agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1241Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-04-2019, 12:29   #511
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gülizarşen Mesajı Göster
Bazen okuyarak öğrenebileceğim sanıyorum ama aklım karışıyor sonra hiç işin içinden çıkamıyorum. Tohum paylaşım işini çözmeye çalışıyorum ama forumu çözemedim daha. Daha basit bir anlatımın olduğu bir link atabilirsiniz sevinirim. Selluka tohumu bulmak istiyorum ama bunu foruma mı yazmalıyım. Selluka tohumu paylaşmak isteyen arkadaşı bulup ona mı yazmalıyım(onu nasıl yapacağımı da bilmiyorum ya)
Normalde tohum paylaşım etkinliği haricinde Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas - agaclar.net
buraya yazarak talep etmek gerekiyor. Sayın incirli aslında bu bölüme yazarak yanlış yapmış oldu. Ama sağolsun arkadaşlar cevap vermiş yinede.
Diğer sorularınız için basit anlatım olan bi link bende bilmiyorum. Bende sizin gibi çözmeye devam ediyorum

aloe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2019, 13:03   #512
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devrann Mesajı Göster
Sn incirli
Fide olarak gönderebilirim eğer isterseniz elimde kalanlardan tohum biraz geç kalır artık ama siz bilirsiniz.
özel mesaj atıyorum

incirli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2019, 00:05   #513
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-03-2007
Galeri: 1
Post Tohum paylaşımı

Arkadaşlar elinde değişik domates salatalık,dereotu gibi vb.fazla tohumu olan var mı?

samsunyusuf beğendi.
yolac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2019, 18:43   #514
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2019
Selam yeni uyeyim sıfırdan bonsai yetiştirmek istiyorum tohum teminini nereden ve nasil yapabilirim...
T esekkurler...

Tamer Guney Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2019, 07:15   #515
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tamer Guney Mesajı Göster
Selam yeni uyeyim sıfırdan bonsai yetiştirmek istiyorum tohum teminini nereden ve nasil yapabilirim...
T esekkurler...
Sayın Tamer Güney, aramız hoş geldiniz. Çalışmalarını bonsai başlığında paylaşan arkadaşlarımızla iletişim kurun. İmkanları dahilinde seve seve yardımcı olacaklardır.

bahtiyar02 beğendi.
malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2019, 08:14   #516
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
Mehaba dün fidanlarımızı ve tohumlarımızı toprakla buluşturduk.Hepsi tam istediğim gibi oldu.Dün ve bugün yağmur yağmaya başladı.Çalışanlarımızı kimyasal ilaç ve gübre konusunda iyice uyardım.Hibrit tohumları başka bahçeye ektirdim.Bendeki değişik tohumlar hepsinin ilgisini çekti.Bir kısmını şimdiden paylaştım.Komşularım da bana yardıma geldi.Hayretle onlarda da atalık tohum olduğunu öğrendim.Hem bana fidan getirdiler bir de kendileri diktiler.Çok mutlu oldum.2 aydır hergün suladığım ilgilendiğim fidanları toprakla buluşturup o yorgunlukla çayımızı toprağa oturup içtik.Ekip çalışmamız da görülmeye değerdi.Bunlar bile beni çok mutlu etti.Şimdiden birçok tohum paylaştığım arkadaşım oldu.Israrla kimyasaldan uzak durmalarını tekrar ediyorum.Kanser olursunuz diyorum.Çevremde meğer ne çok atalık tohum meraklısı varmış.Çok sevindim.Hepinize çok teşekkür ediyorum.Sadece fidan etiketlerimi karıştırdım.Ürün verince sanırım ne olduğunu anlayabilirim diyorum.Şimdiden ürün almaktan çok tohum almayı hayal ediyorum.Şimdilik foto atamıyorum.ilk fırsatta bunu da öğrenir bahçemi sizinle paylaşırım.

Düzenleyen i.sunaz : 05-05-2019 saat 08:16 Neden: yazım hatası
i.sunaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2019, 11:15   #517
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Etkinlikte paylaştığim Şuhut domatesinin dağıtımında hata yapmışım.
Yanlışlıkla katılımcıların bazılarına (belki tamamına) big beef f1 (tam emin olmasamda) göndermişim. Big beef hibrit olduğu için tohumunu almayın. Big beef in dolgun ve düzgün yuvarlak şekli var. Şuhut ise hafif dilimli ve hafif basık. Bu yıl tekrar diktiğim 6 kök şuhut domatesinde bir sorun yok. Hata için özür diliyorum. Big beef f1 hobi bahçecilerinin çok tercih ettiği bir türdür bunuda ekliyeyim. Birinci resim big beef f1 ikinci resim şuhut. Kendisine Şuhut domatesi geldiğini düşünenler var ise ve burdan bilgilendirirlerse sevinirim.

