agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2017-2018-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Kargosu Lojistik Merkeze Gelenler (2017-18) (http://www.agaclar.net/forum/2017-2018-tohum-paylasim-etkinligi/41855.htm)

malina 19-01-2018 09:51

Kargosu Lojistik Merkeze Gelenler (2017-18)

Kargoların yolda bir sorun yaşayıp yaşamadığını takip edebilmek için gelenleri yazıyoruz. Kontrol ederseniz ve makul süre içinde hala ulaşmadığını gördüğünüzde hem haber verip hem gönderdiğiniz firmadan kontrol ederseniz sevinirim.

Gelen kargolar:

rana58
hasan7319
Lonicera
devrann
Tolga Özmeral
dongyul
Hediyeunlu
Ketenhelva
mahirbjk
yurtsever
Yerel bahçem

malina 21-01-2018 09:27

Atılgan
Hale Öğün
Sevgi07
ayhank
g.c.
Malbman

malina 22-01-2018 15:21

istcallst
esgül73
gunerdr

malina 24-01-2018 18:36

Resulgur
hcgo
thunderon
Altay_41
incirli
Serdarbey33
Aziztoprak
onur45
telato
hosseda
Jamak
Sernur
ahaknet
dutlubahçe

malina 25-01-2018 19:09

vizeli39
pria
kerkenez
hcorak
zekoş
kaknus
h_dogan

malina 26-01-2018 17:13

tcm
hherbul
portorikolu

malbman 28-01-2018 05:51

ahaknet
Altay_41
Atilgan
ayhank
aziztoprak
bahcedenn
birnefestoprak

ceydoruk
chenell
devrann
dongyul
Dutlubahçe
esgül73
g.c.
gunerdr
h_dogan
Hale Öğün
hasan7319
hberbul
hcgo
hcorak
Hediyeunlu
heyyamola
hobiciakvarist
hosseda
huseyink005
İncirli
intibah
istcallst
jamak
kader_bpkp
kaknus
Kerkenez
ketenhelva
Lonicera
mahirbjk
malbman
meminaydin
Meyvelitepe
Muda

Musa Gündoğan
nkutsay
onur45
oz26
portorikolu
pria
rainac
rana58
Resulgur
serdarbey33
Sernur
Sevgi07
Taşlıbahçe
TCM
telato
Thunderon
Tolga Özmeral
Vizeli39
Yerel bahçem
yurtsever
Zekoş

malina 30-01-2018 10:49

heyyamola
Musa Gündoğan
nkutsay
Taşlıbahçe

oz26
MeyveliTepe
Ceydoruk

Güler 30-01-2018 16:17

2 Eklenti(ler)
Biz de dün bugün kargosunu gönderen arkadaşların zarflarını açmaya ve barkot girişlerini kaydetmeye başladık.
İki günde 3000 den fazla tohum zarfı barkotlandı ve gideceği arkadaşlara ayrıldı.

Şimdiye kadar açmış olduğumuz zarflarda sorun yaşamadık diyebilirim. Üyelerimiz özenle hazırlık yapmışlar hele bazı arkadaşların hazırlıkları bizlere o kadar kolaylık sağladı ki teşekkür etmemiz gerekir.
Kutular içine mum gibi sıralanmışlar mı istersiniz, barkotların rahat okunması için büyük özveri verilerek hazırlanan poşetler mi.....çok teşekkürler. :)

Ancak bir şey de sormam gerekiyor; sevgili g.c, özenle hazırladığınız tohum poşetleri ekinde bir miktar boş şeffaf olmayan poşetler göndermişsiniz. Onlar ne olacak, eğer seneye arkadaşlar tohum yollarlar diye yollamışsanız içlerine konan barkotlar o poşetlerde okunmaz. Şu an elimizde duruyor, ne yapmamız gerektiğini yazarsanız ona göre davranacağız.

