agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1241Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-02-2019, 11:38   #451
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Altın çileği üç yıl kadar önce ektik, pek güzel dallandı budaklandı, sanırım beş-altı kök vardı. Bir de güzel ürün verdi ki sormayın. Ürün var ancak tüketiciyi bulamadık. Gelen misafirler, yan komşu, akrabalar kime tattırsak 'bu ne' dedi. Hala biraz tohum durur elimde, çok isteyen olursa denesin diye.
Keşke yetiştirecek yerim olsa hocam. İlk kez balayı otelinin meyve sepetinde denk gelipte yemiştim. Hala tadı damağımda. Bilmediğimiz şeylere karşı ön yargılarımız o kadar büyük ki, pazarda şans bile bulamıyor ne yazık ki...

TCM ve YeşimM beğendi.
g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 12:02   #452
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Altın çileği üç yıl kadar önce ektik, pek güzel dallandı budaklandı, sanırım beş-altı kök vardı. Bir de güzel ürün verdi ki sormayın. Ürün var ancak tüketiciyi bulamadık. Gelen misafirler, yan komşu, akrabalar kime tattırsak 'bu ne' dedi. Hala biraz tohum durur elimde, çok isteyen olursa denesin diye.
Uygun koşullarda çok yıllık olduğu için, mevcut bitkiden kış sonlarına doğru yeni filizlerinden kesip köklendiriyorum ben. Çok minik bir fide yaptığı için gelişimi uzun sürüyor tohumdan.

TCM ve YeşimM beğendi.
its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 12:45   #453
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Şu saat itibariyle tohumlar Kargoya veriliyor. (Gerçi 'ben aldım' diyen arkadaştan önce tohumlarıma kavuştuğumu yazmadan edemiyorum)

Tüm arkadaşlara hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.

Tohum paylaşan arkadaşlar önde olmak üzere, öncelikle Malina' ya, meyvelitepe' ye ve diğer emeği geçenlere müteşekkiriz.

Her şey gönlümüzce olsun.

OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 12:57   #454
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Şu saat itibariyle tohumlar Kargoya veriliyor. (Gerçi 'ben aldım' diyen arkadaştan önce tohumlarıma kavuştuğumu yazmadan edemiyorum)

Tüm arkadaşlara hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.

Tohum paylaşan arkadaşlar önde olmak üzere, öncelikle Malina' ya, meyvelitepe' ye ve diğer emeği geçenlere müteşekkiriz.

Her şey gönlümüzce olsun.
Yani İstanbul'da olduğunuz için; "Bal tutan parmağını yalar" hesabı mı

O kadar süredir bekliyoruz. Bir kaç günden bir şey olmaz

OSMAN45, TCM ve YeşimM beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 13:42   #455
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Benim tohumlarım da geldi.
Taleplerim silindi diye ağlamıştım ya
Dün merhametli bir arkadaşımız geçerken uğradı, "ce" dedi ve 15 çeşit tohum bırakıp " rüzgar gibi geçti". Başım çok kalabalıktı.

Bunu saymam yine beklerim, haberli gelin ki elim boş olmasın sevgili arkadaşlar.
Bu işe gönül veren tüm arkadaşlar iyi ki varsınız ve iyi bir şekilde aynı sitede buluştuk.

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 13:46   #456
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Yani İstanbul'da olduğunuz için; "Bal tutan parmağını yalar" hesabı mı

O kadar süredir bekliyoruz. Bir kaç günden bir şey olmaz
Osman Bey uzunca bir süredir tasnif ekibinde olduğu için böyle yazmıştır .

Herkesin eline sağlık, tekrardan iyi bir sezon olmasını dilerim herkese.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 15:33   #457
Yeni Üye

Tora's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2018
Standart olarak hangi kargo şirketiyle gönderiyorsunuz.

Tora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 17:40   #458
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Sayın TCM nereden buluyorsunuz bu esprileri bilmiyorum ki. Lafınız cebinizde mi geziyorsunuz. On beş dakikadır düşünüyorum bir espri de ben patlatayım diye aklıma birşey gelmedi

Zekoş, Atilgan, pares ve 4 kişi beğendi.
YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 18:00   #459
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Merhaba arkadaşlar, bir iki yıldır yoğunluktan bir şey ekip dikemiyorum. Bu yıl ekmek istiyorum ama tohum dağıtımına geç kalmışım. Fazladan elinde domates, salatalık, biber, patlıcan tohumu olan arkadaşlarım yardımcı olabilir mi bana? Sevgilerimle

YeşimM beğendi.
peyyide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 19:17   #460
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Şu saat itibariyle tohumlar Kargoya veriliyor.
O saat itibariyle henüz zarflara dağıtımı bitirmiştik.
İkinci bir kontrol var. Sadece zarfları kapatmak ve zımbalamak bile epey sürüyor. Bu işleri yarın yapacağız. (Daha milla'nın istediği ama kendi göndereceği tohumları göndermediği için bizim de ona göndermekten vazgeçtiğimiz tohumları zarflara dağıtma işi var)

Tüm zarfları taşımak ve kargoya teslim etmek için Zafer İnandıklı perşembe günü arabayla gelecek.

