agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1331Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-10-2019, 15:15   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2007
Herkese merhaba, bu sene kismetse ben de tohum paylasacak kisilerden olacagim. Bu seferki biraz sinirli sayida olacak ama gene de baslangictir diye dusundum. Simdi beni aldi bir telas neyi nasil ne sekilde yapacagim diye

kaktüs Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-10-2019, 15:21   #32
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-04-2013
merhaba,
talep ettiğimiz tohumları üyelik sayfamızda bir yerde görebiliyor muyuz yoksa kendimiz mi not almamız gerekiyor.
Teşekkürler, iyi çalışmalar

musa_ekrem Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-10-2019, 15:29   #33
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musa_ekrem Mesajı Göster
merhaba,
talep ettiğimiz tohumları üyelik sayfamızda bir yerde görebiliyor muyuz yoksa kendimiz mi not almamız gerekiyor.
Teşekkürler, iyi çalışmalar
Kendinizin not alması gerekiyor. Ya da beğendiklerim kısmından görebilirsiniz. Lakin bu sefer de normal beğendiğiniz konularda orada görüntülenecektir.

AkisSoftware Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-10-2019, 13:00   #34
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-05-2013
Merhaba, bu sene 2. kez etkinliğe katılacağım. Geçen sene oldukça güzeldi, bu etkinliğin varolmasında devamında emeği geçen, katılan herkese, her şey için teşekkürler

kavil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-10-2019, 13:01   #35
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-05-2013
Herkese bol bereketli verimli bir sezon diliyorum. 2020 etkinliğimiz hayırlı olsun. teşekkürler

kavil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-10-2019, 18:56   #36
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Geçen sene etkinlikten gelen haşlamalık kırmızı mısır.

Kaç yıldır hem haşlayıp hem de közleyebileceğimiz mısır arıyorduk, epey çeşit denedik ama istediğimiz gibi bulamadık maalesef. Etkinlikten gelen minik darılar lezzet açısından bir numaraydı ama küçük sen yiyeceksin ben yiyecem diye başında kavga mı edelim. Çapraz tozlaşma olasılığı yüksek olduğu için çeşit sayısını mümkün olduğunca azaltmak gerek. Sonuçta çeşidi ikiye indireceğim seneye, biri resimdeki kırmızı olan, diğeri de iki yıl önce bölgemden temin ettiğim sarı mısır. 50 tane çeşit olunca, ona dokunmayalım, buna dokunmayalım tohum alalım diye diye tadına da bakamıyoruz.

Her iki çeşit 20 şer cm. boyunda, diş yapısı güzel, pek boş yok, bir tanesi rahat bir kişiye yeter,her kökte birer tane oldu, her ikisinin de lezzeti güzel, ancak kırmızıya her bakımdan bir tık önde diyebiliriz, tek kötü tarafı közlerken piştiğini anlamak zor. Bir de haşlanmış yerken iyi de közlenmiş yerken dişlere yapışıyor, kırmızı bu açıdan da bir tık önde.

Eklenti 699599

En üstteki farklı cins..

Eklenti 699600
Sayın TCM, bu paylaştığınız çeşit geçen sene Sayın Atilgan'in paylaşmış olduğu Tatlı Mısır "Soltera Morado" çeşidi mi?

Maalesef aynı bahçe içerisinde 2 çeşit ile 50 çeşidin hibritlenmesi açısından hiçbir fark yok. Yoksa bu yüzden mi Tatlı Mısır "Soltera Morado" olarak paylaşmadınız?

Atilgan, TCM, telato ve 1 kişi beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-10-2019, 19:55   #37
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ bahcedenn, geçen sene çok farklı mısır aldım ve bir kısmını ekmeye yer ve zamanım olmadı. Dolayısıyla geri dönüp bakmadım ama şimdi sizde görünce hatırladım, paylaşımdaki bilgileri de değiştireyim, uyarı için teşekkürler. İki çeşidin birbiri içinde çaprazlaşmasının benim için sıkıntısı yok, benzer özellikteler, ortaya daha kötü bir şey çıkacağını sanmıyorum ama @birnefestoprak ın gösterdiği mısırların farklı tozlaşmasını önleyen yöntemi de başarabilirsem uygularım.

