agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2019-2020-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Yazışmalar (http://www.agaclar.net/forum/2019-2020-tohum-paylasim-etkinligi/43487.htm)

MeyveliTepe 02-10-2019 23:42

2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Yazışmalar

Bu yıl, bu haliyle 7.sini düzenlediğimiz Tohum Paylaşım Etkinliğinin, tohum tanıtımları ve tanıtılan tohumlara talep süreci başlamıştır.

Tohum paylaşacak arkadaşlarımız katalog alanında başlık açarak her yıl uyguladığımız formatta tohum tanıtımlarına başlayabilirler.

incirli 03-10-2019 08:47

merhaba. bu yıl etkinlik olmaz diye düşünüyordum
bu yeni çıkan yönetmelik etkinlik için bir engel oluşturur mu?
yani ilerde başımız ağrır mı?

TCM 03-10-2019 09:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi incirli (Mesaj 1575394)
merhaba. bu yıl etkinlik olmaz diye düşünüyordum
bu yeni çıkan yönetmelik etkinlik için bir engel oluşturur mu?
yani ilerde başımız ağrır mı?

Yeni çıkan yönetmelik? Bu tip organizasyonlar için sorun yok zaten (en son bilmediğim bir şey çıkmadıysa) sadece her önüne gelen, nereden bulunduğu belli olmayan Hafize Baliç pembe domatesini satmasın, satamasın, tohumun karakteri korunsun diye yapılan bir uygulama var sadece. Yoksa kökeni belli yerli tohumlar satılıyor zaten piyasada.

AkisSoftware 03-10-2019 09:45

Sorun cikacagini hic sanmiyorum ama cikarsa da sonuna kadar sonuclarina katlanmaya hazirim.
Bu etkinlikte nasip olursa ilk defa paylasim yapacagim. Sabirsizlikla bekliyorum

Asoo 03-10-2019 12:09

Kanunu ne okudum, ne de takip ettim. Lakin bizde kanunlar muhatap bulduğunda değil uygulanmak istediğinde uygulanır.

Büyük tohum üreticilerinin piyasasını daraltacak boyuta gelmemiş hiç bir organizasyonun sıkıntıya gireceğini sanmam.

Şeftali çiçeği 03-10-2019 13:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1575384)
Bu yıl, bu haliyle 7.sini düzenlediğimiz Tohum Paylaşım Etkinliğinin, tohum tanıtımları ve tanıtılan tohumlara talep süreci başlamıştır.

İyi günler, yeni tohum etkinliği hepimize hayırlı olsun.

Bu sene ilk defa katılacak biri olarak, kargo adres bilgilerini ne zaman göndermeliyim?

Çünkü önceki sene tarif ettiğiniz gibi göndermeye çalıştım fakat bana hata komutu verdi. Lojistik merkezin mesaj kotası ne zaman açılır acaba? Sorun yeni mesaj için yer olmaması sanırım.

bilenyum 03-10-2019 15:22

Umarım bir şey atlamamışımdır. İlk defa tohum talebinde bulunacağım.
Etkinliğin devam ediyor olmasına çok sevindim. Şimdiden emek verenlerin ellerine sağlık

elifaydin 03-10-2019 16:22

Bu sene ilk defa paylaşım yapacağım, çok heyecanlıyım, nasıl sayfa açacağım konusunu çalışmam lazım sanırım, uzman ve tecrübeli arkadaşlardan gelecek yardıma hiç hayır demem.

aloe 03-10-2019 19:07

Hayırlı olsun sn elifaydın. Ben de eğer uygun görürlerse 3çeşitle katılım yapayım diyorum. Sn MeyveliTepe yalova yağlık kapya biber, garnet domates ve yabani semizotu ile paylaşıma katılmam mümkün müdür? Yalnız tohumlarda çok bol değil sanki.

tropikalist 03-10-2019 20:26

hayırlı olsun hepimize ben çok heyecanlıyım bakalım bu sene ilk defa katılıyorum adresi nereden göndereceğiz okudum yazılanları ancak anlayamadım yani kısaca öz bir şekilde anlatabilir misiniz

