agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşım Etkinliği 2023-2024
(https)

Beğeni Düzeni59Beğeniler
  • 24 Gönderen Kenger
  • 1 Gönderen Atilgan
  • 3 Gönderen Kenger
  • 14 Gönderen feyzi_48
  • 9 Gönderen malina
  • 8 Gönderen Atilgan

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-01-2023, 19:07   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Önümüzdeki Yılın Tohum Etkinliğine (2023-2024) Hazırlık

Son birkaç yılın lojistik merkez işlerini yürütürken yaptığım gözlemleri, önümüzdeki yılların etkinlikleri için buraya listelemek istedim:
  1. Dağıtım sürecine verilebilecek en en önemli katkı, kilitli poşetlerin kaliteli olması.
  2. Yapılabilecek en büyük hata ise tohum poşetlerini başka poşetlerin içine koymak (nam-ı diğer matruşkalar). İyi niyetle yapılan bu uygulamayla çok sık karşılaşıyoruz. Yapmayın, ama illaki “yok ben kutulara dağıtmayı kolaylaştırmak istiyorum” derseniz, o zaman kutu gruplarını zarf gibi ya da ağzı kilitsiz, zımbasız, bantsız poşetler gibi kolay açılabilir şeylere koyun. İnanın matruşkaları açmak, karışık poşetleri kutulara dağıtmaktan çok daha zor.

Bunlar en önemli noktalardı.
Bir de sıklıkla karşılaşmadığımız birkaç noktayı dikkatinize getirmek isterim:
  1. Hediye poşetleri, gönderdiğiniz kişinin varsa diğer poşetlerinin içine koyun ki kontrollerde sayılar tutsun.
  2. Etiketleri birden çok bastırıp aynı tohumdan, aynı kişiye 2 tohum göndermeyin. Bol göndermek istiyorsanız tohumları tek poşete koyun.
  3. Tohumları hazırlarken şekerli bir şeyler tüketiyorsanız poşetlerin dışlarına bulaşmamasına dikkat edin, şeker mıknatıs gibi birçok poşeti birbirine yapıştırıyor.
  4. Cömertçe gönderdiğiniz hediye tohumlara, isminizi ve tohumun adını yazmayı ihmal etmeyin.

Kenger Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2023, 22:18   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Aslında çok kaliteli kilitli poşet yapan yerler var ama belli bir adette üretildiği için 5-6 kişi toplanıp almak gerekiyor.

hcorak beğendi.
Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2023, 06:10   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Aslında çok kaliteli kilitli poşet yapan yerler var ama belli bir adette üretildiği için 5-6 kişi toplanıp almak gerekiyor.
Sn. Atılgan, hatırladığım kadarıyla sizin kullandığınız poşetler çok iyiydi. Siz oralardan mı aldınız ?

nazlı06, hcorak ve Sulezena beğendi.
Kenger Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2023, 08:29   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2019
Bir avuç tohum bir ömür bağımsızlıktır ! Bu süreçte lojistik merkezinde görevini layıkıyla yerine getiren, artılarını eksilerini tespit ederek süreci daha güzel yerlere getirme gayretinde olanları hayranlık ve saygıyla selamlıyorum. Fakat; Tohum paylaşım etkinliğine, tohum paylaşım katılımcısı olarak belirtmek isterim ki, bazı tohumlardan üç tane gibi adetlerde paylaşım yapılmış olup bunca emeğe göre paylaşım adetleri bence azdır. Oysa forumda tohumların fiziksel özelliklerince hangi oranda gönderilmesi gerektiği de yer almaktadır. Ayrıca farklı ve zıt görüşte olanlara da saygı duyarım.

feyzi_48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2023, 11:42   #5
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Tohumların iyice kuruduğundan emin olmak da çok önemli, unutmayın

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2023, 20:54   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Benim kullandıklarımı üretip satıyorlar. Tek kat ı 50 micron (2 mil) ama sıpariş verilirse 6 mil e kadar yapabiliriz dedi. 3 ya da 4 mil ideal olurdu.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kenger Mesajı Göster
Sn. Atılgan, hatırladığım kadarıyla sizin kullandığınız poşetler çok iyiydi. Siz oralardan mı aldınız ?

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024