bahcedenn ve Atilgan beğendi.
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-10-2019, 20:09   #38
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Merhaba;
Bu sene ilk defa etkinliğe katılıyorum ve cevap bulamadığım birkaç sorum var. Tohum tanıtımı yaptığımız paylaşımın altındaki beğeni sahipleri, aslında o tohumu taleplerine ekleyenler oluyor değil mi? Ve biz o beğenenlerin isimlerine ve taleplerine göre paketler hazırlayıp merkeze göndereceğiz, doğru mudur?

obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-10-2019, 20:51   #39
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi obabilgesi Mesajı Göster
Merhaba;
Bu sene ilk defa etkinliğe katılıyorum ve cevap bulamadığım birkaç sorum var. Tohum tanıtımı yaptığımız paylaşımın altındaki beğeni sahipleri, aslında o tohumu taleplerine ekleyenler oluyor değil mi? Ve biz o beğenenlerin isimlerine ve taleplerine göre paketler hazırlayıp merkeze göndereceğiz, doğru mudur?
Evet, beğenenler talep edenler oluyor. Geçerli taleplere göre etiketler hazırlanıp sizlere gönderilecek, siz de etiketlere göre hazırlayıp merkeze göndereceksiniz.

obabilgesi beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-10-2019, 21:46   #40
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Merhaba arkadaşlar bu yıl ki tohum paylaşım etkinliği herkese hayırlı olsun.

Bende elimden geldiğince paylaşım yapacağım şuan için bir önerim olacaktı.

ilk olarak tohum paylaşan arkadaşların tohumların açıklamalarını şu konulara değinmelerini istiyorum.

- örneğin; biber paylaşacaksa biberin acı mı? tatlı mı? olduğu hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz. Tatlı ise yakınların da acı biber yetiştirildi mi ve tohum alırken dikkat edinildi mi?

- Domates içinse ise oturak mı? sırık mı? büyüklüğü hakkında detaylara yer verirseniz ayrıca çok mutlu olurum.

- Fasulye için ise sırık mı? oturak mı? kılçıklı mı? kılçıksız mı? tazesi kurusu tüketilebilir mi tarzında. Örneğin; paylaşım yaparken genelde barbunya fasulye deniliyor ama bazı barbunya fasulyelerin tazesi de tüketiliyor bunu dile getirirseniz benim için tazesi kurusu olan barbunya yetiştirmek daha çok işime gelir. Eminim bir çoğunuz içinde bu geçerlidir.

- Ayrıca bence bazılarımız tohum çok tercih edilsin mi diye mi bilmiyorum ama bazı bilgilerin çok doğru olmadan yazılması hoş bulmuyorum örneğin verimli bilgisi, bu yetiştirilme durumunu ortam iklime bağlı olarak tabi ki de değişiyor ama verimli denilip de yetiştirdiğim bazı tohumlardan hiçte memnun kalmadım açıkçası. Tohum yapısı sanırım hibritlenme sonucu değişmişte olabilir bilemiyorum.

- Ayrıca paylaşacağınız tohum eğer eski ise bu senenin değilse lütfen belirtin. Çünkü bazı arkadaşların eski tohumda dağıttığına şahit oldum bir çok tohumun kıvırcık soğan gibi tohumların ömrü çok az o yüzden iki yıl geçmişse bile çimlenme yüzdeleri düşüyor hatta hiç çimlenmiyor.

- En son olarak lütfen arkadaşlar paylaşacağınız tohum miktarı az ise kota koyun ki fazla kişi tercih etmesin edince de herkese yetsin diye paket başına düşen tohum sayısı düşürüyorsunuz sanırım geçen senelerde örneğin bir pakette 4 adet domates çekirdeği geldiği oldu.

Anlayışınız için teşekkür ederim ^^

dongyul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-10-2019, 13:50   #41
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar bu yıl ki tohum paylaşım etkinliği herkese hayırlı olsun.

Bende elimden geldiğince paylaşım yapacağım şuan için bir önerim olacaktı.

ilk olarak tohum paylaşan arkadaşların tohumların açıklamalarını şu konulara değinmelerini istiyorum.

- örneğin; biber paylaşacaksa biberin acı mı? tatlı mı? olduğu hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz. Tatlı ise yakınların da acı biber yetiştirildi mi ve tohum alırken dikkat edinildi mi?