Eklenen Resimler

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2019, 00:28   #518
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Yanlışlıkla katılımcıların bazılarına (belki tamamına) big beef f1 (tam emin olmasamda) göndermişim. Big beef hibrit olduğu için tohumunu almayın. Big beef in dolgun ve düzgün yuvarlak şekli var. Şuhut ise hafif dilimli ve hafif basık. Bu yıl tekrar diktiğim 6 kök şuhut domatesinde bir sorun yok. Hata için özür diliyorum. Big beef f1 hobi bahçecilerinin çok tercih ettiği bir türdür bunuda ekliyeyim. Birinci resim big beef f1 ikinci resim şuhut. Kendisine Şuhut domatesi geldiğini düşünenler var ise ve burdan bilgilendirirlerse sevinirim.
Domateslerim İstanbul'da, ben ise Trakya'dayım. Bahçeyi dolaşırken Şuhut'ta bir problem olduğunu farketmiştim fakat sorunu kendimde aramıştım. İstanbul'a döndüğümde kontrol edecerim ama bendeki çeşit % 99 Big Beef F1.

bahtiyar02, Atilgan ve TCM beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2019, 15:20   #519
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
Merhabalar, bu yıl ilk kez atalık tohumdan fidan yetiştirip ürün alıyorum.Bazılarından iyi verim aldım.Bazıları ise nazlı...çiçeklerim ise olmadı diyebilirim.Geniş yapraklı fesleğenim kızımı çok mutlu etti.Pesto sosu yapıp değerlendirdik.Çeri domateslerim çok bol oldu.Geçen yıl bende çıkmamıştı.Bu yıl verimim çok iyi.Topan patlıcanım ve mısırlarım çok lezzetli.Biber nedense pek almamışım.Geçen yıl biberim çok fazlaydı sanırım umursamadım.Seneye tecrübe olsun.Çünkü pul biber yapıp bol bol tüketmiş bir de eşe dosta dağıtmıştık.Kornişon salatalığım süper.Tohum bile alıyoruz artık.Fasülyeleri pek çıkartamadık.Direkt toprağa diktik.Böcekler yedi sanırım.Bir de lif kabaklarım olmadı .Sadece 1 kök su kabağım oldu.kudret narım da olmadı.Seneye artık.Bu yıl ben de tohum hazırlıyorum.İnşallah başarılı olacağım.Aslında çevreme de epey sözüm var.Umarım hepsine yetecek tohum alırız.Yorucu fakat çok keyifli.

i.sunaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2019, 12:06   #520
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-07-2019
Tohum paylaşım etkinliği ne zaman başlayacak ?
Saygılar...

Pumpking Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2019, 19:02   #521
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-01-2010
Alıntı:
Benimkiler gerçek şuhut domatesi sayın Atılgan.Çok sevdim ve bol bol tohumluk aldım merak etmeyin.

Atilgan ve Muda beğendi.
yurtsever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2019, 15:08   #522
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2018
Yeni dönemde ben de tohum paylaşan konuma geçebilmek için bu sene çok hevesle çalıştım. Tohumdan fide üretme kısmında oldukça da başarılı olduğumu düşünüyorum ancak kendi bahçem olmadığından fidelerimi kendim yetiştiremedim annemin ve kayınvalidemin bahçelerinde uzaktan takip edebildim ve bir iki fide de balkonda kendim baktım. Bu senenin özetini, fotoğraf eklemeyi becerebilirsem ayrıca göndereceğim. Şimdi birşey sormak istiyorum, elime ulaşan Buena mulata biber tohumlarından çok azını fideye dönüştürebildim (10 civarındaki tohumdan 4 ünü- biri tepesindeki tohum kabını bir türlü atamadığı için elimle açmak durumunda kaldım- ). Bu tepesini bile kendi atamayan cılız fide mor biberini de verdi (yaklaşık 8 cm). Soru şu ki, bu biberin tohumunun da kendi gibi cılız olacağını düşünerek hiç tohum almayayım mı? Teşekkür ediyorum

