agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni373Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-02-2020, 20:48   #31
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Gecen sene mercedes vardi hediye. Bu sene ustad kesin elektrikli ister )

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2020, 21:55   #32
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Aha yakaladık işte. Yememiş içmemiş rüşvet için biriktirip gönderilmiş tohumlar. Doktorumuzun şampiyonluğu cepte sayılır artık))
Ah arkadaşlar ah... Sadece kuru fasulyeyle kalsa olay... Geçen sene baktım çalışırken kuru kuru çay içiyorlar sadece, yanında bi şey yok...

Name:  geçen sene.jpg
Views: 534
Size:  41.6 KB

Hadi dedim büyüğümüz @Malina düşünememiş bu yıl da bizden olsun çayın yanındaki ikramlıklar. İkişer kilo tatlısından tuzlusuna kuru pasta, iki kilo fıstığından bademine kuru yemiş, birer kilo ejder meyvesinden ithal muzuna meyve, yarımşar kilo da balından tereyağına 10 ar çeşit kahvaltılık koyduk, bi teneke de zeytinyağını kutulayıp gönderdik. Kuru fasulye de 5 kiloydu. Şu resimdeki tabaklara bakın, birer kaşık kuru fasulye koyuvermiş sadece...bari tabakları dolduraydın a sevgili büyüğüm, aç aç çalıştırmışsın koca insanları...

Name:  tcm fas.jpg
Views: 602
Size:  44.0 KB

İşte arkadaşlar durum böyle...Birincilik için servet harcadım...Ama görüyorum ki bazı arkadaşlar ismi lazıM değil, gönderdiklerimi kendine ayırmış... Başka bir büyüğümüzün dediği gibi 'hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler olmuş' orada...Seneye bizzat kendim götürcem, olmaycak böyle...

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2020, 22:04   #33
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Gecen sene mercedes vardi hediye. Bu sene ustad kesin elektrikli ister )
Elektriğe o kadar zam gelmiş, batırceniz beni herhal. İstemem araba felan, daha geçen sene @bahcedenn in hediye ettiği 6000 cc.lik arazi aracının vergisini nasıl ödeycem diye düşünüp duruurum...

Name:  jeep.jpg
Views: 566
Size:  26.4 KB

Eski 22-02-2020, 07:43   #34
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Saklanmışlar değil de, yeni pencereler açıp içeridekiler dışarı çıkıyorlar. Tasnif esnasında tüm fasulye paketlerinizi açıp hepsini tek tek imha ettim. İlaveten hepsini ayrıca bir kilitli poşete daha koydum. Olur da ilk poşeti delerlerse varsa başka fasulye poşeti ona gitmesinler diye. Çünkü kimi zaman poşeti de delebiliyorlar. Tasnifin ardından kontroller esnasında denk gelen bazı poşetlerde gene gözüme iliştiler. Hepsini temizlememe rağmen yeni çıkan böcekler poşet içerisinde yine cirit atıyorladı. Musa Gündoğan'dan tohum talebinde bulunanlar tohumları geldiklerinde gereken önlemlerini alsınlar. Yoksa bahara kadar ekecek fasulyeniz kalmayacak.
sevgili bahçedenn

yardımınız için çok teşekkürler. herkesten ricam fasulyeler ellerine geçince bir gün derindondurucuda bekletsinler sabaha çıkarsınlar. forumdan bir arkadaşımız bu şekilde böceklerden kurtulduğunu söyledi çimlenmede de sorun yaşamamıştı

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2020, 09:32   #35
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili TCM," Ah arkadaşlar ah... Sadece kuru fasulyeyle kalsa olay... Geçen sene baktım çalışırken kuru kuru çay içiyorlar sadece, yanında bi şey yok..." diye yazmışsınız ama yanıılıyorsunuz; sevgili patroniçemiz çayın yanında bize harika börekler, kavala kurabiyeleri de ikram edip durdu. Onları burada fotoğraflamak istemememizin sebebi sizlerin de canı çekmesin diye idi.
Sahi, gönderdiğinizi yazdığınız ne yağlardan ne peynirlerden, fıstıklardan benim hiç haberim olmadı.

malina, sernur, Muda ve 6 kişi beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2020, 10:24   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-03-2019
Verdiği emeklerden dolayı öncelikle Güler Hanım ve Zafer Bey olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. Fotoğraflar bize ne kadar fazla emek verildiğini ve ortamın ne kadar samimi olduğu çok güzel anlatıyor.

Hepimiz elimize tohumlar gelince mutlu oluyoruz ama asıl en büyük mutluluk hala karşılıksız olarak böyle güzel işler yapan insanlar görmek.

mathahmetician Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2020, 10:27   #37
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Elinize geçsin zarflar o zaman göreceğiz ne kadar hatasız

TCM beğendi.
malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2020, 10:58   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-01-2020
Süpersiniz! Çok teşekkürler her şey için...

