agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2019-2020-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Tohumlarını bekleyenlerin/alanların yazışmaları (http://www.agaclar.net/forum/2019-2020-tohum-paylasim-etkinligi/43812.htm)

elifaydin 21-02-2020 10:00

Tohumlarını bekleyenlerin/alanların yazışmaları

Geçen yıl kargo problemi yaşamıştım. Zarfın üzerine yapıştırılan etiketteki adres ile kargo görevlisinin sisteme girdiği adres farklıydı ve bu yüzden neredeyse tohumların kargosu geri gidecekti. Kargo takip numarası sayesinde takip edebilmiştim.
Bu yıl kargo takip numarası yayınlandı mı ben göremedim ya da kaçırmış olabilir miyim?

Güler 21-02-2020 10:57

Sevgili elifaydın, senin zarfın bize de zor dakikalar yaşattı. :p

Bize yardım etmeye geldiğinde sandık ki sen de zarfını meraklıdr gibi elden aldın. Elden alınanları düşüyoruz, zarfları sayıyoruz bir adet fazla çıkıyor. Zarfın fazla olması imkansız, tekrar tekrar saydık. Baktık ki olmuyor bütün zarfları tek tek listeden kontrol etmeye karar verdik. Neyseki ilk kutudan senin zarf çıktı da paçayı yırttık. ;)

Ali9 21-02-2020 11:31

Kargo takip numarası almam mümkün mü

malina 21-02-2020 11:47

Gönderi Kodlarını buradan görebilirsiniz.

Sayfanın altında Final tablo ve Gönderi kodları bölümleri var.
Lütfen ilgili başlığı tıklayın.

elifaydin 21-02-2020 12:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1582312)
Sevgili elifaydın, senin zarfın bize de zor dakikalar yaşattı. :p

Bize yardım etmeye geldiğinde sandık ki sen de zarfını meraklıdr gibi elden aldın. Elden alınanları düşüyoruz, zarfları sayıyoruz bir adet fazla çıkıyor. Zarfın fazla olması imkansız, tekrar tekrar saydık. Baktık ki olmuyor bütün zarfları tek tek listeden kontrol etmeye karar verdik. Neyseki ilk kutudan senin zarf çıktı da paçayı yırttık. ;)

Güler abla benim maceralı zarfım ne zaman gelecek şimdi daha da çok meraklandım. Keşke elimde kargo takip no olsaydı şimdi.

bilenyum 21-02-2020 20:55

Bugün gözüm yollardaydı ama gelmedi tohumlarım. Umarım yarın sabah ulaşır elime. Heycanla bekliyorum :)
emeği geçenlere saygılar

mathahmetician 22-02-2020 10:27

Nevşehir'de de Yurtiçi Kargo çok sıkıntılı adrese gelmeden gelip bulamadık diyebiliyorlar veya postayı yoğunluk bahanesiyle 4-5 gün gecikmeli getirebiliyorlar. Umarım en kısa sürede sıkıntısız kavuşuruz.

halcur 22-02-2020 10:32

Sayın WesleyJP,
Hayırlı olsun tohumlarınız.

Fotoğraf çok büyük, ekrandan taşıyor. İrfanWiev ya da benzeri bir programla 640*480'e düşürürseniz daha iyi olur.

Ek olarak agaclar.net'in fotoğraf yükleme özelliği de var. Gelişmiş editöre geçip ataş simgesine tıklarsanız fotoğraf yükleyebilirsiniz.
Kolay gelsin.
[quote=WesleyJP;1582392]Tohumları az önce teslim aldım. Etkinlikte emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim. Umarım bu sene yetiştirdiklerimden ben de paylaşırım :)

Güler 22-02-2020 11:33

Arkadaşlar bütün zarflar Alıcı Ödemeli olarak gönderildi.
Bazı arkadaşlardan ücret talep edilmiyormuş, lütfen ödeme yapılsın.

meeteine 22-02-2020 13:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe (Mesaj 1582424)
Kargomu aldım. Soğuk katlama ihtiyacı olanları hemen buzdolabına koydum. Nemlendirmek gerekiyor muydu bilemiyorum. Tohumları paylaşan arkadaşlar bilgi verebilirse memnun olurum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Bereketli bir yıl diliyorum.