- Domates içinse ise oturak mı? sırık mı? büyüklüğü hakkında detaylara yer verirseniz ayrıca çok mutlu olurum.

- Fasulye için ise sırık mı? oturak mı? kılçıklı mı? kılçıksız mı? tazesi kurusu tüketilebilir mi tarzında. Örneğin; paylaşım yaparken genelde barbunya fasulye deniliyor ama bazı barbunya fasulyelerin tazesi de tüketiliyor bunu dile getirirseniz benim için tazesi kurusu olan barbunya yetiştirmek daha çok işime gelir. Eminim bir çoğunuz içinde bu geçerlidir.

- Ayrıca bence bazılarımız tohum çok tercih edilsin mi diye mi bilmiyorum ama bazı bilgilerin çok doğru olmadan yazılması hoş bulmuyorum örneğin verimli bilgisi, bu yetiştirilme durumunu ortam iklime bağlı olarak tabi ki de değişiyor ama verimli denilip de yetiştirdiğim bazı tohumlardan hiçte memnun kalmadım açıkçası. Tohum yapısı sanırım hibritlenme sonucu değişmişte olabilir bilemiyorum.

- Ayrıca paylaşacağınız tohum eğer eski ise bu senenin değilse lütfen belirtin. Çünkü bazı arkadaşların eski tohumda dağıttığına şahit oldum bir çok tohumun kıvırcık soğan gibi tohumların ömrü çok az o yüzden iki yıl geçmişse bile çimlenme yüzdeleri düşüyor hatta hiç çimlenmiyor.

- En son olarak lütfen arkadaşlar paylaşacağınız tohum miktarı az ise kota koyun ki fazla kişi tercih etmesin edince de herkese yetsin diye paket başına düşen tohum sayısı düşürüyorsunuz sanırım geçen senelerde örneğin bir pakette 4 adet domates çekirdeği geldiği oldu.

Anlayışınız için teşekkür ederim ^^
Aciklamalarimi onerileriniz dogrultusunda yapmaya gayret edecegim. Biraz bocaliyorum ne yazsam, nasil yazsam diye. Yalniz verim konusu goreceli olabiliyor, verimli olarak aldigim tohumlardan, ilk iki sene neredeyse hic urun vermeyen, 3.sene ise tam randiman urun veren cesitlerim oldu. Biraz da adaptasyon oluyor sanirim. Acikcasi yazarken biraz cekinmistim ama gene de ben verim aldigim cesitleri verimli olarak belirttim.

Zekoş ve AkisSoftware beğendi.
Eski 24-10-2019, 16:05   #42
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Benim gibi evinde internet olmayıpta telefonla paylaşım yapmak isteyenlere ben yardımcı olayım öncelikle tapatalk uygulamasını indirmeniz gerekiyor.Baska türlü resim yuklemek mümkün olmuyor..Szii cok iyi anliyorum çunkü ilk katılımımda bende de aynı heyecan ve endişe vardı
Sevgili Aloe 1 cesitle bile katılabilirsiniz onrmli olan prensiplere uymak..
Çok teşekkür ederim, ben de cep telefonundan yüklemeye çalışıyordum olmuyordu, böyle deneyeceğim

Zekoş beğendi.
Meraklıdr Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-10-2019, 19:10   #43
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meraklıdr Mesajı Göster
Annemlerin tohumunu Trabzon daki komşularından alarak yine Trabzon'da yetiştirdiği caanım karadeniz ürünü. Geçen yıl sadece taze olarak yiyip biraz da tohumluk ayırmıştık, bu yıl yemelik dışında, mısır unu ve mısır çorbalığını da kendi ürünlerimizden yapmak kısmet oldu, tabii en başta buranın hakkı ayırıldı. Bahçede herhangi başka mısır cinsi olmadığından tohum saflığı sorunu olmayacaktır. Herhangi ilaç uygulaması yapılmadı, az miktarda yanmış büyük-küçükbaş hayvan gübresi kullanıldı. Trabzonda boyları gerçekten çok uzun oluyor bizimkiler 3- 4 m civarlarındaydı, çok sulak olmayan yerlerde muhtemelen bu kadar uzamaz. Üzerlerinde 1 - 2 - 3 meyve olabiliyor. Tabii ki su seviyor bulsa güneşe de hayır demez. Baharda direk toprağa ekilir , boyları bir karışı aşınca seyreklemesi yapılır ve fırsat buldukça devrilmesinler diye (uzun olduklarından yağmurda-rüzgarda yerlere serilme eğiliminde oluyorlar) dipleri doldurulur. Merveleri 8 sıralı ve düzensiz dizimlidir. Ağustosta yenir. Eylül sonunda kartlaşmaya başlarlar mısır unu ve çorbalığı için kurutmaya geçilir
@ Meraklıdr, karadeniz mısırlarının resmi yok mu hiç? Bir de yemeklik derken nasıl tüketiyorsunuz, haşlamalık-közlemelik vs.. Yıllardır közlemelik mısır arıyorum yerken dişlere yapışmayan, çok güzel haşlamalıklar var ancak közleyip yeyince dişlere yapışıyor, sizin böyle deneyiminiz oldu mu?