Meraklıdr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2019, 18:15   #523
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-08-2019
Tohum temini

Merhaba yeni üyeyim önümüzdeki yaz yetiştirmek için oynanmamış ata tohumu ne zaman nasıl temin edebiliriz? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Tanerc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2019, 14:48   #524
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-07-2019
Tohum paylaşımı

Merhaba,

Ben de yeni üyeyim, bu yıl tohum paylaşım etkinliğine ben de katılmak ve tohum temin etmek istiyorum. Bir sonraki yıl tohumlarımı çoğaltıp etkinlikte daha aktif olarak bulunmak istiyorum.

speker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2019, 11:30   #525
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2019
Alıntı:
Merhabalar bu sene tohum paylaşacak mısınız acaba yeninceye oldum ben de almak isterim önümüzdeki sene için teşekkürler şimdiden.

TOHUMSVR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2019, 11:34   #526
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi i.sunaz Mesajı Göster
Merhabalar, bu yıl ilk kez atalık tohumdan fidan yetiştirip ürün alıyorum.Bazılarından iyi verim aldım.Bazıları ise nazlı...çiçeklerim ise olmadı diyebilirim.Geniş yapraklı fesleğenim kızımı çok mutlu etti.Pesto sosu yapıp değerlendirdik.Çeri domateslerim çok bol oldu.Geçen yıl bende çıkmamıştı.Bu yıl verimim çok iyi.Topan patlıcanım ve mısırlarım çok lezzetli.Biber nedense pek almamışım.Geçen yıl biberim çok fazlaydı sanırım umursamadım.Seneye tecrübe olsun.Çünkü pul biber yapıp bol bol tüketmiş bir de eşe dosta dağıtmıştık.Kornişon salatalığım süper.Tohum bile alıyoruz artık.Fasülyeleri pek çıkartamadık.Direkt toprağa diktik.Böcekler yedi sanırım.Bir de lif kabaklarım olmadı .Sadece 1 kök su kabağım oldu.kudret narım da olmadı.Seneye artık.Bu yıl ben de tohum hazırlıyorum.İnşallah başarılı olacağım.Aslında çevreme de epey sözüm var.Umarım hepsine yetecek tohum alırız.Yorucu fakat çok keyifli.
Merhabalar Önümüzdeki sene için tohum paylaşımı ne zaman olacak bilginiz var mı acaba? Ben de sizin gibi tohum üretip paylaşmak istiyorum

TOHUMSVR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2019, 12:15   #527
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TOHUMSVR Mesajı Göster
Merhabalar Önümüzdeki sene için tohum paylaşımı ne zaman olacak bilginiz var mı acaba? Ben de sizin gibi tohum üretip paylaşmak istiyorum
Forumu takip ederseniz bir kaç aya duyuru yayınlanır.

acemi25 beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2019, 20:46   #528
meyve sineği

drosophila's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2006
Paylaşım etkinliği zamanı değil biliyorum ama marul tohumuna ihtiyacım var. Geçen gün Eminönüne gittim. Hangi marka tohuma baktıysam arkasında kullanılan ilaç yazıyordu. Elim varmadı. Balkonda yetiştirmek için özellikle yerli ve küçük yapraklı bir marul cinsi arıyorum. Serin havada yetişebilen bir sebze diye biliyorum. Bu mevsimi kaçırmak istemiyorum. Var mıdır paylaşacak birisi?

drosophila Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2019, 20:56   #529
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
arkadaşlar ben daha birkaç ay oldu üye oldum ama merak ettiğim bir şey var tohum paylaşım etkinlikleri ne zaman oluyor tohumlar nasıl geliyor onun için nereye başvurmamız lazım ben o konulardaki herşeyi okudum ama hiçbirşey anlamadım basitleştirerek anlatır mısınız acaba

tropikalist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2019, 21:06   #530
meyve sineği

drosophila's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2006
http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/41248.htm

Bu başlık altında detaylı bilgi var. Bu yılki etkinlik başladığı zaman duyuru yapılacaktır. henüz paylaşımlar başlamadı.

