agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni768Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-12-2017, 08:53   #181
Yeni Üye

sayen21's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Sayın Sayen21 her ne kadar karışık gözükse de her yeni üyenin aklına gelebilecek sorular..ilk sorunuzu bende bir arkadasıma sormuştum çünkü
Aldığım cevap secim tamamen gönderenin insafına kalmış ister elindeki miktarı böler ya da kendi prensiplerine göre sınırlamayı uygular...Aslinda bunun icin; Sayın Dongyul'du galiba göndereceklerini listelemisti boyle birsey de yapılabilir..
Diger sorunuzu da en iyi Sayın Meyvelitepe cevaplayabilir.Tedbir olarak kritik olanlari sona birakabilirsiniz
İlginiz için teşekkürler sayın Zekoş. Gelişmeleri takip ediyorum.

Heveslerin kırılmadığı, emeklerin karşılığının alındığı, hayırlı bereketli huzurlu bir yıl dileğiyle. İyi seneler cümleten

sayen21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2017, 00:09   #182
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Taleplerin 26 Aralık sonundaki durumunu gösterir tabloyu buraya koydum.

31 Aralık sonunda etkinlik tohum tanıtımı ve taleplere kapanacağından talep sahiplerinin taleplerini incelemeleri, gereken ekleme/çıkartmaları yapabilmeleri için son fırsat.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2017, 15:57   #183
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ skullcem mesaj göndermişsiniz ancak sanırım mesaj kutunuz dolu cevap gitmiyor. Bu arada talep harici şu an ekstra yapmanız gereken bir şey yok diye biliyorum, adres bilgileri istenmedi daha.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2017, 16:11   #184
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
@ skullcem mesaj göndermişsiniz ancak sanırım mesaj kutunuz dolu cevap gitmiyor. Bu arada talep harici şu an ekstra yapmanız gereken bir şey yok diye biliyorum, adres bilgileri istenmedi daha.
Bu yıl adres bilgileri sürecin başından itibaren isteniyor, ayrıca istenmeyecek.

Eski 31-12-2017, 17:37   #185
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Son bir kaç gündür foruma ulaşımın kısmen de olsa kesintiye uğraması sebebiyle en geç talepte bulunma zamanı 2 Ocak 2018 saat 23:59'a uzatılmıştır.

Eski 31-12-2017, 20:38   #186
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Galeri: 4
benim adres bilgilerim gelmismiydi acaba. bir mesaj falan gelmedi bana.

Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2018, 16:06   #187
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Takvimde talepler için 02-01-2018 sonuna kadar yapılan uzatma tekrar uzatıldı mı ?
( Bu gün katalog ilavesi yapıldığından bu soruyu sordum....)

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2018, 16:28   #188
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Foruma erişimde kesintiler yine tekrarlandığı için son tarih 5 Ocak Cuma 23:59. Bundan sonra kesinti olsa da tarih değişmeyecek.

Eski 04-01-2018, 05:13   #189
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Sayın Zekoş un paylaştığı güz zeytini her yıl binlerce tohum ürettiği ve bu tohumların kuşlar vasıtasıyla çok kolay yayılıp hızlıca büyüyerek etrafındaki bitkileri gölgeliyerek bastırdığı için Amerikanın İndiana eyaletinde yerel bitki örtüsünü tehdit eden işgalci bir bitki olarak sınıflandırılmış.

http://www.in.gov/dnr/files/Autumn_Olive.pdf

https://www.nature.org/ourinitiative...tumn-olive.xml

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2018, 10:19   #190
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
sayın meyvelitepe

paylaşımdan faydalanmak isteyen kişilerin bazıları seçim yapmış fakat sonrasında bir daha siteye bile uğramamış. hal böyle olunca onlar tahminimce adreslerini de göndermediler. velhasıl gönderdilerse bile sonrasında takibi yok olduğundan bu kişilerin elemeleri nasıl yapılacak?.

bu kişilerin adreslerinin olup olmadığı ya da talep hakkını kazanıp kazanmadığını ne zaman söylersiniz?

