkür ederim zahmet edip ayrıntılı bir şekilde yazdığınız için .
Benim aynısefa ,akşam güzeli , gibi büyük tohumlu çiçekler ,toprağa düşüp çimleniyor . Pentunya gibi benim üzerine titreyip , haseki gibi ,o minicik tohumlar sizde topraktan nasıl kendi kendine çimleniyorlar şaşıyorum Çay kaşığıyla suluyorum . Fısfıslamaya bile kıyamıyorum . O kadar minikler ki .Daha çok şey öğrenmem gerek benim Sevgiler ..

Eski 27-02-2015, 00:30   #22
Ağaçsever

alef blue's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Sayın alef blue alüminyum folya ısıyı arttırmaz mı . Yakarım fidecikleri diye korkuyorum
yok folyonun kendisinin ısındığını görmedim hiç, hava almaz şekilde kapatınca benim kutunun içi baya ısınabiliyor, ledlere ve bitkilere değmesin tabi geniş bi şekilde sarın,

hoş benim saksı üstüne sardığım bitkilere değiyor da onda da bişey olmuyor
alef blue / Tohum Paylaşım Sonrası (İstanbul, ev içi)
şu resimdekiler şimdi büyükler doldurdular içini ama gevşek koyduğum için hiç ısınmıyor, ısınma problemi olursa bi deneme yaparsınız 5-6 saatte ne duruma geliğine bakarsınız, öyle hemen yanmıyorlar ya kutuyu kapalı unutup 30 derecelere çıkardığım çok oldu ışık veya sıcaklığın fazla geldiğinin işareti sanırım yapraklarını iyice geriye doğru kaçırmaları bunu daha araştırmak lazım bitkiler her gün konuşuyor bizimle aslında yavaşçacık da olsa döndürüyorlar o yapraklarını günde kaç defa (:

saat kaç olmuş bu arada ben gideyim yatayım (: yine sorunuz olursa yarın resim de çekerim

ligustrum ve aleydi beğendi.
Eski 27-02-2015, 00:32   #23
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Sn İsmail Kuzucudan gelen haseki küpesi .Bu yıl çiçeklenmiycek olmaları kötü .Saksının kirliliğini farketmemiş ,tekrar çekip ekleme yapamadım kusura bakmayın .

Name:  1522090_10153044055933415_5194824480991544419_n.jpg
Views: 1757
Size:  50.5 KB

Name:  11025229_10153102288978415_6836045131514387312_n.jpg
Views: 904
Size:  48.9 KB

Eski 03-03-2015, 21:39   #24
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Fidelerimin bugün 17 . günü . Hemen hemen hepsi çimlendi ve sağlıklı bir şekilde 4 . yapraklarını çıkardılar .15 . günde çimlenenler sn h_doğan selluka ve sn bahçeden haseki küpesi . Sellukada biraz riske girip 10 gün geçince tohumları tek tek çıkardım . Ilık suda bekletip ,biraz çizerek ektim . Dün 4 taneden 2 si çimlenmişti . Tohumların dilini çözmek lazım .Çimlenmeyen 2 tohum sn Tilki Mete kardinal sarmaşığı ve sn Rana58 Afrika zambağı .Hala umudum var . Yarın toprağı açıp bakıcam durumlarına .

Name:  20516_10153117372733415_8947077181080103982_n.jpg
Views: 992
Size:  68.5 KB

Name:  1487435_10153117371403415_5648693386669256993_n (2).jpg
Views: 890
Size:  64.0 KB

Name:  1509834_10153117373118415_2548898353424350645_n.jpg
Views: 919
Size:  70.1 KB

Name:  1618495_10153117373403415_2253851085582686266_n.jpg
Views: 889
Size:  70.3 KB

Name:  10389593_10153117373708415_3356467883075389415_n (1).jpg
Views: 855
Size:  46.3 KB

Eski 03-03-2015, 21:55   #25
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Name:  10409010_10153117371658415_565616667670699255_n (1).jpg
Views: 856
Size:  55.1 KB

Name:  10431668_10153117371973415_8469710739716512912_n (1).jpg
Views: 865
Size:  66.4 KB

Eski 10-03-2015, 00:22   #26
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Haseki küpem maşallah büyüdü . Işık gerçekten işe yarıyor seradaki diğer bitkilerde . Geçen yıl ektiklerimden çok iyi durumdalar . Bazılarını büyük saksılara şaşırtma yaptım . Bugün kalan diğer tohumları ektim .Toplam 100 saklama kabı ,tohum ekmiş oldum .Bazı tohumlar baya nazlıydı ama çimlenmeyen hiç olmadı .

Name:  11054459_10153133986258415_4626060400284604526_n.jpg
Views: 818
Size:  49.1 KB

Eski 17-03-2015, 20:36   #27
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Serada her şey yolunda . En son çimlenen selluka hepsini geçti Huzurlarınızda melisa , selluka ,ceneviz fesleğini , aster , karanfil ,mor inci biber , sarımsak otu,haseki küpesi ,dolmalık biber ,cin biberi , aster , karanfil , hüsnüyusuf ,turşuluk biber vb .

Name:  10978_10153153386153415_8724811904382840476_n.jpg
Views: 764
Size:  54.1 KB

Name:  21273_10153153382133415_1518651496712267527_n.jpg
Views: 763
Size:  39.5 KB

Name:  988905_10153153384663415_7254659695512583108_n.jpg
Views: 752
Size:  62.1 KB

Name:  1897735_10153153381633415_6118574847653770110_n.jpg
Views: 749
Size:  66.2 KB

Name:  10013213_10153153381378415_1463397390215791321_n.jpg
Views: 756
Size:  70.8 KB

Eski 17-03-2015, 20:38   #28
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Devam

Name:  10154297_10153153382378415_511464659091588287_n.jpg
Views: 727
Size:  70.6 KB

Name:  10561698_10153153381908415_8153460370642750624_n.jpg
Views: 733
Size:  63.4 KB

Name:  10730923_10153153383838415_215528679977689299_n.jpg
Views: 758
Size:  27.9 KB

Name:  10730923_10153153385133415_228776892672558371_n.jpg
Views: 772
Size:  71.1 KB

Name:  10929131_10153153384218415_427200049243726173_n.jpg
Views: 761
Size:  59.1 KB

Eski 17-03-2015, 20:40   #29
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Devam

Name:  10929953_10153153384358415_1217822111193925840_n.jpg
Views: 723
Size:  40.8 KB

Name:  11026798_10153153383263415_5684649470825745857_n.jpg
Views: 740
Size:  55.3 KB

Name:  11026798_10153153385808415_4127280791228563120_n.jpg
Views: 742
Size:  72.4 KB

Name:  11037767_10153153382478415_4325386858953508176_n.jpg
Views: 774
Size:  47.3 KB

Name:  11045426_10153153384808415_6852916938002043022_n.jpg
Views: 798
Size:  70.7 KB

Eski 17-03-2015, 20:43   #30
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Devam

Name:  11050095_10153153385338415_7782894412694609617_n.jpg
Views: 756
Size:  57.7 KB

Name:  11058402_10153153385573415_6075955839629078786_n.jpg
Views: 738
Size:  71.4 KB

Name:  11069785_10153153384968415_6524647409502798206_n.jpg
Views: 763
Size:  71.8 KB

Name:  11069815_10153153383648415_3277979064212391818_n.jpg
Views: 767
Size:  62.8 KB

Name:  11073559_10153153384523415_2824386779927093875_n.jpg
Views: 749
Size:  68.4 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024