agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni462Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-02-2018, 19:47   #61
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2006
merhaba bugun kargomu teslim aldim ve bu beni cok mutlu etti siteye ancak telefonla gire biliyorum ve telefonla resim yuklemeyi bi turlu basaramadim bu arada nasil resim yuklenir bolumunu birkac kez okudum .bu tohumlarin bana ulasmasini saglayan herkeze cok tesekkur ederim.burda emegi gecen cok kisi var bikisminin ismini saysam bir kisminin ismini muhakkak unuturum o yuzden isim saymadan herkeze tesekkur ederim

Zekoş ve Milla beğendi.
bayramyildiran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 19:58   #62
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Benim 25 tohum talep hakkım vardı(Paylaşım yapmadığımdan.). 19 talebim oldu. Sn. Birnefestoprak'tan istediğim talepleri saymazsak sadece Sn. Muda'nın tohumları zarftan çıkmadı.

Sn Muda da tüm talepleri karşıladığına göre bir aksaklık var. Ama aksaklık her ne ise bizim keyfimizi kaçıramaz.

Not: Sol elimde tuttuğum anahtarı büromda dakikalarca arayan biri olarak, her türlü ihtimale açığım.

Zekoş ve Milla beğendi.
Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 20:07   #63
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Sizinki dahil talepte bulunan herkesin talebini karşıladım. Maalesef yurtdışından gönderdiğim paket henüz yerine ulaşmadı.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kenger Mesajı Göster
Ben de tohumlarına kavuşan şanslılar içindeyim
Sn. birnefestoprak ve sn. Hale Öğün'den Stocky red roaster dışında tüm taleplerim karşılanmış.

Bu eşsiz etkinliğe katkı veren herkese sonsuz teşekkürler.
Sevgiler,

sernur ve Kenger beğendi.
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 20:10   #64
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Asoo Mesajı Göster
Benim 25 tohum talep hakkım vardı(Paylaşım yapmadığımdan.). 19 talebim oldu. Sn. Birnefestoprak'tan istediğim talepleri saymazsak sadece Sn. Muda'nın tohumları zarftan çıkmadı.

Sn Muda da tüm talepleri karşıladığına göre bir aksaklık var. Ama aksaklık her ne ise bizim keyfimizi kaçıramaz.

Not: Sol elimde tuttuğum anahtarı büromda dakikalarca arayan biri olarak, her türlü ihtimale açığım.
Sizin üye isminiz ile benzer bir isim yok. Tohum poşetleri sn.mudo'nun zarfına girmiş olabilir.

Binlerce tohum poşeti, üzerlerindeki etiketlere göre teker teker 176 ayrı zarfa konuldu. Etiketlerde üstte ve daha büyük harflerle yazılı isim, tohumun zarfına konacak isim, iki alttaki de gönderenin ismi. Zarflara poşet dağıtımı yapan arkadaşlarımız bir noktadan sonra çay molası vermeyi atladılarsa bir kaç poşet tekrar gönderenin zarfına girmiş olabilir

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 20:17   #65
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe Mesajı Göster

Birincisi, sayın demlibahce'nin iki pakedi, sehven benim zarfıma konulmuş. Arzu ederse bu tohumları kendisine gönderebilirim.

İkincisi, sayın muda,rainac ve Lonicera'dan istediğim tohumlardan hiç biri kargodan çıkmadı. Talep kotasına mı takıldım yoksa başka bir aksilik mi oldu merak ediyorum.

Eklenti 666432
Sayın Dutlubahçe,

Öğlen kargoyu teslim aldıktan sonra dışarı çıkmak zorunda kaldığım için inceleyememiştim, biraz önce gelen tohumları kontrol ettiğimde 4 talebimin kota aşımı dolayısıyla karşılanamadığını düşündüm (ikisi size gelmiş, diğer 2 talebim de sayın Tolga Özmeral'den idi). Bunun dışında sayın kerkenez'den talep etmiş olduğunuz Sakız Adası Domatesi ve Pink Vernissage tohumları da bana gelmiş. Yazmak için foruma girince sizin mesajınızı gördüm. Sanırım bahçelerimiz karışmış. Benim açımdan sıkıntı değil mısır ve pazı'yı da gelecek sene ekeriz. Siz isterseniz bana gelen tohumlarınızı size gönderebilirim.