hberbul beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2018, 11:22   #191
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Sayın Zekoş un paylaştığı güz zeytini her yıl binlerce tohum ürettiği ve bu tohumların kuşlar vasıtasıyla çok kolay yayılıp hızlıca büyüyerek etrafındaki bitkileri gölgeliyerek bastırdığı için Amerikanın İndiana eyaletinde yerel bitki örtüsünü tehdit eden işgalci bir bitki olarak sınıflandırılmış.

http://www.in.gov/dnr/files/Autumn_Olive.pdf

https://www.nature.org/ourinitiative...tumn-olive.xml
Sayın Atılgan; güz zeytini arastırırken bu ayrıntıyı bende gördüm fakat biraz düşününce önemsemedim.Aldığım arkadaşa sordum kuşların yedigini görmemis yese mutlaka farkedilir diyorum cunku benim kiraz ve bögürtleni bırakmıyorlar
Ve arkadasim celikle üretmeye calisiyormus.Diyelim ki kuşlar sayesinde istilacı bitki oluyor meyveleri tülle orttügümüzde sorun kalkar diyorumBen zaten cogalmasindan yanayım hem meyvesi güzel hem topraga faydalı bir bitki..İsırgan,ayrık otu gibi kökten yayılmadığı sürece müdahale etmek kolay olur sanıyorum.Ilk okudugumda ben de istila kelimesinden ürkmüstüm açıkcası...

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2018, 13:10   #192
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
sayın meyvelitepe

paylaşımdan faydalanmak isteyen kişilerin bazıları seçim yapmış fakat sonrasında bir daha siteye bile uğramamış. hal böyle olunca onlar tahminimce adreslerini de göndermediler. velhasıl gönderdilerse bile sonrasında takibi yok olduğundan bu kişilerin elemeleri nasıl yapılacak?.

bu kişilerin adreslerinin olup olmadığı ya da talep hakkını kazanıp kazanmadığını ne zaman söylersiniz?
Hafta sonu belli olur. Sadece adres göndermeyenler de değil, talep haklarından çok fazla talepte bulunanlar da var. Onların da fazlalıkları azaltılacak.

Eski 04-01-2018, 13:29   #193
Ağaç Dostu

Verdiğim kaynaklarda kuşlar tarafından çok sevildiği ve dışkılarındaki çekirdeklerin kolayca çimlendiği belirtiliyor. Resmi kurumların insanlara verdiği tavsiye etrafınızda ya da bahçelerinizde görürseniz sökün atın olmuş. Bitki istilacı. Dikip dikmemek size kalmış.

Alıntı:
Sayın Atılgan; güz zeytini arastırırken bu ayrıntıyı bende gördüm fakat biraz düşününce önemsemedim.Aldığım arkadaşa sordum kuşların yedigini görmemis yese mutlaka farkedilir diyorum cunku benim kiraz ve bögürtleni bırakmıyorlar
Ve arkadasim celikle üretmeye calisiyormus.Diyelim ki kuşlar sayesinde istilacı bitki oluyor meyveleri tülle orttügümüzde sorun kalkar diyorumBen zaten cogalmasindan yanayım hem meyvesi güzel hem topraga faydalı bir bitki..İsırgan,ayrık otu gibi kökten yayılmadığı sürece müdahale etmek kolay olur sanıyorum.Ilk okudugumda ben de istila kelimesinden ürkmüstüm açıkcası...

Zekoş beğendi.
Eski 04-01-2018, 14:27   #194
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Konuyu uzatmış gibi oluyor ama benim gibi üzümsü meyvelere meraklı olanları da ilgilendirir sanırım..Sayın Atılgan benim çelişkide kaldığım nokta istilacı olmasından ziyade; internette türk kaynaklarda diyelim topragı ıslahı icin cok faydalı oldugu yönünde...sizin attığınız linkte topragı fakirlestigi yönünde...Bu konuya tam açıklık getirilse cok iyi olur diyorum can alıcı nokta burası çünkü..
Şu anda fidanı bahcemde var bu sene meyvesini yemek nasip olmadı cicekteyken tavuklar yemiş..Tohumunu aldığım arkadasın bahcesinde 6.senesindeymis ve bu sene tam verim alabilmis.Herhangi bir cogalma görmedim diyor ve hatta çelikle çoğaltma derdinde..Belki de zamana bırakıp tecrübeyle gercegi ögrenmek en doğrusu...