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/41937.htm adresindeki yazışmaları okumanızı öneririm.

fella 22-02-2020 13:35

gelen 22 adet tohumun resimlerini indirdim ve notlarımı aldım. listede olupta gelmeyen 3 tohumum var, olsun canınız sağ olsun. tüm emekleriniz için teşekkürler.

Dinozor Kavun kaktüs fella 25.Eki.19 *2536*
Kantalup Kavun kaktüs fella 29.Eki.19 *2590*
Kadınbudu Karpuzu mithrilfender fella 22.Eki.19 *3546*

MeyveliTepe 22-02-2020 16:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi fella (Mesaj 1582431)
gelen 22 adet tohumun resimlerini indirdim ve notlarımı aldım. listede olupta gelmeyen 3 tohumum var, olsun canınız sağ olsun. tüm emekleriniz için teşekkürler.

Taleplerinizin tamamını alacaksınız diye bir kural yok maalesef.

Jasmine Tea 23-02-2020 08:24

Sayın Halcur,

Evet boyutu büyüktü o nedenle sildim. Forumun fotoğraf ekleme özelliğini bir türlü bulamamıştım, biraz inceleyince fark ettim teşekkür ederim :)

Portakal Rengi 24-02-2020 06:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mathahmetician (Mesaj 1582395)
Nevşehir'de de Yurtiçi Kargo çok sıkıntılı adrese gelmeden gelip bulamadık diyebiliyorlar veya postayı yoğunluk bahanesiyle 4-5 gün gecikmeli getirebiliyorlar. Umarım en kısa sürede sıkıntısız kavuşuruz.

Buralarda da öyle. İnsan kaynağımız sıkıntılı. Muğla da, gönderimin ertesi günü aldığını yazan arkadaş var, bense bekliyorum. Sıkmayın canınızı. Sistemleri sağlam. Nasılsa gelecek.

Ekrem Çelikcan 25-02-2020 19:28

sn malina
tohum paylaşım etkinliğinin başından bari takip ederek tohum taleplerinde bulundum. Acaba tohum almaya hak kazananlar ile ilgili bir liste mevcut mudur. tohum paylaşımında bana tohum gönderilip gönderilmeyeceğini nasıl öğrenebilirim.

halcur 26-02-2020 03:53

Buradan bakabilirsiniz.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi EKREMCELİKCAN (Mesaj 1582672)
sn malina
tohum paylaşım etkinliğinin başından bari takip ederek tohum taleplerinde bulundum. Acaba tohum almaya hak kazananlar ile ilgili bir liste mevcut mudur. tohum paylaşımında bana tohum gönderilip gönderilmeyeceğini nasıl öğrenebilirim.

Ekrem Çelikcan 26-02-2020 07:07

bende talepte bulunmuştum ama herhangi gelen bir kargo yok malesef, keşke kargo gönderilen üyeler ile ilgili bir paylaşım olsa idi hayal kırıklığı yaşamamış olurduk uzun beklemeler sonucu..

Ekrem Çelikcan 26-02-2020 07:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi halcur (Mesaj 1582689)
Buradan bakabilirsiniz.

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Malesef bu yıl nasibimiz yokmuş gönderilecek tohum adedi stoğu dolmadan önce taleplerime eklediğim tohumlar olmasına rağmen sanırım sonradan tohum adetlerinde değişiklik olmasından dolayı bize sıra gelmemiş. Yapacak bir şey yok bu yılda hibrit tohuma devam...

Ekrem Çelikcan 26-02-2020 07:21

https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1308566562

Linki buldum. Malesef bu yıl nasibimiz yokmuş gönderilecek tohum adedi stoğu dolmadan önce taleplerime eklediğim tohumlar olmasına rağmen sanırım sonradan tohum adetlerinde değişiklik olmasından dolayı bize sıra gelmemiş. Yapacak bir şey yok bu yılda hibrit tohuma devam...

bahcedenn 26-02-2020 09:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi EKREMCELİKCAN (Mesaj 1582699)
https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1308566562

Linki buldum. Malesef bu yıl nasibimiz yokmuş gönderilecek tohum adedi stoğu dolmadan önce taleplerime eklediğim tohumlar olmasına rağmen sanırım sonradan tohum adetlerinde değişiklik olmasından dolayı bize sıra gelmemiş. Yapacak bir şey yok bu yılda hibrit tohuma devam...