Etkinliğe katılan, tohumların toplanmasından,sınıflandırılmasından gönderimine kadar yoğun emek isteyen bu süreci böylesine güzel yöneten herkese sonsuz teşekkürler.

Milla ve Dutlubahçe beğendi.
demlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 22:42   #66
Ağaçsever

smurat45's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2010
Tohumlarımız geldi. Bu şekilde prensipli ve sistemli bir paylaşım için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Artık bize düşen tohumlarımıza sahip çıkıp ağın genişlemesini sağlamak.

Name:  f4.jpg
Views: 227
Size:  52.2 KB

smurat45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 07:35   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi demlibahçe Mesajı Göster
Sayın Dutlubahçe,

Sanırım bahçelerimiz karışmış. Benim açımdan sıkıntı değil mısır ve pazı'yı da gelecek sene ekeriz. Siz isterseniz bana gelen tohumlarınızı size gönderebilirim.
Sayın demlibahçe, eskiler ne güzel söylemiş, "Vaki olanda hayır vardır." diye. Benim açımdan da bir sıkıntı yok. O tohumları siz kullanabilir veya dilediğinize verebilirsiniz. Başarı ve mutluluklar diliyorum.

Dutlubahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 10:48   #68
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-04-2012
Dün bende tohumlarıma kavuştum, emeği geçen herkese teşekkürler. Hepimiz için bereketli olsun.

ayhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 10:58   #69
Yeni Üye

astarte's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Merhabalar ben de talepte bulundum ama kotaya takıldı mı bilmiyorum kargom gelecek mi bilemiyorum o yüzden, bu konuda nasıl bilgi edinebiliriz

astarte Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 12:10   #70
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-01-2013
Arkadaşlar benim ve eşiminde kargo paketleri geldi, ben içinden çıkanlara çocuklar gibi sevindim, eşim sevinmedi..İşin şaka kısmı bu, eşime gelen kargo paketi agzı hem yapıştırılmış, hem tel zımba ile kapatılmış oldugu halde boştu, içinden tohum çıkmadı ( aynı tohumdan bende istedigim içim, elimizde aslında var), sadece eger aksayan taraflara bakılacak olursa bilgi olarak bunuda bilmenizin katkı saglayabilecegini düşündügüm için yazdım..Tüm ugraşanlara teşekkür ediyorum, ellerinize saglık, herkese verimli ve güzel bir sezon diliyorum..

ketenhelva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 12:31   #71
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-10-2017
Kargom geldi. Emeği geçen herkese teşekkürler.

b_a_l_ç_i_ç_e_k Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 12:39   #72
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ketenhelva Mesajı Göster
Arkadaşlar benim ve eşiminde kargo paketleri geldi, ben içinden çıkanlara çocuklar gibi sevindim, eşim sevinmedi..İşin şaka kısmı bu, eşime gelen kargo paketi agzı hem yapıştırılmış, hem tel zımba ile kapatılmış oldugu halde boştu, içinden tohum çıkmadı ( aynı tohumdan bende istedigim içim, elimizde aslında var), sadece eger aksayan taraflara bakılacak olursa bilgi olarak bunuda bilmenizin katkı saglayabilecegini düşündügüm için yazdım..Tüm ugraşanlara teşekkür ediyorum, ellerinize saglık, herkese verimli ve güzel bir sezon diliyorum..
Eşinizin üye ismi nedir?

Eski 18-02-2018, 12:54   #73
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Eşinizin üye ismi nedir?
ketenhelva / Bahçe sayfasına bakınca bu arkadaş gibi geldi:
Karabalık

Baktım sadece tek tohum gönderdiğimiz zarfın sahibi imiş...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 13:45   #74
Ağaçsever

Dogrudur, eşimin üye ismi karabalıktır..

