agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni74Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-02-2020, 10:50   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-11-2016
Kargosu almadığı/alamadığı için geri dönenler

Merhabalar, maalesef Kargo bize teslim edilmeden geri dönmüş. Adada Kargo çok sorunlu oluyor, takip etmemize rağmen geri gönderildiğini öğrendim. Acaba yapabileceğimiz bir şey var mı?

pupa.baski Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2020, 11:28   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-12-2018
Merhaba,
Ben de kargoyu teslim alamadım elimde olmayan sebeplerden ötürü. Bugün geri gönderildiğini öğrendim. Bana tekrar gönderilmesinin bir yolu var mıdır? Emekleriniz için çok teşekkürler ve kusura bakmayın lütfen.

davulga Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2020, 14:32   #3
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi davulga Mesajı Göster
Merhaba,
Ben de kargoyu teslim alamadım elimde olmayan sebeplerden ötürü. Bugün geri gönderildiğini öğrendim. Bana tekrar gönderilmesinin bir yolu var mıdır? Emekleriniz için çok teşekkürler ve kusura bakmayın lütfen.
Sanırım Lojistik Merkezi için en büyük problem geri dönen kargolar olacak...

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2020, 19:36   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Sanırım Lojistik Merkezi için en büyük problem geri dönen kargolar olacak...
Umarım olmaz. Sadece iki vaka var gibi duruyor. Ancak benim kargom da geri dönenler arasında olabilirdi: nasıl olduysa telefon numaram kargo sistemine girilmemiş. Kargo firması yetkilisine göre kargo teslim edilirken verilmemiş ama ben bu kadar titizlik ve itina ile çalışan bir grubun böyle basit bir atlama yapacağını sanmıyorum.

hobiciakvarist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2020, 20:35   #5
Yeni Üye

Kargo bana tekrar gönderilmese de tarafıma iletilen iban no'ya çıkan kargo ücretini göndermek isterim. Bu kadar emek harcayan bir ekibe herhangi bir problem yaratmak istemem. Yaklaşımımız çözüme yönelik olmalı derim.

Eski 28-02-2020, 07:29   #6
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hobiciakvarist Mesajı Göster
nasıl olduysa telefon numaram kargo sistemine girilmemiş. Kargo firması yetkilisine göre kargo teslim edilirken verilmemiş ama ben bu kadar titizlik ve itina ile çalışan bir grubun böyle basit bir atlama yapacağını sanmıyorum.
Kargo firmasına ayrı bir liste verilmiyor. Size gönderilen zarflar teslim ediliyor.

Zarflarının üzerindeki adres kısmında telefon numarası olmayan kimse var mı? Sizinkinde yok muydu?
MeyveliTepe eksik adresleri kabul etmiyor.

Kargo, teslim alırken işini gücünü bırakıp 200 kargoyu işleme almıyor, bunu mesaiye bırakıyor daha geç saatte yapıyor. Her koşulda Zafer İnandıklı'nın neyi nasıl yazdınız, bunun telefonunu girmemişsiniz deme ihtimali yok.

Durum böyle iken kargo teslim edilirken telefon numarası vermemişler demek kargonun yan çizme taktiği olabilir ama sizinkine ne demeli?

"grubun böyle basit bir atlama yapacağını sanmıyorum" Sağolun mu diyelim

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2020, 07:42   #7
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi davulga Mesajı Göster
Kargo bana tekrar gönderilmese de tarafıma iletilen iban no'ya çıkan kargo ücretini göndermek isterim.

Tohumlarına kavuşanlar 2020

28 şubat 8,30 itibariyle tohumlarına kavuştuklarını beyan eden;

130 kişi var...

203 adet zarf gönderildi. 130 kişi aldım diye yazdıysa 73 kişi almadı.
Bu durum netleşince ne yapacağımıza karar veririz.

Eski 28-02-2020, 08:45   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Muhtemelen alıp da yazmayanlar vardır, teslim alıp ya yazmayanlar hassasiyet gösterip bildirim yaparlar umarım.

elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-02-2020, 10:50   #9
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Kargosu geri dönenler

Asoo
davulga
Gloria 81
kaktüs
Melissae
Mithrilfender
serdarkayas
syf
pupa.baski

4 Kişi kargosunu alamadığının farkında
5 kişinin haberi yok görünüyor

Geri dönenlerin akibeti lojistik merkezinin vereceği karar neticesinde belli olacaktır.

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-02-2020, 11:05   #10
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Asoo Mesajı Göster
Bu sene PTT kargo ile gönderim olmadı mı?

Bizim ilçede PTT hariç kargo şubesi yok da. Şubesizler rastgele bir günde, saatte arayıp filanca binanın önündeyiz., gelebilir misiniz diyorlar. Köyümüzün ulaşımı ise hayli sıkıntılı.

