agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2016-2017 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1434Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-02-2017, 17:33   #211
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2006
sağlık olsun seneye *** ben yanlış hatırlamıyorsam kasım sonu aralık başı gibi adres bilgilerini gönderdim ama kendimi tanıtmam gereken bölüme biraz geç ugradim ondan da olabilir.emek veren herkeze teşekkürler.

bayramyildiran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2017, 17:52   #212
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bayramyildiran Mesajı Göster
sağlık olsun seneye *** ben yanlış hatırlamıyorsam kasım sonu aralık başı gibi adres bilgilerini gönderdim ama kendimi tanıtmam gereken bölüme biraz geç ugradim ondan da olabilir.emek veren herkeze teşekkürler.
Hayır, net olarak sizin adres bilginiz yok. Hala da yok. Gönderdiniz ise giden mesajlardan görebiliyormusunuz, bakarmısınız? Orada varsa ekran resmini buraya yapıştırırmısınız lütfen.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2017, 18:48   #213
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

giden mesaj kutum boş oyüzden bi işe yaramaz sözümün başında yanlış hatırlamıyorsam dedim yanlış ta hatırlıyor ola bilirim.

Eski 20-02-2017, 19:36   #214
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
2017-2018 dönemi olacağını düşünürsek 'seneye' demekte bir sakınca yok, yemin etsem başım ağrımaz yani ama sizin güzel hatırınız için haydi öyle olsun

Yeni etkinliğin duyurulmasına ve paylaşılacak tohumların tanıtım kataloglarının açılmasına yaklaşık 7-8 ay var diyebiliriz...
Bişey kalmamış işte ..

Bektaşi ye demişler 'çok içiyorsun'. Nerde yav demiş, 'akşamdaaan akşama'

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2017, 12:49   #215
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
İçerdikleri istediklerinize uyar mı bilmem ama geri dönen zarflardan birini size göndermek aklımdan geçiyor
Cevap gelmedi değil mi?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2017, 14:14   #216
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Gelmedi.

Eski 21-02-2017, 18:40   #217
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

Alıntı:
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe
İçerdikleri istediklerinize uyar mı bilmem ama geri dönen zarflardan birini size göndermek aklımdan geçiyor
sakıncası yoksa bana uyar.adres bilgimi. göndereyim mi? ))

Eski 21-02-2017, 20:28   #218
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bayramyildiran Mesajı Göster
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe
sakıncası yoksa bana uyar.adres bilgimi. göndereyim mi? ))
Biraz bekleyeceğiz, sonra tüm geri dönen zarflar için bir karar vereceğiz.

Eski 22-02-2017, 04:58   #219
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-10-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Sayın Meyvelitepe etkinliğe katılan arkadaşlarla benim durumumda olanlar anlayış gösterip razı olurlar mı acaba ? Kimseyi sıkıntıya düşürmek istemem. Ama kimseyi üzmeden böyle bir fırsat verilirse de çok memnun olurum.

balance Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2017, 09:28   #220
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-11-2016
Öncelikle bu siteyi kuran böyle bir etkinliği düşünen site ve emeği geçen herkeze teşekkür ederim. B
ana tohum gönderme inceliğinde bulunan siz değerli üyelere tek tek şükranlarımı sunarım ayrıca yapılan bu etkinlik bizim yerel kaynak kültür ve gelecekte sağlıklı birer nesiller yetişmesi için çok iyi düşünülmüş bir proje Emeği geçen herkezden Allah razı olsun.

mehmet KUÇAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2017, 14:43   #221
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi balance Mesajı Göster
Sayın Meyvelitepe etkinliğe katılan arkadaşlarla benim durumumda olanlar anlayış gösterip razı olurlar mı acaba ? Kimseyi sıkıntıya düşürmek istemem. Ama kimseyi üzmeden böyle bir fırsat verilirse de çok memnun olurum.
Açık arttırmaya gidelim.

