agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni20Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-02-2020, 11:35   #1
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Kargo gönderenler yazışmaları

Merhaba arkadaşlar benim naçizane fikrim sadece kargo takip no ve kargo firmaları paylaşılsa daha iyi olacakmış gibime geliyor.

Çünkü kargo paketlerinin fotoğraflarını paylaştığınızda ad soyad adres telefon gibi bilgiler çıkıyor yani sanal ortamda bu tarz bilgilerin paylaşımı sanki yanlış bir yerlerde kullanılabilir gibime geliyor.

dikkat edilse sanki daha iyi olur.

dongyul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2020, 12:47   #2
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar benim naçizane fikrim sadece kargo takip no ve kargo firmaları paylaşılsa daha iyi olacakmış gibime geliyor.

Çünkü kargo paketlerinin fotoğraflarını paylaştığınızda ad soyad adres telefon gibi bilgiler çıkıyor yani sanal ortamda bu tarz bilgilerin paylaşımı sanki yanlış bir yerlerde kullanılabilir gibime geliyor.

dikkat edilse sanki daha iyi olur.
Barkod görüntüleri özellikle

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 12:18   #3
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-12-2017
Kargo gönderenler yazışmaları

Kargom ulaşmış.Çok mutlu oldum.Bir an takvimi unutmuşum tohum benden talebinde bulunan arkadaşları mağdur edecektim.Neyseki Sn. Meyvelitepe telefon ederek bana ulaştı ve tohum taleplerim ve benden tohum talep edenler etkilenmedi.Kendisine teşekkür ediyorum.

Hakan DAG Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 12:19   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
PTT ile gönderenlere bir sorum var: görevli size içeriğini sordu mu ve sordu ise siz ne cevap verdiniz?

Bu sabah ben göndermek için ptt şübesine gittim, görevli içeriğini sordu: "tohum" dedim. Ne tohumu dedi, fasulye dedim. Açtı, inceledi, tohum göndermek yasal mı emin değilim bunu amirime bildirmek ve değilse tutanak tutmak zorundayım dedi. Fotoğraf çekti tohumların. Ben de vazgeçtim göndermekten dedim, bu sefer de vermedi tohumları, neden vazgeçiyorsunuz diye. Dedim birkaç eksik vardı onları alıp oyle göndereceğim, tamam siz getirin eksikleri burdan göndeririz o arada ben de gerekli tahkikatları gerçekleştireceğim dedi... Ne yapacağım bilemedim. Böyle bir şey yapmaya hakları var mı PTT görevlilerin, gönderime el koyabilir mi? Bilgili forumdaşlarımızdan bilgi ve yardım (ne yapmalıyım) bekliyorum lütfen...

hobiciakvarist Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 13:29   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hobiciakvarist Mesajı Göster
PTT ile gönderenlere bir sorum var: görevli size içeriğini sordu mu ve sordu ise siz ne cevap verdiniz?

Bu sabah ben göndermek için ptt şübesine gittim, görevli içeriğini sordu: "tohum" dedim. Ne tohumu dedi, fasulye dedim. Açtı, inceledi, tohum göndermek yasal mı emin değilim bunu amirime bildirmek ve değilse tutanak tutmak zorundayım dedi. Fotoğraf çekti tohumların. Ben de vazgeçtim göndermekten dedim, bu sefer de vermedi tohumları, neden vazgeçiyorsunuz diye. Dedim birkaç eksik vardı onları alıp oyle göndereceğim, tamam siz getirin eksikleri burdan göndeririz o arada ben de gerekli tahkikatları gerçekleştireceğim dedi... Ne yapacağım bilemedim. Böyle bir şey yapmaya hakları var mı PTT görevlilerin, gönderime el koyabilir mi? Bilgili forumdaşlarımızdan bilgi ve yardım (ne yapmalıyım) bekliyorum lütfen...
Bende PTT kargo ile gönderdim. Ne olduğunu sordu. Tohum dedim ama sizinki gibi bir problem yaşamadım, kabul ettiler.