Şikayetlenme olarak algılanmasın. Her sene olduğu gibi keyif, gıpta ve minnet duygularıyla takip ediyorum.
Asoo'nun zarfını PTT ile göndermediğimiz için hata bizde, bu nedenle tekrar göndereceğiz.

Asoo ve Portakal Rengi beğendi.
Eski 01-03-2020, 09:09   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-12-2018
Merhaba, benim kargom da geri dönenler listesinde. Ancak kargoyu halihazırda bekliyordum, nasıl geri döndüğünü bilmiyorum. Kargo problemi ile ilgili nasıl bir karat verilecek bilmiyorum ama bence bizimle iban paylaşılabilirse en azından kargo ücretini karşılayalım, yük olmak istemem böyle bir durumda.

mithrilfender Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2020, 15:53   #12
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Durum böyle iken kargo teslim edilirken telefon numarası vermemişler demek kargonun yan çizme taktiği olabilir
Kesinlikle kargonun yan çizme, çamura yatma, sallama ya da ne derseniz deyin o taktiği. Kargomu iki gün sonra internetten kontrol ettiğimde "adreste bulunamadığı için teslim edilemedi" ibaresini gördüm. Şubeyi arayıp sorduğumda ev numaramın 64/25 göründüğünü söyledi yetkili. Bu numaranın eski numara lduğunu, bir yıl önce 64/15 numaraya taşındığımı söyledim. Lojistik merkezinde hata olmayacağını bildiğim için ısrarla adreste bir yanlışlık olamayacağını iddia ettim ve hatta telefonda bir sürü bağrışıp çağrıştık. Hemen akabinde çıkıp şubeye gittim ve kargoyu alıp orada açtım. Tam da bildiğim gibi zarftaki adresimde ev numaram 64/15 yazıyordu.

Bunu gösterdiğim zaman büyük bir pişkinlikle "o zaman sistemde eski adresiniz vardır onu değiştirtmediğiniz için giriş yapan arkadaş adınızı ekranda görünce entera basmış, eski adresinizle göndermiştir" dedi. Adam önünde gördüğü adresi doğru dürüst okumayıp ezbere iş yapıyor, sonra da bana neden adresini değiştirmedin diyor.

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2020, 17:58   #13
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mithrilfender Mesajı Göster
Merhaba, benim kargom da geri dönenler listesinde. Ancak kargoyu halihazırda bekliyordum, nasıl geri döndüğünü bilmiyorum. Kargo problemi ile ilgili nasıl bir karat verilecek bilmiyorum ama bence bizimle iban paylaşılabilirse en azından kargo ücretini karşılayalım, yük olmak istemem böyle bir durumda.
Kargoların bu tavrı malum... Bu nedenle tohum gönderenler de mahallenin kuaförüne (zemin kat olduğu için) göndermek zorunda kalıyor zaten; çünkü bana 4. kata bu kadar koliyi çıkarmayacaklarını biliyorum. "Geldik yoktunuz" ayağına yatıyorlar...

Buraya kargosunu alamadığını yazanlardan talep edenlere tekrar göndeririz. Çünkü sizin ihmalinizden kaynaklanmayan bir durum var.

Yalnız şuna bir çözüm bulmalıyız: Bu kez alacağınızı nasıl garanti ederiz?

Eski 02-03-2020, 08:50   #14
Yeni Üye

Sayın Malina, anlayışınız için çok teşekkürler. İnanın ben şahsım adına çok mahcup oldum. Eğer sizin için uygunsa bizimle iban paylaşabilirseniz biz kargo ücretini (hem iade için hem de yeni gönderi için) size iletelim. En azından mahcubiyetimizin belli bir kısmından kurtulalım (Yoksa emeklerinizin değeri tabi ki bambaşka) Benim şahsen gönderilerimi şirket adresi olduğu için normal şartlarda aramasalar bile danışmaya bırakıyorlar. Bu sefer kargocu elemanın işgüzarlığına gelmiş sanırım.
Tekrar kusura bakmayın. Hakkınızı helal edin.

Zekoş beğendi.
Eski 02-03-2020, 10:02   #15
Yeni Üye

Kargo ücretlerini verdiğiniz iban'a yatırsak ve gönderici ödemeli olarak yollasanız bu bir çözüm olur mu? Sizi daha mı çok uğraştırır bilmiyorum ama bir öneri olarak sunuyorum.

Asoo beğendi.
Eski 02-03-2020, 17:42   #16
agaclar.net

malina's Avatar

Asoo
davulga
Mithrilfender
pupa.baski

1. PTT ile göndermek işe yarar mı? (kargo indirimi olmayacak)

2. Yurtiçi Kargo'nun size en yakın şubesinden alacak biçimde göndermek işe yarar mı?

Aklıma başka seçenek gelmiyor
Daha önceki gibi bize verdiğiniz adrese Yurtiçi ile gönderirsek aynı geri dönüş yaşanabilir.

