agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1331Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-10-2019, 00:42   #1
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Yazışmalar

Bu yıl, bu haliyle 7.sini düzenlediğimiz Tohum Paylaşım Etkinliğinin, tohum tanıtımları ve tanıtılan tohumlara talep süreci başlamıştır.

Tohum paylaşacak arkadaşlarımız katalog alanında başlık açarak her yıl uyguladığımız formatta tohum tanıtımlarına başlayabilirler.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 09:47   #2
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
merhaba. bu yıl etkinlik olmaz diye düşünüyordum
bu yeni çıkan yönetmelik etkinlik için bir engel oluşturur mu?
yani ilerde başımız ağrır mı?

incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 10:30   #3
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi incirli Mesajı Göster
merhaba. bu yıl etkinlik olmaz diye düşünüyordum
bu yeni çıkan yönetmelik etkinlik için bir engel oluşturur mu?
yani ilerde başımız ağrır mı?
Yeni çıkan yönetmelik? Bu tip organizasyonlar için sorun yok zaten (en son bilmediğim bir şey çıkmadıysa) sadece her önüne gelen, nereden bulunduğu belli olmayan Hafize Baliç pembe domatesini satmasın, satamasın, tohumun karakteri korunsun diye yapılan bir uygulama var sadece. Yoksa kökeni belli yerli tohumlar satılıyor zaten piyasada.

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 10:45   #4
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Sorun cikacagini hic sanmiyorum ama cikarsa da sonuna kadar sonuclarina katlanmaya hazirim.
Bu etkinlikte nasip olursa ilk defa paylasim yapacagim. Sabirsizlikla bekliyorum

incirli, Asoo, ygorer ve 5 kişi beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 13:09   #5
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Kanunu ne okudum, ne de takip ettim. Lakin bizde kanunlar muhatap bulduğunda değil uygulanmak istediğinde uygulanır.

Büyük tohum üreticilerinin piyasasını daraltacak boyuta gelmemiş hiç bir organizasyonun sıkıntıya gireceğini sanmam.

Asoo Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 14:25   #6
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bu yıl, bu haliyle 7.sini düzenlediğimiz Tohum Paylaşım Etkinliğinin, tohum tanıtımları ve tanıtılan tohumlara talep süreci başlamıştır.

İyi günler, yeni tohum etkinliği hepimize hayırlı olsun.

Bu sene ilk defa katılacak biri olarak, kargo adres bilgilerini ne zaman göndermeliyim?

Çünkü önceki sene tarif ettiğiniz gibi göndermeye çalıştım fakat bana hata komutu verdi. Lojistik merkezin mesaj kotası ne zaman açılır acaba? Sorun yeni mesaj için yer olmaması sanırım.

Şeftali çiçeği Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 16:22   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2013
Umarım bir şey atlamamışımdır. İlk defa tohum talebinde bulunacağım.
Etkinliğin devam ediyor olmasına çok sevindim. Şimdiden emek verenlerin ellerine sağlık

bilenyum Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 17:22   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Bu sene ilk defa paylaşım yapacağım, çok heyecanlıyım, nasıl sayfa açacağım konusunu çalışmam lazım sanırım, uzman ve tecrübeli arkadaşlardan gelecek yardıma hiç hayır demem.

elifaydin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 20:07   #9
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2018
Hayırlı olsun sn elifaydın. Ben de eğer uygun görürlerse 3çeşitle katılım yapayım diyorum. Sn MeyveliTepe yalova yağlık kapya biber, garnet domates ve yabani semizotu ile paylaşıma katılmam mümkün müdür? Yalnız tohumlarda çok bol değil sanki.

aloe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 21:26   #10
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
hayırlı olsun hepimize ben çok heyecanlıyım bakalım bu sene ilk defa katılıyorum adresi nereden göndereceğiz okudum yazılanları ancak anlayamadım yani kısaca öz bir şekilde anlatabilir misiniz

Zekoş ve Jasmine Tea beğendi.
tropikalist Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 21:53   #11
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Benim gibi evinde internet olmayıpta telefonla paylaşım yapmak isteyenlere ben yardımcı olayım öncelikle tapatalk uygulamasını indirmeniz gerekiyor.Baska türlü resim yuklemek mümkün olmuyor..Szii cok iyi anliyorum çunkü ilk katılımımda bende de aynı heyecan ve endişe vardı
Sevgili Aloe 1 cesitle bile katılabilirsiniz onrmli olan prensiplere uymak..

Zekoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 22:38   #12
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-09-2019
Merhaba, bu yıl ilk kez tohum paylaşacaklar arasında yer alıyorum ve heyecanlıyım. Verimli bir paylaşım etkinliği olmasını diliyorum.

Güne-bakan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2019, 22:44   #13
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elifaydin Mesajı Göster
Bu sene ilk defa paylaşım yapacağım, çok heyecanlıyım, nasıl sayfa açacağım konusunu çalışmam lazım sanırım, uzman ve tecrübeli arkadaşlardan gelecek yardıma hiç hayır demem.
Geçen yılki katalog sayfalarını örnek alabilirsiniz.

elifaydin ve acemi25 beğendi.
Eski 03-10-2019, 23:57   #14
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Geçen yılki katalog sayfalarını örnek alabilirsiniz.

Sn. Meyvetepe,
Öğleden beri kargo adres bilgilerimi yollamaya çalışıyorum. Ben de geçen yılki katalog sayfalarındaki bilgilendirmelerden faydalanarak en az 3 defa bilgilerimi yolladım. Her seferinde Lojistik Merkezin özel mesaj kotasını aştığını bildiren hata mesajını verdi. Hala sistemde temizlik yapılıp yer açılmasını bekliyorum. Lütfen birisi yardımcı olabilir mi? Yoksa henüz kargo bilgileri istenmiyor mu? En azından bir bilgilendirme rica ediyorum.

acemi25 beğendi.

Düzenleyen Şeftali çiçeği : 04-10-2019 saat 00:19 Neden: Yazım hatası
Eski 04-10-2019, 01:56   #15
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Şeftali çiçeği Mesajı Göster
Sn. Meyvetepe,
Öğleden beri kargo adres bilgilerimi yollamaya çalışıyorum. Ben de geçen yılki katalog sayfalarındaki bilgilendirmelerden faydalanarak en az 3 defa bilgilerimi yolladım. Her seferinde Lojistik Merkezin özel mesaj kotasını aştığını bildiren hata mesajını verdi. Hala sistemde temizlik yapılıp yer açılmasını bekliyorum. Lütfen birisi yardımcı olabilir mi? Yoksa henüz kargo bilgileri istenmiyor mu? En azından bir bilgilendirme rica ediyorum.
Gönderebilirsiniz. Tohum paylaşacaklar e-posta adreslerini de göndersinler lütfen.

acemi25 beğendi.
Eski 04-10-2019, 09:30   #16
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Sn MeyveliTepe teşekkür ederim, bu sabah bilgilerimi yollayabilidim. Lojistik Merkez kayıtlarında da görünüyordur inşallah. Bunun takibi de sonra liste yayınlanarak yapılacaktır herhalde.

Herkese kolaylıklar dilerim.

acemi25 beğendi.
Eski 04-10-2019, 10:31   #17
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2019
Öncelikle hepinize selamlar arkadaşlarım ,

İlk mesajımı buraya saklamak istedim. Forumu yaklaşık 3 aydır takip ediyorum ve severek her sabah okuyorum. Birçok yeni şey öğrendim , İnşAllah yeni tohumlara ulaşarak başlamak ve bende ekmek istiyorum.

Teşekkürler ; Kolaylıklar.

Atilgan ve acemi25 beğendi.
fella Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-10-2019, 12:56   #18
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

sn fella öncelikle hoşgeldiniz. Tohum talep edebilmek için kendinizi aşağıdaki linkte tanıtmanız gerekiyor
http://www.agaclar.net/forum/uyeler-...an%FD%FE%FDyor

acemi25 ve Nazlilimon beğendi.