İstanbuldaki arkadaşlar, cuma gününden itibaren elinize ulaşmaya başlar... Diğerleri de önümüzdeki hafta almış olur.

Takvime göre şubat ayı son hafta gibi kargoya vereceğimiz baştan belliydi. Yine erken davranmış sayılırız

Osman45 çalışmalara yardım ettiği ve onun zarfı tamamlandığı için kendi tohumlarını aldı.
Bahcedenn de çalışmalara yardım etti ama onun zarfı tamamlanmamıştı, daha sonra uğrayıp o da elden alacak. İkisine de çok teşekkür ederiz. Bir kargo parası kar fena değildir

Zafer İnandıklı, Özlem A ve tabii Güler sizlere de çok teşekkür ederim.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 19:49   #461
Yeni Üye

yasaryasaryasar's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2015
Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ederim.
Elleriniz dert görmesin.

YeşimM beğendi.
yasaryasaryasar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 20:22   #462
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tora Mesajı Göster
Standart olarak hangi kargo şirketiyle gönderiyorsunuz.
Yurtiçi Kargo

YeşimM, pupa.baski ve Tora beğendi.
Eski 19-02-2019, 20:22   #463
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Ellerinize sağlık..

Zekoş ve YeşimM beğendi.
Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 21:25   #464
Ağaç Dostu

Sevgi07's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2016
Ellerinize sağlık , emek verdiniz .Saatlerinizi belkide günlerinizi ;bilgisayar başında şimdi de tohum paketlerinin başında geçirdiniz...Sizlere ve emek vererek yetiştirdiği tohumları bizlerle paylaşan herkese yürekten teşekkürler. .

Zekoş, YeşimM ve ebd beğendi.
Sevgi07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 05:56   #465
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Muhteşem bir paylaşım etkinliği. Emeğinize sağlık. Teşekkür ederim.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 07:03   #466
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Yurtiçi Kargo
En doğru secim olmus. Ellerinize saglik

GuvBul06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 07:12   #467
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2018
Etkinlikte emeği geçen tüm ekibe ve tohum paylaşımı bulunanlara teşekkürlerimi iletirim. İnşallah bende zamanla bu ekibe ya da tohum paylaşımına dahil olabilirim.

aloe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 08:39   #468
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Herkesin ellerine emeklerine sağlık, çok istediğim halde şehir dışında olmamdan dolayı yardım edemediğim için çok üzgünüm hem sizleri tanıma imkanım da olacaktı...

elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 09:55   #469
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi g.c. Mesajı Göster
Keşke yetiştirecek yerim olsa hocam. İlk kez balayı otelinin meyve sepetinde denk gelipte yemiştim. Hala tadı damağımda. Bilmediğimiz şeylere karşı ön yargılarımız o kadar büyük ki, pazarda şans bile bulamıyor ne yazık ki...
Sizin değerlendirme sayılmaz, balayı otelinin meyve sepetinde zehir olsa tatlı gelir herhalde. Ayrıca bir gün önce nikah masasında 'ayvayı yemiş' birinin yorumuna inanılmaz.

Arkadaşlar muhakkak anlamışsınızdır da ben yine de uyarayım 'adam haklı yav, biz niye evlendik ki' diye eşlerinizin başına geçmeyin. Espri yapıyorum, bu yaştan sonra hanımla da aramı açmayın, kulağına gider 'ayva-armut' neyse de mısırı koçanıyla yemeyelim.