Zafer İnandıklı geri dönen kargolar için 65 TL ödeme yapmak durumunda kalmış.
Kaçak elektrik parasını, herkesten topladıkları gibi bu tür kaçakları da toplanan paradan ödeyeceğiz

Kargosunu alamayanlardan soranlar için:
http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/43795.htm

Eski 03-03-2020, 00:08   #17
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Asoo
davulga
Mithrilfender
pupa.baski

1. PTT ile göndermek işe yarar mı? (kargo indirimi olmayacak)

2. Yurtiçi Kargo'nun size en yakın şubesinden alacak biçimde göndermek işe yarar mı?

Aklıma başka seçenek gelmiyor
Daha önceki gibi bize verdiğiniz adrese Yurtiçi ile gönderirsek aynı geri dönüş yaşanabilir.

Zafer İnandıklı geri dönen kargolar için 65 TL ödeme yapmak durumunda kalmış.
Kaçak elektrik parasını, herkesten topladıkları gibi bu tür kaçakları da toplanan paradan ödeyeceğiz

Kargosunu alamayanlardan soranlar için:
http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/43795.htm
2. seçenek benim için uygundur. Çok sağolun.

Eski 03-03-2020, 07:58   #18
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-11-2016
Merhaba, Ptt Kargo ile yollarsanız çok sevinirim. Sorun çıktığı için üzgünüm, tekrar teşekkürler �� bağış için belirttiğiniz iban numarasına bugün para yollayacağım. Sevgiler

pupa.baski Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2020, 08:38   #19
Yeni Üye

Merhaba, Bağış hesabına Zafer Beyin ödediği toplam tutarı ilettim. Benim için her iki seçenek de uygun olmakla beraber PTT Kargoya verilmesini tercih ederim. Çok teşekkürler. Emeklerinize sağlık. Sevgiler.

Eski 03-03-2020, 10:55   #20
agaclar.net

malina's Avatar

Zafer İnandıklı için not:

Asoo - PTT Kargo
Mithrilfender - PTT Kargo
pupa.baski - PTT Kargo

davulga - Yurtiçi Kargo şubesi (adres bekleniyor)

Eski 03-03-2020, 12:01   #21
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-12-2019
Bir kaç gündür yurtiçi kargonun yetkilileri ile uğraşıyorum. Kargonun teslim edilmesi için adres teyidi aldılar ve gün içerisinde teslim edileceğini söylediler. Sonrasında günler geçmesine rağmen gelmedi. kendilerini aradığımda geri iade edildiğini söylediler. işgüzarlık yapıp adresime gelmeden paketi adres yetersizliği nedeni ile geri iade etmişler. bu nedenle mazur görmenizi rica edeceğim. nasıl olduğunu ben de anlayamadım ama 24 saat muhatap bulunabilecek bir adrese paket getirememek de ayrı bir başarı olsa gerek. ayrıca hergün adresimin önünden geçiyor olmalarına rağmen.
üstelik kendi işgüzarlıkları nedeni ile geri gönderilen kargonun da parasını göndericiden talep etmeleri de cabası. yurt içi kargo plazalar şubesini yapmış olduğu beceriksizlik ya da işgüzarlık nedeni ile ayıplıyorum. adamlar basit bir paketi yerine ulaştırmaktan acizler.

bu durumda paketin tekrar gönderilmesini rica ediyorum. ayrıca daha önceki kargo kodu elinizde mevcut ve benimle paylaşabilirseniz konuyu yetkili mercilere taşıyacağım
teşekkürler

serdarkayas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2020, 12:44   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Kargo firmasına ayrı bir liste verilmiyor. Size gönderilen zarflar teslim ediliyor.

Zarflarının üzerindeki adres kısmında telefon numarası olmayan kimse var mı? Sizinkinde yok muydu?
MeyveliTepe eksik adresleri kabul etmiyor.

Kargo, teslim alırken işini gücünü bırakıp 200 kargoyu işleme almıyor, bunu mesaiye bırakıyor daha geç saatte yapıyor. Her koşulda Zafer İnandıklı'nın neyi nasıl yazdınız, bunun telefonunu girmemişsiniz deme ihtimali yok.

Durum böyle iken kargo teslim edilirken telefon numarası vermemişler demek kargonun yan çizme taktiği olabilir ama sizinkine ne demeli?

"grubun böyle basit bir atlama yapacağını sanmıyorum" Sağolun mu diyelim
Sayın malina,

Benim ne için bir taktiğim olabilir ki, anlamıyorum?

