agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni743Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-02-2019, 20:30   #241
Ağaç Dostu

intibah's Avatar

Giriş Tarihi: 29-11-2004
Galeri: 7
Kargom geldi emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sıra geldi tohum ekimine fidanları yetiştirmeye...tüm arkadaşlar için berketli bir yıl olması dileğiyle...

intibah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 06:20   #242
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Üç gündür İstanbul'da olduğum için kargo gelmiş ve kapı duvar olduğu için şubeye gitmiş. Eşim az önce tohumları aldığını bildirdi. Ben İstanbul'da, tohumlar da İzmir'de olduğu için ne yazık ki kontrol etme şansım (şimdilik) yok. Akşama hanımdan tüm tohumların bir listesini isteyip karşılaştırma yapacağım. Fazla gelen olmuşsa buradan tekrar bildiririm.

Gözü gibi bakıp yetiştirdiği, tohumlarını binbir emekle alıp sakladığı ve talep edenlere ulaştırmak için onlarca, hatta yüzlerce pakede tek tek aktardığı için öncelikle yetiştirici arkadaşlara, sonralıkla da, bu kıymetlilerin bize ulaşması için hiçbir karşılık gözetmeden emek veren LojistikMerkezi gönüllülerine (tektek isim zikretmeyip, gönüllü arkadaşları "LojistikMerkezi" adıyla geçiştirdiğimi düşünmenizi istemem, ama gönüllülerden yalnızca dört tanesinin kim olduğunu bildiğim ve yalnızca onların adlarını yazarsam, adını bilmediğim dostlara ayıp etmiş olacağımı düşündüğüm için bu şekilde yazdım) kısacası emeği geçen tüm forumdaşlara sonsuz teşekkürler.

Bu güzel ailenin on yıldan uzun bir süredir bir ferdi olmaktan bir kez daha gurur ve mutluluk duydum.
İzmir'e dün akşam döndüm ve ilk işim tohum paketini açmak oldu. Tohum paylaşım etkinliğine kimbilir kaçıncı kez katılıyorum ama nedense her seferinde zarfı açarken çocukça bir heyecan, bir sevinç kaplıyor içimi.

Sayın birnefestoprak'tan geçen yıl talep etmiş olduğum "Heybetli Domates" ve "Yeni Dünya Karpuz" da gelmiş. Kendisine ve tohumların ulaşmasında aracılık eden Sayın bahcedenn'e teşekkür ederim.

Bir de, zarftan Sayın Muda'dan geçen yıl talep etmiş olduğum "Bilya Kekik" tohumları çıktı. Geçen yıl aldığım tohumları kontrol etmemiştim, acaba orada eksikti de ben mi farkına varmadım ya da Sayın birnefestoprak'ta olduğu gibi bir aksaklık oldu da o yüzden mi bu yıla kaldı, merak ettim.

Bu vesileyle, emeği geçen tüm dostlara birkez daha teşekkür eder, hepimize bol hasatlar dilerim.

malina ve bahcedenn beğendi.
malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 07:35   #243
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-11-2018
Bina numarasını yanlış girmişler sisteme. Adres yanlış olduğu için ulaştırılamamış. Allahtan kargom hala şubede. Bugün gidip alacam. Tohumları gönderen toplayıp dağıtan herkese teşekkür ederim emekleriniz için.

tyuksel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 07:36   #244
ebd
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-01-2019
Çok şükür en sonunda ben de tohumlarıma kavuştum. Yurtiçi kargonun azizliği siz ne kadar gideceği adresi yazsanızda, çalışanlar tekrar adres yazmamak için sistemde kayıtlı adrese gönderiyorlar. Tabi o adresten taşındıysanız vay halinize. İstanbul'dan Bursa'ya 4 günde 3 farklı şubeye transfer olarak geldi ki şube teslim yaptırmasam daha da gecikecekti. Bir bakıma iyi de oldu anlatacak hikaye oldu. Tohumlardan inşallah mahsül alabilirim de bunlara kavuşana kadar neler neler çektim diye lafa başlayıp anlatır dururum

Eken, sulayan, yetiştiren, toplayan, dağıtımını sağlayan kısacası emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah bende de aynı şekilde verimli olurlar ve seneye ben de tohum dağıtabilirim.

malina ve malbman beğendi.
ebd Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 08:49   #245
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
146 OSMAN45

Unutul muşum

malina beğendi.
OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 08:54   #246
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Oraları soğuktur diye düşündüm
Evet gerçektende soğuk bugün kar yağdı. Çok teşekkür ederim

ciminli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 09:14   #247
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
146 OSMAN45

Unutul muşum
Kargonuzu aldığınıza dair mesajınızı göremedim. Acaba bir şeyleri gözden mi kaçırıyorum?