Meraklıdr beğendi.
Eski 26-10-2019, 19:58   #44
Yeni Üye

seyfeddinuysal's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2019
@i.sunaz Öncelikle tohum etkinliğine yoğun katılımınız için tebrik ve teşekkürler. Sanırım paylaştığınız tohumlara ilk talip olanlardanım.
Paylaşımla ilgili naçizane fikir belirtmek isterim. Alt mesajlarda başlık (tohum ismi) olması sanırım benim gibi ilk talep edenler için kolaylık olur.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seyfeddinuysal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-10-2019, 20:31   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
alt mesaj

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seyfeddinuysal Mesajı Göster
@i.sunaz Öncelikle tohum etkinliğine yoğun katılımınız için tebrik ve teşekkürler. Sanırım paylaştığınız tohumlara ilk talip olanlardanım.
Paylaşımla ilgili naçizane fikir belirtmek isterim. Alt mesajlarda başlık (tohum ismi) olması sanırım benim gibi ilk talep edenler için kolaylık olur.

Bu yıl ilk kez tohum paylaşıyorum.Acemiliğimden resim bile paylaşamadım.İsimleri geçen yılki etkinlikten edindiğim tohumların adını aynı şekliyle paylaşmaya çalıştım.Fotoğraf atabilmeyi başarabilirsem daha faydalı olacak .Umarım onu da başarabilirim.

i.sunaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-10-2019, 21:00   #46
Yeni Üye

seyfeddinuysal's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2019
@i.sunaz Sanırım yanlış anlaşıldım. Söylemek istediğim;
Mesala tohum tanıttığınız yedinci mesaj hangi ürüne ait?
Ben hokoido kabağı olduğunu tahmin ediyorum ama mesajda ilk cümle Hokoido Kabağı- şeklinde başlasa daha anlaşılır olur diye düşünüyorum.
Naçizane fikrimi söylüyorum. Yoksa siz bu kadar emek verip gayret ediyorken gayretinizi olumsuz etkilemek istemem.

Düzenleyen seyfeddinuysal : 26-10-2019 saat 21:59
seyfeddinuysal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-10-2019, 14:25   #47
Ağaçsever

Alıntı:
@ Meraklıdr, karadeniz mısırlarının resmi yok mu hiç? Bir de yemeklik derken nasıl tüketiyorsunuz, haşlamalık-közlemelik vs.. Yıllardır közlemelik mısır arıyorum yerken dişlere yapışmayan, çok güzel haşlamalıklar var ancak közleyip yeyince dişlere yapışıyor, sizin böyle deneyiminiz oldu mu?
Sayın Tcm, eve gidince koçanların resmini paylaşacağım, biz her iki türlü de tüketiyoruz , beni rahatsız eden bir yapışma durumu yok ama yine de hassasiyetler farklı olabiliyor. Umarım kendiniz deneyimlersiniz

Eski 27-10-2019, 14:36   #48
Ağaçsever

Bir de şımarıklık demezseniz, geçen yıl sn Atılganın paylaştığı painted mountain mısırı paylaşma niyetinde olan kimse var mı acaba? Geçen yıl çok heves etmiştim bana kısmet olmamıştı da.

