agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2019-2020-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Nasıl çalıştık? Olayın perde arkası :) 2020 (http://www.agaclar.net/forum/2019-2020-tohum-paylasim-etkinligi/43811.htm)

Güler 21-02-2020 06:38

Nasıl çalıştık? Olayın perde arkası :) 2020

Sitemizin en güzel ve en çok rağbet gören; üyelerimiz arasındaki tohum paylaşım etkinliğini MeyveliTepe'nin önderliğinde bu sene de tamamladık.

Zarflarınız dün itibariyle yurtiçi Kargo'ya teslim edildi. Umarım en erken zamanda elinize ulaşır. Tohum zarflarını alanlar lütfen açılmış olan başlığa not düşsünler ki kimlerin eline ulaştı, kimlere ulaşamadı takip edebilelim.

Sizler ellerinizdeki tohumları gönüllü olarak paylaştınız, bizler de gönüllü olarak yaptığımız çalışmalarla bunları en iyi ve çabuk şekilde sizlere ulaştırmaya özen gösterdik ve ben inanıyorum ki butün bunlar agaclar.net'li olmanın en güzel göstergesi. Bu güzel etkinlikte bizleri yönlendirdiği için MeyveliTepe'ye büyük bir teşekkür borçluyuz.

Arkadaşlar, Lojistik Merkez olarak çalışmalarımızı sürdürürken karşılaştığımız sorunları biraz sizlere açmak istiyorum. Bunları giderebildiğimizde seneye ve ondan sonraki senelerde de sanırım daha kolay çalışmalar olacaktır.

En büyük sorun tohumları koyduğunuz poşetlerin ufak tutulması. Tohumlar ya çok ufak ve çok fazla, ya da iri olduklarından barkodlar ikiye kıvrılarak poşetlere konulmuş. Bu durumda her tohum poşeti açıldı, barkodlar çıkartıldı ve okutulduktan sonra tekrar içine konup ağzı kilitlendi. Bu iş hayli zaman kaybına sebep oldu.

Bazı arkadaşlar etiketleri ortadan kesip barkodu bir yüzüne kutu numarasını arka yüze yapıştırmışlar bu da yapılmasın.

Bazı arkadaşlarımız sanırım bize kolaylık olsun barkodları kolay okutabileceğimizi düşünerek tohum poşetlerini mecmua sayfalarına yapıştırarak yollamışlar.
Onları tek tek sökmek zorunda kaldık zira o şekilde zarflara sığması mümkün değildi. İlgili arkadaşın zarfına başka tohumların da konulması gerekiyordu.

Bir arkadaşımız etiket çıktısı almamış ve elle yazmış, bunu elle yazmak zorunda kaldık neyseki adedi azdı.

Yıldız soğanı gönderen arkadaşımızın poşetinden çok iri olanlarını çıkarmak zorunda kaldık çünkü zarflara sığmadı.

Bir arkadaşımızın yolladığı cüce narlar çürümüş, küflenmiş.
Barkodlarını dahi okumak mümkün olmadığından dağıtımdan çektik.

Bir kısım fasulye tohumları kurtlanmış, arkadaşlar kurtları öldürüp delikli olanları attılar ve sağlamları yeniden poşete koyarak gönderdiler.

Bütün bu olumsuzlukların yanında bizlere kolaylık sağlayan poşetler de mevcuttu.
Tohum poşetleri daha büyük tutulmuş, barkodlar kıvrılmasın diye poşet üstüne yapıştırılmış.

Tohumun konulduğu poşet daha büyük bir poşete konularak barkod yapıştırılmış.

Teşekkür ederiz.

Güler 21-02-2020 06:41

2 Eklenti(ler)
İri yıldız soğanları

Güler 21-02-2020 06:43

1 Eklenti(ler)
Elle yazılmış barkodlar

Güler 21-02-2020 06:46

3 Eklenti(ler)
Kıvrılmış barkodlar

Eklenti 703275

Eklenti 703276

Eklenti 703277

Güler 21-02-2020 06:50

4 Eklenti(ler)
Ufak poşetlere doldurulmuş tohumlar

Güler 21-02-2020 06:53

3 Eklenti(ler)
Kurtlanmış fasulyeler

Güler 21-02-2020 06:55

1 Eklenti(ler)
Kesilmiş etiketler

Güler 21-02-2020 06:57

2 Eklenti(ler)
Cüce narlar çürümüş ve küflenmişti barkodları okuyamadık

Tohum tanıtım bölümünde yazılması gereken bilgileri poşete yazanlar vardı. Önüne bakıyoruz barkod yok, arkayı çeviriyoruz barkod yok :) Açıp çıkarmak zorunda kaldık.