Merhabalar Sn. EKREMCELIKCAN,

Size tohum gelmemesinin sebebi sizin düşündüğünüz sebepten dolayı değil.

2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Prensipler sayfasında Tohum Talep Edenlerin rolü maddesinde;

Önemli: Etkinliğe tohum paylaşmadan talep eden olarak katılabilmek için üyenin en azından kendini tanıttığı bir mesajı bulunmalıdır. "Ben İstanbuldan Ahmet yaş 35" tarzı mesajlar tanıtım için yeterli sayılmayacaktır. Kendinizi tanıttığınız mesajda en azından, yaşınız, mesleğiniz, bitkilerle olan ilişkiniz, mevcut yetiştirme ortamınız vr büyüklüğü, bu konudaki özet deneyiminiz vb. bulunmalıdır. Sadece alış veriş bölümünde mesajı bulunması yeterli değildir. Talep geçerliliğinin analiz edildiği günde sıfır mesajı bulunan talep sahiplerinin talepleri iptal edilecektir. Çift üyelikle tohum talebi kabul edilmeyecektir.

Siz ise ilk mesajınızı maalesef dün yazmışsınız.

Ekrem Çelikcan 26-02-2020 15:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn (Mesaj 1582711)
Merhabalar Sn. EKREMCELIKCAN,

Size tohum gelmemesinin sebebi sizin düşündüğünüz sebepten dolayı değil.

2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Prensipler sayfasında Tohum Talep Edenlerin rolü maddesinde;

Önemli: Etkinliğe tohum paylaşmadan talep eden olarak katılabilmek için üyenin en azından kendini tanıttığı bir mesajı bulunmalıdır. "Ben İstanbuldan Ahmet yaş 35" tarzı mesajlar tanıtım için yeterli sayılmayacaktır. Kendinizi tanıttığınız mesajda en azından, yaşınız, mesleğiniz, bitkilerle olan ilişkiniz, mevcut yetiştirme ortamınız vr büyüklüğü, bu konudaki özet deneyiminiz vb. bulunmalıdır. Sadece alış veriş bölümünde mesajı bulunması yeterli değildir. Talep geçerliliğinin analiz edildiği günde sıfır mesajı bulunan talep sahiplerinin talepleri iptal edilecektir. Çift üyelikle tohum talebi kabul edilmeyecektir.

Siz ise ilk mesajınızı maalesef dün yazmışsınız.

Anladım sn bahcedenn okudum diyordum ama eksik okuduğum yerler varmış nasip.

Bu vesile ile kendimi tanıtma fırsatını bulmuş olayım.

"Ekrem Çelikcan
Memleket Adana
Çukurova Maden mühendisliği mezunu
Evli ve 2 çocuk babası"

2016 yılında Sn Kudret tezelin bir videosunu youtube da izlerken ağaçlar.net den bahsetmesi ile üye oldum. Videoda bahsettiği topraksız tarım üzerine ağaçlar.net deki Topraksız tarım formundaki bir çok yazıyı okudum ve kendi topraksız tarım denememi yapmaya karar verdim.

Terasımda 100 kök domates, 10 kök salatalığı katı ortamda yetiştirme tecrübesi edindim ve tecrübelerimi paylaştım. İş hayatımdaki yoğunluktan dolayı bir müddet uzak kalmıştım.

http://www.agaclar.net/forum/evde-to...lari/38521.htm

İnşallah bu dönemden sonra biraz daha aktif olacağım.

malina 26-02-2020 16:16

EKREMCELİKCAN
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2017

Ekrem Çelikcan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2016

İki üyeliği birleştiriyorum...

TCM 27-02-2020 07:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1582233)
...150 poşet üstü paylaşımda bulunan arkadaşların (TCM, Üçcin, istcalist, kenger, bahcedenn,
şehirli köylü, atılgan, akissoftware, Şeftali çiçeği, telato, vizeli39
) zarflarına küçük bir hediye ekledik :)

İlk üçe girenler kadınsa kendisi kullansın, değilse "onlara katlandıkları için(!)" karılarına versinler diye birer hediye daha aldılar :)...