Eski 27-10-2019, 14:52   #49
Ağaçsever

Bu yıl dikkatimi çeken bir şey de henüz maydanoz, dereotu paylaşan kimse olmadı. Geçen sene vardı diye hatırlıyorum, baş kereviz havuç falan da görmedim. Hani ellerinde olanlar varsa diye , heveslileri var hatırlatayım dedim ��

Eski 27-10-2019, 21:28   #50
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meraklıdr Mesajı Göster
Bir de şımarıklık demezseniz, geçen yıl sn Atılganın paylaştığı painted mountain mısırı paylaşma niyetinde olan kimse var mı acaba? Geçen yıl çok heves etmiştim bana kısmet olmamıştı da.
Ben geçen sene aldım ve bu dönem ektim, ancak randıman alamadım, yanılmıyorsam bir kaç koçan dolu dolu olmasa da aldım ve bir yere kaldırdım dağıtım için, bulabilirsem paylaşayım. Şurada 'en üstteki' dediğim o olmalı..

Eski 28-10-2019, 03:29   #51
Ağaç Dostu

Benim bir sorum var, mesela sinirli sayida tohum var dagitabilecek diyelim 10 kisilik ve 13 kisi begendi. Ilk begenenleri nasil gorebiliyoruz begenenlerin icinde?

TCM beğendi.
Eski 28-10-2019, 06:50   #52
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kaktüs Mesajı Göster
Benim bir sorum var, mesela sinirli sayida tohum var dagitabilecek diyelim 10 kisilik ve 13 kisi begendi. Ilk begenenleri nasil gorebiliyoruz begenenlerin icinde?
Merhaba. Sanirim siralama; soldan saga dogru oluyor..

kaktüs, TCM ve elifaydin beğendi.
Eski 28-10-2019, 08:51   #53
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Sıralama, tohumu dağıtanın inisiyatifinde; 40 kişi talep etti ama elinde 10 kişilik tohum var ise istediği 10 kişiye verebilir, 'kıyamadım tohumlarımı dağıtmaya' deyip kimseye de vermeyebilir...Tabi burada yapılan iş gönüllülük esasına dayanıyor, yerel tohumları mümkün olduğunca yaymak isteyenler paylaşım etkinliğini oluşturuyor. Dolayısıyla 'inisiyatifinde' derken, 'kafasına göre takılır' şeklinde anlamamak lazım. Kısıtlı tohumu olan arkadaşın forumda sürekli yazılarını-resimlerini-paylaşımlarını kısaca 'emeğini-sevgisini' gördüğü arkadaşları tercih etmesi mantıklı, tabi bunu da paylaşımda mümkün olduğunca belirtmesi gerek ki boşuna 'talep hakkı' kaybına yol açmasın.

Eski 28-10-2019, 12:30   #54
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sıralama, tohumu dağıtanın inisiyatifinde; 40 kişi talep etti ama elinde 10 kişilik tohum var ise istediği 10 kişiye verebilir, 'kıyamadım tohumlarımı dağıtmaya' deyip kimseye de vermeyebilir...Tabi burada yapılan iş gönüllülük esasına dayanıyor, yerel tohumları mümkün olduğunca yaymak isteyenler paylaşım etkinliğini oluşturuyor. Dolayısıyla 'inisiyatifinde' derken, 'kafasına göre takılır' şeklinde anlamamak lazım. Kısıtlı tohumu olan arkadaşın forumda sürekli yazılarını-resimlerini-paylaşımlarını kısaca 'emeğini-sevgisini' gördüğü arkadaşları tercih etmesi mantıklı, tabi bunu da paylaşımda mümkün olduğunca belirtmesi gerek ki boşuna 'talep hakkı' kaybına yol açmasın.
Anladim... Zaten sanirim siralama degisiyor, simdi baktim en son paylasimimda ilk begenen kisinin siralamasi degismis durumda. Sistem neye gore siraliyor onu bilemedim. Dediginiz mantikli tabii, ama biraz da cetrefilli o zaman. Yeni baslayan ve gonullu insanlari tesvik etmekle, yayilmasini saglayacak garanti kisilerin arasinda kalabilir insan Bu arada tabii bir soru daha geldi aklima. Mesela ilk kez talep edenlerin 25 tohum hakki oluyor ama paylasimda bulunmazsa ertesi sene isteyemiyor ya. Onu nereden anlayabiliyoruz?