Zekoş 03-10-2019 20:53

Benim gibi evinde internet olmayıpta telefonla paylaşım yapmak isteyenlere ben yardımcı olayım öncelikle tapatalk uygulamasını indirmeniz gerekiyor.Baska türlü resim yuklemek mümkün olmuyor..Szii cok iyi anliyorum çunkü ilk katılımımda bende de aynı heyecan ve endişe vardı;)
Sevgili Aloe 1 cesitle bile katılabilirsiniz onrmli olan prensiplere uymak..

Güne-bakan 03-10-2019 21:38

Merhaba, bu yıl ilk kez tohum paylaşacaklar arasında yer alıyorum ve heyecanlıyım. Verimli bir paylaşım etkinliği olmasını diliyorum.

MeyveliTepe 03-10-2019 21:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi elifaydin (Mesaj 1575417)
Bu sene ilk defa paylaşım yapacağım, çok heyecanlıyım, nasıl sayfa açacağım konusunu çalışmam lazım sanırım, uzman ve tecrübeli arkadaşlardan gelecek yardıma hiç hayır demem.

Geçen yılki katalog sayfalarını örnek alabilirsiniz.

Şeftali çiçeği 03-10-2019 22:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1575444)
Geçen yılki katalog sayfalarını örnek alabilirsiniz.

Sn. Meyvetepe,
Öğleden beri kargo adres bilgilerimi yollamaya çalışıyorum. Ben de geçen yılki katalog sayfalarındaki bilgilendirmelerden faydalanarak en az 3 defa bilgilerimi yolladım. Her seferinde Lojistik Merkezin özel mesaj kotasını aştığını bildiren hata mesajını verdi. Hala sistemde temizlik yapılıp yer açılmasını bekliyorum. Lütfen birisi yardımcı olabilir mi? Yoksa henüz kargo bilgileri istenmiyor mu? En azından bir bilgilendirme rica ediyorum.

MeyveliTepe 04-10-2019 00:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Şeftali çiçeği (Mesaj 1575447)
Sn. Meyvetepe,
Öğleden beri kargo adres bilgilerimi yollamaya çalışıyorum. Ben de geçen yılki katalog sayfalarındaki bilgilendirmelerden faydalanarak en az 3 defa bilgilerimi yolladım. Her seferinde Lojistik Merkezin özel mesaj kotasını aştığını bildiren hata mesajını verdi. Hala sistemde temizlik yapılıp yer açılmasını bekliyorum. Lütfen birisi yardımcı olabilir mi? Yoksa henüz kargo bilgileri istenmiyor mu? En azından bir bilgilendirme rica ediyorum.

Gönderebilirsiniz. Tohum paylaşacaklar e-posta adreslerini de göndersinler lütfen.

Şeftali çiçeği 04-10-2019 08:30

Sn MeyveliTepe teşekkür ederim, bu sabah bilgilerimi yollayabilidim. Lojistik Merkez kayıtlarında da görünüyordur inşallah. Bunun takibi de sonra liste yayınlanarak yapılacaktır herhalde.

Herkese kolaylıklar dilerim.

fella 04-10-2019 09:31

Öncelikle hepinize selamlar arkadaşlarım ,

İlk mesajımı buraya saklamak istedim. Forumu yaklaşık 3 aydır takip ediyorum ve severek her sabah okuyorum. Birçok yeni şey öğrendim , İnşAllah yeni tohumlara ulaşarak başlamak ve bende ekmek istiyorum.