ciminli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 13:49   #6
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ hobiciakvarist, şu ana kadar aras ve yurtiçi ile pek çok kez tohum-fide aldım ve gönderdim. Gönderirken de sorduklarında 'tohum' dedim. 'ahaa yakaladık şimdi' diye zıplayan olmadı. Yurt dışı gönderilerde sıkıntı olabilir endemik türlerin kaçırılması vs. açısından ama. PTT kargonun kendi protokolü içerisinde 'tohum gönderilmez' diye bir şey göremedim. Resmi - özel kurumlar arasında düzgün standartları olan kurumlarımız çok az, olanların da zaten elemanları habersiz olan bitenden. Herkes kafasına göre takılıyor. Size de böyle biri denk gelmiş diye düşünüyorum. Hepsini tek tek açıp baktırsanız iyiymiş aslında. Trafik polisi yolun ortasından geçen ablaya sormuş 'hemşerim nereye gidiyoon' diye. Kadın da cevap vermiş' kaynımgile gidiyom sene ne' o hesap...

https://kms.kaysis.gov.tr/(X(1)S(0os...ookieSupport=1

Selma_321 beğendi.
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 14:15   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:

Bana da sordular, tohum dedim. Paketti açmadılar ve başka soru sormadılar.

istcallst Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 14:32   #8
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:

Yanlış yapmışsınız. Keşke tutanak tutalım, teslim aldığınız tohum çeşitlerini ve adetlerini lütfen tek tek sayın, yazın ve öyle teslim alın. Bana da ne kadar ne teslim aldığınızı gösterir bi evrak verirseniz tohumlarımı seve seve bırakabilirim deseydiniz.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 14:35   #9
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Alıntı:

Ben onlar sormadan tohum olduğunu söyledim tamam dedi bakmayacakmısınız diye sordum büyük olan paketlere bakıyoruz dedi görevli, hatta bugün Muğla ve Antalyaya çiçek soğanı ve çiçek tohumu gönderdim sadece içinde ne var diye sordular bakmadılar

pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 14:55   #10
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:

Kargo içeriğini elbette soracaklar fakat el koyamazlar. Ortalığı bir birine katın bağırın çağırın. Başka bir şubeye gidip tekrar gönderebilirsiniz. Bunun yasal bir sıkıntısı yok....

AkisSoftware Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 15:01   #11
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
@ hobiciakvarist, şu ana kadar aras ve yurtiçi ile pek çok kez tohum-fide aldım ve gönderdim. Gönderirken de sorduklarında 'tohum' dedim. 'ahaa yakaladık şimdi' diye zıplayan olmadı. Yurt dışı gönderilerde sıkıntı olabilir endemik türlerin kaçırılması vs. açısından ama. PTT kargonun kendi protokolü içerisinde 'tohum gönderilmez' diye bir şey göremedim. Resmi - özel kurumlar arasında düzgün standartları olan kurumlarımız çok az, olanların da zaten elemanları habersiz olan bitenden. Herkes kafasına göre takılıyor. Size de böyle biri denk gelmiş diye düşünüyorum. Hepsini tek tek açıp baktırsanız iyiymiş aslında. Trafik polisi yolun ortasından geçen ablaya sormuş 'hemşerim nereye gidiyoon' diye. Kadın da cevap vermiş' kaynımgile gidiyom sene ne' o hesap...

https://kms.kaysis.gov.tr/(X(1)S(0os...ookieSupport=1
@TCM çok teşekkür ederim link için. Hemen "yasaklı maddeler madde 39." çıktı alıp koşuyorum kapanmadan, umarım yetişirim ve ikna ederim. yAsaklı maddelerde listelenmiyor sonuçta tohum, ki zaten fasulye tohumları.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Hepsini tek tek açıp baktırsanız iyiymiş aslında."
Aslında açıp baktı çıkarttı zarfından, hatta zarf keserek açtı yani... bir de yeni zarf götürmem gerek, hatırlattığınız iyi oldu.