Zekoş ve balance beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2017, 18:12   #222
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-10-2016
Merhaba arkadaşlar ben de tohumlarıma kavuştum emeği geçen herkesten Allah razı olsun.İnş yeşerip yetiştiği günleri de görürüz.

Aytekin045 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2017, 11:46   #223
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-11-2016
Özenle hazırlanmış paketim geldi, emeği geçen herkese teşekkür ederim.İyi ki varsınız🙏🙏🙏❤

Atilgan ve telato beğendi.
İzmir izmir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2017, 15:31   #224
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-04-2009
Arkadaşlar biraz geciktim kusura bakmayın.tohumlar 2 hafta evvel elime ulaştı.Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
paketlerde 3-4 tohum olur diyordum fakat bayağı çok geldi.cömertliğiniz için ayrıca teşekkürler.

hasan7319 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2017, 10:15   #225
Yeni Üye

yasaryasaryasar's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2015
Emeği geçen tüm dostlara teşekkürler.

Atilgan ve telato beğendi.
yasaryasaryasar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2017, 14:26   #226
agaclar.net

malina's Avatar

Tohum Paylaşım Sonrası Çalışmalar
Etkinlikten tohum talep etmiş tüm üyeler, aldıkları tohumların tüm macerasını paylaşıyor...

Umarım tohumlarını alanlar çalışmalarını bizimle paylaşırlar.

Eski 03-03-2017, 11:27   #227
Ağaç Dostu

guppy's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2014
Tohumların eksik gelmesinin bir sebebi olabilir mi? Sorun olmamakla birlikte bende oldukça eksik var.

guppy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2017, 12:10   #228
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi guppy Mesajı Göster
Tohumların eksik gelmesinin bir sebebi olabilir mi? Sorun olmamakla birlikte bende oldukça eksik var.
106 çeşit tohum talep etmişsiniz.
Alıntı:
3.4. Tohum talep edenlerin rolü

Önemli: Bir katılımcı iki yıl üst üste sadece talep eden olarak etkinliğe katılamaz. Örnek: Geçen yıl paylaşmadan tohum talep eden bir katılımcının bu yıl etkinlikten tohum talep edebilmesi için mutlaka tohum da paylaşması gereklidir.

Önemli: Etkinlikten bu yıl paylaşım yapmadan tohum talep eden katılımcının tohum talebi sayısı 25 ile sınırlıdır. Daha fazla sayıda talep yapan katılımcıların ilk talep ettikleri 25 geçerli sayılacak, fazlası geçersiz sayılacaktır.
...
Buna göre belirli bir tölerans ile 31 adet tohum talebiniz geçerli kabul edilerek etiket düzenlenmiş ve barkod kayıtlarına göre hepsi tarafınıza ulaşmış görünüyor.

Eski 04-03-2017, 08:08   #229
Ağaç Dostu

guppy's Avatar

Keşke uyarsaydınız da ona göre talep etseydim.Benim adıma eleme yapmanız hoş olmamış. Tohumları geri göndermek istiyorum sakıncası yoksa. Özelden bir adres gönderirseniz aynen iade edeceğim.

Geçen yıl talep eden pozisyonunda değildim.

Evvelki yılda hem talep ettim hemde gönderdim.

Başkada bir katılımım olmamıştı.

Eski 04-03-2017, 12:47   #230
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Keşke uyarsaydınız da ona göre talep etseydim.Benim adıma eleme yapmanız hoş olmamış. Tohumları geri göndermek istiyorum sakıncası yoksa. Özelden bir adres gönderirseniz aynen iade edeceğim.

Bu kural iki senedir mevcut. Başka nasıl bir uyarı beklerdiniz bilmiyorum ancak iki senedir etkinlik prensiplerinde yazılıdır. Evvelki yıl değil, geçen sene paylaşan da olsaydınız yine aynı olacaktı.

Geri göndermek istiyorsanız sizin için tohum hazırlayanlarla irtibat kurup tek tek kendilerine gönderebilirsiniz.