Rana58, Ceneviz fesleğeni tohumlarından birinin poşeti yırtılmış ve diğer poşetlerin yapışkan kısımlarına yapışmış, temizleyebildiğim kadar temizledim. :)

Dün Zafer İnandıklı, bu gün OSMAN45 aramızdaydı, yarın daha da kalabalık olacağız gibi.
Hem çalışıyor, hem çaylarımızı içiyor, malina'nın hazırladığı güzel kurabiyeleri yiyoruz.

Dört dörtlük olan Tohum Takas etkinliğimizi inşallah güzel bir şekilde tamamlayacağız.

Sevgili g.c. nin gönderdiği poşetler.

Güler 30-01-2018 16:24

4 Eklenti(ler)
Düzene bakın.....:)
Sevgi07 ve Atılgan; çok teşekkürler :)

Güler 31-01-2018 16:50

1 Eklenti(ler)
Elimize ulaşan bütün kolilerin açılması, barkotlarının kaydedilmesi, hatta bir kısmının zarflara yerleştirilme işi de yapıldı bugün. Ekibimiz hızlıydı ama en çok yorulanımız da Zafer oldu.
Kolileri açtığımızda barkotların okunaklı bir şekilde dizilmeleri işimizi o kadar kolaylaştırıyor ki... hele bazı arkadaşlar (oz26 ve Taşlıbahçe) gönderdikleri bütün tohumların barkotlarını poşet içine koymanın yanı sıra fazladan bir çıkış daha alıp, tohumlarla birlikte göndermişler. Liste üzerinden direkt bilgisayara aktarmak çok işime yaradı. ;)

Sizler bu kadar düzgün hazırlık yapmamış olsaydınız 4000 den fazla poşet kaydedilmesini bu kadar kısa zamanda hazırlayamazdık, ellerinize sağlık arkadaşlar.

Zafer İnandıklı, OSMAN45, ben ve eşim güzel bir ekip oluşturduk, malina'nın denetiminde hem çalıştık hem yedik, içtik.

Düzene devam...
Teşekkürler portorikolu

Güler 31-01-2018 16:50

1 Eklenti(ler)
Sayın vizeli39, göndermiş olduğunuz tohumlardan çitlemelik normal ve kabuksuz kabak çekirdeği tohumlarından üç kişininki küflenme yapmış, onları dağıtımdan çıkardık. Muhtemelen yolda bozulma olmuştur, elinizde artan tohumlarda da var mı böyle bozulma? Diğer tohumlarınız gayet sağlıklı ve düzgün paketlenmiş olarak ulaştı elimize.

Güler 31-01-2018 16:52

2 Eklenti(ler)
OSMAN45 ve Oğuz çalışıyorlar

Güler 31-01-2018 16:53

1 Eklenti(ler)
Zafer Yorgunluk çıkartıyor...

Güler 31-01-2018 16:55

1 Eklenti(ler)
Eeee karnımız acıktı, biraz da mantı yiyelim dedik....

yasmin. 31-01-2018 17:26

Emeginize sağlık çok güze işler yapıyorsunuz. Sitemize yeni üye oldum bende bu etkinliklere katılmayı çok isterim.Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Tolga Özmeral 31-01-2018 18:12

Paylaşımda bulunan tüm katılımcılara ve özellikle bu süreci büyük bir özveri ile yürüten sizlere, gösterdiğiniz özen ve emek için teşekkür ederim.
İyi ki varsınız.

Vizeli39 31-01-2018 19:31

Küf yapan tohumlar hak.

Sayın güler, küf yapmış gibi gözüken tohumlarda sorun yok kuruma esnasında yağmur aldığı için öyle. Ben onlardan kavurdum küflenme yok yani. Gönül rahatlığı ile ekilebilir. İyi akşamlar. İlginize çok teşekkür ederim.

sernur 31-01-2018 20:06

Ellerinize ,emeklerinize, yüce gönüllerinize sağlık.

Sevgi07 31-01-2018 21:21

Sizlerin özverisi ve emeği karşısında ne desek az, hiç tanımadığınız insanlara istediği tohumları ulaştırabilmek için saatlerinizi günlerinizi harcıyorsunuz.Çok teşekkür ederiz..