Eski 18-02-2018, 13:52   #75
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Dogrudur, eşimin üye ismi karabalıktır..
Tek bir tohum istenmiş. Ona ait barkod okutulmamış olduğuna göre paylaşımcı o etiketteki talebi karşılamamış. Aynı tohumu siz de talep etmişsiniz ve ona ait etiketin barkodu okutulmuş, yani talep yerine getirilmiş.

Zarflar gönderilirken artık içinde tohum poşeti var mı yok mu diye ayrıca bakılmadığından boş zarf gönderilmiş. Keşke bir kaç tohum daha talep etseymiş

Eski 18-02-2018, 14:11   #76
agaclar.net

malina's Avatar

Okuttuğumuz barkod listesini MeyveliTepe'ye gönderdim, kontrol etti.

Muda ve Rainac'a ait tek barkod yokmuş yani o kargo bize ulaşıp barkodları okutulup gelen tohumlar zarflara dağıtılmamış gibi...

Gelen kargoları yazıyordum biliyorsunuz. Muda ve Rainac'ı da geldi diye yazdım. Bu durumu biraz önce Muda'ya sordum. Kargoyu açtıktan sonra mı seninle telefonda konuştuk yoksa sadece sen gönderdiğini söylediğinde mi diye... "Gönderdim" dediğinde konuşmuşuz ve ben bunun üzerine (üstelik gecikmeli olarak) o kargolar geldi diye yazdım.

Yani kargoları almamış olabilirim bunu da ancak yarın (Pazartesi) Şaka Kuaför'e gidip kontrol edince öğrenebileceğim.

Muda şu an bahçede çalışıyormuş, akşama ayrıntılı yazar
Tohumlarının başına gelmeyen kalmadı, son olarak bu yaşadığımız durumla biz tüy dikdik

Evren, "Muda'nın tohumları kimseye ulaşmasın" diye özel olarak uğraşıyor sanki...
Hikayeyi onun ağzından dinleyince bana hak vereceksiniz

Eski 18-02-2018, 14:12   #77
Ağaçsever

İstedigimiz tohumu bende talep etmiştim zaten, o kadar kusur, bunca ugraşının yanında mutlaka olur, sizlerin emegine saglık.Yazım serzeniş degil, sadece bilgi vermek amaçlıydı, lütfen yanlış anlamayınız..Tekrar teşekkür ediyorum..

Eski 18-02-2018, 14:15   #78
agaclar.net

malina's Avatar

Yanlış anlamıyoruz merak etmeyin

Eski 18-02-2018, 14:19   #79
Ağaçsever

Tamam merak etmeyecegim :-)) , yalnız madem bu kadar arsızlıgı ele aldım, bunuda belirteyim, gelmeyen tohum sayın Muda'nın degil, sayın Lonicera'nın orange yasmine/murraya paniculata idi bilginize..

Eski 18-02-2018, 14:28   #80
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-10-2016
Eksik tohum

Ben eksik tohumlar olayına pek girmek istemedim ama okuduklarımdan sonra bilgi olarak yazmamın doğru olacağını düşündüm. Benim zarfımdan da Muda, Birnefestoprak ve Rainac'tan talep ettiğim tohumlar çıkmadı.Yoğun bir tohum trafiği var gerçekten, zor iş, aksaklıklar olabilir. Eksiklik bundan kaynaklandıysa başım gözüm üstüne, hiç önemli değil. Ama bilerek gönderilmemiş ise bu üzücü.Yine de gönderen kişilerin böyle bir hakkı olduğunu baştan kabullenmiş oluyoruz zaten.

sernur beğendi.
Yerel bahçem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 14:56   #81
agaclar.net

malina's Avatar

Birnefestoprak'dan alamamanız normal, önceki yazışmaları takip etmişsinizdir...