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2018, 15:26   #195
ozo
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-10-2016
Merhaba, adres için mail atmıştım fakat alındığına dair herhangi bir bilgi, teyid gelmedi. Nasıl öğrenebiliriz adresimizin olup olmadığını, teşekkür ederim

Mahmut Tebir beğendi.
ozo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2018, 16:59   #196
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-01-2018
Selam ben picalina f1 ekdim

Rauf89 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2018, 17:35   #197
Ağaç Dostu

Topraktaki azot miktarını artırdığı doğru ama bu azot bazı bitkilere fayda sağlarken zayıf topraklara adapte olmuş bitkilerin köklerini yakabiliyor.

Alıntı:
Konuyu uzatmış gibi oluyor ama benim gibi üzümsü meyvelere meraklı olanları da ilgilendirir sanırım..Sayın Atılgan benim çelişkide kaldığım nokta istilacı olmasından ziyade; internette türk kaynaklarda diyelim topragı ıslahı icin cok faydalı oldugu yönünde...sizin attığınız linkte topragı fakirlestigi yönünde...Bu konuya tam açıklık getirilse cok iyi olur diyorum can alıcı nokta burası çünkü..
Şu anda fidanı bahcemde var bu sene meyvesini yemek nasip olmadı cicekteyken tavuklar yemiş..Tohumunu aldığım arkadasın bahcesinde 6.senesindeymis ve bu sene tam verim alabilmis.Herhangi bir cogalma görmedim diyor ve hatta çelikle çoğaltma derdinde..Belki de zamana bırakıp tecrübeyle gercegi ögrenmek en doğrusu...

Zekoş beğendi.
Eski 05-01-2018, 09:10   #198
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-01-2010
Paylaşacağım tohumlara gelen talep, elimdeki 2017 yılına ait tohum sayısından daha fazla.Bu durumda 2014,2015 ve 2016 yıllarına ait tohumlarıda dağıtabilirmiyim ? Ne önerirsiniz ?

yurtsever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2018, 09:57   #199
ozo
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-10-2016
Adresiniz var yok diye geri dönüş olmuyor maalesef, dün mail attım, bugün attım. Ne yapmamız gerekiyor bu durumda

ozo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2018, 10:11   #200
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yurtsever Mesajı Göster
Paylaşacağım tohumlara gelen talep, elimdeki 2017 yılına ait tohum sayısından daha fazla.Bu durumda 2014,2015 ve 2016 yıllarına ait tohumlarıda dağıtabilirmiyim ? Ne önerirsiniz ?
sayın yurtsever

tohum paylaşımında önemli olan tohum yılından ziyade canlılık süresinin koruyup korumadığı. bunun için de hatta tohumların canlılık süreleri diye ayrıca bir konu tohum paylaşım etkinliği altında açılmış durumda. dolayısıyla bu süreleri geçemeyen tohumlar paylaşılabilir.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2018, 10:26   #201
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozo Mesajı Göster
Adresiniz var yok diye geri dönüş olmuyor maalesef, dün mail attım, bugün attım. Ne yapmamız gerekiyor bu durumda
Devamlı mail atarsanız mesaj kutusu dolar başkalarının adres bilgilerini gönderememesine sebep olabilirsiniz. Gönderdiyseniz gitmiştir. Gönderdiğiniz mesaja bakın, belirtilen formatta kullanıcı kimliğinizi, adınızı soy adınızı, adresinizi yaşadığınız il dahil ve telefonunuzu gönderdiyseniz rahat olun. Her adres gönderene, "tamam adresinizi aldık" diye mesaj gönderilmesi diye bir işlem yok. Bunun yerine kayıtlar işlenmeye başlandığında adresi olmayanlar listesi yayınlanır.