Selma_321 31-01-2018 22:32

Bende çok teşekkür ederim yaptığınız çok kıymetli bir iş. Ellerinize, emeklerinize sağlık.

TCM 31-01-2018 23:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1529708)
...yedik, içtik...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1529712)
...biraz da mantı yiyelim dedik....

Ben üzüldüm açıkçası... Bizim verdiğimiz vergilerle orada duruyorsunuz siz. Sürekli yedik, içtik falan...

En çok tohum talebinde bulunan beş üyeye çeşitli hediyeler verecekmişsiniz diye duyum var.

En fazla tohum paylaşanlara da bir şeyler vermeyi düşünmüyor musunuz, ikinciye mesela İstanbul da yeni kanalın kenarından bir arsa, veya güzel bir budama makası, olmadı güzelinden iki tek dahliya soğanı da olur. Önceki sene verdiğiniz şarjlı vidalama makinasını kıymetinden fazla kullanamıyorum, iki yıl önceki şarjı daha bitmedi...

Mantı da olur aslında...

Güler 01-02-2018 05:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vizeli39 (Mesaj 1529729)
Sayın güler, küf yapmış gibi gözüken tohumlarda sorun yok kuruma esnasında yağmur aldığı için öyle. Ben onlardan kavurdum küflenme yok yani. Gönül rahatlığı ile ekilebilir. İyi akşamlar. İlginize çok teşekkür ederim.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Güler 01-02-2018 05:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1529745)
Ben üzüldüm açıkçası... Bizim verdiğimiz vergilerle orada duruyorsunuz siz. Sürekli yedik, içtik falan...

En çok tohum talebinde bulunan beş üyeye çeşitli hediyeler verecekmişsiniz diye duyum var.

En fazla tohum paylaşanlara da bir şeyler vermeyi düşünmüyor musunuz, ikinciye mesela İstanbul da yeni kanalın kenarından bir arsa, veya güzel bir budama makası, olmadı güzelinden iki tek dahliya soğanı da olur. Önceki sene verdiğiniz şarjlı vidalama makinasını kıymetinden fazla kullanamıyorum, iki yıl önceki şarjı daha bitmedi...

Mantı da olur aslında...

....:D, mantı benden olur, arsa veya diğerleri için malina ve MeyveliTepe karar merci.

g.c. 01-02-2018 06:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1529646)

Güler abla, onlar yurtdışından fazlaca sipariş ettiğim fide kreşi denilen dokunmamış kumaştan yapılan bir tür viyolümsü. Arkadaşlar ile paylaşmak istedim. Belki faydalanan çıkar. ;)

thunderon 01-02-2018 06:49

Yayında ve yapımda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Musa Gündoğan 01-02-2018 07:13

arkadaşların ellerine sağlık. ablalarım, ağabeylerim emek veriyorlar haklarını helal etsinler.

bende tasnif konusunda elimden gelen özveriyi gösterdim fakat o kadar çok tohum talebi vardı ki almış olduğum 400 tane poşet yetmedi daha sonrada alacak yere tekrar gidemediğimden hepsini kağıtlara tek tek sararak ancak bitirebildim. zarfların ağızlarını bilerek kapatmadım ki açmakta zahmet olmasın diye.

tohum paylaşımında ve talebinde bulunan herkese çok teşekkürler. bu etkinliğin gelecek nesiller boyu devam etmesi temennisiyle.

blick 01-02-2018 08:24

bu iş öyle parayla pulla yürütülecek birşey değil gerçekten gönül vermek gerekir. ne desek nasıl teşekkür etsek az gelir. Öncelikle bu işi organize edip devamlılığını sağlayan sonrasında tohumlarını paylaşanlardan Allah razı olsun emeğinize sağlık.

incirli 01-02-2018 09:52

ben de böyle düzenli zarflamak isterdim fakat küçük eylülle bir savaş verdim tohumları poşetlerken :D
o yüzden mazur görün beni bu seferlik :p

sayen21 01-02-2018 09:53

Elinize emeğinize sağlık sevgili büyüklerim

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024