Eski 18-02-2018, 14:59   #82
agaclar.net

malina's Avatar

Saç kestirmeye 3-4 ayda bir gittiğim için pazar günleri çalışıyorlar mı bilmiyordum, çalışıyorlarmış

Suçluyu da buldum (o inkar etti, başka bir elemanı gösterdi ama telefonla konuşurken onu belgelemekten kaçınmadım)

Name:  IMG_5330.JPG
Views: 279
Size:  45.2 KB

Açılmamış, el değmemiş bir adet muda kargosu

Eski 18-02-2018, 15:01   #83
agaclar.net

malina's Avatar

Bu tohumlardan mutlaka istiyorum diyenlere tekrar gönderebiliriz. (Ne yazık ki bir kargo parası daha ödeyeceksiniz)

Seneye kalsın diyenlerinkini 2019'da hazırlayacağımız zarflarda göndeririz.

sernur beğendi.
Eski 18-02-2018, 16:00   #84
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
Bende sayın mudadan yalancı melisa ve oğul otu tohumu talebinde bulunmuşum. Eğer talebim karşılanmışsa gelen tohumları almak isterim.

Selma_321 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 16:09   #85
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-01-2015
Edirnede ayhank ın kargosu gelmiş ama benimki hala gelmedi ve eve not vb bırakmamışlar. Acaba benim zarf gönderilmedimi ? Ve takip no atabilir miainiz ?

onur45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 16:27   #86
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Saç kestirmeye 3-4 ayda bir gittiğim için pazar günleri çalışıyorlar mı bilmiyordum, çalışıyorlarmış

Suçluyu da buldum (o inkar etti, başka bir elemanı gösterdi ama telefonla konuşurken onu belgelemekten kaçınmadım)

Eklenti 666473

Kıssadan hissesi şu. Seneye zarflar kapatılmadan önce okunan barkod kayıtları bana gönderilecek, buradan hiç açılmamış paket kalıp kalmadığını anlayacağız, helalleştikten sonra zarflar kapatılacak.

Farklı zamanlarda gelen 60 adet paketteki 5000 civarında poşet, 176 zarfa dağıtılırken olması muhtemel bir durum

malina, sernur, Asoo ve 2 kişi beğendi.
Eski 18-02-2018, 16:29   #87
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Tamam merak etmeyecegim :-)) , yalnız madem bu kadar arsızlıgı ele aldım, bunuda belirteyim, gelmeyen tohum sayın Muda'nın degil, sayın Lonicera'nın orange yasmine/murraya paniculata idi bilginize..
Eh, aynı evde birinize gönderip birinize göndermemekle elindeki kısıtlı tohumları pay etmekte bilmeden de olsa isabetli davranmış

Eski 18-02-2018, 16:32   #88
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi onur45 Mesajı Göster
Edirnede ayhank ın kargosu gelmiş ama benimki hala gelmedi ve eve not vb bırakmamışlar. Acaba benim zarf gönderilmedimi ? Ve takip no atabilir miainiz ?
Pazartesi akşamını bekleyin, hala gelmemiş ise takip numarasından araştırılır.

Eski 18-02-2018, 16:45   #89
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Ben de tohumlarıma kavuştum. Çok mutlu oldum, herkese çok teşekkürler.

istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 16:47   #90
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster

Eklenti 666473

Oh ya içim rahatladı ama barkodlarda okunmuş görünmeyince böyle bir şeyden şüphelenmiştim. Yoksa MeyveliTepe'nin " Zarflara poşet dağıtımı yapan arkadaşlarımız bir noktadan sonra çay molası vermeyi atladılarsa bir kaç poşet tekrar gönderenin zarfına girmiş olabilir " demesi haklı olacaktı.

Bu arada, bu seneki zarfların baloncuklu kısımları zarflara pek yapışık değildi. Adını tam hatırlamıyorum ama kocaman zarfa bir tek tohum poşeti koyduk diye söylediğim vardı.

Karabalık
Lütfen zarf ile baloncuklu kısım arasına da girmiş tohum poşetleri olabilir, dikkatlice bakın.

OSMAN45 beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024