Zekoş ve Kenger beğendi.
Eski 05-01-2018, 10:27   #202
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Foruma erişimde kesintiler yine tekrarlandığı için son tarih 5 Ocak Cuma 23:59. Bundan sonra kesinti olsa da tarih değişmeyecek.
banada herhangi bir mesaj geri dönüş gelmedi.

blnturkek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2018, 10:37   #203
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
sayın yurtsever

tohum paylaşımında önemli olan tohum yılından ziyade canlılık süresinin koruyup korumadığı. bunun için de hatta tohumların canlılık süreleri diye ayrıca bir konu tohum paylaşım etkinliği altında açılmış durumda. dolayısıyla bu süreleri geçemeyen tohumlar paylaşılabilir.
Şimdi okudum,domates için 4 yıl diyor.Bu durumda sorun yok,teşekkürler..

yurtsever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2018, 10:51   #204
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Adresi önceki yıllardaki gibi lojistik merkezine mi gönderiyoruz?Ben de henüz göndermedim.

esgül73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2018, 11:04   #205
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Adresi önceki yıllardaki gibi lojistik merkezine mi gönderiyoruz?Ben de henüz göndermedim.
Evet, hemen göndermeniz gerekiyor. Etiket hazırlıklarına başlandığı için adresi olmayan talep sahipleri adına etiket çıkmayacak.

Eski 06-01-2018, 11:06   #206
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Tohum tanıtımı ve talep süreci dün gece itibarıyla tamamlanmıştır. Artık yeni yapılan talepler dikkate alınmayacak.

Tüm paylaşımcıların e-posta adreslerini LojistikMerkezine göndermeleri gerekiyor. Hazırlanan etiketler bu adreslere gönderilecek.

Lonicera, Zekoş, TCM ve 2 kişi beğendi.
Eski 06-01-2018, 21:23   #207
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Arkadaşlar lojistik merkezinin bulunduğu adres aşağıda bulunmakta.

http://www.agaclar.net/forum/private...newpm&u=142392

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2018, 23:36   #208
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Adres göndermeyenler listesi

Talep Eden
01aliveli
Antepli41
avedud
aysefatma
azorka
b_a_l_ç_i_ç_e_k
bahtiyar02
baransudetan
Berkaytropik
ceydoruk
chemist06
Deniz59
divitsizhokka
GONÇ
gurkipokni
Gülsen
hcorak
hobiciakvarist
hüseyindeniz
ibocandan
ibrahimes
ismetkenar
kader_bpkp
kamil35
kirmacin
meminaydin
mgunsili
mimoza3
mrtoaa
mtgokduman
Murat Uysal
nefereses
niğmar
nyuce
oguzhanyvuz
OSMAN45
ozencan43
saleri
Selma_321
sernur
sevdam
sheyhmus
The0ne
yxl
zeynepkavi
Listede adı görünen üyelerimiz kargo adreslerini göndermeyi unutmuşlardır. Adreslerini acilen formata uygun olarak LojistikMerkezi'ne özel mesajla göndermeleri gerekiyor.

Eski 07-01-2018, 00:14   #209
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Adres bilgilerimi gönderdim olarak hatırlıyorum. Belki yanlış göndermiş olabilirim. Aşağıdaki linkteki formata uygun olarak yeniden gönderdim. Bir yanlışlık var ise yeniden göndereyim.

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/40133.htm

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2018, 00:21   #210
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Adres bilgilerimi gönderdim olarak hatırlıyorum. Belki yanlış göndermiş olabilirim. Aşağıdaki linkteki formata uygun olarak yeniden gönderdim. Bir yanlışlık var ise yeniden göndereyim.

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/40133.htm
Şimdi geldi Daha önce e-mail adresiniz gelmişti.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024