Düzenleyen aloe : 04-10-2019 saat 12:57 Neden: ekleme
Eski 04-10-2019, 13:02   #19
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Benim gibi evinde internet olmayıpta telefonla paylaşım yapmak isteyenlere ben yardımcı olayım öncelikle tapatalk uygulamasını indirmeniz gerekiyor.Baska türlü resim yuklemek mümkün olmuyor..Szii cok iyi anliyorum çunkü ilk katılımımda bende de aynı heyecan ve endişe vardı
Sevgili Aloe 1 cesitle bile katılabilirsiniz onrmli olan prensiplere uymak..
Sn Zekoş size karşı da oldukça mahcubum. Ama elimde kalan tohumuda önümüzdeki sene direkt koridor şeklinde ki bahçede yetiştirip telafi edeceğim kısmetse. Şimdiden ev sahibiyle konuştum.

Eski 04-10-2019, 16:08   #20
ebd
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-01-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aloe Mesajı Göster
Hayırlı olsun sn elifaydın. Ben de eğer uygun görürlerse 3çeşitle katılım yapayım diyorum. Sn MeyveliTepe yalova yağlık kapya biber, garnet domates ve yabani semizotu ile paylaşıma katılmam mümkün müdür? Yalnız tohumlarda çok bol değil sanki.
Merhaba Sayın Aloe,

Belki yeri değil ama görünce dayanamayıp yazmak istedim. Şu sıralar bahçedeki yabani semizotu(pimpirim de deniliyor Bursa'da) yapraklarının neredeyse tamamı minik siyah toplar oluşturdu. Bunlar tohumları mı yoksa başka bir şekilde mi tohumu temin ediyorsunuz? Sarımsaklı yoğurt ve salatalık ile harika oluyor. Temizleyip atmak yerine ben de toprağa geri döndürebilirim belki bu küçük arkadaşları

ebd Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-10-2019, 16:48   #21
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aloe Mesajı Göster
sn fella öncelikle hoşgeldiniz. Tohum talep edebilmek için kendinizi aşağıdaki linkte tanıtmanız gerekiyor
http://www.agaclar.net/forum/uyeler-...an%FD%FE%FDyor
hoş buldum teşekkürler , kısaca birşey yazmaya çalıştım.

http://www.agaclar.net/forum/1575509-post16040.htm

fella Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-10-2019, 17:47   #22
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ebd Mesajı Göster
Merhaba Sayın Aloe,

Belki yeri değil ama görünce dayanamayıp yazmak istedim. Şu sıralar bahçedeki yabani semizotu(pimpirim de deniliyor Bursa'da) yapraklarının neredeyse tamamı minik siyah toplar oluşturdu. Bunlar tohumları mı yoksa başka bir şekilde mi tohumu temin ediyorsunuz? Sarımsaklı yoğurt ve salatalık ile harika oluyor. Temizleyip atmak yerine ben de toprağa geri döndürebilirim belki bu küçük arkadaşları
Tohumlar o minik siyah topların içinde daha da küçükler. Aman diyim sn ebd toplarken çok dikkat edin, zira çabucak dağılıyorlar.

Sahi bende de vardı az biraz tohum paylaşımına koyayım bari

Portakal Rengi ve ebd beğendi.
Eski 06-10-2019, 09:30   #23
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Merhabalar
Bu yıl kısmet olursa ilk defa tohum göndereceğim.
Katalog nasıl olusturacagim ?
Cep telinden resim yükleyeceğim
Tohumları hangi adrese kargo edeceğim
Hangi tarihler arasında gobdermeliyim
Bilgilendirirseniz sevinirim
Tesekkurler

bahcedenn beğendi.
nazlı06 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-10-2019, 09:35   #24
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Lojistik merkezine mesaj gönderirken hata veriyor sizlerde de durum aynı mı acaba

Eski 06-10-2019, 10:01   #25
Ağaçsever

Jasmine Tea's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 Mesajı Göster
Lojistik merkezine mesaj gönderirken hata veriyor sizlerde de durum aynı mı acaba
2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar) - agaclar.net

Şu linkteki kataloglar bölümünün ''yeni konu aç'' seçeneğinden oluşturulduğunu düşünüyorum. Ben mesaj gönderdim bir problem oluşmadı.