Teşekkürler ; Kolaylıklar.

aloe 04-10-2019 11:56

sn fella öncelikle hoşgeldiniz. Tohum talep edebilmek için kendinizi aşağıdaki linkte tanıtmanız gerekiyor
http://www.agaclar.net/forum/uyeler-...an%FD%FE%FDyor

aloe 04-10-2019 12:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş (Mesaj 1575442)
Benim gibi evinde internet olmayıpta telefonla paylaşım yapmak isteyenlere ben yardımcı olayım öncelikle tapatalk uygulamasını indirmeniz gerekiyor.Baska türlü resim yuklemek mümkün olmuyor..Szii cok iyi anliyorum çunkü ilk katılımımda bende de aynı heyecan ve endişe vardı;)
Sevgili Aloe 1 cesitle bile katılabilirsiniz onrmli olan prensiplere uymak..

Sn Zekoş size karşı da oldukça mahcubum. Ama elimde kalan tohumuda önümüzdeki sene direkt koridor şeklinde ki bahçede yetiştirip telafi edeceğim kısmetse. Şimdiden ev sahibiyle konuştum.

ebd 04-10-2019 15:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aloe (Mesaj 1575427)
Hayırlı olsun sn elifaydın. Ben de eğer uygun görürlerse 3çeşitle katılım yapayım diyorum. Sn MeyveliTepe yalova yağlık kapya biber, garnet domates ve yabani semizotu ile paylaşıma katılmam mümkün müdür? Yalnız tohumlarda çok bol değil sanki.

Merhaba Sayın Aloe,

Belki yeri değil ama görünce dayanamayıp yazmak istedim. Şu sıralar bahçedeki yabani semizotu(pimpirim de deniliyor Bursa'da) yapraklarının neredeyse tamamı minik siyah toplar oluşturdu. Bunlar tohumları mı yoksa başka bir şekilde mi tohumu temin ediyorsunuz? Sarımsaklı yoğurt ve salatalık ile harika oluyor. Temizleyip atmak yerine ben de toprağa geri döndürebilirim belki bu küçük arkadaşları :)

fella 04-10-2019 15:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aloe (Mesaj 1575474)
sn fella öncelikle hoşgeldiniz. Tohum talep edebilmek için kendinizi aşağıdaki linkte tanıtmanız gerekiyor
http://www.agaclar.net/forum/uyeler-...an%FD%FE%FDyor

hoş buldum teşekkürler , kısaca birşey yazmaya çalıştım.

http://www.agaclar.net/forum/1575509-post16040.htm

aloe 04-10-2019 16:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ebd (Mesaj 1575506)
Merhaba Sayın Aloe,

Belki yeri değil ama görünce dayanamayıp yazmak istedim. Şu sıralar bahçedeki yabani semizotu(pimpirim de deniliyor Bursa'da) yapraklarının neredeyse tamamı minik siyah toplar oluşturdu. Bunlar tohumları mı yoksa başka bir şekilde mi tohumu temin ediyorsunuz? Sarımsaklı yoğurt ve salatalık ile harika oluyor. Temizleyip atmak yerine ben de toprağa geri döndürebilirim belki bu küçük arkadaşları :)

Tohumlar o minik siyah topların içinde daha da küçükler. Aman diyim sn ebd toplarken çok dikkat edin, zira çabucak dağılıyorlar.

Sahi bende de vardı az biraz tohum paylaşımına koyayım bari :)

nazlı06 06-10-2019 08:30

Merhabalar
Bu yıl kısmet olursa ilk defa tohum göndereceğim.
Katalog nasıl olusturacagim ?
Cep telinden resim yükleyeceğim
Tohumları hangi adrese kargo edeceğim
Hangi tarihler arasında gobdermeliyim
Bilgilendirirseniz sevinirim
Tesekkurler

nazlı06 06-10-2019 08:35

Lojistik merkezine mesaj gönderirken hata veriyor sizlerde de durum aynı mı acaba

Jasmine Tea 06-10-2019 09:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 (Mesaj 1575583)
Lojistik merkezine mesaj gönderirken hata veriyor sizlerde de durum aynı mı acaba

2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar) - agaclar.net

Şu linkteki kataloglar bölümünün ''yeni konu aç'' seçeneğinden oluşturulduğunu düşünüyorum. Ben mesaj gönderdim bir problem oluşmadı.

