agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2021-2022 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni640Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-10-2021, 23:10   #1
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
2021-2022 Etkinlik Genel Yazışmaları

Yeni dönem Tohum Paylaşım Etkinliği başlamıştır. Paylaşımcı üyelerimiz Katalog başlığında başlık açarak paylaşacakları tohumları tanıtabilirler. İlk mesajın sadece liste olduğunu, ikinci ve sonraki mesajların, her mesajda bir tohum tanıtımı olduğunu hatırlatır, tohum tanıtımındaki standart formata uyum için gereken hassasiyetin gösterilmesini rica ederiz.

Bu yıl kurallarda bazı değişiklikler var. Tohum talep kurallarını aşağıya kopyaladım. Tamamını Etkinlik Prensiplerinde okuyabilirsiniz.

"Önemli: Etkinliğe ilk kez katılan bir üye, şayet tohum paylaşmayıp sadece talep ediyorsa, en fazla 15 çeşit tohum talep edebilir.

Önemli: Bir katılımcı geçen yıl tohum paylaşmış ise bu yıl paylaşmadan sadece talep eden olabilir ancak bu hak bir defaya mahsustur. . Örnek: Geçen yıl paylaşmadan tohum talep eden bir katılımcının bu yıl ve sonraki yıllar etkinlikten tohum talep edebilmesi için mutlaka tohum da paylaşması gereklidir.

Önemli: Geçen yıl paylaşım yapıp, bu yıl paylaşım yapmadan tohum talep eden katılımcının tohum talebi sayısı 25 ile sınırlıdır. Daha fazla sayıda talep yapan katılımcıların ilk talep ettikleri 25 geçerli sayılacak, fazlası geçersiz sayılacaktır.

Önemli: Etkinliğe aynı zamanda paylaşımcı olarak katılanlar, kendi paylaştıkları tohumlara olan geçerli taleplerin en fazla %50'si kadar daha fazla tohum talebinde bulunabileceklerdir. Üst sınır 125 dir. (Paylaşımcı, karşılayabileceği maksimum talep sayısı belirttiyse, bu tohuma olan talep maksimum sayıdan daha fazla olsa dahi, belirtilen maksimum sayı esas alınır.) Daha fazlası talep tarihine göre geçersiz kabul edilecektir. Örnek-1: Paylaştığı tohumlara 60 adet geçerli talep bulunan bir paylaşımcı en fazla 90 çeşit tohum talebinde bulunabilir. Örnek-2: Paylaştığı tohumlara 500 geçerli talep bulunan bir paylaşımcı en fazla 125 çeşit tohum talebinde bulunabilir.

Önemli: Etkinliğe tohum paylaşmadan talep eden olarak katılabilmek için üyenin kendini tanıttığı mesajla beraber en az 10 adet, makul mantıklı mesajı bulunmalıdır. "Ben İstanbuldan Ahmet yaş 35" tarzı mesajlar tanıtım için yeterli sayılmayacaktır. Kendinizi tanıttığınız mesajda en azından, yaşınız, mesleğiniz, bitkilerle olan ilişkiniz, mevcut yetiştirme ortamınız vr büyüklüğü, bu konudaki özet deneyiminiz vb. bulunmalıdır. Sadece alış veriş bölümünde mesajı bulunması yeterli değildir. Talep geçerliliğinin analiz edildiği günde 10 taneden az makul mantıklı mesajı bulunmayan talep sahiplerinin talepleri iptal edilecektir. Makul mantıklı mesaj derken, "harika", "teşekkür", "elinize sağlık" vb. mesajlar sayılmayacaktır. Çift üyelikle tohum talebi kabul edilmeyecektir. "

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2021, 00:27   #2
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Önceki seneye nazaran daha kalabalık ve bol çeşitli bir etkinlik olması dileğiyle. Süreçte emeğe geçecek olanlara başta Meyvelitepe olmak üzere sonsuz teşekkürler. Paylaşımda bulunacak üyelerimize de kolaylıklar dilerim.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2021, 11:44   #3
Ağaçsever

Alp.er's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2018
Hayırlı , bereketli olsun.

Alp.er Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2021, 16:16   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-05-2009
Merhaba arkadaşlar. Elimde farklı çeşitlerde kabak tohumu var. Bunları paylaşabilirim. 6 dönüm bahçem var. Çeşitli sebzeler ekiyorum. Tohum varsa alabilirl

svlscorpion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2021, 16:41   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-10-2021
Hayırlı olsun. Umarım çok iyi bir çalışma olur.

sagu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2021, 18:21   #6
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Etkinliğe ilk kez katılacak arkadaşların Kasım sonuna kadar forumda en az 10 mesajları bulunması gerektiğini hatırlatırım.

Eski 02-10-2021, 18:53   #7
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi svlscorpion Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar. Elimde farklı çeşitlerde kabak tohumu var. Bunları paylaşabilirim. 6 dönüm bahçem var. Çeşitli sebzeler ekiyorum. Tohum varsa alabilirl
Kabak tohumlarında izolasyona dikkat etmiş olmanız gerekli. Eğer karışık ektiyseniz paylaşmanızın bir anlamı yok. Çünkü önümüzdeki sezon ekenler farklı bir kabakla karşılaşacaklar bu durumda.