drosophila Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2019, 07:11   #531
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-09-2019
Herkese merhabalar aranıza yeni katıldım kendimden ufakça bahsedeyim
Trabzon'da yaşayan organik yaşam için savaş veren organik solucan gübresi üreticisiyim uzun zamandır ata tohumları konusunda araştırmalar yapıyordum en sonunda sizi buldum biraz geç oldu ama inşaAllah bu sezon sizin paylaşacağınız tohumlarla uzun zamandır hayalini kurduğum tatlara ulaşacağım hepinize çok teşekkür ediyorum şimdiden bende bu forum için elimden geleni yapmaya hazırım Solucan ve Solucan Gübresi hakkında herşeyi konuşa biliriz herkese selamlar saygılar...

yuso_61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2019, 15:00   #532
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-09-2019
2019-2020 Yılı için talep eden olarak tohum paylaşımına katılmak istiyorum. Özellikle yerli şuhut ve çeri domatesi, kornişon salatalığı ve pul biberi yapımında kullanılan isot biber istiyorum.

rz_bayram Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2019, 15:22   #533
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rz_bayram Mesajı Göster
2019-2020 Yılı için talep eden olarak tohum paylaşımına katılmak istiyorum. Özellikle yerli şuhut ve çeri domatesi, kornişon salatalığı ve pul biberi yapımında kullanılan isot biber istiyorum.
O zaman bu forumu takip etmeniz gerekiyor. Paylaşımlar başlamadan duyuru yapılacaktır.

Eski 23-09-2019, 17:04   #534
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

peki bu duyurular bana nereden duyurulacak

Eski 23-09-2019, 17:29   #535
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tropikalist Mesajı Göster
peki bu duyurular bana nereden duyurulacak
Size değil. Forumda yeni konu açılacak. Sürekli takip etmeniz gerekiyor ki kaçırmayınız.

Eski 25-09-2019, 17:30   #536
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

tamam teşekkürler
ben dediğiniz yeri okudum ama hiç anlamadım siz bana anlatır mısınız acaba yani bana tohumlar bana nasıl gelecek,neyle gelecek, ne kadar ödeyeceğim , tohumları almak için nereye başvuracağım ve bana ne kadar sürede ulaşacak önemli'side bunlar nereye bildireceği nasıl seçeceğim, ben bu sene tohum paylaşmayacağım kaç çeşit tohum alabilirim

Eski 25-09-2019, 18:04   #537
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar)-KAPANDI - agaclar.net

Bu geçen seneki tohum paylaşım etkinliğinin linki.

Bu sene de bunun gibi bir katalog olacak.

Tohum vermek isteyenler tohumlarını bu kataloglarda tanıtacak.

Her tanıtım mesajında "taleplerime ekle" düğmesi var bu düğmeyle tohum talep edeceksin.

İlk katıldığın için tohum paylaşmadan tohum alabilirsin. Fakat en çok 25 çeşit.

Sonra iletişim bilgilerin istendiğinde tarif edilen şekilde lojistik merkezine göndereceksin.

Forumdaşlarımız geri kalan işleri hallediyorlar.

Sana kargon gelince sadece kargo ücreti ödeyip, tohumları en iyi şekilde değerlendirmek kalıyor.

Not: Etkinlikle ilgili mesajları iyi takip etmelisin.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2019, 20:15   #538
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

tamam teşekkürler iyi ki bu foruma üye olmuşum gerçekten bir aile ortamı gibi

Eski 01-10-2019, 21:27   #539
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Sn TCM,

Yakın zamanda (sanırım 2017'de) etkinliğe gönderdiğiniz Hafize Baliç tohumunu umarım iyi saklıyorsunuzdur. Bu tohum, domatesin özelliklerini temsil ediyor.

Name:  Hafize Balic.jpg
Views: 264
Size:  35.8 KB

Bir diğer gelişme yıllardır bulmaya çalıştığım Bursa'nın Kırmızı Göbekli Bobo'suyla ilgili (bulundu). Bu, tipik barbunyada olduğu gibi kabuğu henüz tam kurumadan da ayıklanıp pişirilebilen bir çeşit. Kabuk desenini henüz görmedim ama barbunya tipinde kırmızı çizgili de olabilir. Bir aksilik olmazsa, önümüzdeki sene yetiştirip belgeledikten sonra 2021 etkinliğinde dağıtırız.

Name:  Bobo.jpg
Views: 347
Size:  69.8 KB

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2019, 23:11   #540
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ birnefestoprak, artık üç ana domateste karar kıldık; bulgar domatesi, blue beauty ve Hafize Baliç, tüm çeşitlerin yıllara göre ayrı ayrı şişelenmiş tohumları mevcut.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024