Eklenti 703295

Güler 21-02-2020 06:59

2 Eklenti(ler)
Mecmua sayfasına yapıştırılanlar..

Güler 21-02-2020 07:01

2 Eklenti(ler)
Kolaylıkla okuduklarımız da vardı

Kahraman43 21-02-2020 07:49

Ellerinize sağlık umarım bundan sonraki paylaşımlarda bunlara dikkat edilir. Büyük emekler verilmiş, emeği geçenlere sonsuz teşekkürler ...

AkisSoftware 21-02-2020 08:01

İnşallah bundan sonraki senelerde daha da dikkatli oluruz...

Sizlerin emeklerini şimdi daha da iyi anlamış olduk. Rabbim hepinize uzun sağlıklı bir ömür versin, ve vücutlarınıza güç kuvvet versin.

Tekrar teşekkürler

malina 21-02-2020 11:57

5 Eklenti(ler)
Eklenti 703296

Eklenti 703297

Güler ve Zafer İnandıklı bir kutuda olması gereken tohumları dağıtıyor

Eklenti 703298

Güler, bilmem kaçıncı kez zarftaki tohumların aynı kişiye ait olup olmadığını kontrol ediyor :)

Eklenti 703299

Zafer İnandıklı kontrolda...

Eklenti 703300

Zarfların ağızları nihayet kapatılıyor...

malina 21-02-2020 11:59

1 Eklenti(ler)
Eklenti 703301

Fazla gönderilen tohumları yemeye karar verdik :)

Şaka şaka, TCM ayrıca yemelik göndermiş, çok teşekkür ederiz :)

Selma_321 21-02-2020 12:03

Ellerinize emeklerinize sağlık, çok meşakkatli bir iş. Çok dikkat isteyen bir iş. Zamanınızı, emeğinizi bizler için harcıyorsunuz, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin lütfen. İyi ki varsınız, müthiş bir iş yapıyorsunuz.

malina 21-02-2020 12:03

2 Eklenti(ler)
Eklenti 703302

Teşekkürler Zafer İnandıklı :)

Eklenti 703303

Ölmez sağ kalırsak gelecek yıl kullanılmak üzere saklanacak bunlar :)

malina 21-02-2020 12:04

En az ben çalıştım ama ancak kendime gelebildim :)

bilenyum 21-02-2020 12:49

Ellerinize sağlık. Oldukça yıpratıcı olmalı. Teşekkürler

Musa Gündoğan 21-02-2020 12:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1582289)

Güler hanım,

böceklenmiş fasulyeleri mümkün mertebe temizlemek için çok gayret ettim hepside çok güzel tohumlardı. buradaki yazışmalardan sormuştum hepsini bir bir bakarak koydum ama içlerine saklanmışlar vardı demek ki çok çok özür dilerim herkesten

Musa Gündoğan 21-02-2020 13:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1582290)
Kesilmiş etiketler

kutu numaraları geçen sene bana gelmişti ama bu sene kutu numaraları mail olarak gelmedi bende 1 tanesini ucundan kesip ana poşete yapıştırdım.

malbman 21-02-2020 13:13

Elinize, emeğinize sağlık. Bu kadar zorlu bir süreci hiçbir karşılık gözetmeden, hatasız bir şekilde idare etmek ve sonlandırmak müthiş bir özveri gerektirir eminim. Saygıyla eğiliyorum. Emeklerinizi, haklarınızı helal edin. Binlerce kez teşekkürler.

malina 21-02-2020 13:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malbman (Mesaj 1582336)
Bu kadar zorlu bir süreci hatasız bir şekilde idare etmek ve sonlandırmak...