Çalışmalarınıza ve emeklerinize gösterdiğim saygıdan ötürü öyle bir atlama olmayacağını, bunun kargo dan kaynaklandığından emin olduğumu ifade etmeye çalıştım. Siz sağolun esas.

hobiciakvarist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2020, 14:10   #23
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-01-2020
Benim elime geçmedi

Elifozatalay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2020, 14:54   #24
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Elifozatalay Mesajı Göster
Benim elime geçmedi
Forumdaki ilk mesajınız bu olduğu için olabilir mi?

Eski 04-03-2020, 20:25   #25
Yeni Üye

Alıntı:
Zafer İnandıklı için not:

Asoo - PTT Kargo
Mithrilfender - PTT Kargo
pupa.baski - PTT Kargo

davulga - Yurtiçi Kargo şubesi (adres bekleniyor)
Sayın Malina,
İzmir Bornova Küçükpark şubesine gönderebilirseniz çok memnun olurum.
Sevgiler

Eski 05-03-2020, 01:29   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2007
Merhabalar,

Bir suredir ev halkinda dolasan hastaliklarla bogustugumuzdan bilgisayar basina gecemedim. Simdi goruyorum ki kargo konsuunda da sorun olmus.

Ben yurtdisinda oldugum icin vekaleten arkadasim yardimci olamaya calisti, ancak bir suru aksaklik yasamis bulunuyoruz su anda cok cok uzgunum. Isleri dogru durust becerememis olduk.

Konuyu cozmem icin Lojistik Merkezine mesaj yolladim ama dogru mu yaptim bilemiyorum. Bana yardimci olabilir misiniz lutfen?

Bana bu durumun sebep oldugu masrafi ve nereye yatiracagimi bildirirseniz, hemen havalesini de yapacagim. Sebep oldugum durum icin gercekten cok uzulmus durumdayim

kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 10:21   #27
agaclar.net

malina's Avatar

An itibariyle tohumlarını aldıklarını yazanların sayısı 144 kişi

203 kişiye gönderildi
144 kişi aldığını yazdı
9 kişi kargosunu almadı/alamadı

Sonuç: 50 kişi aldığı halde durumu bildirmedi

Bu sayı her yıl artıyor mu bana mı öyle geliyor

bahcedenn beğendi.
Eski 05-03-2020, 10:43   #28
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Etkinlikte yokum, takip ediyorum sadece.

Belki bana düşmez ama, gönderdiğim kargolarda da yaşadım. Bazı üyeler maalesef haber bile vermiyorlar.

Bir sonraki etkinlikte talepte bulunamamalılar bence.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 11:13   #29
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
An itibariyle tohumlarını aldıklarını yazanların sayısı 144 kişi

203 kişiye gönderildi
144 kişi aldığını yazdı
9 kişi kargosunu almadı/alamadı

Sonuç: 50 kişi aldığı halde durumu bildirmedi

Bu sayı her yıl artıyor mu bana mı öyle geliyor
Cevap vermeyenler bir sonraki etkniliğe katılmasın bence. Her yıl aynı şeyleri konuşuyoruz ve her yıl "önemli olan tohumların dağıtılıp çoğaltılması,o tohumların bir yerlerde can bulması" lobisi çıkıp aynı şeyleri söylüyor ve ertesi yıl yine 50 kişi tohumlarını aldığını bildirmiyor.

Üzerlerinde nice emeklerin olduğu o birbirinden değerli tohumların "Tohumlarım geldi, teşekkür ederim" gibi dört sözcükten oluşan bir cümleyi dahi yazmayan o bir yerlerde can bulacağına falan inanmıyorum ben.

Eski 05-03-2020, 11:44   #30
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2016
Bu tohumlar arsızdır her yerde can bulurlar. Konuyu o kadar dramatize etmeye gerek yok. Şimdi foruma girdiğiniz zaman karşımıza bir uyarı çıkmıyor tohumlarınızı teslim aldıysanız yazın diye. Tohumlarına kavuşanlar 2020 diye bir başlık var ve sadece ilk mesajında teslim alanlar buraya yazsın denmiş. Yazmayan 50 kişinin önemli bir bölümü bu durumdan haberdar olmayabilir o başlığı görüp çok önemsemeyip girmemiş bakmamış olabilirler neticede bir zorunlulukları da yok açıkçası başlıklara göz gezdirmelerine. Tohumları aldıktan sonra belki de işlemin bittiğini düşündüklerinden ve tohumlarla ilgilendiklerinden foruma şu sıralar hiç girmiyor da olabilirler. 200 kişiden 150 kişinin kargolarını aldıklarına dair haber vermeleri bence gayet yüksek bir oran bu açıdan.

WindWild Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024