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 09:22   #248
Yeni Üye

hanifeh's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2019
Kargom bir kaç gün önce ulaştı. Herkese teşekkür ederim.

hanifeh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 09:32   #249
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-10-2018
Kargo elime ulaştı çok teşekkürler...

mkbmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 09:33   #250
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
(Gerçi 'ben aldım' diyen arkadaştan önce tohumlarıma kavuştuğumu yazmadan edemiyorum)
Osman45 çalışmalara yardım ettiği ve onun zarfı tamamlandığı için kendi tohumlarını aldı.
Malina'

Haklısınız bu başlıkta yazmayı da ben unutmuşum.

Bu arada listeye girmişim

Her şey gönlünüzce olsun.

malbman ve TCM beğendi.
OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 10:01   #251
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-05-2018
Ben bugün aldım kargomu ve actığımda çok duygulandım, öncelikle herşey bahçeden ve meyvelitepe'ye sahsen çok teşekkür ederim ve bu işlerde emeği geçen kim varsa gercekten çok faydalı bir etkinlik ve sizede ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım önümüzdeki yıl bende tohumlarını paylaşanlardan olcağım ......

ada_sakini Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 11:13   #252
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-11-2018
Kargoyu aldım tekrar ve tekrar herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız...

tyuksel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 11:36   #253
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tyuksel Mesajı Göster
Kargoyu aldım tekrar ve tekrar herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız...
Biraz uğraştık
Muda'yı aramışlar adres eksik diye, o da beni aradı.
Kime gidecekse telefonunu ver, adres isteyeyim diye

Dedim ne adresi?
Yırtsın yurtiçi kargonun poşetinin köşesini, baksın sarı zarfın üstüne; doğru adres orada yazılı!

Neyse yapmışlar da elinize ulaşmış

NOT: Siz de hem zarftaki hem kargo poşetindeki adresi fotoğraflar mısınız? Bir süre saklamanızı da rica edeceğim. Çünkü delil olarak ihtiyacımız olabilir.

malbman, TCM ve elifaydin beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 12:09   #254
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Kargosunu alanlar listrsine beni de ekleyebilirsiniz çok şükür kavustum
İnsanın onca emeginin karşılığını alması ve buna değdiğini görmesi cok güzel bir duygu..Tohum koyma da oldukca cömertce davranılmıs bütün arkadaslara cok tesekkürler..
Ayrıca ilk basta çanta sandığım iş önlüğü de harika bisey..hemen denedim Sevgili Malinaya tekrardan tesekkür ediyorum.Ve kumaş temininde bulunan Sevgili Güler ablama da..
Herkese bol bereketli bir sezon diliyorum..Yeter ki emek verin mutlaka karşılığını alıyorsunuz

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 13:17   #255
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Name:  rr.jpg
Views: 303
Size:  28.7 KB

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
... NOT: Siz de hem zarftaki hem kargo poşetindeki adresi fotoğraflar mısınız? Bir süre saklamanızı da rica edeceğim. Çünkü delil olarak ihtiyacımız olabilir.
Desenize operasyon genişliyor...Ennn sevdiğim...Hanıma söyliyim çayı çok demlesin, çekirdeği de büyük boy alayım eve giderken, akşama 'Ahlat Ağacı' nı seyredecektik, ama burası kaçırılacak gibi değil..

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 13:42   #256
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-08-2015
Merhaba tohumlar ulaştı.Çok teşekkür ederim.Artık çalışma zamanı...

füsun aydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 13:43   #257
Ağaç Dostu

İlknur44's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2016
Merhaba Kargom geldi emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ve yanında gelen hediyeyede teşekkür ederim. Bol bereketli bir yıl olması dileğiyle herşey gönlünüzce olsun Sağlıcakla kalın😊 fotoğraf yüklemeye çalıştım hata yaptı.

malina ve Zekoş beğendi.
İlknur44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 17:30   #258
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-04-2013
Bende aldım herkese çok teşekkür ederim.

ucloy1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 22:17   #259
Ağaç Dostu

akgul1a's Avatar

Giriş Tarihi: 29-03-2010
kargo elime ulaştı.teşekkürler

akgul1a Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2019, 07:05   #260
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-10-2004
Kargo geldi, teşekkürler.

AkisSoftware beğendi.
tosuba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2019, 11:07   #261
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Sn Malina kargomu aldım ancak 2 talebim içinden çıkmadı. Birisi Sn Bahcedenn paylaştığı salatalık tohumu( Göndermemiş olabilir talep çokluğundan) diğeri Sn Yerel bahçem den ağaç bamyası( Gönderdiğini söyledi).
Acaba benim tohumlar karışığa mı gitti?
Alan arkadaşlar kontrol edebilirlerse sevinirim. Tekrar herkesin eline emeğine sağlık

chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2019, 18:29   #262
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi chelik26 Mesajı Göster
Sn Malina kargomu aldım ancak 2 talebim içinden çıkmadı. Birisi Sn Bahcedenn paylaştığı salatalık tohumu( Göndermemiş olabilir talep çokluğundan) diğeri Sn Yerel bahçem den ağaç bamyası( Gönderdiğini söyledi).
Acaba benim tohumlar karışığa mı gitti?
Alan arkadaşlar kontrol edebilirlerse sevinirim. Tekrar herkesin eline emeğine sağlık
Sizin talebiniz bana hiç gelmemiş. Muhtemelen kota sınırına takıldınız. Bu vesile ile söylemiş olayım, özel bir sebepten ötürü bir kişi haricinde tüm talepleri karşıladım. Benden talep ettiğiniz fakat karşılanmadığını düşündüğünüz tohumlar muhtemelen kota sınırına takılmıştır. Yoksa tüm talepleri mümkün olduğu kadar eşit parçalara bölerek karşıladım çünkü.

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2019, 20:48   #263
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-11-2018
Tohumları birkaç gün önce aldım, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Guness Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2019, 12:53   #264
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2009
Tohumlarım geldi. Özenle paketlenmiş. Organizasyona düzenleyen ve emek veren herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız agaclar.net, iyi ki varsınız doğa sever arkadaşlar.

cetine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2019, 15:58   #265
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-10-2018
Kargom elime geçti. Çok teşekkür ederim. Tohumları çoğaltıp gelecek sene paylaşmak dileğiyle...

hkaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2019, 11:53   #266
agaclar.net

malina's Avatar

155 Kişi kargolarını aldığını beyan etmiş.

47 kişi
* henüz almamış mı
* almış ama yazma gereği duymamış mı?
* almış ama koşulları nedeniyle henüz yazamamış mı?

Merakla bekliyorum

Eski 03-03-2019, 15:10   #267
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aziztoprak Mesajı Göster
Fazla sayıda tohum talep ettiğim için aslında utanıyorum ama sormadan edemeyeceğim. En çok istediğim tohumlardan "selluka" yı göremedim. Sn. istacallst acaba gönderemedi mi? "seluka izmir sarmaşığı-istcallst". Tekrar herkese teşekkürler.

Bende de selluka çıkmadı, bunu bir sorun olarak yazmıyorum yanlış anlaşılmasın. Ama bende merak ettim şimdi

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2019, 16:39   #268
Ağaç Dostu

aziztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Bende de selluka çıkmadı, bunu bir sorun olarak yazmıyorum yanlış anlaşılmasın. Ama bende merak ettim şimdi

Yetişmemiştir mutlaka. İstcalist'ten istemiştim. Diğerleri gelmiş. Demek ki o tohum yetişmedi anlaşılan. İnşallah sonraki etkinlikte ediniriz.

aziztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2019, 17:01   #269
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Merhaba

Paylaşım sonrası kategorisi açıldı.
Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2018-2019 - agaclar.net adresinden hemen konu açıp paylaşımlara başlayabilirsiniz.

Merakla paylaşım sonrası çalışmaları bekliyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aziztoprak Mesajı Göster
Merhaba tohum paylaşım etkinliği sonrası çalışmalar başlığı açılacak mı acaba. Ben şimdilik buraya yazıyorum hazırlıklarımı. Ufaktan bazı hazırlıklara başladım. Tohum ekeceğim kapları hazırlamaya başladım. Viyol yerine bardak su kaplarını kullanıyorum. Geçen sene kısmen plastik şeffaf yüksek kapaklı yiyecek kaplarından kullanmıştım. Ancak bunlara fazla sayıda tohum ekildiği için çıkan fideleri ışığa almak şaşırtma işlemleri zor olmuştu. Ancak bardakta 2 şer 3 er tohum ekince mobilizasyon ve şaşırtma işlemleri çok kolay oluyor. Evin içinde tabir caizse bebek gibi büyütebiliyor istediğiniz yere cam kenarlarına kolayca yerleştirebiliyorsunuz. Bardakların altına da 2,5 kg hacimli dikdörtgen alüminyum kaplardan aldım (50 tanesi 75 TL). Bunları deforme etmeden kullanırsanız seneye de kullanma imkanı var.

Çiçek tohumlarından bazılarını yarın ekmeye başlıyorum.

Sebzeler için Martın 2. haftası patlıcan biber, 4. haftası ise domates ve diğer bazı tohumları ekmeyi planlıyorum. Vakit uygun mu sizce? Yer Yalova.

Domates tohumlarından fazla çeşit olduğu için izolasyon amaçlı bahçenin alt sırası ve üst sırasına ayrı cinsleri ekip tedbiren bazılarında tohumluk için tül kese uygulamayı planlıyorum. Ara bölgeye de bariyer amaçlı mısır ve fasulye sıralarını set şeklinde dikeceğim inşallah. Herkese kolaylıklar diliyorum.

dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2019, 17:12   #270
agaclar.net

malina's Avatar

Mesajınızı taşıdım.

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...2019/43015.htm

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024