Eski 03-10-2021, 11:00   #8
Yeni Üye

Mutlu gunler gurupta yeniyim nereye ne yazacağımı öğrenmeye çalışıyorum heryere tıklıyorum yazılanları okuyorum ama yanlış bir şey yapacam diyede cok korkuyorum

Nursenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2021, 11:17   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2013
Hayırlı olsun yeni dönem etkinliği. Umarım yoğun paylaşımlı ve bol çeşitli bir yıl olur <3

bilenyum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2021, 17:55   #10
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bilenyum Mesajı Göster
Hayırlı olsun yeni dönem etkinliği. Umarım yoğun paylaşımlı ve bol çeşitli bir yıl olur <3
Black eyed susan tohumlarını alabilmişsinizdir umarım

Eski 03-10-2021, 18:11   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Black eyed susan tohumlarını alabilmişsinizdir umarım
inanmayacaksınız belki ama göz değdi sanırım Bu yıl filizlendiler ancak çiçeklenmeyi görmeden kurudular. Nedenini çözemedim. Tek temennim seneye tekrar açmaları. Yerlerini değiştireceğim

nazlı06 ve sernur beğendi.
bilenyum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2021, 18:36   #12
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bilenyum Mesajı Göster
inanmayacaksınız belki ama göz değdi sanırım Bu yıl filizlendiler ancak çiçeklenmeyi görmeden kurudular. Nedenini çözemedim. Tek temennim seneye tekrar açmaları. Yerlerini değiştireceğim
Tek yıllık olması lazım onların. Eğer toprağa düşen tohum yoksa tekrar çıkmazlar.

Düzeltme: tek yıllık değilmiş.

bilenyum beğendi.
Eski 04-10-2021, 14:27   #13
Ağaçsever

Alp.er's Avatar

2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliğine talep eden olarak katıldım ,daha sonra ki yıllarda etkinliklere katıldım. Bu yılki etkinlikten tohum talep edebilir miyim.
Teşekkürler.

Eski 04-10-2021, 15:35   #14
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alp.er Mesajı Göster
2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliğine talep eden olarak katıldım ,daha sonra ki yıllarda etkinliklere katıldım. Bu yılki etkinlikten tohum talep edebilir miyim.
Teşekkürler.
En son ne zaman tohum paylaşımı yaptınız?

Eski 04-10-2021, 16:56   #15
Ağaçsever

Alp.er's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
En son ne zaman tohum paylaşımı yaptınız?
Hiç tohum paylaşımı yapmadım.

Eski 04-10-2021, 19:54   #16
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Giriş Tarihi: 16-06-2017
Merhabalar, bugüne kadar hiç tohum paylaşımına katılmadım. Bu sene bende tohum paylaşımına katılmak istiyorum. Elimde çiçek tohumlarım var (karışık renkli aster tohumları). Onun dışında pembe renkli akşam sefası tohumlarım var. Değişik olarak da Spagetti kabak çekirdeklerim var. Bu çekirdeklerim Amerikadan geçen ay geldi. Ayrıca birde spagetti kabak geldi. Ondan çıkan çekirdekleride dağıtımda kullanabilirim. Ben çok fazla tohumdan bitki yetiştirmiyorum. Erzurum şartlarında uyum zor olduğu için sorun yaşayabiliyorum. Ama bazı tohumları burada denemek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Tillandsia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2021, 20:10   #17
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alp.er Mesajı Göster
Hiç tohum paylaşımı yapmadım.
Yeni kural bunu engelliyor maalesef. Paylaşıncaya kadar katılamıyorsunuz.

Alp.er beğendi.
Eski 05-10-2021, 11:49   #18
Ağaç Dostu

alperfect's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2010
Pandemi sebebiyle mi değişik giden havalar sebebiyle mi önceki yılın paylaşım sonrası çalışmalar çok yavaş ilerledi. Kendim de dahil umarım bu yıl güzel paylaşımlar daha da güzel yetiştirmeler olur.
Tohumlarımı toplamaya başladım. Hazırlanıyorum

alperfect Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2021, 14:54   #19
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tillandsia Mesajı Göster
Merhabalar, bugüne kadar hiç tohum paylaşımına katılmadım. Bu sene bende tohum paylaşımına katılmak istiyorum. Elimde çiçek tohumlarım var (karışık renkli aster tohumları). Onun dışında pembe renkli akşam sefası tohumlarım var. Değişik olarak da Spagetti kabak çekirdeklerim var. Bu çekirdeklerim Amerikadan geçen ay geldi. Ayrıca birde spagetti kabak geldi. Ondan çıkan çekirdekleride dağıtımda kullanabilirim. Ben çok fazla tohumdan bitki yetiştirmiyorum. Erzurum şartlarında uyum zor olduğu için sorun yaşayabiliyorum. Ama bazı tohumları burada denemek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Dadaşlar diyarına selam olsun!