Bir de şurdaki linkte tohum gönderecek kişiler için konu açma ile igili bilgilendirmeler var.
http://www.agaclar.net/forum/2019-20...glar/31320.htm

kahvegozlum58 beğendi.
Jasmine Tea Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-10-2019, 10:40   #26
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi WesleyJP Mesajı Göster
2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar) - agaclar.net

Şu linkteki kataloglar bölümünün ''yeni konu aç'' seçeneğinden oluşturulduğunu düşünüyorum. Ben mesaj gönderdim bir problem oluşmadı.

Bir de şurdaki linkte tohum gönderecek kişiler için konu açma ile igili bilgilendirmeler var.
http://www.agaclar.net/forum/2019-20...glar/31320.htm
Tesekkurler

Eski 06-10-2019, 12:05   #27
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Ne hatası veriyor?

Eski 06-10-2019, 16:00   #28
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Alıntı:

Ben Lojistik Merkez adlı kullanıcıya giderek sol üst tarafta yer alan "Lojistik Merkez" kullanıcı adını tıkladım. Açılan pencereden "özel mesaj gönder" seçeneğini kullandım. Eğer hala sorun çıkıyorsa bunu da bir deneyin.

Eski 07-10-2019, 11:18   #29
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-07-2019
Zahmetleriniz umarım güzel neticeler verir. İmkansızlıktan dolayı ziraat ile ilgilenemiyorum. Umarım ileride bu çalışmalara katılabilirim.
Bu çalışma yanlış bilmiyorsam ücretsiz tohum dağıtıyor. Saksılara dikilebilecek tohumlardan almak istiyorum. Zonguldak'ta ikamet ediyorum. Buranın hava şartlarına uygun bitki tavsiye edebilir misiniz? Eski buzdolabını ters çevirip ufak bir sera yapsam diyorum bu hususta fikriniz nedir?
Son olarak bu çalışma için para taleb edilmese de, sosyal çalışmalar için karınca kararınca tohum hususunda olmasa da maddi hususta destek olmak isterim.
Mesela bir arkadaş kargo ile gönderdiği tohumların bir kısmının geri geldiğini ve iki kargo ücretini de ödemek zorunda kaldığını beyan etmişti forumda. Bu tarz aksaklıklar elbet olacaktır fakat bu hususun tohum paylaşanların şevkini kırmasına müsade etmemek gerekir. Bunu da benim gibi "bu çalışmada işe yaramayan" arkadaşlar destekleyebilir.
Bu konu ile uğraşan arkadaşlardan biri özelden ulaşırsa bizde cezamızı ödeyelim.

yasinercan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-10-2019, 11:28   #30
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-07-2019
Zahmetleriniz umarım güzel neticeler verir. İmkansızlıktan dolayı ziraat ile ilgilenemiyorum. Umarım ileride bu çalışmalara katılabilirim.
Bu çalışma yanlış bilmiyorsam ücretsiz tohum dağıtıyor. Saksılara dikilebilecek tohumlardan almak istiyorum. Zonguldak'ta ikamet ediyorum. Buranın hava şartlarına uygun bitki tavsiye edebilir misiniz? Eski buzdolabını ters çevirip ufak bir sera yapsam diyorum bu hususta fikriniz nedir?
Son olarak bu çalışma için para taleb edilmese de, sosyal çalışmalar için karınca kararınca tohum hususunda olmasa da maddi hususta destek olmak isterim.
Mesela bir arkadaş kargo ile gönderdiği tohumların bir kısmının geri geldiğini ve iki kargo ücretini de ödemek zorunda kaldığını beyan etmişti forumda. Bu tarz aksaklıklar elbet olacaktır fakat bu hususun tohum paylaşanların şevkini kırmasına müsade etmemek gerekir. Bunu da benim gibi "bu çalışmada işe yaramayan" arkadaşlar destekleyebilir.
Bu konu ile uğraşan arkadaşlardan biri özelden ulaşırsa bizde cezamızı karınca kararınca ödeyelim.

yasinercan Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024