Bir de şurdaki linkte tohum gönderecek kişiler için konu açma ile igili bilgilendirmeler var.
http://www.agaclar.net/forum/2019-20...glar/31320.htm

nazlı06 06-10-2019 09:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi WesleyJP (Mesaj 1575584)
2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar) - agaclar.net

Şu linkteki kataloglar bölümünün ''yeni konu aç'' seçeneğinden oluşturulduğunu düşünüyorum. Ben mesaj gönderdim bir problem oluşmadı.

Bir de şurdaki linkte tohum gönderecek kişiler için konu açma ile igili bilgilendirmeler var.
http://www.agaclar.net/forum/2019-20...glar/31320.htm

Tesekkurler

MeyveliTepe 06-10-2019 11:05

Alıntı:

Ne hatası veriyor?

Şeftali çiçeği 06-10-2019 15:00

Alıntı:

Ben Lojistik Merkez adlı kullanıcıya giderek sol üst tarafta yer alan "Lojistik Merkez" kullanıcı adını tıkladım. Açılan pencereden "özel mesaj gönder" seçeneğini kullandım. Eğer hala sorun çıkıyorsa bunu da bir deneyin.

yasinercan 07-10-2019 10:18

Zahmetleriniz umarım güzel neticeler verir. İmkansızlıktan dolayı ziraat ile ilgilenemiyorum. Umarım ileride bu çalışmalara katılabilirim.
Bu çalışma yanlış bilmiyorsam ücretsiz tohum dağıtıyor. Saksılara dikilebilecek tohumlardan almak istiyorum. Zonguldak'ta ikamet ediyorum. Buranın hava şartlarına uygun bitki tavsiye edebilir misiniz? Eski buzdolabını ters çevirip ufak bir sera yapsam diyorum bu hususta fikriniz nedir?
Son olarak bu çalışma için para taleb edilmese de, sosyal çalışmalar için karınca kararınca tohum hususunda olmasa da maddi hususta destek olmak isterim.
Mesela bir arkadaş kargo ile gönderdiği tohumların bir kısmının geri geldiğini ve iki kargo ücretini de ödemek zorunda kaldığını beyan etmişti forumda. Bu tarz aksaklıklar elbet olacaktır fakat bu hususun tohum paylaşanların şevkini kırmasına müsade etmemek gerekir. Bunu da benim gibi "bu çalışmada işe yaramayan" arkadaşlar destekleyebilir.
Bu konu ile uğraşan arkadaşlardan biri özelden ulaşırsa bizde cezamızı ödeyelim.

yasinercan 07-10-2019 10:28

Zahmetleriniz umarım güzel neticeler verir. İmkansızlıktan dolayı ziraat ile ilgilenemiyorum. Umarım ileride bu çalışmalara katılabilirim.
Bu çalışma yanlış bilmiyorsam ücretsiz tohum dağıtıyor. Saksılara dikilebilecek tohumlardan almak istiyorum. Zonguldak'ta ikamet ediyorum. Buranın hava şartlarına uygun bitki tavsiye edebilir misiniz? Eski buzdolabını ters çevirip ufak bir sera yapsam diyorum bu hususta fikriniz nedir?
Son olarak bu çalışma için para taleb edilmese de, sosyal çalışmalar için karınca kararınca tohum hususunda olmasa da maddi hususta destek olmak isterim.
Mesela bir arkadaş kargo ile gönderdiği tohumların bir kısmının geri geldiğini ve iki kargo ücretini de ödemek zorunda kaldığını beyan etmişti forumda. Bu tarz aksaklıklar elbet olacaktır fakat bu hususun tohum paylaşanların şevkini kırmasına müsade etmemek gerekir. Bunu da benim gibi "bu çalışmada işe yaramayan" arkadaşlar destekleyebilir.
Bu konu ile uğraşan arkadaşlardan biri özelden ulaşırsa bizde cezamızı karınca kararınca ödeyelim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024