Bu konu başlığındaki ilk mesajı ve orada linki verilen “Etkinlik Prensipleri“ni dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Mesela ben de geçen hafta spaghetti kabak satın aldım ve çekirdeklerini ayırmayı düşünüyorum ama burada paylaşabilmek için önce kendi bahçemde bu çekirdeklerden ürün elde edip onun tohumlarını paylaşmam gerekiyor...

Herkese kolaylıklar ve bereketli paylaşımlar diliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2021, 14:56   #20
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2021
Yeni etkinlik hayırlı, uğurlu ve bol katılımlı olur umarım. Bu etkinliğe katılacağım ve paylaşılmasını ümit ettiğim tohumlar için talepte bulunacağım. Tohum da paylaşmak istiyorum ancak paylaşmak istediğim tohumların tohum çeşit adını (tür adı) bilmiyorum. Memleketten ve yaşadığımız yerdeki köylülerden aldığımız eski diye tabir edilen tohumlardan kendi yetiştirdiğimiz ürünler. Bunları etkinlikte paylaşabilir miyim?

Meraklıdr beğendi.
fdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2021, 18:42   #21
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fdemir Mesajı Göster
Yeni etkinlik hayırlı, uğurlu ve bol katılımlı olur umarım. Bu etkinliğe katılacağım ve paylaşılmasını ümit ettiğim tohumlar için talepte bulunacağım. Tohum da paylaşmak istiyorum ancak paylaşmak istediğim tohumların tohum çeşit adını (tür adı) bilmiyorum. Memleketten ve yaşadığımız yerdeki köylülerden aldığımız eski diye tabir edilen tohumlardan kendi yetiştirdiğimiz ürünler. Bunları etkinlikte paylaşabilir miyim?
Aldığınız tohumları kendiniz ekip yetiştirip bunlardan tohum aldınız ise, çeşitler ve kökenleri hakkında olabilecek maksimum bilgi ile paylaşabilirsiniz.

Eski 05-10-2021, 19:25   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2021
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Aldığınız tohumları kendiniz ekip yetiştirip bunlardan tohum aldınız ise, çeşitler ve kökenleri hakkında olabilecek maksimum bilgi ile paylaşabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim sayın meyvelitepe. Evet tohumları kendimiz ekip yetiştirdiğimiz, kökenlerini de az çok bildiğimiz ürünler. En azından tohum temin ettiğimiz kişiler de yıllardır kendilerinin ekip yetiştirdiği süregelen tohumlardı.

fdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2021, 21:10   #23
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-10-2021
Yeni katıldım. Şimdilik tohum elde etmek için ekim yapmak istiyorum. Numunelik her cinsten. İlerde kendi bahçemi kuracağım inşallah.

Yaseminj Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2021, 21:38   #24
Yeni Üye

Merhaba. Yeni üyeyim. O sebeple paylaşabileceğim tohumum yok. Amacım az da olsa toprak sahibi olup kendi ürünlerimi yetiştirmek. O sebeple tohum tedarik etmek, ekebileceklerimi de saksıda yetiştirmek üzere tohum talep etmek istiyorum. Nasıl talep edilir bilmiyorum.

Bergun77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2021, 22:13   #25
Ağaçsever

Merhaba ben de cok kisitli tohum paylasabilecegim ilk defa katiliyorum etkinlige. Burdurda 3 donum arazide ekim yapiyorum bu yil o kadar kurak gecti ki sebzelerimize su vermediler ve tohumlarimin cogu malesef ziyan oldu giden tohumlarima o kadar uzuldum ki yazik oldu. Bu yil kurtarabildigim birkac tohumu paylasacagim insallah

Sulezena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2021, 09:50   #26
Yeni Üye

Hayırlı uğurlu olsın bereketini ALLAH versin bende bahceyi bu sene tapusunu alabildim insallah bende seneye paylaşım yapabilirim

Begüm06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2021, 15:12   #27
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-05-2017
Merhaba, ilk kez geçen sene tohum talebinde bulundum. istanbul şilede ikamet ediyorum sağlık nedenleri ve havaların yaz dönemine girerken tekrardan soğuması nedeniyle tohumları verimli kullanamadım ve bu sene malesef tohum alamadım. Tohum talebinde bulunabilecekmiyim. Kuralları okudum ancak kafam karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim.

kadirkcbyk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2021, 15:45   #28
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-10-2021
Merhaba bu yıl ilk yılım olacak Ispartada yaşıyorum su anda tohum tedarik etmekteyim gelecek yıl bende katkıda bulunurum inşallah

Rahimezehra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2021, 16:19   #29
Yeni Üye

Kendimi tanıtacağım 10 mesajmi yazmam gerekiyor ve bunu nereye yazmalıyım bana yardım edermisiniz lütfen

Rahimezehra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2021, 16:40   #30
Yeni Üye

Yeni üye oldum ve bu etkinliği görünce çok heyecanlandım.
Hayırlı olsun

Yeni heyecanım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024