A_NOMAD ve telato beğendi.
Eski 04-03-2017, 12:59   #231
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:

Sayın guppy;

2016-2017 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Prensipler başlığında gerekli uyarılar yapılmıştı. Ben de biraz zor da olsa görerek taleplerimi ona göre ayarlamaya çalıştım. Diğer konular aktif olunca insan dikkat etmeyebiliyor.

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/35301.htm

Oradaki prensiplerde yazanları arkadaşımız yazmış. Etkinliğe paylaşım yapmadan tohum talep eden katılımcının ilk talep ettiği 25 talep geçerli sayılacaktır şeklinde.

Aynı şekilde sn. Pria'da sizin düştüğünüz hataya uğramıştı.

2016-2017 dönemi Tohum Paylaşımı Genel Yazışmalar

İnsan bunları okumadığı zaman biraz duygusal tepki gösteriyor.

Önemli: Etkinlikten bu yıl paylaşım yapmadan tohum talep eden katılımcının tohum talebi sayısı 25 ile sınırlıdır. Daha fazla sayıda talep yapan katılımcıların ilk talep ettikleri 25 geçerli sayılacak, fazlası geçersiz sayılacaktır.

Önemli: Etkinliğe aynı zamanda paylaşımcı olarak katılanlar, kendi paylaştıkları tohumlara olan geçerli taleplerin en fazla %50si kadar daha fazla tohum talebinde bulunabileceklerdir. Üst sınır 150 dir. Daha fazlası talep tarihine göre geçersiz kabul edilecektir. Örnek-1: Paylaştığı tohumlara 60 adet geçerli talep bulunan bir paylaşımcı en fazla 90 çeşit tohum talebinde bulunabilir. Örnek-2: Paylaştığı tohumlara 500 geçerli talep bulunan bir paylaşımcı en fazla 150 çeşit tohum talebinde bulunabilir.

Sizden tohum aldığımı hatırladığım için özellikle baktım. 2014-2015 döneminde tohum paylaşmışsınız. Sanırım iki yıldır katılımcı veya paylaşımcı olarak ara verdiniz.

Özel mesaj gönderebilirseniz istediğiniz tohumlardan elimde olanları gönderirim. Kolay gelsin.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2017, 13:54   #232
Ağaç Dostu

guppy's Avatar

Sayın Muda ilginize teşekkür ederim. Aslında tohum bahane burada olmak etkinlik veya paylaşımlarda bulunmak hoşuma gidiyor. Tohumlarım geldiğinde ne gelmiş, ne gelmemiş bakmadım bile. Onun peşinde olan biri değilim. Kuralı görmedim. Hepsini dikebilecek bir toprağımda yok. Zaman içinde hepsini kullanırım düşüncesi ile seçim yaptım. Bu nedenle abartmışım.

Tek alındığım nokta seçimi başkasının yaptığını düşünmem. Mesela bir çeşitten 2 poşet gelmiş ki orda da ilk 25 seçim gönderimi işin içine girince başkasının bu seçimi yapmadığını ancak anladım.

Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın.

Bu arada ilerleyen yıllarda mutlaka paylaşımcı olarak katılacağım. İlk paylaşım yaptığım yıl düzenimi kurduğum evimi sattım. Yeni ev aldım. Oraya da düzen kurdum adam ettim toprağı bahçeyi Ama pazartesi o evi de satıyorum. Yeni ev alacağım. İlerleyen günlerde paylaşımlarda bulunmak üzere saygılar...

Lonicera, Muda, TCM ve 1 kişi beğendi.
Eski 06-03-2017, 18:46   #233
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:

Hatalı olduğunu anlayınca,
Alıntı:
Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın.
Böyle de yazabilirdiniz Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın.

kerkenez beğendi.
Eski 07-04-2017, 17:20   #234
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-11-2016
Tohumlarımla gizli bahçeme, arka balkonuma hayat geldi, renk geldi., Tekrar teşekkür ediyorum.Bir sonraki paylaşım için ben de tohumlarımı göndermek istiyorum.

İzmir izmir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024