Elinize geçsin zarflar o zaman göreceğiz ne kadar hatasız :)

bahcedenn 21-02-2020 14:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan (Mesaj 1582330)
Güler hanım,

böceklenmiş fasulyeleri mümkün mertebe temizlemek için çok gayret ettim hepside çok güzel tohumlardı. buradaki yazışmalardan sormuştum hepsini bir bir bakarak koydum ama içlerine saklanmışlar vardı demek ki çok çok özür dilerim herkesten

Saklanmışlar değil de, yeni pencereler açıp içeridekiler dışarı çıkıyorlar. Tasnif esnasında tüm fasulye paketlerinizi açıp hepsini tek tek imha ettim. İlaveten hepsini ayrıca bir kilitli poşete daha koydum. Olur da ilk poşeti delerlerse varsa başka fasulye poşeti ona gitmesinler diye. Çünkü kimi zaman poşeti de delebiliyorlar. Tasnifin ardından kontroller esnasında denk gelen bazı poşetlerde gene gözüme iliştiler. :D:D Hepsini temizlememe rağmen yeni çıkan böcekler poşet içerisinde yine cirit atıyorladı. Musa Gündoğan'dan tohum talebinde bulunanlar tohumları geldiklerinde gereken önlemlerini alsınlar. Yoksa bahara kadar ekecek fasulyeniz kalmayacak. :D:D

pares 21-02-2020 14:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn (Mesaj 1582343)
Saklanmışlar değil de, yeni pencereler açıp içeridekiler dışarı çıkıyorlar. Tasnif esnasında tüm fasulye paketlerinizi açıp hepsini tek tek imha ettim. İlaveten hepsini ayrıca bir kilitli poşete daha koydum. Olur da ilk poşeti delerlerse varsa başka fasulye poşeti ona gitmesinler diye. Çünkü kimi zaman poşeti de delebiliyorlar. Tasnifin ardından kontroller esnasında denk gelen bazı poşetlerde gene gözüme iliştiler. :D:D Hepsini temizlememe rağmen yeni çıkan böcekler poşet içerisinde yine cirit atıyorladı. Musa Gündoğan'dan tohum talebinde bulunanlar tohumları geldiklerinde gereken önlemlerini alsınlar. Yoksa bahara kadar ekecek fasulyeniz kalmayacak. :D:D

Akşama ilk iş buzdolabına koymak olacak Musa Gündoğandan gelen fasülye tohumlarını :rolleyes:

gsezer 21-02-2020 14:40

Emeklerinize, ellerinize-kollarınıza sağlık. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

istcallst 21-02-2020 15:02

Seneye, bunları tekrar hatırlatmak laazım, herkes hatasız bir gönderim yapabilmek için. Size çok büyük saygı duyuyorum, bu kadar sorunlara rağmen hiç pes etmediniz.

fella 21-02-2020 15:04

çok emekler harcamışsınız ; belli. ALLAH hepinizden razı olsun. kıymet bilen ellerde çoğalsınlar İnşAllah.

teslim aldım ve inanılmaz mutlu olsun, tekrar teşekkürler.

Tolga Özmeral 21-02-2020 15:32

Binlerce talep, yüzlerce çeşit tohum tasnifi gerçekten kolay iş değil. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
Tohumları elimden geldiğince düzenli sıralayıp göndermeye gayret ettim. Ama çabanızı biraz olsun zora soktu isem de kendi adıma affola.
Seneye daha bereketli paylaşımlar yapmak dileğiyle..

Lonicera 21-02-2020 17:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1582319)
Eklenti 703301

Fazla gönderilen tohumları yemeye karar verdik :)

Şaka şaka, TCM ayrıca yemelik göndermiş, çok teşekkür ederiz :)

Aha yakaladık işte. Yememiş içmemiş rüşvet için biriktirip gönderilmiş tohumlar. Doktorumuzun şampiyonluğu cepte sayılır artık:)))

malina 21-02-2020 18:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera (Mesaj 1582355)
Aha yakaladık işte. Yememiş içmemiş rüşvet için biriktirip gönderilmiş tohumlar. Doktorumuzun şampiyonluğu cepte sayılır artık:)))

613 tohum poşetiyle şampiyonluk sadece cepte değil :)
Sırt çantasında taşıyor :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024