Eski 28-10-2019, 14:24   #55
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Anladim... Zaten sanirim siralama degisiyor, simdi baktim en son paylasimimda ilk begenen kisinin siralamasi degismis durumda. Sistem neye gore siraliyor onu bilemedim. Dediginiz mantikli tabii, ama biraz da cetrefilli o zaman. Yeni baslayan ve gonullu insanlari tesvik etmekle, yayilmasini saglayacak garanti kisilerin arasinda kalabilir insan Bu arada tabii bir soru daha geldi aklima. Mesela ilk kez talep edenlerin 25 tohum hakki oluyor ama paylasimda bulunmazsa ertesi sene isteyemiyor ya. Onu nereden anlayabiliyoruz?
Onu anlayamıyoruz. Bunu takip etmemize ve anlamamıza da gerek yok zaten. Bunun sorumluluğu bizde değil. Eğer o kritere uymuyorsa biz şu anda orada gördüğümüz herkese tohum hazırlamayacağız. Bize hazırlamamız gereken tohum listeleri Lojistik Merkezi'nden bu talepte bulunan kişiler elenmiş şekilde gelecek ve sonrasında ise eğer varsa sizin kriterleriniz başlayacak.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-10-2019, 14:32   #56
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Mesaj sayısına veya aktifliğine göre değerlendirebilirsiniz... Bu da bir nevi adalettir.

Eski 28-10-2019, 15:59   #57
Ağaçsever

Alıntı:
Ben geçen sene aldım ve bu dönem ektim, ancak randıman alamadım, yanılmıyorsam bir kaç koçan dolu dolu olmasa da aldım ve bir yere kaldırdım dağıtım için, bulabilirsem paylaşayım. Şurada 'en üstteki' dediğim o olmalı..
Çok teşekkür ederim. Sn atılgan paylaşırken 8 sıralı uzun koçanlar demiş, bir de rengarenk taneleri gerçekten çok eğlenceli, sizin linkteki fotoğraf pişmiş halleri olduğu için anlaşılmıyor, sn atılganın paylaştıklarının fotosu bu

Eklenen Resimler

delete61, TCM, acemi25 ve 3 kişi beğendi.
Eski 28-10-2019, 17:52   #58
Yeni Üye

ibrahimbaykal's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2019
Merhaba, Kantalup Kavun ve Dinozor Kavun için 10 kişi sınırlı demissiniz ve öyle görünüyor ki sınır asılmış bile bu durumda taleplerime ekle yapmamam gerekiyor sanırım.forumu yeni keşfettiğim için sormak istedim,kurallarda bu durum ile ilgili birşey görememiştim gozumden kaçtıysa peşinen özür dilerim, iyi günler.

ibrahimbaykal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-10-2019, 20:17   #59
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-07-2017
Selamlar, bu sene ilk defa tohum paylaşıyorum. Hayıt otu tohumu konusunda emin olamadım. Yan bahçede epeyce çalı var, olgunlaşmış bir sürü tohum topladım. Bizim bahçede de klimanın suyunun aktığı yerden kendiliğinden çıktı ama henüz tohuma geçmedi. Kendi topladığım tohumları çimlenme süresini görmek için viyole ektim. Bahçemdeki bitki etkinlik süresince belki tohuma geçebilir ama acaba bu tohumu paylaşımdan çıkarmalı mıyım? Doğada kendiliğinden yetişen bitkilerin ör. bilyalı kekik, gelincik, vb. tohumunu paylaşabiliyor muyuz? Vakit geç olmadan paylaşımı kaldırayım.

şehirliköylü Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-10-2019, 21:43   #60
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şehirliköylü Mesajı Göster
Selamlar, bu sene ilk defa tohum paylaşıyorum. Hayıt otu tohumu konusunda emin olamadım. Yan bahçede epeyce çalı var, olgunlaşmış bir sürü tohum topladım. Bizim bahçede de klimanın suyunun aktığı yerden kendiliğinden çıktı ama henüz tohuma geçmedi. Kendi topladığım tohumları çimlenme süresini görmek için viyole ektim. Bahçemdeki bitki etkinlik süresince belki tohuma geçebilir ama acaba bu tohumu paylaşımdan çıkarmalı mıyım? Doğada kendiliğinden yetişen bitkilerin ör. bilyalı kekik, gelincik, vb. tohumunu paylaşabiliyor muyuz? Vakit geç olmadan paylaşımı kaldırayım.
Yan bahçeden topladığınız tohumların hayıt tohumu olduğundan eminseniz paylaşabilirsiniz tabii.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024