Eski 05-02-2020, 15:03   #12
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Yanlış yapmışsınız. Keşke tutanak tutalım, teslim aldığınız tohum çeşitlerini ve adetlerini lütfen tek tek sayın, yazın ve öyle teslim alın. Bana da ne kadar ne teslim aldığınızı gösterir bi evrak verirseniz tohumlarımı seve seve bırakabilirim deseydiniz.
Sayın bahcedenn, bilgi için teşekkür ederim. Umarım bir daha olmaz ama olursa bu şekilde yaparım eğer doğru olanı bu ise.

Eski 05-02-2020, 15:04   #13
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Kargo içeriğini elbette soracaklar fakat el koyamazlar. Ortalığı bir birine katın bağırın çağırın. Başka bir şubeye gidip tekrar gönderebilirsiniz. Bunun yasal bir sıkıntısı yok....
Çıktıları aldım, zarf arıyorum olmadı yoldan kırtasiyeden alacağım, bundan sonra bağır çağğır veya bahcedenn dediği gibi yaptıracağım. Teşekkür ederim herkese.

Eski 05-02-2020, 15:11   #14
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2016
Polise şikayet edin değerli gönderime el koydular diye. Bu ptt memurları kendilerini herhalde polis veya gümrük muhafaza falan zannediyorlar. Eğer kargolanacak şeyden şüphe ediyorlarsa yapabilecekleri tek şey polis çağırıp onların el koymasını sağlamaktır. Kendileri evet paketi inceleyebilirler ama alıkoyamazlar. İnceleme yaparlarken de gönderinin içeriğinde sadece belirtilen şey var mı yok mu ona bakabilirler. Bilirkişi değiller ki içeriğindeki tohumların ne tohumu olduğuna kanaat getirebilsinler. Kaldı ki atıyorum afyon bitkisi veya hint keneviri bitkisi bile göndermek isterseniz gönderebilirsiniz suç değildir.. El koyup rehin alarak suç işlemişler.

WindWild Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 15:45   #15
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Sayın bahcedenn, bilgi için teşekkür ederim. Umarım bir daha olmaz ama olursa bu şekilde yaparım eğer doğru olanı bu ise.
Hayır, doğru olanı o değil zaten. Kimsenin sizin tohumlarınıza el koyma gibi bir hakkı olamaz ve el koyamazlar. Yaptıkları işgüzarlık sadece. Ama böyle saçma salak bir şey diyebiliyorlarsa bizim de öyle bir şey dememiz lazım ki olmayan beyinlerinin kısa devre yapıp tohumlarınızı geri versinler.

Defalarca yurtdışına tohum gönderdim. İçinde ne olduğunu sorduklarında tohum olduğunu söylüyorum. En fazla beyan ettiriyorlar. Ya da hiçbir şey yapmadan öylece teslim alıyorlar.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 18:10   #16
Ağaçsever

mertan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2018
Benim eşim teslim etti kargoyu. Hiç birşey sormamışlar hemen almışlar.

mertan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 18:27   #17
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-11-2019
Alıntı:

Eğer mektup formatında göndermeye çalışırken olmuşsa;tohum gönderisi galiba yasak fakat içinde tohum olduğu zannı vermeyecek şekilde gönderilirse görevlinin insiyatifine kalmış denilebilir.