TCM beğendi.
korayoguz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2020, 14:25   #39
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-04-2019
Emekleriniz icin kendi adima cok teşekkür ediyorum. Çok tatlısınız hepinize sarilmak istedim. ��

TCM beğendi.
Menevşe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2020, 18:48   #40
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Giriş Tarihi: 02-11-2011
Emeklerinizin karşılığı ödenemez çok teşekkürler,
ben kendi adıma size verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür dilerim.Oturduğumuz yerde poşet satan sadece bir yer vardı oda bu yıl getirmemiş istediğim boy bağlı olduğumuz ilçedede yokmuş oradada bir dükkan satıyor,bütün bunları benim adıma eşim yapmışt.Zira ben düşüp bacağımı sakatlamıştım 2,5 ay evde yattım mecburen
elimdeki poşetlere doldurdum erken teslim etmek adına çok üzgünüm.

sernur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2020, 12:08   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-06-2019
O kadar zaman ayırdınız, uğraştınız, yoruldunuz Allah razı olsun hakkınızı helal edin teşekkür ederiz..

egemen87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2020, 15:06   #42
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2019
Emeklerinize , ellerinize sağlık çok teşekkürler ...

kahvegozlum58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2020, 15:21   #43
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Normal görünen tohum poşetlerinde de etiketlerin okunamadığını gördüm. (Bana ulaşan tohumlarda)
Lojistik merkezinde düzeltildiğine göre, taşıma sırasında olabiliyor.
En iyi önleme yolu, etiketleri poşetlere yapıştırmak gibi görünüyor. Önümüzdeki yıl bunu deneyeceğim.
Tekrar tekrar teşekkürler.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2020, 18:08   #44
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Elle yazılmış barkodlar

Ben çok özür diliyorum yazicimiz bozuldu benim fazla zamanım yoktu çarşıya gidip print yaptiramadim elle yazarak sorunu cozebilecegimi düşündüm tekrardan çok özür diliyorum

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2020, 10:53   #45
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Saklanmışlar değil de, yeni pencereler açıp içeridekiler dışarı çıkıyorlar. Tasnif esnasında tüm fasulye paketlerinizi açıp hepsini tek tek imha ettim. İlaveten hepsini ayrıca bir kilitli poşete daha koydum. Olur da ilk poşeti delerlerse varsa başka fasulye poşeti ona gitmesinler diye. Çünkü kimi zaman poşeti de delebiliyorlar. Tasnifin ardından kontroller esnasında denk gelen bazı poşetlerde gene gözüme iliştiler. Hepsini temizlememe rağmen yeni çıkan böcekler poşet içerisinde yine cirit atıyorladı. Musa Gündoğan'dan tohum talebinde bulunanlar tohumları geldiklerinde gereken önlemlerini alsınlar. Yoksa bahara kadar ekecek fasulyeniz kalmayacak.
Aslında bütün fasülye ve mısır tohumları buzdolabına konabilirse çok çok iyi olur, özellikle bu ikisi böcekleniyor çünkü . Bu da benim obsesyonum oldu, benim mısırlar da iki gün sıcakta kaldıklarında böceklendiklerinden, ah almamak için tekrar uyarmak istedim. Selamlar

Meraklıdr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2020, 14:46   #46
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
…ama yanıılıyorsunuz; sevgili patroniçemiz çayın yanında bize harika börekler, kavala kurabiyeleri de ikram edip durdu. Onları burada fotoğraflamak istemememizin sebebi sizlerin de canı çekmesin diye idi…
Eh, size öyle demek düşer tabi, kraliçe nasıl korkuttuysa artık…
Alıntı:
…Sahi, gönderdiğinizi yazdığınız ne yağlardan ne peynirlerden, fıstıklardan benim hiç haberim olmadı.
O kadar fıstığın, balın, tereyağın nereye gittiğini soruyorsanız kraliçenin kilosunu takip edin, fikir vereceğini düşünüyorum..

Bozulan, çarpıklaşan, kirlenen bu dünyaya güzellik katmak için çaba gösteren herkese, tabi başta büyüklerimize ne desek az. Yukarıdaki resimlerde tonlarca şey görebilirsiniz ama bence ilk göze çarpan şey sadelik, içtenlik. Buna karşılık en içten mesajda @Menevşe den gelmiş sanki
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Menevşe Mesajı Göster
…Çok tatlısınız hepinize sarilmak istedim. ��
Tabi ben de sarılmak isterim ama hanım sevmez böyle şeyleri. Geçen ay kargoyu gönderdikten birkaç gün sonra saat 19:47 de telefonum çaldı, gençten bir bayan sesi, teşekkür ediyor.. kimsiniz deyince ‘Malina’ dedi. Yürü git dedim ya, akşam akşam beni mi işletiyorsunuz, ben kimim ki @Malina beni arasın…Ama konuşma devam edince anladım ki gerçekten @Malina, o gururla nasıl kasılıp ağzımı kulaklarıma değdirdiysem hanım bitti yanımda.Kim o konuştuğun genç kız bu saatte dedi, ‘yav kim olacak ağaçlar.netten ablamız, büyüğümüz @Malina’ desem de, hoparlörden duyulan ses en fazla 30 yaşındaymış. Geçen seneki resmini gösterdim, aynadan çekildiği için dedi, nasıl aynadaki görüntü aslından iki katı uzağa götürürse çekilen resim de iki kat yaşlandırırmış, aslında aynadaki resmin sahibi 30, taş çatlasın 35 miş…Ne diyeceğimi bilemedim…

Etkinlik birincisiyim diye sağolsun pek çok arkadaş tonla şey talep ediyor. En başta da @g.c. Kusura bakma güzel kardeşim arabanın tekerini git @Üçcin den iste, bence bu yılın birincisi o. Senin de torpiline rağmen arkadaşımız birkaç ay önce katıldığı forumda, üstelik hiçbir tohum talep etmeden tonla paylaşımda bulundu ve bana göre zirveyi hak etti. Ama istersen bahçene bi artezyen konduruverem...