Hayatta vermem... Bari poşetleri numaralarına göre ayırmama yardım et dedim de, 'bu sene heç bi işine karışmaycam' dedi haMfendi... Pıtırkızıma veririm...Olmadı kayınpedere veririm, karısına versin...

aloe 27-02-2020 09:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1582786)
Hayatta vermem... Bari poşetleri numaralarına göre ayırmama yardım et dedim de, 'bu sene heç bi işine karışmaycam' dedi haMfendi... Pıtırkızıma veririm...Olmadı kayınpedere veririm, karısına versin...

İlahi sayın TCM ömürsünüz valla :D sizin bu mesajları gülümseyerek okuyorum. Espirisiz mesajınız var mı ? bilmiyorum. Bana espirili denk geldi hep.

Sırf bu esprili yazmanıza sebep bi ara tüm mesajlarınızı okumak lazım :)

NOT NOT: Bu mesajı tam yazıp yolladım bide ne göriiim 3,263 mesajınız varmış. Üzülerek okuma düşüncemden vaz geçiyorum. 4 çocuk ve işim gücüm var anacım, o kaaa mesajı nasıl okiiim.

hobiciakvarist 27-02-2020 18:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1582438)
Taleplerinizin tamamını alacaksınız diye bir kural yok maalesef.

Sayın MeyveliTepe,

Sanırım Sn. Fella nın demek istediği geçerli taleplerinden kendisine ulaşmayanların olduğu. Acaba siz de böyle mi anladınız ve cevabınızdan “talepleriniz” den kasıt geçerli talepler mi?

MeyveliTepe 27-02-2020 20:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hobiciakvarist (Mesaj 1582827)
Sayın MeyveliTepe,

Sanırım Sn. Fella nın demek istediği geçerli taleplerinden kendisine ulaşmayanların olduğu. Acaba siz de böyle mi anladınız ve cevabınızdan “talepleriniz” den kasıt geçerli talepler mi?

Geçerli taleplerin listesini yayınladık. Listede olup da gelmemiş tohumlar paylaşımcının karşılamadığı tohumlardır.

Paylaşımcı kendisine ulaşan her geçerli talebi karşılamak zorunda değil. Bunun bir çok sebebi olabilir, ayrıca filan paylaşımcı benim şu şu taleplerimi karşılamamış türünden bir ifşaa da hiç hoş değil.

hobiciakvarist 27-02-2020 21:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1582835)
Geçerli taleplerin listesini yayınladık. Listede olup da gelmemiş tohumlar paylaşımcının karşılamadığı tohumlardır.

Paylaşımcı kendisine ulaşan her geçerli talebi karşılamak zorunda değil. Bunun bir çok sebebi olabilir, ayrıca filan paylaşımcı benim şu şu taleplerimi karşılamamış türünden bir ifşaa da hiç hoş değil.

Eminim Sn. Fella’nın ifşa etme gibi bir art niyeti yoktu mesajını yazarken.

Söylediklerinizde de haklısınız ancak insanların aklına doğrudan gelmiyor olabilir bunlar. Hatırlatma olmuş olsun. Teşekkürler.

i.sunaz 29-02-2020 05:49

Kendi adıma söyleyeyim dilerim bu yıl tohumları fire vermeden yetiştirebilirim. Ay takvimine göre yeni ayı bekliyorum.Emek veren herkese teşekkür ederim.

halcur 29-02-2020 07:35

Ayın eskisi olmayacak mıydı?
AY'IN EVRELERİ VE TARIMSAL FAALİYETLER

AyTakvimi

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi i.sunaz (Mesaj 1582893)
Kendi adıma söyleyeyim dilerim bu yıl tohumları fire vermeden yetiştirebilirim.Ay takvimine göre yeni ayı bekliyorum.Emek veren herkese teşekkür ederim.

istcallst 29-02-2020 08:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi halcur (Mesaj 1582894)
Ayın eskisi olmayacak mıydı?
AY'IN EVRELERİ VE TARIMSAL FAALİYETLER

https://tr.rhythmofnature.net/ay-tak...ivan-mart-2020

Ben de bu yıl bu takvime göre ekim yapıyorum. Çok değişik bilgiler var, bu bana en ayrıntılı geldi.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024