Üçcin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2020, 08:49   #18
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:

Aynı durumda olmamakla birlikte, benzer bir olay başıma geldi. PTT kargonun internet sitesinden şikayet ettim. Bir gün sonra müdür dahil peşime düştüler, afedersiniz diye.
PTT görevlisinin engellemek, alıkoymak gibi bir yetkisi yok. Gönderiyi kabul etmese amenna. Yanlış adam yanlış yerde. Şikayet edin. Tohum satmıyoruz, ticaret yapmıyoruz. Fatura da gerekmiyor.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2020, 19:50   #19
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-05-2015
Kargoladığım tohumların varmış olmasına çok sevindim. Acemilik edip takip numarası almamıştım. Lojistik merkezindeki gönüllülere kolay gelsin.

akmon Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-02-2020, 00:09   #20
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kaktüs Mesajı Göster
Tohumlar paketlendi, kargo gonderildi ama kaegosu ulasanlar arasinda isim goremedim. Umarim sorun olmamistir
Kargosu ulaşanların listesi yayınlandı mı?

meeteine Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-02-2020, 05:50   #21
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meeteine Mesajı Göster
Evet yayınlanıyor...

Selma_321 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-02-2020, 06:35   #22
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kaktüs Mesajı Göster
Tohumlar paketlendi, kargo gonderildi ama kaegosu ulasanlar arasinda isim goremedim. Umarim sorun olmamistir
Takip numarasi varsa kontrol edilebilir. En kotu geri doner ama vakit iyice daraldi. Belki bir kac gun ek sure verebilir yonetim. Sonucta iklim olarak daha epey vakit var

Eski 08-02-2020, 06:37   #23
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meeteine Mesajı Göster
http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/43772.htm

Sizinki ulasmis gorunuyor sayin meeteine

Eski 08-02-2020, 23:08   #24
Ağaç Dostu

Ben bu PTT nasıl işliyor anlamadım. Cuma sabahı varmış üsküdara, ama dağıtıma çıkartmamışlar. Günde tek defa mı dağıtıma çıkıyorlar, bir sabah bir öğlen değil mi? Cumartesi de çalışmıyorlar sanırım, çünkü Cumartesi de dağıtıma çıkmamış.... Bu mantığın değişmesi lazım, o kadar özelleştiler güya...

Gönderi Hareketleri
Tarih ve Saat İşlem Türü Açıklama İşlemi Yapan
PTT İşyeri/Şube İlçe İl
05/02/2020 - 12:02:57 Kabul Edildi YEŞİLKÖY/ATATÜRK HAVALİMANI BAKIRKÖY İSTANBUL(AVR)
05/02/2020 - 15:48:53 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi YEŞİLKÖY/ATATÜRK HAVALİMANI BAKIRKÖY İSTANBUL(AVR)
07/02/2020 - 08:42:44 PTT İşyerine Geldi ÜSKÜDAR POSTA DAĞITIM/ÜSKÜDAR POSTA DAĞITIM ÜSKÜDAR İSTANBUL(AND)

Eski 08-02-2020, 23:30   #25
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Ptt’de tohum gönderimi yasak diye biliyordum açıkçası ve işin realitesini de hiç araştırmamıştım. Her sorduklarında cevabım “ valide söylemedi, hanımlar arası özel bişey sanırım ben de bilmiyorum, isterseniz açın hepberaber görelim” diyorum. Henüz açma cesaretini gösterene denk gelmedim

obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2020, 15:53   #26
Ağaç Dostu

Kargom teslim edilmiş gözüküyor. Hayırlısı bakalım.

Eski 10-02-2020, 16:50   #27
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
evet benim de teslim edilmiş görünüyor

elifaydin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2020, 19:37   #28
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Hadi bakalım, hayırlısıyla kargosu gelmeyenlerin sayısı çok azaldı.

halcur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2020, 20:19   #29
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Toplamda 77 paylaşımcı var. 71 tanesinin kargosu merkeze ulaşmış durumda.

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-02-2020, 02:16   #30
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Toplamda 77 paylaşımcı var. 71 tanesinin kargosu merkeze ulaşmış durumda.
Kargosu henüz ulaşmayan 6 kişinin listesini yazsanız. Bir yanlışlık olup olmadığını kontrol etmek açısından iyi olur sanırım. Hem de biraz baskı yapılmış olur henüz göndermeyenlere

meeteine Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024