Hanım gelir birazdan, hala kızgın bana, sağolsun yönetimin gönderdiği hediye fular bir nebze olsun sakinleştirse de ‘seneye çeyrek altın isterim’ diye tutturdu…Bunun babası da yazın etrafımdan eksik olmaz, orayı böyle ek, şurayı böyle ilaçla, her tarafa ot ilacı at başka türlü kurtulamazsın...

Zaman zaman forumu canlandırmak adına yaptığım takılmalara gösterdiğiniz tolerans için hepinize teşekkür ederim. Seneye etkinlikte tekrar görüşmek ümidiyle…

Cıvık mode OFF …

Eski 25-02-2020, 15:22   #47
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Zaman zaman forumu canlandırmak adına yaptığım takılmalara gösterdiğiniz tolerans için hepinize teşekkür ederim. Seneye etkinlikte tekrar görüşmek ümidiyle…

Siz çok yaşayın emi, Sayın TCM kardeşim. Yorgun bir günün ve ayrıca deprem stresinin ardından sesli güldüm doğrusu.

Bu vesileyle, özveriyle çalışan lojistik merkezi ekibine ben de teşekkür edeyim. Her ne kadar etkinlikte katkım olmasa da. Her bir tohumu aydınlık günlerde çimlendirip büyütsün arkadaşlarımız.

Mesajın özet kısmını alıntıladım.

Muda, TCM, Selma_321 ve 2 kişi beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2020, 15:31   #48
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
yani gerçekten de çok iyi bir iş çıktı bu sene harika geçti seneyi heyecanla bekliyorum tanıdığım arkadaşlarıma önerdim bu sene katılamadılar ancak deneye katılacaklar inşallah

harika iş çıkardınız

Güler, TCM, Selma_321 ve 2 kişi beğendi.
tropikalist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2020, 20:15   #49
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2020
elinize emeğinize sağlık.
gerçekten çok güzel bir işe vesile oluyorsunuz.

Güler beğendi.
aragom Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2020, 23:49   #50
Yeni Üye

dapperdon's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2019
Emeklerinizin karşılığı ödenmez, Allah razı olsun hepinizden. Çok uğraş vermişsiniz, haklarınızı helal edin. Çok ama çok teşekkür ederiz. Sağlıcakla kalın.

Güler beğendi.
dapperdon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2020, 07:31   #51
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2016
Elinize emeğinize sağlık. Böyle bir organizasyonu oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Güler beğendi.
Ekrem Çelikcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2020, 18:13   #52
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-12-2017
Ellerinize, emeğinize sağlık. Hakkınızı helal edin. Bu kadar uğraşmak kolay iş değil. Tohum üreten birisiyim ama sizin emeğiniz de çok fazla.

Güler beğendi.
Hakan DAG Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2020, 10:43   #53
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-01-2019
teşekkür.

Elinize emeğinize sağlık hepinizin. Hakkınızı helal edin.
Biz olabildiğince özenle paketleyip göndersek de sizlerin emeği bir başka.
Tohumlar bize geliyor ama nasıl bir özveriyle geldiğini burdan daha iyi görüyoruz. Tekrar TEŞEKKÜRLER..

Güler beğendi.
fth0507 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2020, 07:06   #54
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-11-2016
Elinize kolunuza sağlık, hayranlıkla okuduk ve izledik...ne kadar teşekkür etsek az. Kucak dolusu sevgiler

Güler beğendi.
pupa.baski Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2020, 22:12   #55
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2019
Tüm emek veren arkadaşlar sağolun. Biz paket geldi ve hazıra konduk. Lojistik merkezi herşey için çok teşekkür ederim. Asıl başarı sizlerin.

Limonçiçekleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2020, 14:08   #56
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-01-2019
Emeklerinize sağlık, seneye daha dikkatli oluruz böylelikle, teşekkürler

hanifeceliktas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2020, 01:11   #57
Ağaç Dostu

azorka's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2015
Ellerinize sağlık,fotoğrafları gördükten sonra emeğinizi asla ödeyemeyiz bunu anladım. Başıma bir şey gelmez ise diktiğim tohumlara gözüm gibi bakacağım ve seneye mutlaka paylaşacağım.

elifaydin beğendi.
azorka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2020, 14:08   #58
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-05-2020
Sadece bu forum çerçevesinde değil ülke geneli için vermiş olduğunuz emek paha biçilemez.

gökhan b. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024