Bulunduğum ilçede büyük bir aşk ile çelik, tohum, resim, türkü, yemek, gelenek-görenekleri sonraki nesillere taşımak için uğraşan emekli öğretmenimiz var. Adam bir kaç yıldır tek başına topluyor, ayırıyor, yazıyor, paketliyor, kargoya veriyor, geri dönenlerin parasını cebinden veriyor ve düzenli olarak fırça yiyor yaptıklarına karşılık. Yardım kabul etmiyor, tek başına Türkiye nin dört bir tarafına yetmeye çalışıyor. Tabi zaman geçtikçe talep artıyor ve hocamızın işi de güçleşiyor. Maddi gücü, genel kültürü, dini inancı, eğitim durumu ne olursa olsun insan toplulukları içinde mutlaka bir 'öküz' grubu oluyor. Yapılan iş rutin bir şekilde tekrarlanınca ilk başta minnet duyulup, saygı gösterilen ve ayakta alkışlanan bu tip sosyal faaliyetler artık yapan kişiye zimmetleniyor ve sadece onun göreviymiş ve yapmak zorundaymış gibi algılanmaya başlıyor. Öğretmenimizin facebook grubunda da durum bu hal alıyor ve kimi öküzcükler sabahın köründe mesaj atıp "n'oldu kardeşim bizim tohumlar, niye göndermedin daha, torpil mi dönüyor bu işlerde" diye hesap sormaya başlayınca, film kopuyor ve hoca mız 'sizin de, tohumunuzun da, fidenizin de' deyip bir emeklinin olması gereken rutin hayatına dönüyor. Kendisini yeni yeni maratona sokmaya çalışıyoruz. Sonuç: insanla uğraşmak zor, aslında insanla kolay da öküzler olmasa..

Neyse... bu sözü çok seviyorum aslında da layığını bulmak zorlaşıyor gitgide. Son dönemde 'Eren' vardı...

Başta sevgili en büyüğüm ve saz arkadaşları olmak üzere, tüm emeği geçenler, iyi ki varsınız..

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 11:15   #470
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Arada öküzler olsada bizler nadir bulunan iyi insanlara ulaşabilmemiz için elimizden geleni yapmamız lazım diye düşünüyorum... Sonuçta Dünya böyle iyi insanlar hürmetine dönüyor olsa gerek?

Herkesin ellerine sağlık.

Alıntı:
Sizin değerlendirme sayılmaz, balayı otelinin meyve sepetinde zehir olsa tatlı gelir herhalde. Ayrıca bir gün önce nikah masasında 'ayvayı yemiş' birinin yorumuna inanılmaz.

Arkadaşlar muhakkak anlamışsınızdır da ben yine de uyarayım 'adam haklı yav, biz niye evlendik ki' diye eşlerinizin başına geçmeyin. Espri yapıyorum, bu yaştan sonra hanımla da aramı açmayın, kulağına gider 'ayva-armut' neyse de mısırı koçanıyla yemeyelim.

Bulunduğum ilçede büyük bir aşk ile çelik, tohum, resim, türkü, yemek, gelenek-görenekleri sonraki nesillere taşımak için uğraşan emekli öğretmenimiz var. Adam bir kaç yıldır tek başına topluyor, ayırıyor, yazıyor, paketliyor, kargoya veriyor, geri dönenlerin parasını cebinden veriyor ve düzenli olarak fırça yiyor yaptıklarına karşılık. Yardım kabul etmiyor, tek başına Türkiye nin dört bir tarafına yetmeye çalışıyor. Tabi zaman geçtikçe talep artıyor ve hocamızın işi de güçleşiyor. Maddi gücü, genel kültürü, dini inancı, eğitim durumu ne olursa olsun insan toplulukları içinde mutlaka bir 'öküz' grubu oluyor. Yapılan iş rutin bir şekilde tekrarlanınca ilk başta minnet duyulup, saygı gösterilen ve ayakta alkışlanan bu tip sosyal faaliyetler artık yapan kişiye zimmetleniyor ve sadece onun göreviymiş ve yapmak zorundaymış gibi algılanmaya başlıyor. Öğretmenimizin facebook grubunda da durum bu hal alıyor ve kimi öküzcükler sabahın köründe mesaj atıp "n'oldu kardeşim bizim tohumlar, niye göndermedin daha, torpil mi dönüyor bu işlerde" diye hesap sormaya başlayınca, film kopuyor ve hoca mız 'sizin de, tohumunuzun da, fidenizin de' deyip bir emeklinin olması gereken rutin hayatına dönüyor. Kendisini yeni yeni maratona sokmaya çalışıyoruz. Sonuç: insanla uğraşmak zor, aslında insanla kolay da öküzler olmasa..

Neyse... bu sözü çok seviyorum aslında da layığını bulmak zorlaşıyor gitgide. Son dönemde 'Eren' vardı...

Başta sevgili en büyüğüm ve saz arkadaşları olmak üzere, tüm emeği geçenler, iyi ki varsınız..

OSMAN45, Atilgan ve TCM beğendi.
Eski 20-02-2019, 11:20   #471
Ağaçsever

Alp.er's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2018
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Atilgan beğendi.
Alp.er Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 20:24   #472
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:

Öğretmenim hala kendine gelebilmiş değil bilesiniz

Zekoş ve TCM beğendi.
nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 22:03   #473
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 Mesajı Göster
Öğretmenim hala kendine gelebilmiş değil bilesiniz
11 gün kaldı

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2019, 07:06   #474
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Gerçek öküzlere hakaret olur. Gerçek öküzler taklitlerinin yaptığı çoğu şeyi yapmaz. En azından iyilik bilir. Bilerek zarar vermez.

Zekoş, TCM, Kenger ve 1 kişi beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2019, 08:00   #475
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-01-2013
..Sagduyulu davranmaya çalışınız, yangına körükle gitmeyiniz, böylesi herkese daha iyi gelecektir..

Düzenleyen ketenhelva : 21-02-2019 saat 08:08 Neden: üstüme vazife olmayan iş
ketenhelva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2019, 13:02   #476
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Arkadaşlar bildirimlerinizi şu başlık altına yapabilirsiniz;

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/42962.htm

sanırım listeye işaretliyorlar.

Zekoş ve TCM beğendi.
Eski 22-02-2019, 19:22   #477
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şehirliköylü Mesajı Göster
Selamlar, tohumlar geldi, hemen paylaşım yapanların tohumları tanıtım notlarına bakmak istedim ama 2018-2019 tohum paylaşım etkinliği-kataloglar kapalı: "Belirtilen Forum bulunamadı. Eğer geçerli bir linki izlediyseniz, lütfen hatayı yöneticiye bildirin." mesajı çıkıyor. Acaba kataloglar tekrar açılacak mı? Talep ettiğimiz tohumlarla ilgili önemli bilgiler vardı ve ben onları kopyalamayı akıl etmedim maalesef.
Kataloglar kapalı derken artık paylaşım yapılmıyor ve talepte bulunamıyorsunuz anlamında yazıyor. Talep ettiğiniz herkesin kataloglarına gidip istediğiniz tohum bilgilerine ulaşabilirsiniz.

2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar)-KAPANDI

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2019, 19:36   #478
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-12-2018
Merhaba;
Yeni üye olduğum zaman tohum taleplerini yaptım .Fakat talep eden üyeler listesinde adımı göremedim. Bunun sebebi sonradan gördüğüm lojistik merkezinden gelen kendimizi tanıtmamız gereken mesaja cevap vermemem olabilir mi.? Gördüğüm anda o başlıkta kendimi tanıttım. Şu an itibariyle yapılabilecek bir şey var mıdır. Oluşan bu durum benim tecrübesizliğimden kaynaklanmış olabilir. Sizden bu konuda yardım rica ediyorum. Saygılarımla.

mese999 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2019, 20:35   #479
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Merhaba

Evet tohum talep edebilmenin şartlarından biride kendinizi tanıtmaktı fakat bunun tohum listeleri tamamlanmadan ve kargoya verilmeden önce yapılması gerekiyordu.

Galiba siz ancak bugün tanıtım yapabildiniz.
Yani sanırım bu etkinliği kaçırdınız, artık kısmetse seneye..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mese999 Mesajı Göster
Merhaba;
Yeni üye olduğum zaman tohum taleplerini yaptım .Fakat talep eden üyeler listesinde adımı göremedim. Bunun sebebi sonradan gördüğüm lojistik merkezinden gelen kendimizi tanıtmamız gereken mesaja cevap vermemem olabilir mi.? Gördüğüm anda o başlıkta kendimi tanıttım. Şu an itibariyle yapılabilecek bir şey var mıdır. Oluşan bu durum benim tecrübesizliğimden kaynaklanmış olabilir. Sizden bu konuda yardım rica ediyorum. Saygılarımla.

dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2019, 20:40   #480
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Önemli: Etkinliğe tohum paylaşmadan talep eden olarak katılabilmek için üyenin en azından kendini tanıttığı bir mesajı bulunmalıdır. "Ben İstanbuldan Ahmet yaş 35" tarzı mesajlar tanıtım için yeterli sayılmayacaktır. Kendinizi tanıttığınız mesajda en azından, yaşınız, mesleğiniz, bitkilerle olan ilişkiniz, mevcut yetiştirme ortamınız vr büyüklüğü, bu konudaki özet deneyiminiz vb. bulunmalıdır.
Sadece alış veriş bölümünde mesajı bulunması yeterli değildir.
Talep geçerliliğinin analiz edildiği günde sıfır mesajı bulunan talep sahiplerinin talepleri iptal edilecektir.
Kendinizi tanıtmak bir ön şart değil. Hiç bir şey yazmadıysanız en azından kendinizi tanıtın deniyor...
2 mesajınız da bugün yazılmış. Yani tohum talep ettiğinizde sıfır mesajlı bir üye imişsiniz.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024